Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory studyjne do 6000zł


matti_75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, spnmdm napisał:

Zmierzałem do tego, że w systemie aktywnym wzmacniacza nie zmienisz, bo idzie to z całym głośnikiem

A po co zmieniać jak gra dobrze?
W pasywnym systemie możesz sobie zmieniać w kółko wzmacniacze i ciągle będziesz z brzmienia niezadowolony...to nie taka prosta sprawa (chociaż niektórzy twierdzą, że wszystkie wzmacniacze grają tak samo ? ). W systemie aktywnym tego nie ma. Kupujesz dobrej klasy monitory i każda para gra dobrze, chociaż nie tak samo, ale wspólnymi cechami są: precyzja, neutralność, selektywność.
Różnią się pozostałymi aspektami brzmienia i tutaj jest pole manewru jeśli chodzi o wybór optymalnych pod kątem preferencji brzmieniowych.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kolego piszesz tak jakby w pasywnym systemie nie można było zmieniać elementów do upodobań łącznie z zastosowaniem filtrów i czego tam jeszcze by człowiek chciał. Możliwości są potężne. Zmierzałem do tego, że w systemie aktywnym wzmacniacza nie zmienisz, bo idzie to z całym głośnikiem,...


Kolego piszesz tak jakby w aktywnym systemie nie mozna bylo zmienic elementow do upodoban....

BTW? Juz widze, jak taki fachowiec jak Ty zmienia elementy do upodoban. Tak, mozliwosci sa potezne, ... wszystko spieprzyc :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, spnmdm napisał:

piszesz tak jakby w pasywnym systemie nie można było zmieniać elementów do upodobań łącznie z zastosowaniem filtrów i czego tam jeszcze by człowiek chciał.

Każda zmiana w systemie pasywnym działa na szkodę połączenia wzmacniacz-głośnik. Oczywiście można te szkody wnoszone przez pasywne filtry pomiędzy wzmacniaczem a głośnikiem lubić, każdy ma swoje preferencje.
To ciekawe że wyciągasz wnioski na podstawie odsłuchu jakiegoś monitora aktywnego i zupełnie innego monitora pasywnego. I to pewnie jeszcze odsłuchy były robione w różnym czasie. Niżej masz pomiary 36 monitorów i możesz popatrzeć sobie jak duże różnice w przebiegu charakterystyki potrafią być pomiędzy nimi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, xajas napisał:

 


Kolego piszesz tak jakby w aktywnym systemie nie mozna bylo zmienic elementow do upodoban....

BTW? Juz widze, jak taki fachowiec jak Ty zmienia elementy do upodoban. Tak, mozliwosci sa potezne, ... wszystko spieprzyc ?

 

Nie wiem w którym momencie kolego odniosłeś wrażenie, że kreuję się tu na fachowca, mam swoje zdanie i odczucie ale sugeruję zmianę tonu i wystrzeganie się uszczypliwości. Tak samo można zepsuć wszystko w elemencie aktywnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spnmdm

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, spnmdm napisał:

Tak samo można zepsuć wszystko w elemencie aktywnym.

W elemencie pasywnym psuje się znacznie łatwiej ;-). Wystarczy przejrzeć podane wcześniej materiały i je zrozumieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lech36 napisał:

Każda zmiana w systemie pasywnym działa na szkodę połączenia wzmacniacz-głośnik. Oczywiście można te szkody wnoszone przez pasywne filtry pomiędzy wzmacniaczem a głośnikiem lubić, każdy ma swoje preferencje.
To ciekawe że wyciągasz wnioski na podstawie odsłuchu jakiegoś monitora aktywnego i zupełnie innego monitora pasywnego. I to pewnie jeszcze odsłuchy były robione w różnym czasie. Niżej masz pomiary 36 monitorów i możesz popatrzeć sobie jak duże różnice w przebiegu charakterystyki potrafią być pomiędzy nimi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odsłuchy o których piszę wykonywane były w tym samym czasie mając oba systemy do porównania, właściwie nawet więcej. Nie zmienia to faktu, że dla mnie niepodważalnie lepiej brzmi system pasywny - oczywiście w podobnej klasie. Podczas odsłuchów miałem jednocześnie APS AEON, KLASSIK oraz DYNAUDIO BM MK3 podłączone do Questyle CMA 600i jako pre, a pasywny zestaw to były monitory JMR BLISS oraz PRAC Studio 118 podłączone do CAYIN A88T jako końcówka i pre j.w w aktywnych. Jak już pisałem kilkakrotnie pasywny w moim odczuciu brzmiał pod wieloma względami lepiej i tyle.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spnmdm

