Jump to content
szpakowski

Focal Electra 1008, 1028 Be lub Be2

Recommended Posts

W dniu 5.03.2019 o 21:35, Nikimaj napisał:

... Dobór elektroniki jest bardzo prosty: Mcintosh, Electrocompaniet, Pass i Devialet. Ze wszystkim tym co wymieniłem jest warte grzechu

Od tego postu powinni zaczynać wszyscy planujący swoją przygodę z Focalami Electra 1027 albo 1028.

Dzięki temu zamiast bolesnych rozczarowań, które mogą prowadzić do absolutnie fałszywych twierdzeń, że kolumnom daleko do obiektywnej neutralnosci, że dzwiek dla sprecyzowanego sluchacza raczej suchy, wyprany z barwy, taki "techniczny", odkryją że kolumny potrafią zagrać wciągająco, muzykalnie, bardzo naturalnie i tak spójnie, że ze świecą szukać.

W dniu 10.04.2019 o 09:53, szpakowski napisał:

Słuchałem Elektry 1028 Be, podobało mi się ale ...
Pewnie w związku z przyzwyczajeniem do Chario brakowało mi w nich niewielkiego ocieplenia ...
Może są jakieś kolumny które zagrają podobnie do tych Focali, z taką górą jak z beryla ale odrobinę cieplej?

Są takie. Nawet zagrają więcej niż "odrobinę" cieplej. To .... Focal Electra 1028 Be podłączone do Electrocompanieta ECI-5 MKII 🙂.

To chyba będzie najtańsza opcja.

A dla posiadaczy grubego portfela - słyszałem od bardzo osłuchanego człowieka, że fajnym wyborem będzie lampion zbudowany  z połączenia lamp 300B, które dadzą "krem" i lamp 845, które zapewnią, że ten "krem" uzyska porządne "dupnięcie" basowe (mowa była o Cayin CS845). 

W dniu 10.04.2019 o 16:00, nikko napisał:

Co do samego głośnika berylowego na mnie nie robi większego wrażenia .

Coś w tym jest, ale tu już indywidualne preferencje wchodzą w grę, odnośnie "robienia wrażenia".

Dla mnie berylowiec w Electrach, to jest taki głośnik wysokotonowy, który przy dobrze dobranym wzmacniaczu, jest a jakby go nie było, tzn zagra wszystko co jest na górze pasma, każde najdelikatniejsze nawet muśnięcie trójkąta, ale zrobi to w taki sposób, że absolutnie nie zwróci na siebie uwagi. I na mnie ten brak wrażenia robi ogromne wrażenie 🙂

xavian