Skocz do zawartości
IGNORED

Kable do Tannoy XT8f + NAD 356 + Stream Magic 6


Marek_64052

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

chciałbym ulepszyć kable głośnikowe (zakładam, że jest to najsłabsza część zestawu) aktualnie posiadam Qed Silver Anniversary XT oraz Interconect oehlbach ice blue. Prosiłbym o polecenie modelu, który by spasował z zestawem Tannoy XT8f + NAD 356 + Stream Magic 6.

Budżet tak do 100zł/m

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te kolumny z Qed xt40 i było to zbyt jasne połączenie. Zbyt mocno zaznaczone wysokie tony, bas szczuplejszy. Zmieniłem na m&m audio, kable z miedzi monokrystalicznej Aurora 2 i wszystko się zmieniło. Polecam te kable do tych kolumn

Teraz, ciszyn11 napisał:

Miałem te kolumny z Qed xt40 i było to zbyt jasne połączenie. Zbyt mocno zaznaczone wysokie tony, bas szczuplejszy. Zmieniłem na m&m audio, kable z miedzi monokrystalicznej Aurora 2 i wszystko się zmieniło. Polecam te kable do tych kolumn

Chodziło mi o głośnikowe. Inerkonekty mam również m&b audio, model Diamond, wcześniej siltech sq-88b 5n. Oba dobre, Diamond delikatnie lepszy, ale to już nie taka różnica jak przy wymianie głośnikowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ciszyn11 said:

Miałem te kolumny z Qed xt40 i było to zbyt jasne połączenie. Zbyt mocno zaznaczone wysokie tony, bas szczuplejszy. Zmieniłem na m&m audio, kable z miedzi monokrystalicznej Aurora 2 i wszystko się zmieniło. Polecam te kable do tych kolumn

Chodziło mi o głośnikowe. Inerkonekty mam również m&b audio, model Diamond, wcześniej siltech sq-88b 5n. Oba dobre, Diamond delikatnie lepszy, ale to już nie taka różnica jak przy wymianie głośnikowych

Przeciez autor naeet nie napisal jakich zmian oczekuje a Ty mu juz cos polecasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gra mu zbyt szczegółowo i analitycznie, więc naturalnie już kable od kilku zeta,

ale przynajmniej 4 mm2 z dobrej, bo polskiej miedzi załatwią temat od ręki.

Pozbędzie się też idiotycznej naturalnej agresji w muzyce rockowej; bonus to również

gruby koc na kolumnach, bo pewnie o to chodzi w mocniejszych kawałkach  ;-)))

Jak umie, to jeszcze IC powinien z końcówek tego kabla zrobić - do kompletu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, What's the Craic napisał:

Przeciez autor naeet nie napisal jakich zmian oczekuje a Ty mu juz cos polecasz.

Autor pytał o dobre kable głośnikowe do tych kolumn, więc podzieliłem się swoim doświadczeniem w tym zakresie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj wątek "Bardzo dobre kable głośnikowe ..." obok w HIFI.

Tańszych nie znajdziesz, ale lepsze tak, z tym, że za lepsze zapłacisz kilkadziesiąt razy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Marek_64052 napisał:

A czy ktoś mógłby mimo wszystko polecić coś trochę tańszego? ?

Kable nie wpływają w żaden sposób na brzmienie. Jeśli uda Ci się kiedykolwiek samemu przekonać o tym, to polecam np: Cordial cls225 i nic więcej do szczęścia nie potrzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj z Kimber 4VS (na metry) lub Tellurium Q Blue (to raczej bezpieczny wybór).

Jako interkonekt poradził bym Albedo Flat One ale chyba przekracza budżet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre kable moim zdaniem to kimber 4pr mam już od dłuższego czasu i temat kabli głośnikowych jest u mnie zamknięty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, margaryna85 napisał:

Dobre kable moim zdaniem to kimber 4pr

To kawał historii i klasyka wśród kabli. Ze słabym energetycznie wzmacniaczem może nie być kontroli nad niskimi tonami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, naczesany napisał:

To kawał historii i klasyka wśród kabli. Ze słabym energetycznie wzmacniaczem może nie być kontroli nad niskimi tonami.

Być może , ale najsłabszy wzmacniacz na jakim grałem na tych kablach jest obecny . Na brak kontroli nie narzekam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, hey napisał:

Kable nie wpływają w żaden sposób na brzmienie. Jeśli uda Ci się kiedykolwiek samemu przekonać o tym, to polecam np: Cordial cls225 i nic więcej do szczęścia nie potrzeba.

Nie kompromituj się...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2019 o 20:35, Marek_64052 napisał:

Hej,

 

chciałbym ulepszyć kable głośnikowe (zakładam, że jest to najsłabsza część zestawu) aktualnie posiadam Qed Silver Anniversary XT oraz Interconect oehlbach ice blue. Prosiłbym o polecenie modelu, który by spasował z zestawem Tannoy XT8f + NAD 356 + Stream Magic 6.

Budżet tak do 100zł/m

Pozdrawiam

Chord Clearway bez wtyczek .

Warto też wypożyczyć Tarę Apollo I .

Jak nadal będzie brakować barwy i plastyczności to wypożycz sieciówkę Cardas Parsec x2 - uspokoją wyższą średnicę i suchość tych klocków ( zakładam że wzmacniacz i SM6 bez modyfikacji ).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też niezła oferta od.. polskiej Melodiki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Globalizacja jest powszechna ale.. z tego co się orientuje kable są produkowane w naszym kraju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Polskie firmy to Audionova ILLUMINATOR dziewicze leżą u mnie w domu 13 lat i uwaga nigdy nie były podłączone (do zbycia)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.