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, spnmdm napisał:

że dla mnie niepodważalnie lepiej brzmi system pasywny -

Nie niepokoi Kolegi że systemy ewidentnie gorsze technicznie odbiera Kolega jako "lepiej brzmiące"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lech36 napisał:

Nie niepokoi Kolegi że systemy ewidentnie gorsze technicznie odbiera Kolega jako "lepiej brzmiące"?

Zupełnie nie, mój spokój pozostaje niewzruszony. Technika i wykresy jednym a samo odczucie i słuchanie drugim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spnmdm

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, spnmdm napisał:

Jak już pisałem kilkakrotnie pasywny w moim odczuciu brzmiał pod wieloma względami lepiej i tyle.

U mnie wnioski z takich porównań były przeciwne, zawsze lepiej brzmiało to co było lepsze technicznie, ale wiem że nie każdy fan musi to odbierać tak jak ja. Jest wielu takich co uwielbiają słuchać z barwą odkręconą na plus a czasem nawet na maksa. Na takie stanowisko nic się nie poradzi.

4 minuty temu, spnmdm napisał:

Technika i wykresy jednym a samo odczucie i słuchanie drugim.

Czyli można używać np. regulacji barwy skoro ona poprawia odczucia ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Lech36 napisał:

Nie niepokoi Kolegi że systemy ewidentnie gorsze technicznie odbiera Kolega jako "lepiej brzmiące"?

Nie zrozum mnie źle, APS AEON które słuchałem brzmią zajebiście, piękne, równe, aksamitne granie i jakbym miał powrócić do aktywnego systemu w tej cenie AEON to mój wybór ale nie wrócę.:)

5 minut temu, Lech36 napisał:

U mnie wnioski z takich porównań były przeciwne, zawsze lepiej brzmiało to co było lepsze technicznie, ale wiem że nie każdy fan musi to odbierać tak jak ja. Jest wielu takich co uwielbiają słuchać z barwą odkręconą na plus a czasem nawet na maksa. Na takie stanowisko nic się nie poradzi.

Czyli można używać np. regulacji barwy skoro ona poprawia odczucia ;-).

Wszystko można, dlaczego nie. Ja w swoich wzmacniaczach w jednych mam w drugich nie, w drugim wypadku nie używam, bo można sprzętowo wyłączyć, ale jak to komuś wrażenia poprawia odsłuchowe to nie mi to komentować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, spnmdm napisał:

Wszystko można, dlaczego nie. Ja w swoich wzmacniaczach w jednych mam w drugich nie, w drugim wypadku nie używam, bo można sprzętowo wyłączyć, ale jak to komuś wrażenia poprawia odsłuchowe to nie mi to komentować.

A wiesz że wielu konstruktorów kolumn wpisuje regulację barwy w zwrotnicę pasywną? To takie zakamuflowane zastąpienie tego że używamy płaskich wzmacniaczy (charakterystyka). 

9 minut temu, spnmdm napisał:

jakbym miał powrócić do aktywnego systemu w tej cenie AEON to mój wybór ale nie wrócę.?

To błąd, ale co kto lubi ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Lech36 napisał:

A wiesz że wielu konstruktorów kolumn wpisuje regulację barwy w zwrotnicę pasywną? To takie zakamuflowane zastąpienie tego że używamy płaskich wzmacniaczy (charakterystyka). 

Możliwe, w Diapasonach nie mam zwrotnicy:) ale liniowość do której się dąży nie zawsze dla wszystkich będzie pożądana. Dla jednych jest ważna dla innych mniej i szukają innych elementów/emocji w przekazie. W produkcji pewnie lepiej w Hi Fi już może być inaczej. Mam kolegę producenta muzyki, jak przyjeżdża do mnie przesłuchać materiał, to załamuje się, że jego aktywny system Dynaudio nie pokazuje tak muzyki...i znajdź tu złoty środek:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spnmdm

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, spnmdm napisał:

Możliwe, w Diapasonach nie mam zwrotnicy:) ale liniowość do której się dąży nie zawsze dla wszystkich będzie pożądana. Dla jednych jest ważna dla innych mniej i szukają innych elementów/emocji w przekazie. W produkcji pewnie lepiej w Hi Fi już może być inaczej. Mam kolegę producenta muzyki, jak przyjeżdża do mnie przesłuchać materiał, to załamuje się, że jego aktywny system Dynaudio nie pokazuje tak muzyki...i znajdź to złoty środek:)

Jizas...A później słuchamy takiego producenta realizację...o zgrozo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ziko369 napisał:

Jizas...A później słuchamy takiego producenta realizację...o zgrozo...

