Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast Xindak a600e (09)


Thechief

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ! 

Chciałbym się doradzić bardziej doświadczonych kolegów o wybór wzmacniacza. 

Słucham tylko plików tidal i Spotify.

Obecnie nad c356+nostromo+MA silver 8+node 2

Najpierw chce wymienić wzmacniacz , później kolumny. 

Być może okaże się że te jeszcze chwilę pograją.

Pokój 35m. 

Muzyka: dużo wokali, pop, elektronika. 

Czego oczekuje ?

Dynamicznie, dużo powietrza, góra która nie kaleczy uszu tak żeby słuchać godzinami. 

Zastanawiam się nad Xindak a600e(09), można go kupić za niewiele ponad 11k. Sprzęt nowy od dystrybutora. Ale nie ma gdzie posłuchać. Niby można oddac..

Może ktoś z kolegów dysponuje i pozwoli posłuchać lub podzieli się info jak to gra i w jakim systemie ?

Może polecicie coś innego ? Nie musi być nowy ale starych klocków nie chce. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Thechief napisał:

Witam serdecznie ! 

Chciałbym się doradzić bardziej doświadczonych kolegów o wybór wzmacniacza. 

Słucham tylko plików tidal i Spotify.

Obecnie nad c356+nostromo+MA silver 8+node 2

Najpierw chce wymienić wzmacniacz , później kolumny. 

Być może okaże się że te jeszcze chwilę pograją.

Pokój 35m. 

Muzyka: dużo wokali, pop, elektronika. 

Czego oczekuje ?

Dynamicznie, dużo powietrza, góra która nie kaleczy uszu tak żeby słuchać godzinami. 

Zastanawiam się nad Xindak a600e(09), można go kupić za niewiele ponad 11k. Sprzęt nowy od dystrybutora. Ale nie ma gdzie posłuchać. Niby można oddac..

Może ktoś z kolegów dysponuje i pozwoli posłuchać lub podzieli się info jak to gra i w jakim systemie ?

Może polecicie coś innego ? Nie musi być nowy ale starych klocków nie chce. 

 

Zamiast chińszczyzny wolałbym jakiś sprzęt japoński w tej cenie np używany accuphase

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego xindaka można pewnie posłuchać w polpaku. Naprawdę niezły wzmacniacz, jeśli chodzi o brzmienie. Nie wiem jak z awaryjnością, słyszałem o upalonych kondach, ale tylko słyszałem. Z resztą jak nowy to od tego jest gwarancja.

Aczkowliek zadałbym sobie kluczowe pytanie - czy słuchając spotify, na słabym dacu warto wydawać tyle kasy na wzmacniacz?

Chyba, że zamierzasz przebudować cały system, wtedy krok po kroku, ale warto.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Thechief napisał:

Dynamicznie, dużo powietrza, góra która nie kaleczy uszu tak żeby słuchać godzinami. 


A może wzmacniacz lampowy np: Unison Research Triode 25?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy lampa akurat do takiej dynamicznej muzyki ?

Słuchałem różne daci, ten nostromo nie ustępuje za bardzo konstrukcjom za nawet kilka k więcej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Xindaka A600P od kolegi który miał też A600E.

Obydwa to potężne elektrownie zdolne nagłośnić wielkie , prądożerne kolumny . Tyle że Ty nie masz aż tak prądożernych kolumn ,  a i źródełko nie ta klasa .

Wspomnianego Unisona Triode 25 też miałem . BARDZO dobry wzmacniacz ale trzeba mu dobrać odpowiednie kolumny . Może być elementem rozwojowym na przyszłość .

W cenie około 12-13000zł mogę jeszcze polecić 2 wzmacniacze które też miałem .

Luxmana L-5050uX. Gra szeroko , głęboką sceną i ma bardzo dobre pre phono . Za około 13000zł da się wyrwać nowy.

Accuphase E-260. Gra równiejszą sceną , cieplej . Bardzo dobrze zgrywa się z tanimi a rewelacyjnymi Heco Aurora 1000 które będą też odpowiednie na ten metraż .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kolumn i reszty zapewne nastąpi. Ale po malu :)

Czy to normalna procedura że w przypadku ściągnięcia właśnie tego Xindak do salonu u mnie w mieście trzeba zapłacić za transport jeżeli się nie zdecyduje na zakup ?

zaproponowano mi umożliwienie odsłuchu po pokryciu kosztów kuriera w kwocie 400zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Ty widziałeś ile ten smok waży ?

