Skocz do zawartości
IGNORED

Klub polskich kabli Solid Core Audio


DjTechnics

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Obiecałem skrobnąć o nowym topie sieciówki Solid Core Audio modelu NO1 pro który zastąpił w ofercie dotychczas produkowany,

Porównywałem naprzemiennie z NO2 i NO1 starą srebrną wersją, na przestrzeni dwóch tygodni.

Moje spostrzeżenia:

Scena, przestrzeń, barwa, kontur, zejście…i jeszcze kultura i wyrafinowanie, to słowa które przychodzą na myśl żeby zaznaczyć cechy ogólne nowego kabla, przy czym poziom prezentacji tych cech powyżej NO2.
Realizm i wrażenie uczestnictwa w koncercie na żywo jest jeszcze bardziej sugestywne, ze względu na niesamowitą, a przy tym naturalną przestrzeń i rozlokowanie muzyków na scenie, dźwięk dosłownie odrywa się od głośników.
Jest to pierwszy kabel sieciowy o którym mogę powiedzieć NEUTRALNY nie mając na myśli beznamiętnego, płaskiego czy chłodnego grania, nie robi wrażenia WOW zaraz po wpięciu w system, tak jak stara wersja NO1 na srebrze, operująca zjawiskową przestrzenią i wybitną szczegółowością, ale z każdym kolejnym utworem przekonujemy się o jego szlachetności.

Ten przewód jest bardziej równy od srebra, nie faworyzujący żadnej cechy nadmiernie, jednak przedstawiający każde zdarzenie muzyczne z atencją i zaangażowaniem, a od NO2 jest na wyższym poziomie przynajmniej o klasę, mimo że No2 to naprawdę świetny kabel, i gdybym się o tym nie przekonał na własne uszy pewnie bym nie uwierzył.

Do takich wniosków jednak doszedłem po dłuższym osłuchaniu, przepinając na przemian  NO2 i NO1w tzw minutowym teście nie ma aż tak znaczących różnic, trzeba posłuchać dłużej żeby to wychwycić

Konkludując....

Moim zdaniem i na moim systemie uważam, że nowy topowy model podobnie jak NO2 ma wybitny stosunek cena/jakość i  jest lepszy przynajmniej o klasę od NO2.

Od starej wersji NO1 dzieli go spora różnica cenowa ok1,6k ale nie JAKOŚĆ grania, po prostu ciężar cech obydwu kabli jest inaczej rozłożony--nowa wersja jest bardziej równa i naturalna, a stara ma wyraźnie zaznaczone ,,cechy szczególne,,  jednak oba są na podobnym poziomie jakości.

Zastanawiam się ilu cyfrowa byłaby kwota, gdyby kabel tak dopracowany i wyrafinowany jak nowe NO1 miał metkę np Furutech.
Mam nadzieję że producent nie podniesie tej ,,okazyjnej,, ceny na swój hi-endowy produkt i pozostanie ona na poziomie 2 tys, bo naprawdę mogłaby być sporo wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tatum napisz coś więcej, jakie wtyki itp? Najbardziej ciekawi mnie jak zmienia się dźwięk w porównaniu do sprzętu bezpośrednio podłączonego do gniazdka?

Też mam w planach nabyć w przyszłości taką listwe

 

 

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DjTechnics napisał:

Tatum napisz coś więcej, jakie wtyki itp? Najbardziej ciekawi mnie jak zmienia się dźwięk w porównaniu do sprzętu bezpośrednio podłączonego do gniazdka?

Też mam w planach nabyć w przyszłości taką listwe emoji847.png

 

 

Jeżeli masz sprzęt (wzmacniacz plus źródło) wpięte do ściany to dokładanie dodatkowego przedłużacza dla poprawy dźwięku jak dla mnie przeczy logice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja pisałem coś o poprawie dźwięku? Nie, zadałem pytanie czy się coś zmienia w dźwięku, dokładnie mam na myśli barwę, wtyk są złocone bądź rodowane, więc jakieś różnice muszą być słyszalne.

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 9.04.2019 o 21:21, Tatum napisał:

a przy tym naturalną przestrzeń i rozlokowanie muzyków na scenie, dźwięk dosłownie odrywa się od głośników.

Z całym szacunkiem dla producenta...takie efekty to ma każdy, kto prawidłowo kolumny w pomieszczeniu ustawił...

I dźwięk, nie dosłownie, tylko zawsze jest oderwany od kolumn ... I jest scena 3d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem że do zmiany barwy dźwięku to lepiej użyć korektora zamiast innego kabla sieciowego ale być może są teorie które to tłumaczą.
Kiedyś też tak myślałem

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

 

Godzinę temu, sls napisał:

Zawsze myślałem że do zmiany barwy dźwięku to lepiej użyć korektora zamiast innego kabla sieciowego ale być może są teorie które to tłumaczą.

