Skocz do zawartości
IGNORED

Audio do niedużego pokoju


luki99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

doradzcie:) jestem przed zakupem naglosnienia do nowego pokoju w nowym domu:)  Nie jest duzy bo jedna sciana ma ok5m a druga 3,5m ale to co potrzebuje tam wstawic to biurko do PC, szafka rtv i mala sofa wiec kolumny mozna jakos rozstawic. Zastosowanie to kino + gry i czasami muzyka (w tej kolejnosci).

Obecnie jeszcze w starym mieszkanku mam soundbar CT-390, ktory chcialbym zmienicna cos lepszego do nowego. Czy przy takim metrazu warto isc w kino czy za maly i lepiej zmienic soundbar na jakis z wyzszej polki?(np bose, sonos) Czy przy pelnym kinie odczuje duza roznice w stosunku do "high endowego" soundbara?

Jesli kino to mialem kiedys tania yamahe+male glosniki HK i zwrocilem - glownie przez problemy z hdmi (na konsoli nie bylo obrazu albo z zakluceniami, yamaha nie potrafila tego rozwiazac) ale tez i dzwiek nie powalal. Obecnie jesli kino byloby warto rozwazalbym X1500h denona+ jakies glosniki cantona/dali i sub czy to dobry wybor?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile chcesz przeznaczyć na zakup sprzętu? Czy ma to być nowy czy używany?

51 minut temu, luki99 napisał:

Czy przy pelnym kinie odczuje duza roznice w stosunku do "high endowego" soundbara?

Bez dwóch zdań.

53 minuty temu, luki99 napisał:

jakies glosniki cantona/dali i sub czy to dobry wybor?

Zdecydowanie bardziej sprawdzą się tu kolumny Klipsch. Wszystko zależy od budżetu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawy, które mi prezentowano w salonie Denon oscylowały w kwotach 5-7k, np. AVR-X1500H + SP706 + SP206 + SP506 + AS 84.2SC czyli komplet to te ok.7k bo sub oczywiście też musi być. O używkach nawet nie myślę, tylko nowe.

Dlaczego klipsch? Canton czy dali to chyba dobre marki? Chyba, ze chodzi o miekkosc brzmienia czy inne kwestie - nie znam sie na tym. Nie jestem audiofilem i nie chcialbym zamawiac profesjonalnej kalibracji ale zeby efekty kinowe dosc dobre odczuc.

Co do amplitunera to czy polka x1500h jest ok?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, PawelMitsu napisał:

5 x 3,5m to już całkiem niezła powierzchnia.  Masz rzut pokoju?

Chyba ta jedna sciana ma blizej 4,5m mi nie wydawał się duży ten pokój. Bede tam dzis to zmierze dokladnie i narysuje cos. Zdjecie jakies tez moze cykne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, luki99 napisał:

Chyba ta jedna sciana ma blizej 4,5m mi nie wydawał się duży ten pokój. Bede tam dzis to zmierze dokladnie i narysuje cos. Zdjecie jakies tez moze cykne.

Zdjęcia są mniej istotne, ważne aby rzut był w proporcjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Tego suba nówkę można kupić za 1000zl nówkę ale to za granica w Niemczech, zamiast Denona poluj na Pioneera 932/933 tez około 1200zl za granica nowka, możesz dołożyć i mieć Onkyo model z serii 6 tez w dobrych pieniądzach tak ze ten tego w tedy z budrzetu robi się nie 7 a np 5 tys i masz nówkę pionier w pl gwarancje obsługuje wiec nie problema za 3 tys kupisz dobry set 5.0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój ma jednak 3,5m x 4,2m jest to góra są skosy dlatego dodaję zdjęcia. Poniżej plan, gdzies jeszcze suba trzeba by stawiac i w rogu obok glosnika TL tylny lewy- mala komode czy cos. Czy w takim pomieszczeniu ma sens kino z podlogowkami czy za maly? Mam jeszcze drugi pokoj do wyboru na dole ale jest mniejszy 3,5x3,5m :/bez skosow.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Podstawki, no chyba ze małe podłogowe... Ja to widzę tak jak rozrysowane czyli kanapa pod okno, tv 75 lub 82cali na ścianę kolumny tylnie dipole na sciane zaraz pod skosem przy załamaniu, fronty bym kupił podstawkowe na standy lub przymocował za pomocą uchwytu do ściany. Klipsch były by dobre ale z racji tego ze pokój pusty szukałbym np Monitor Audio Bronze, Kef, Tannoy, mogą być tez Cantony lub Elacki 

