Skocz do zawartości
IGNORED

Klub polskich kabli Solid Core Audio


DjTechnics

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem założyć klub miłośników polskiej firmy Pana Mateusza - Solid Core Audio. Kable reprezentują naprawdę wysoki poziom wykonania jak i dzwieku.

Od kilku miesięcy jestem szczęśliwy posiadaczem kabli głośnikowych tej firmy, a mianowicie "Solid Core Audio Speaker No. 2 PRO Single" z których jestem bardzo zadowolony, krótką recenzję zamieściłem na ich stronie. Dwa tygodnie temu kupiłem od nich kabel sieciowy na złocie oraz interkonekt RCA No. 3 , postaram się w miarę wolnego czasu napisać coś więcej o nich.

Fajnie gdyby jeszcze jacyś posiadacze tych przewodów mogli podzielić sie wrażeniami :)

Wrzucam kilka fotek kabelków :)

0MzO2Ow.jpg

FBzQUNV.jpg

oZkAhOo.jpg

aPuNXv2.jpg

4T8gyWn.jpg

Edytowane przez DjTechnics

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja także jestem posiadaczem sieciówki no2 (pozłacane wtyki) oraz listwy zasilającej. Moim zdaniem są to rewelcayjne produkty, zarówno pod względem jakości wykonania, jak i wpływu na dźwięk, z trudnym do pobicia stosunkiem cena/jakość (szczegółową opinię wpisałem na stronie producenta). Polecam każdemu przetestować w sowim systemie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech nikt nie sugeruje się cenami na stronie, u producenta można liczyć na naprawdę fajne rabaty i promocje. 

 

Najlepiej kontaktujcie się z producentem, gość jest mega spoko. Kabelki można oczywiście wypozyczać i testować w swoim systemie, Mateusz z tym też nie robi żadnych problemów. 

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, piotrek7 napisał:

A można też zrobić sobie samemu i w niczym nie będą ustępować produktom tej firmy (której jakości nie neguję). Po prostu jest to kolejna firma zajmująca się konfekcjonowaniem kabli

Tego nie wiesz. To tylko Twoje przypuszczenia. Chyba że miałeś i testowałes. Przewody z całą pewnością bardzo przystępne cenowo a wykonanie na oko całkiem dobre.  Ciekawe jak z wpływem na przesyłany sygnał na tle innych przewodów choćby z tego pułapu nie mówiąc już o droższej konkurencji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dyzman69 napisał:

To tylko Twoje przypuszczenia

Zgadza się. Założenie oparte na ocenie wyglądu kabla. Firmy, które "kręcą" samodzielnie kable należą do wyjątków. Większość zajmuje się konfekcjonowaniem choć przyznaję, że niektórym wychodzi to całkiem sprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Sebian napisał:

Witam, ja także jestem posiadaczem sieciówki no2 (pozłacane wtyki) oraz listwy zasilającej. Moim zdaniem są to rewelcayjne produkty, zarówno pod względem jakości wykonania, jak i wpływu na dźwięk, z trudnym do pobicia stosunkiem cena/jakość (szczegółową opinię wpisałem na stronie producenta). Polecam każdemu przetestować w sowim systemie. Pozdrawiam

Jakieś konkrety? W jakim systemie testowałes i z jakimi przewodami porownales? 

1 minutę temu, piotrek7 napisał:

Zgadza się. Założenie oparte na ocenie wyglądu kabla. Firmy, które "kręcą" samodzielnie kable należą do wyjątków. Większość zajmuje się konfekcjonowaniem choć przyznaję, że niektórym wychodzi to całkiem sprawnie

Niewiele firm "ciągnie" druty we własnym zakresie. 90% zamawia u podwykonawców lub po prostu kupuje i jak to nazwales, konfekcjonuje. Ale to pojęcie jest tak szerokie że zmiescisz w nim kabelki które zostały jedynie odziane w lepszy lub bardziej ciekawy oplot zewnętrzny (lub innego rodzaju otuline zew.) jak i kabelki które nie przypominają w niczym zakupionych przewodników bo są konstrukcjami na tyle skomplikowanym w budowie, że pisanie na ich temat w takim kontekście to zwyczajne nadużycie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dyzman69 napisał:

Jakieś konkrety? W jakim systemie testowałes i z jakimi przewodami porownales? 