To już inna sprawa, ale jak życie pokazuje dla jednego to dla innego inne. Ja swoje zdanie mam wyrobione i po latach odsłuchów na systemach aktywnych do tychże nie wrócę..:) nie dlatego, że są złe, dlatego, że w moim odczuciu pasywny daje mi większą frajdę ze słuchania muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, spnmdm napisał:

Mam kolegę producenta muzyki, jak przyjeżdża do mnie przesłuchać materiał, to załamuje się, że jego aktywny system Dynaudio nie pokazuje tak muzyki...i znajdź tu złoty środek:)

Możesz zrobić zdjęcie tego załamanego producenta muzyki?

58 minut temu, spnmdm napisał:

To już inna sprawa, ale jak życie pokazuje dla jednego to dla innego inne. Ja swoje zdanie mam wyrobione i po latach odsłuchów na systemach aktywnych do tychże nie wrócę..

Na szczęście takich co twierdzą odwrotnie jest więcej, więc wszystko przed Tobą. Może należy zweryfikować procedury porównawcze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, spnmdm napisał:

Podczas odsłuchów miałem jednocześnie APS AEON, KLASSIK oraz DYNAUDIO BM MK3 podłączone do Questyle CMA 600i jako pre, a pasywny zestaw to były monitory JMR BLISS oraz PRAC Studio 118 podłączone do CAYIN A88T jako końcówka i pre j.w w aktywnych. Jak już pisałem kilkakrotnie pasywny w moim odczuciu brzmiał pod wieloma względami lepiej i tyle.

Za mała próba, żeby wysnuć taki wniosek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał pod uwagę ten projekt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Lech36 napisał:

Możesz zrobić zdjęcie tego załamanego producenta muzyki?

Na szczęście takich co twierdzą odwrotnie jest więcej, więc wszystko przed Tobą. Może należy zweryfikować procedury porównawcze. 

No nie róbmy jaj, będę zdjęcia jakieś umieszczał...ludzie miejcie litość, to ma być swobodna normalna dyskusja a nie jakieś cholerne polowanie na czarownice.

20 godzin temu, soundchaser napisał:

Za mała próba, żeby wysnuć taki wniosek. 

Może i za mała, dla mnie wystarczająca, być może za ogólna, dalej dla mnie wystarczająca, aby na tej podstawie wyrobić sobie swoją własną opinię...może nie być zgodna z innymi poglądami osób, które preferują odmienne podejście ale dalej to moja opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam u siebie na "testach" nowe trójdrożne KRK rp 10-3. Przez ostatnie 3 lata grały u mnie współosiowe Presonus S8 z subem dynaudio bm9s. Zmęczyło mnie słuchanie z subem a właściwie to konfiguracja takiego systemu (zgranie tego by nie powstały wzmocnienia i dołki a zawsze jakieś się pojawiały). Szukałem czegoś trójdrożnego  z dużym głośnikiem solidnie zasilanym głośnikiem na dole. Czytałem trochę testów starszych rp. 10-3 i niby recenzje bardzo pozytywne, ale 80 W zasilające 10' głośnik nie wzbudzało mojego zaufania. Niedawno pojawiła nowa generacja rp10-3 i tą mam u siebie. Gra to naprawdę przyjemnie a to co mnie najbardziej zadziwiło to stereofonia tego zestawu. Zawsze myślałem, że dużo lepiej nie da się tego zagrać niż na głośnikach współosiowych. Te KRK jednak to robią. Panorama jest szersza i głębsza. Co do innych cech monitorów. Bas schodzi nisko i jest fajnie zwarty a nie ciągnie się za resztą pasma, średnica bardzo czytelna ale nie krzykliwa to samo wysokie tony, które są słodkie i w żaden sposób nie drażnią choć bez wątpienia są obecne. 