Co do suba to ja go bym widział pod tv obok centralnego i sprzętu... ale to trzeba sprawdzić jak już wszystko będziesz miał na miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to pokój typowo pod multimedia zastanawiałbym się nad "dywanami na ścianach". W sensie zamontowałbym chociażby najprostsze panele akustyczne. Bez nich i bez żadnych innych mebli będziesz miał raczej pomieszczenie do badania echolokacji :) 

I za Marcinosem. Dobre podstawkowe zrobią robotę na takim metrażu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Ja bym widział te :

Front:  https://www.mdbaudio.pl/monitor-audio-bronze-2-rosemah-autoryzowany-salon-wroclaw-gwarancja-5-lat.html

Centralny:   https://www.mdbaudio.pl/monitor-audio-bronze-centre-rosemah-autoryzowany-salon-wroclaw-gwarancja-5-lat.html

Tylnie:   https://www.mdbaudio.pl/monitor-audio-bronze-fx-rosemah-autoryzowany-salon-wroclaw-gwarancja-5-lat.html

dzwon do nich jeżeli kupisz wszystko to rabacik 10-15% miłe widziany czyli te 4-4,2tys zł byś zapłacił po rabacie...

czy coś lepszego dostaniesz w tych pieniądzach ??? Raczej wątpię... do tego 1200zl ampli i zostaje z 1600 na suba, a w tej cenie dostaniesz R-110SW który jest wystaczający jak na 13m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mebli mozna zawsze dolozyc wiecej ale w sumie po co? Jakas maa szafa+komoda w jakchs rogach i tyle wiecej nie potrzeba. Te przednie co podales pisze ze maja nozki mozna je postawic na podlodze czy trzeba wieszac?

 

Marzyly mi sie zawsze normalne podlogowe, mowicie, ze za duze na taki wymiar? :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Te nóżki to są małe gumki które się przykleja od spodu w tedy gdy kolumna ma stanąć na komodzie czy regale, to są półkowe kolumny nie podłogowe. A uchwyt do nich taki :   https://m.ceneo.pl/9933761 maj bass refleks z przodu wiec mogą być blisko ściany. 

Co do podłogowych to dusilybysie na tak małej powierzchni...  co do pustych ścian i pomieszczenia... nie chodzi o meble ale głównie o wytłumienie pokoju na pewno ja bym tanim kosztem przednia ścianę wyłożył pianka piramidka akustyczna by pogłos zlikwidować, na cała podłogę gruby dywan typu shagy, na boczne ściany różne obrazki na ramkach 5cm i w środek wełnę 5cm i takich minimum 4-6 obrazów 60x60 i będzie git, kolor na ciemny np kawa z mlekiem by nadać klimat kinowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, luki99 napisał:

Mebli mozna zawsze dolozyc wiecej ale w sumie po co? Jakas maa szafa+komoda w jakchs rogach i tyle wiecej nie potrzeba. Te przednie co podales pisze ze maja nozki mozna je postawic na podlodze czy trzeba wieszac?

 

Marzyly mi sie zawsze normalne podlogowe, mowicie, ze za duze na taki wymiar? :/

Kolumna kolumnie nie równa. Są takie których się nie da słuchać a są takie które grają bezproblemowo. Podłogówki takie mniejsze też zagrają, tylko jak wiadomo za te same pieniądze kupisz lepsze podstawkowe. Dla przykładu powyższe Monitor Audio Bronze 2 kosztują ok 1800 a podłogowe Bronze 5 i 6 ponad 3 i ponad 4 tysiące. Jakość ta sama, głośniki te same, tylko w podłogówkach jest ich więcej i obudowy są większe a co za tym idzie większy bas, moc. Jednak jeśli kupisz dobry subwoofer, który zagra w kinie i w muzyce to będzie co najmniej tak jak na większych kolumnach czy nawet lepiej. Budżet 7k na dobry zestaw 5.1 z amplitunerem, porządnym subem i dużymi podłogówkami - jest o wiele za mały... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, don111 napisał:

Kolumna kolumnie nie równa. Są takie których się nie da słuchać a są takie które grają bezproblemowo. Podłogówki takie mniejsze też zagrają, tylko jak wiadomo za te same pieniądze kupisz lepsze podstawkowe. Dla przykładu powyższe Monitor Audio Bronze 2 kosztują ok 1800 a podłogowe Bronze 5 i 6 ponad 3 i ponad 4 tysiące. Jakość ta sama, głośniki te same, tylko w podłogówkach jest ich więcej i obudowy są większe a co za tym idzie większy bas, moc. Jednak jeśli kupisz dobry subwoofer, który zagra w kinie i w muzyce to będzie co najmniej tak jak na większych kolumnach czy nawet lepiej. Budżet 7k na dobry zestaw 5.1 z amplitunerem, porządnym subem i dużymi podłogówkami - jest o wiele za mały... 

https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/KINO_DOMOWE/ZESTAWY_KINA_DOMOWEGO/AVR-X1500H___SP706___SP206___SP506  a takie cos i do tego jakis sub za ok. 2k naprawde zle zagra?  Nie jestem audiofilem, obecnie mam soundbar za 900 zł.

 

Ale najwazniejsza kwestia to kolumny przednie czy faktycznie beda sie meczyly w moim metrazu jak powiedzial kolega Marcinos89? Moze jakies nizsze nie 1m ale np. 70cm wysokosci ale stojace na ziemi? Podstawkowych , wieszanych - nie chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Przecież nikt Ci nie broni jak chcesz jedz do sklepu i kup, co za problem... tylko później nie pisz tutaj ze masz za dużo basu lub nie gra tak jak byś chciał i prosisz o radę... twoja kasa, nie nasza, my tylko podpowiadamy, nakierowujemy byś nie zrobił wtopy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można odnieść wrażenie, że koledze bardziej zależy na karmieniu oczu podłogówkami, niż na jakości brzmienia. Nie tędy droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Ciekawe gdzie rozdają te 25-30% ??? Może się sam skuszę na taki zestaw... normalna cena to 4470-25%= 3352zl raczej wątpię by ktoś dał głośnik centralny w prezencie i 200zl jeszcze...

 

daj adres na pw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marcinos89 napisał:

Przecież nikt Ci nie broni jak chcesz jedz do sklepu i kup, co za problem... tylko później nie pisz tutaj ze masz za dużo basu lub nie gra tak jak byś chciał i prosisz o radę... twoja kasa, nie nasza, my tylko podpowiadamy, nakierowujemy byś nie zrobił wtopy... 

 

To mozecie doradzic cos na podlogowkach, moga byc nizsze ale podlogowe? Kwota zestawu moze byc wyzsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Jak zes zauważył cisza w eterze weź jedz posłuchaj do Q21 Pabianice pod Łódź, powiedz im jaki budżet, wybiorą pare kolumn posłuchasz i te co ci się spodobają kupisz i tyle w tym temacie...

 

Pozwodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to Wrocław bo tam mam jakieś 35km , łódź odpada:)

 

Co do podstawkowych , które podałeś czy one mogą (przednie) stać w rozpiętości 1,8m / ew. 2,4m na półce o wysokości 64cm czy musiały by być wyżej? Pytam ponieważ wieszanie z przodu/standy itd nie wchodzi w gre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2019 o 16:14, Marcinos89 napisał:

Ciekawe gdzie rozdają te 25-30% ??? Może się sam skuszę na taki zestaw... normalna cena to 4470-25%= 3352zl raczej wątpię by ktoś dał głośnik centralny w prezencie i 200zl jeszcze...

 

daj adres na pw 

I tu mam ciekawostkę. 

Miesiąc temu jeździłem po salonach w warszawie w poszukiwaniu zestawu stereo na przód. Na start w większości dostawałem 10-15% rabatu od ceny sklepowej.

W dwóch salonach gdzie do tej pory kupowałem jakieś sprzęty dostałem rabat. W jednym z 4300 na 3500, w drugim z 5500 na 4400 pln. Marże w sklepach są przeogromne wychodzi na to.

Proponuję jeszcze obserwowanie sklepu emag.pl. 

Bardzo dużo promocji mają na sprzęty, które już mają swoich następców na półkach sklepowych. Mi się udało kupić Klipsche z rabatem 33%.. Na tą chwilę jest wyprzedaż serii RP i rabat jest 27%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)
17 godzin temu, luki99 napisał:

Jeśli już to Wrocław bo tam mam jakieś 35km , łódź odpada:)

 

Co do podstawkowych , które podałeś czy one mogą (przednie) stać w rozpiętości 1,8m / ew. 2,4m na półce o wysokości 64cm czy musiały by być wyżej? Pytam ponieważ wieszanie z przodu/standy itd nie wchodzi w gre.

