Skocz do zawartości
IGNORED

Głośnik centralny pod czy nad ekranem.


Warm Hoxton

Rekomendowane odpowiedzi

Zaintrygował mnie wpis w jednym z wątków dotyczący centrala nad ekranem.W moim przypadku wisiałby na ok 2.80 m.Dzięki temu mógłbym postawić suba na środku.Przypuszczam,że prowizoryczny montaż nie pozwoli mi obiektywnie ocenić efektu zmiany a poniosę koszty zakupu uchwytów, 15 m kabli do suba oraz centrala. No i SPORO roboty.W necie za nie ma wiele na ten temat jedynie lakoniczne wrzuty nie poparte argumentami.Odwiedziecie mnie od tego pomysłu czy popchniecie ?Jakoś zaczął mnie drażnić na dole.Czyżby autosugestia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraz sobie jakies zrodlo dzwieku przejezdza z lewej strony ekranu na prawo.

wjezdza metr nad podloga z lewej, potem po srodku ekranu podskakuje pod sufit i wyjezdzajac na prawo znowu spada na dol...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest bardzo prosta ..... ja zamontowalem nad tv ale nie dlatego, ze pieknie wygladala ale dlatego ze jak byl pod to nie dalo sie tego sluchac. Na gorze brzmial po prostu "lepiej".

 

Jak chcecsz porzadne uchwyty  to kup sobie vogelsy. Sa regulowane wic nawet jesli powiesisz go wyzej to bedziesz mogl go pochylic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Masz na ekranie głowę aktora- jego usta będą bliżej dołu czy góry ekranu żeby dźwięk był w miarę rzeczywisty ( oczywiście ideał to central po środku za ekranem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subfan masz rację ,gadające główki będą bliżej góry,wpis Xajasa muszę przeanalizować po szklaneczce Black Busha nietęgo mi to idzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że można poeksperymentować, ale ja tego nie widzę na dłuższą metę.  W przypadku koncertów fronty na dole a centralny u góry? .. Soprany trzech przednich głośników powinny być raczej jak najbardziej na tej samej wysokości, choć często center jest deko niżej z przyczyn umiejscowienia ekranu lub tv.. Wtedy tworzy się piękna scena w muzyce jak i w filmach .. A tak o góry centralny to raczej nie będzie tworzyć całości i odpowiedniego łączenia się dźwięków... Druga sprawa mówienie w koło że centralny to tylko dialogi to stereotypi bzdura moim zdaniem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Warm Hoxton napisał:

Subfan masz rację ,gadające główki będą bliżej góry,wpis Xajasa muszę przeanalizować po szklaneczce Black Busha nietęgo mi to idzie.

offtop Black bush to moja ulubiona łycha:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, darulok napisał:

Wiadomo że można poeksperymentować, ale ja tego nie widzę na dłuższą metę.  W przypadku koncertów fronty na dole a centralny u góry? .. Soprany trzech przednich głośników powinny być raczej jak najbardziej na tej samej wysokości, choć często center jest deko niżej z przyczyn umiejscowienia ekranu lub tv.. Wtedy tworzy się piękna scena w muzyce jak i w filmach .. A tak o góry centralny to raczej nie będzie tworzyć całości i odpowiedniego łączenia się dźwięków... Druga sprawa mówienie w koło że centralny to tylko dialogi to stereotypi bzdura moim zdaniem. 

Dziękuję za sugestię ale pozwolę sobie na polemikę. Bywałem na koncertach i pod sceną oglądałem buty muzyków a Black Bush to to czego szuka większość z nas na forum.Najlepszy stosunek jakości do ceny.No to zdrówko Daruloka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.