Skocz do zawartości
IGNORED

Zwrotnica w Zollerach Solution - odświeżenie


barni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przy okazji poprawiania naderwanego kabla na zacisku gniazda dostałem się do zwrotnicy w Zollerach Solution. Pytanie czy na Wasze oko, któreś elementy w niej warto wymienić na lepsze czy zostawić wszystko w oryginale. Chodzi mi bardziej o wymianę elementów, które ew. mogły utracić parametry ze starości niż upgrade na jakieś komponenty super-audiofilskie. Nie chciałbym w żaden sposób zmieniać brzmienia kolumn, tak jak grają mi bardzo pasuje. Poza tym zakładam, że cały ich projekt był robiony i odsłuchiwany przez Manfreda Zollera w oparciu o istniejące w nich elementy, wymienianie ich na inne, może nawet i lepsze niekoniecznie musi dać zmianę brzmienia in plus. A jak pisałem z oryginałem jestem bardzo "zaprzyjaźniony". 

Gdzieś widzialem zdjęcia jakiś Solution w Polsce po ekstremalnym tuningu, ze zwrotnicą wyrzuconą wręcz do zewnętrznej obudowy za zestawami. Ktoś może wie kto w Polsce jest ich posiadaczem ew. może podzielić się szczegółami tego upgrade'u i elementami,  które finalnie najlepiej się sprawdziły ?

Pytanie czy kable idące do gniazd lepiej połączyć w zaciskanej tulejce i ją zakręcić w gnieździe ( WBT0730 ) czy zostawić tak jak były razem zlutowane i polutowane zacisnąć w tych WBT ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_0009.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dobry znajomy posiadający Solution (on ma ta wersję w fortepianie ze wszystkimi głośnikami kevlarowymi) zgłosił się do mnie z podobnym tematem jakieś 2 lata temu. Podobnie zastanawiał się czy po ponad 20 latach jakieś elementy nie wymagają wymiany, przez chwilę również dyskutowaliśmy o "tuningu" ale wybiłem mu z głowy przeprowadzanie garażowych modyfikacji o trudnym do przewidzenia efekcie. Żadne elementy nie wyglądały podejrzanie, dla pewności wylutowałem wszystkie elektrolity i zmierzyłem ich pojemność, wszystko było OK, więc całość została ponownie złożona, poprawiłem ze 2 podejrzanie wyglądające luty i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, styki poprawione. Wieko zamkniete ponownie, nastepne otwarcie za kolejne 10 lat.

Własnie leci Smack My Bitch Up Noisia Remix pamięci nieodzalowanego Keitha Flinta z Prodigy. Cos nieprawdobodobnego co te kevlarowe woofery wyczyniaja na tej muzyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na stronę Mundorfa ile kosztuje ta największa cewka 3,3 mH. Z parametrów i wyglądu wychodzi, że jest to odpowiednik obecnej cewki Mundorf MCoil Zero Ohm Coil N390 3,3mH, która kosztuje  ........ €195,90 za sztukę !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak to powiedział jeden z klasyków - nie ma lipy :-) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.