A600P  z pudłem i paletą ważył 75kg ...

 

Potrzebny Ci aż taki smok ?

Masz na czym go postawić ?

Są ciężkie , wielkie i głębokie . Wymagają wentylacji bo " trochę " się grzeją .

 

Nie wiem czy coś się zmieniło przez te lata ale przy A600P musiałem " bezpiecznik " zmienić na B16 a i tak czasem go " wywalało " przy włączaniu wzmaka .

 

To bardzo dobry wzmacniacz ( najlepszy stosunek wydanych pieniędzy do kosztów budowy sprzętu jaki znam ) ale trzeba brać pod uwagę powyższe .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić wzmacniacz na kilka lat. 

Mam świadomość że nawet po roku jego wartość spadnie o 50%-tym się nie przejmuje. 

Salon mam duży. Pracuje przy alu, więc stolik zrobię sam.

Żony nie ma, biadolenia też. 

Chciałbym coś innego niż wszytko.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go zobaczysz na żywo to lekko się zdziwisz ;)

W AUDIO był jego test z bardzo dobrą oceną zresztą .

 

Miłego słuchania .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić wzmacniacz na kilka lat. 
Mam świadomość że nawet po roku jego wartość spadnie o 50%-tym się nie przejmuje. 
Salon mam duży. Pracuje przy alu, więc stolik zrobię sam.
Żony nie ma, biadolenia też. 
Chciałbym coś innego niż wszytko.
 

Wprawdzie mam innego ,,chińczyka,, według mnie wartego rozważenia.
Ale najlepiej byłoby posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, duże pieniądze ten Xindak... Za taką kasę jest w czym wybierać wśród europejskich producentów (produkowane w Europie). Jak coś mocnego to posłuchałbym Synthesis Roma 37DC+ mocny zawodnik za zbliżoną (mniejszą) kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten sprzęt. 

Ale wzmacniacz ma też wyglądać. 

Nie przejmuje się tym że Xindak jest chiński. 

Prawie wszystko na świecie jest z Chin, podzespoły do tego Synthesis pewnie też. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Thechief napisał:

Prawie wszystko na świecie jest z Chin, podzespoły do tego Synthesis pewnie też. 

Jest się czym przejmować. Szkoda kasy na chiński sprzęt , tymbardziej że jest to spora kasa. Taki accuphase jest japoński i na pewno solidniejszy . Od chińszczyzny nawet wolałbym coś made in Japan z lat 80 czy 90. Wiec nie ściemniaj że wszystko jest z chin, bo zostało sporo sprzętu z Japonii i na japońskich częściach który podziała jeszcze długi czas. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Thechief napisał:

Oglądałem ten sprzęt. 

Ale wzmacniacz ma też wyglądać. 

Nie przejmuje się tym że Xindak jest chiński. 

Prawie wszystko na świecie jest z Chin, podzespoły do tego Synthesis pewnie też. 

I tu błąd, płytki, lampy, trafo, generalnie cały piecyk jest robiony we Włoszech. Ale jeśli Ci wygląd nie leży to serio, za taką kasę da się wyrwać coś ciekawego z rodowodem, zarówno na rynku pierwotnym jak i second hand. Chociażby wspominany powyżej Accuphase który z drugiej ręki pogra pewnie dłużej niż Xindak. A jak lampy to jest Leben, Unison itd. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tytanowy_janusz napisał:

I tu błąd, płytki, lampy, trafo, generalnie cały piecyk jest robiony we Włoszech. Ale jeśli Ci wygląd nie leży to serio, za taką kasę da się wyrwać coś ciekawego z rodowodem, zarówno na rynku pierwotnym jak i second hand. Chociażby wspominany powyżej Accuphase który z drugiej ręki pogra pewnie dłużej niż Xindak. A jak lampy to jest Leben, Unison itd. 

Tfu, przepraszam. Lampy ruskie ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tytanowy_janusz napisał:

Chociażby wspominany powyżej Accuphase który z drugiej ręki pogra pewnie dłużej niż Xindak. A jak lampy to jest Leben, Unison itd. 

Nie pewnie a na pewno. Ponad 40 letnie accuphase ciągle grają . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.