 Testowałem w moi systemie, podanym w profilu (kolumny S16Hz MA Signature, źródło Rega CD Apollo/Dac R, wzmacniacz początkowo Brio R, potem zmiana na Haiku Sol II Signature). Porównywałem z kablami Furutech The Odeon-E (Cu), Wireworld Stratus, a takżę DIY Heulkabel Toplfex z wtykami Oyade.O DIY nie będę wspominał, bo to był raczej epizod, żeby sie osłuchać, z WW było gęsto, ciepło i trochę brakowalo mi góry, z Furu było przyzwoicie, dosyć równo, lepsza dynamika, ale dopiero na No2 usłyszałem więcej przestrzeni, detalu i powietrza w dźwięku, pasmo przenoszenia jakby sie poszerzyło w góre i w dół (trudno mi to lepiej opisać). Oczywiście różnice nie były drastyczne, ale słyszalne dla mnie. Wiem, ża opinie są różne i nie zawsze potwierdzane u każdego, dlatego raz jeszcze sugeruję sprawdzić w swoim systemie. Pan Mateusz (konstruktor) z pewnością chętnie pożyczy na testy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już są jakieś konkrety. Ale No 2 kosztuje prawie półtora tysiąca złoty i porównanie go z furutechem tańszym o 30% i Sratusem który można kupić poniżej 400 zł generalnie wiele o No2 nie mówi. Można powiedzieć, że nic dziwnego, że był lepszy.    Osobiście ciekawy jestem szczytowego modelu sieciowki. Chętnie porównam go z moimi Wile czy wysokim modelem Furutecha. 

Czy te sieciowki są uniwersalne czy są rekomendowane do konkretnych urządzeń typu wzmacniacz, źródło, pre? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nie sugerować sie cenami na stronie producenta. W rzeczywistości Furutech okazał sie droższy od No2 ! (mówimy o nowych kablach).

Co do wyższych modeli, słyszałem, że No2 bardziej się podobał niz Furutechy serii Alfa, ale sam nie sprawdzałem.

Ja używam rzeczonej sieciówki do wzmacniacza, ale myslę, że spokojnie można sprawdzić ze zródłem lub pre.

Najlepiej porozmawiać z producentem i przetestować w swoim systemie, .....nie ma lepszej metody.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją sieciówkę mam podpiętą pod zewnętrzny zasilacz do daca, od zasilacza do daca jest podłączony jakiś zwykły kabelek, gdyby nie on zapewne efekt byłby jeszcze lepszy. 

Sieciowka idealnie nadaje się do jaśniejszych  systemów, barwa dźwięku staje się ciemniejsza, mimo tego dźwięk jest bardziej detaliczny,  system zyskuje spory zastrzyk dołu,  średnica jest lekko ocieplona, wyższa średnica trochę stonowana, wokale są wyrazniejsze. 

Scena i poszerza się w każdą stronę, choć najbardziej na boki, pojawia się powietrze między instrumentami oraz czarne tło. 

Przejdźmy więc do minusów, to co mi się nie spodobało, to to, że detal się bardziej uwydatnil, dla niektórych może być to plus, ja wolę jak cyka sobie gdzieś tam w tle.

To takie krótkie odczucia po wpieciu tej sieciówki. 

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałbym tego efektem cykania, raczej ciut bardziej słyszalne detale. Jest to raczej zwykły przewód zasilający który konstruktor nostromo dorzucał do swojego zewnętrznego zasilacza. W porównaniu do sieciówki Mateusza - Nostromo gra dość jasno i bez takiego dociążenia. Szkoda,że nie mam możliwości wpięcia do wzmacniacza. Ogólnie kable te polecił mi mój kolega, taki audio maniak który przewody kupuje po kilka tys.

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 6.03.2019 o 11:17, dyzman69 napisał:

 

Czy te sieciowki są uniwersalne czy są rekomendowane do konkretnych urządzeń typu wzmacniacz, źródło, pre? 

Sieciówki są uniwersalne jak najbardziej.

Mam PRE lampowe i tutaj NO2 sprawdza się wyśmienicie nie mniej znacząco niż na wzmacniaczu mocy.

Mój system w całości jest hand made czyli DIY, kable też były wszystkie dopóki nie trafiłem na Solid Core i teraz mam 3x NO2 i listwę, na dniach biorę na sprawdzenie sieciowkę NO1

W moim przypadku sieciowy NO2 zastąpił kable DIY gdzie same materiały  jednego przewodu sieciowego to koszt ponad 1k na najlepszych wtykach Neotecha.

Przeliczając kosztowo myślę że aby znaleźć poziom NO2 wśród produktów markowych trzeba by szukać w przedziale od 3k w górę

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1520273364382_flyme.thumb.jpg.4fd89174f5ea7a48b1c8c3ee3d1eb06b.jpgWitam fanow kabli P Mateusza potwierdzam kable robione przez niego sa bardzo dobre oprócz kabli zasilajacychP Mateusz robi bardzo dobre interkonekty które wykazuja poziom kabli zasilajacych.Ja osobiście zakupiłem kilka sztuk sieciowek  i interkonektow.Znacząco poprawiło to dźwięk w moim systemie.P Mateusz robi też listwy sieciowe której jestem szczęśliwym posiadaczem polecam posłuchać.Chciałem też wspomnieć o P Mateuszu który jest osoba sympatyczna i w pełny sposób odpowiada na ewentualne pytania klientów .- pozdr Mirek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Sieciówki jak i listwa od początku mi się podobały, miały kulturę grania i ogładę przewodów za kilka tysięcy, porównań dokonywałem na świeżo kupionych przewodach i to wtedy zapadła decyzja o kupnie, ponieważ okazały się sporo lepsze od sieciówek DIY których wcześniej używałem.

