Skocz do zawartości
IGNORED

jak podpiac bufor lampowy do wzmacniacza?


bolekas2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki zestaw:

- integrated amplifier Arcam A38

- power amplifier Arcam P38

- buffer Musical Fidelity X-10 V3

- phono stage (record player pre-amplifier) Musical Fidelity X-LPS V3

Podpialem bufor do wzmacniacza wykorzystujac gniazda sekcji PVR we wzmacniaczu i problem jest tego typu, ze jak naciskam przycisk AUX chcac uruchomic gramofon (do gniazd AUX mam podpiety przedwzmacniacz gramofonowy), no to mi wylacza PVR... i odwrotnie, jak naciskam przycisk PVR, to mi wylacza AUX, czyli nie da sie podlaczyc  bufora  w "loop tape"?... Jakies inne opcje podlaczenia? (np. miedzy wzmacniaczem zintegrowanym, a wzmacniaczem mocy.... lub: przedwzmacniacz gramofonowy - bufor - wzmacniacz).... 

https://www.arcam.co.uk/ugc/tor/p38/User Manual (English)/A38P38_MANUAL_SH208E_Issue_3.pdf

https://www.musicalfidelity.com/uploads/manuals/English/x10v3_eng.pdf

Z gory dziekuje za podpowiedzi,

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
3 hours ago, porlick said:

Bo dobrze zrobione urządzenia lampowe nie "ocieplają" brzmienia, lecz są neutralne. "Lampowe granie" to mit, a umyślne dodawanie zniekształceń jest bez sensu.

tzn. wiecej jest przeciwikw niz zwolennikow stosowania buforow, ale...   produkuje je tak renomowana firma jak np. "Musical Fidelity", no a skoro produkuje, to widocznie sie sprzedaja... ja niestety (albo stety... he) nie mam az tak wrazliwego sluchu, zebym potrafil zauwazyc roznice w brzmieniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biznes, Panie, biznes!

Deski pod przedłużacz też ktoś produkuje, bo się sprzedają, i maść na tranzystory...

A bufory? Prościzna, taniocha w produkcji, a fani kupują- to jak nie produkować???

Ideologię dosmarują recenzenci w audioświerszczykach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Tynek said:

Ja tak podłączyłem taki mały buforek na 2 lamach własciwie wzmacniacz słuchawkowy ale lampowo nie było, własciwie to niewiele sie zmieniło oprócz tego że mogłem buforkiem  regulować głośność.

Zeby uslyszec wieksza roznice musisz go wpiac bezposrednio do koncowki mocy, tak zeby przedwzmacniacz integry ominac. No chyba ze nie masz takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, porlick said:

Biznes, Panie, biznes!

Deski pod przedłużacz też ktoś produkuje, bo się sprzedają, i maść na tranzystory...

A bufory? Prościzna, taniocha w produkcji, a fani kupują- to jak nie produkować???

Ideologię dosmarują recenzenci w audioświerszczykach...

tez prawda, jesli juz, to lepiej kupic lampowy wzmacniacz...

 

1 minute ago, What's the Craic said:

Zeby uslyszec wieksza roznice musisz go wpiac bezposrednio do koncowki mocy, tak zeby przedwzmacniacz integry ominac. No chyba ze nie masz takiej opcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. ma integre (integrated amplifier) i wzmacniacz mocy (power amplifier), ktore mi zasilaja dwie kolumny podlaczone w "Bi-amping"....  wiec w zasadzie jedyna opcja wpiecia bufora w system jest podlaczenie go do integry w sposob zwany "loop tape"... juz wiem jak to zrobic.... (sygnal z przedwzmacniacza gramofonowego do ktorego mam podpiety gramofon "wchodzi"" najpierw do integry, a pozniej do bufora... nastepnie opuszcza bufor i przechodzac przez integre jest podawany na kolumny)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 , ''lampowe'' granie '' typ klucha , u mnie w roli preampu bardziej ''lampowo'' zagrał linn classik niż musical x-can v8P na dwóch  ecc88 EAT :) :) , szkoda że nie masz możliwości wymiany lamp bez grzebania zawsze można by było wyszukać coś dla siebie , nie wiem jak te grają ale musical w tańszych sprzętach ''rarytasów'' nie montował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, bolekas2 said:

tzn. ma integre (integrated amplifier) i wzmacniacz mocy (power amplifier), ktore mi zasilaja dwie kolumny podlaczone w "Bi-amping"....  wiec w zasadzie jedyna opcja wpiecia bufora w system jest podlaczenie go do integry w sposob zwany "loop tape"... juz wiem jak to zrobic.... (sygnal z przedwzmacniacza gramofonowego do ktorego mam podpiety gramofon "wchodzi"" najpierw do integry, a pozniej do bufora... nastepnie opuszcza bufor i przechodzac przez integre jest podawany na kolumny)...

Podepnij gramofon do bufora a bufor besposrednio do koncowki mocy. Czyli omin calkowicie przedwzmacniacz. Wtedy uslyszysz roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, jarekb said:

 , ''lampowe'' granie '' typ klucha , u mnie w roli preampu bardziej ''lampowo'' zagrał linn classik niż musical x-can v8P na dwóch  ecc88 EAT ? ? , szkoda że nie masz możliwości wymiany lamp bez grzebania zawsze można by było wyszukać coś dla siebie , nie wiem jak te grają ale musical w tańszych sprzętach ''rarytasów'' nie montował 

buforek mam Musical Fidelity X-10 V3...poniewaz kupilem uzywany, wiec na wszelki wypadek oddalem do servisu zeby mi lampki wymienili na nowe... nie pamietam nazwy ani symbolu tych lampek (musialbym odgrzebac fakture), ale kiedys i gdzies sie doczytalem, ze te lampki stosowane sa w amerykanskim przemysle zbrojeniowym, instalowane sa w samosterujacych sie pociskach oraz sluza inicjowania eksplozji pociskow jadrowych... a majac atest US Army, maja 2-3 krotnie dluzsza zywotnosc niz standartowe lampy (ponad 5 tys.h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żebyś jakiegoś grzyba nie spreparowal:) W moim przypadku jak podłączyłem ten wzmacniaczyk, na 2 lampach(  radzieckich kto wie czym sterowały) do cd i słuchałem przez słuchawki a potem przełączyłem słuchawki  na wbudowany w cd (cdp997) wzmacniacz to nie stwierdziłem różnicy.Może stereo było lepsze a może sobie to wmawiam:) A może jest jak koledzy piszą wiernie odtwarza i dlatego nie ma różnicy.

Chińczyk robił co mógł to i gra;)

Wkleił bym zdjecie ale forum nie przyjmuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.