Krk To spore krowy i niestety bez jakiejkolwiek adaptacji pewnie będą problematyczne. U mnie grają rozstawione w trójkącie ok 2m w kanciapie 14 m2 solidnie potraktowanej pt80. Gdy ktoś szuka czegoś co gra naprawdę dużym dźwiękiem i nie kosztuje majątku a wręcz jest śmiesznie tanie to te krk musi posłuchać. U mnie one zostają i to raczej na dłużej bo konkurencja dla nich kosztuje 4 razy tyle ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2019 o 14:24, Przemysław_51508 napisał:

KRK rp 10-3

Rzeczywiście cena jest zadziwiająco niska i aż wierzyć się nie chce, że tak dobrze grają.
Ale ja nie jestem niewolnikiem teorii, że im drożej, tym lepiej więc nie napiszę, że to niemożliwe.
Zastanawiam się tylko jakiej jakości komponentów użyto, że udało się skonstruować dość potężne monitory i to trójdrożne w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2019 o 14:24, Przemysław_51508 napisał:

U mnie one zostają i to raczej na dłużej bo konkurencja dla nich kosztuje 4 razy tyle ?

No, np. z APSem można chyba negocjować ? ale ja jestem zwolennikiem sparafrazowanego trochę znanego powiedzenia, że wszystko powinno być tak dobre, jak to możliwe, ale nie lepsze. Zawsze można wydać dwa razy więcej... A kolumny są fajne i nie mają żadnej konkurencji w swojej klasie, może poza m-audio 3/8, ale to nie ta półka co sporo większe Krk. 

16 minut temu, soundchaser napisał:

Zastanawiam się tylko jakiej jakości komponentów użyto, że udało się skonstruować dość potężne monitory i to trójdrożne w tej cenie.

Takich se użyto zapewne ale to jakoś nie przeszkadza, Krk ma swoje głośniki. Największą oszczędnością jest niestety elektronika, mała moc wzmacniaczy i nie pamiętam, jak z szumami, do głośnego słuchania spoko, ale w domu jeżeli szumią może boleć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, przemak napisał:

Takich se użyto zapewne ale to jakoś nie przeszkadza, Krk ma swoje głośniki. Największą oszczędnością jest niestety elektronika, mała moc wzmacniaczy i nie pamiętam, jak z szumami, do głośnego słuchania spoko, ale w domu jeżeli szumią może boleć. 

Jeśli chodzi o szumy to dla mnie największa niespodzianka bo prawie wcale nie szumią na pewno o wiele słabiej niż poprzednie presonusy i chyba słabiej niż dynaudio bm5mk2. A co do mocy jest lepiej niż w g3 bo jest 150+75+75. Klasa D i DSP dają oszczędności. Fajnie i taniej jest rozwiązane filtrowanie za pomocą jednego pokrętła i wyświetlacza.  Obudowa też sprawia przyzwoite wrażenie. Maskownica na solidnych magnesach, osobna komora dla średni i wysokotonowca, plastiki grube o przyjemnej fakturze. Jak na model budżetowy jest więcej niż bardzo dobrze. 

 

10 godzin temu, soundchaser napisał:

Rzeczywiście cena jest zadziwiająco niska i aż wierzyć się nie chce, że tak dobrze grają.

Trzy drogi robią tu dobrą robotę a elektronika jest wbrew pozorom coraz tańsza i przynajmniej w pro można zrobić w w tej samej cenie nową generację, która będzie lepsza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.07.2019 o 13:52, spnmdm napisał:

ale liniowość do której się dąży nie zawsze dla wszystkich będzie pożądana.

a w jakim pomieszczeniu sprawdzają się wam te liniowe kolumny , na podwórku ?. Nawet najlepiej zaadoptowane pomieszczenie ma mody . Z "audiofilską charakterystyką" czasem można trafić w te "dziury" i jakoś to gra. Tu albo korekcja dsp na basie , albo pokój na studio trzeba przerobić. Z drugiej strony po co wam ta wasza liniowość , skoro każdy ma swoją prywatną krzywą słuchu , a nawet u statystycznego ideału nie jest ona prosta. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bolo_senor napisał:

. Z "audiofilską charakterystyką" czasem można trafić w te "dziury" i jakoś to gra.