 

Ta rozpiętość między nimi jest jak najbardziej oki tylko pamiętaj o ustawieniu bazy w trójkąt, regał czy komoda nie ma znaczenia ważne żeby pod kolumnami dać nóżki gumowe które drgań nie przenoszą na komodę która będzie to rezonowała... 

Aha jak jestes z okolic Wrocka to pojeździj po salonach... wpadnij do MDBaudio bardzo miła obsługa ja polecam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,8 m między kolumnami to trochę za mało przy tej odległości co masz. Możesz mieć kiepski efekt stereo. 2,4 m powinno być bardziej ok.
Ja bym się tak nie bał kolumn podłogowych jak koledzy. Używałem podłogówek w mniejszych pokojach i wcale nie było źle. A co do podstawkowych to nie spotkałem jeszcze takich, które grały choćby przyzwoitym basem. Twój pokój wcale nie jest taki mały. Skosy trochę utrudniają zadanie, ale da się z tego wybrnąć. Ogólnie nie może być zbyt pusty, bo nie poradzisz sobie z pogłosem. Dywan, zasłony, miękka kanapa czy fotele, regał na książki... to wpływa pozytywnie na dźwięk. Jeśli ma być bardziej pusto to nie obejdzie się bez paneli akustycznych, które mogą też być ozdobą. W każdym razie trzeba o takie rzeczy zadbać, bo dobre kolumny bez akustyki to dopiero połowa sukcesu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Masz racje, mało jest podstawek co potrafią dobrze zagrać na basie, ale my tu o kinie mówimy wiec po co mu wolnostojące skoro i tak będą cięte przy 80hz...? Ja miałem 4xDali Zensor3 w 20 m2 i basu było aż nadto... teraz będę kupował MA Bronze 2, B&W 606 no i może coś z Elacka lub Kefa na front a później reszta, chce se zrobić kino z możliwością wymiany kolumn na inne w zależności od nastroju....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, qbakos napisał:

1,8 m między kolumnami to trochę za mało przy tej odległości co masz. Możesz mieć kiepski efekt stereo. 2,4 m powinno być bardziej ok.
Ja bym się tak nie bał kolumn podłogowych jak koledzy. Używałem podłogówek w mniejszych pokojach i wcale nie było źle. A co do podstawkowych to nie spotkałem jeszcze takich, które grały choćby przyzwoitym basem. Twój pokój wcale nie jest taki mały. Skosy trochę utrudniają zadanie, ale da się z tego wybrnąć. Ogólnie nie może być zbyt pusty, bo nie poradzisz sobie z pogłosem. Dywan, zasłony, miękka kanapa czy fotele, regał na książki... to wpływa pozytywnie na dźwięk. Jeśli ma być bardziej pusto to nie obejdzie się bez paneli akustycznych, które mogą też być ozdobą. W każdym razie trzeba o takie rzeczy zadbać, bo dobre kolumny bez akustyki to dopiero połowa sukcesu.

Nie będzie zbyt pusty, na rysunku podałem 3 elementy , które na pewno będą bo muszą być. Ale obok biurka na pewno wpadnie szafka czy komoda tak samo przy wejsciu po prawo w rogu przed sofa cos, dywan bedzie, jakieś obrazy,. Jak coś mogę potem dalej myśleć o typowo akustycznych elementach, które już któryś z kolegów tutaj wymienił.

Z podłogówkami na pewno mógłbym je szerzej rozstawić. Wtedy w salonie denon prezentowali mi dali zensor 5 one nie są tak duże  i wg nich do 15m2 będą ok. Dodatkowo ich konstrukcja pozwala ustawić blisko ściany tył i jest im obojętne nakierowanie - nie trzeba ich kierować pod kątem to prawda?. Jestem laikiem ale różnicę w brzmieniu np. dali vs canton dało się usłyszeć (canton bardziej "krzykliwy", dali bardziej jakby delikatne). Pewnie cokolwiek bym nie kupił zagra dużo lepiej niż obecny soundbar...

Jest też możliwość teraz przecież kupić sprzęt i jak coś odesłać jeśli kupione na odległośc i w sklepie nie robiącym problemów...

Może ktoś jeszcze jakieś inne propozycje konkretnych kolumn i dobrego amplitunera?

Marcinos89 zajadę do tego MBStudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.