Nie mam odniesienia czy coś się poprawiło bo w systemie też następują zmiany i nie jestem w stanie określić czy coś się poprawiło czy nie, mogę tylko domniemywać bazując na doświadczeniu z innymi kablami że czas i przepływ prądu dobrze robi każdym kablom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2019 o 20:01, rzotysok napisał:

1520273364382_flyme.thumb.jpg.4fd89174f5ea7a48b1c8c3ee3d1eb06b.jpgWitam fanow kabli P Mateusza potwierdzam kable robione przez niego sa bardzo dobre oprócz kabli zasilajacychP Mateusz robi bardzo dobre interkonekty które wykazuja poziom kabli zasilajacych.Ja osobiście zakupiłem kilka sztuk sieciowek  i interkonektow.Znacząco poprawiło to dźwięk w moim systemie.P Mateusz robi też listwy sieciowe której jestem szczęśliwym posiadaczem polecam posłuchać.Chciałem też wspomnieć o P Mateuszu który jest osoba sympatyczna i w pełny sposób odpowiada na ewentualne pytania klientów .- pozdr Mirek.

 

Mirosławie na jakich interkonektach słuchasz od Mateusza? 

Ja sobie bardzo chwale NO. 3 za piękna średnicę ?

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Silver_85 napisał:

Wygląda ładnie i solidnie ten No. 1 PRO. 

Panowie, a mógłby ktoś mi sprawdzić ile cm miejsca potrzebuje taki No. 2 PRO po wpięciu do listwy żeby go "zagiąć" ? 

Kable No2 Pro jest dość sztywny, proponuję przyjąć co najmniej 30 cm miejsca do zgięcie (u mnie jesty mniej więcej tyle), oczyiscie im więcej tym lepej, bo sie wtedy lepiej układa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, Silver_85 napisał:

Tatum dzięki za fotkę. 15cm już lepiej wygląda ? 

proszę bardzo.

Jeszcze coś cyknąłem.

IMG_20190320_162431.jpg

Od Środka

No1 pro nowa wersja

No1 pro

No2 pro

 

IMG_20190320_162738.jpg

Producent zapowiada ciągłą sprzedaż no1 w nowej wersji w niższej cenie niż obecne No1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Posłuchałem trochę i stwierdzam że sieciówka NO1 pro to kabel na wyższym poziomie niż wyśrubowane już NO2 pro.

Ma wyższą kulturę grania i jest bardziej wyrafinowany w zasadzie w każdym aspekcie brzmienia.

Spektakularna wręcz jest przestrzeń co idzie w parze z lotnością wysokich tonów podanych w dużej ilości, lecz łagodnie, rozdzielczo ale nie drażniąco, przestrzeń jest wielowymiarowa idącą wgłąb, cała ,,akcja,, dzieje się od linii głośników  za kolumnami,  jeśli oczywiście pozwala na to ustawienie(u mnie odległość od frontu kolumn do tylnej ściany to około 1.5 metra), i w takim ustawieniu został uzyskany w/w efekt.

Średnie tony rysowane są cieńszą kreską niż ma to miejsce w NO2, słychać lekkie wycofanie tego zakresu, w jego górnej partii. Całościowo średnica podana naturalne i z kulturą. Wokale wypadają bardzo zadowalająco, nie ma żadnego schłodzenia czy zmatowienia, są pełne i naturalne.

Barwa jest bardzo przyjemna, mimo dużej rozdzielczości(w końcu to srebro) można bez zmęczenia słuchać wiele godzin nawet na dużym poziomie głośności jak to mam miejsce w moim przypadku zazwyczaj.

I na koniec bas na którego niedostatki cierpi wiele kabli srebrnych, tutaj podany w sposób mięsisty i głęboko operujący.

Skojarzenie z NO2 jest bardzo wyraźne jednak mimo dużej masy w NO2 lekko brakuje konturu.

Srebro gra podobnie dużym nasyconym mięsistym basem jednak schodzi jeszcze niżej niż NO2 i ma lepszą kontrolę na samym dole,  co powoduje wieksze zróżnicowanie dźwięków tam zapisanych.

Czyli srebro jak nie srebro ?.

Jeszcze raz chcę podkreślić że ogólne wrażenie po wpięciu tego kabla od razu pokazuje, że mamy do czynienia z kablem bardziej wyrafinowanym i leszym niż  NO2 pro, z którym był bezpośrednio porównywany.

Oczywiście są to subiektywne odczucia na moim systemie DIY a nie wygłaszanie ,,prawd objawionych,, więc zdaje sobie sprawę że różnie to może wypaść na innym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.