W totka też ktoś czasem wygrywa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, bolo_senor napisał:

po co wam ta wasza liniowość , skoro każdy ma swoją prywatną krzywą słuchu

Mieszasz obiektywny pomiar z cechą osobniczą.

Ktoś może być kulawy i uznamy, że równe chodniki nie są potrzebne. Ktoś może być przygłuchy, itp., itd.

Liniowo oznacza w odpowiednich proporcjach. To jak przepis na ciasto, a tutaj na dobry dźwięk. Ale z góry możesz założyć, że go nie będziesz miał i wówczas temat audio upraszcza się. Do posiadania byle czego.

O indywidualnych aspiracjach nie wypada dyskutować. Więc kropka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Wuelem napisał:

Mieszasz obiektywny pomiar z cechą osobniczą.

Ktoś może być kulawy i uznamy, że równe chodniki nie są potrzebne.

jak po chodniku chodzi jedna i to kulawa osoba to budowanie prostych chodników jest bez sensu i jest złośliwością. 

W końcu system budujesz dla siebie.

 

8 godzin temu, Wuelem napisał:

Liniowo oznacza w odpowiednich proporcjach. To jak przepis na ciasto, a tutaj na dobry dźwięk. Ale z góry możesz założyć, że go nie będziesz miał i wówczas temat audio upraszcza się. Do posiadania byle czego.

w tym cała  rzecz , że człowiek (każdy) liniowo nie słyszy . Tylko tak , plus - minus kilka db.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

temu właśnie mastering robią ludzie a nie roboty , by wyrównać poziomy czułości słuchu. I już na tym pierwszym etapie tracisz te kilka db z tego jak brzmieć dany utwór powinien. Ale załóżmy , że macie taką samą krzywą jota w jotę

 

To na drugim etapie , czyli w wyniku interferencji fal i innych skomplikowanych zjawisk w twoim pomieszczeniu liniowa charakterystyka wygląda już mniej więcej tak.

image.thumb.png.dd3506376eacda4b1e3c42a1131eba0a.png

i gdzie tu sens ? . ale gustach się nie dyskutuje.

W takiej sytuacji kolumny to jedyny nie kulawy w tym towarzystwie . 

 

8 godzin temu, Wuelem napisał:

Liniowo oznacza w odpowiednich proporcjach. To jak przepis na ciasto, a tutaj na dobry dźwięk.

Jak ktoś lubi zakalce , pewnie tak.

Ale cała sztuka polega na tym , by to w pomieszczeniu grało jak najrówniej (załóżmy , że tak lubimy) , w tedy możemy stwierdzić czy to jest dobre czy nie i te odpowiednie proporcje o których piszesz powinny być z uwzględnieniem pomieszczenia. Wybierając monitory studyjne skazujesz się na brak jednego pola manewru z resztą najtańszego do zmiany.

 

no chyba , że planujesz studio nagraniowe w domu urządzić i adaptacje zrobisz tip top. Także złośliwości się nie doszukuj tam gdzie jej nie ma . Radzę poszukać monitorów z największą możliwą liczbą regulacji

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko sie zgadza, ale monitory z liniowym przebiegiem pasma mierzonym w bliskim polu zwiekszaja szanse osiagniecia lepszego efektu przy pomiarach w miejscu odsluchu.

Do tego dochodzi, ze najwieksze „pietno“ wywarte przez pomieszczenie na koncowy dzwiek to zakres basu. Pierwotna liniowosc w zakresie wyzszych czestotliwosci nie bedzie az tak znieksztalcona

 

Czy powyzszy wykres uzywa ten sam „smothing“ dla obydwu pomiarow? Nie wyglada na to. Jest to bardzo ciekawy wykres, ale nistety nieporownywalny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne z najlepszych monitorków w przedziale do 10k zł, jakie słyszałem to uznane już Acoustic Energy AE-1 Series 2. W latach 90-tych wręcz legendarny głośnik, stosowany z powodzeniem przez wielu brytyjskich producentów muzycznych.

Referencyjna wręcz neutralność. Reszta cech również bez wad. Jedynie można byłoby przyczepić się do reprodukcji niskich tonów, ale to raczej kwestia indywidualnych upodobań.

Monitor tzw. bliskiego pola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.