Najtaniej to zmienić kondensatory w zwrotnicy, ale mało takich co spróbują, a korektor dobry kosztuje

 

2 godziny temu, DjTechnics napisał:

Tatum napisz coś więcej, jakie wtyki itp? Najbardziej ciekawi mnie jak zmienia się dźwięk w porównaniu do sprzętu bezpośrednio podłączonego do gniazdka?

Też mam w planach nabyć w przyszłości taką listwe emoji847.png

 

 

Ta listwa zamiast standardowych gniazd mosiądz/srebro ma gniazda Furutecha 4 sztuki miedź/złoto i 1 sztuka miedź/rod.

Cieplejsza barwa i gęściej oczywiście na złocie, rod bardziej żywo z lepszą dynamiką

1 godzinę temu, ziko369 napisał:

Z całym szacunkiem dla producenta...takie efekty to ma każdy, kto prawidłowo kolumny w pomieszczeniu ustawił...

I dźwięk, nie dosłownie, tylko zawsze jest oderwany od kolumn ... I jest scena 3d...

Jasne że tak,

wiesz 100km/h maluchem też się dało jechać, ale wolę tą prędkością jechać w beemce?

Wypożycz sobie za kaucją od producenta to będziesz wiedział o czym piszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, sls napisał:

No cóż marketingowcy od kabli i styków mogą być z siebie dumni.

Producenci też

W dniu 24.04.2019 o 19:49, Tatum napisał:

a niebawem będą testy w necie dotyczące sieciówki NO1...będzie się działo

Pan z firmy Kartogen Audio o No1 napisał tak cyt,

,,Jeśli ktoś chciał kable sieciowe, wybitne do ceny to polecam Solid Core, jak raz się wepnie to wyciągnąć już trudno, czystość, powietrze, muzykalność, nie słychać różnicy pomiędzy S.R., a nawet lepsze.,,

Porównywał z sieciowymi S.R. za 4tys euro

64277303_2902764636614459_5151236393019637760_o.jpg

62220241_2902764733281116_8531726570979590144_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem na testach no1. Chyba mogę potwierdzić to co powiedzial Pan z Kartogen. Jesli chodzi o kable jestem daleki od szafowania slowami " lepszy od " czy w jakiejś cenie bezkonkurencyjny. Nie lubię też określeń typu cięzko wypiąć itd. To hasła dla naiwnych. Kabel sieciowy wpasowuje sie w system lub nie.

U mnie ten kabel doskonale spasował z koncowką tranzystorową 100W w klA, pre lampowym i z cd lampowym. Natomiast słabiutko jesli chodzi o zasilenie listwy.

Kabel wykazuje cechy wysokiej klasy, nie upieksza, nie maskuje, nie zaokragla. Raczej pokazuje wszystko jakim jest. Nie stwierdziłem ani jednej cechy do ktorej moglbym się przyczepić. Rok wczesniej kupiłem od Mateusza 2 kable no2 i teraz bardzo chetnie wymienilbym je na no1 ale ile razy mozna wszystko zmieniać? Tym bardziej, ze te kable grają w drugim systemie. Właczyl sie rozsądek. Ale jesli ktoś szuka coś dobrego to polecam. No i koniecznie wyprobować. Żadnego kupowania bez odsłuchu.

Dobra robota Mateusz. Życzę kolejnych sukcesów ?

20190507_113325.jpg

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2019 o 22:06, Tatum napisał:

Porównywał z sieciowymi S.R. za 4tys euro

Równie dobrze mogło być to porównanie z kablem za 40 tys EUR, moim zdaniem test byłby w jakiś sposób miarodajny gdyby w porównaniu brał także udział kabel w cenie powiedzmy do 30-40 EUR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 20.06.2019 o 07:57, sls napisał:

Równie dobrze mogło być to porównanie z kablem za 40 tys EUR, moim zdaniem test byłby w jakiś sposób miarodajny gdyby w porównaniu brał także udział kabel w cenie powiedzmy do 30-40 EUR. 

To są tylko twoje przypuszczenia i gdybanie co by było gdyby.

Masz swoje zdanie--świetnie, chcesz coś wnieść do dyskusji--wypożycz,  porównaj, opisz wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel kierunkowy i w dodatku druty solid core .Kultura ,spójność, -tak można napisać generalnie o wszystkich kablach dostępnych na rynku zrobionych według tego schematu.Koszt takiej sieciowki DIY zrobionej na wtykach IEGO( polecam) to gdzies 600 zeta,a najlepiej bez wtyku IEC,czyli od strony urządzenia,jak ktoś spróbuje ,usłyszy jak wtyczki psują dzwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Rozumiem tą próbę sprowadzenia do jednego poziomu kabli wysokiej klasy z tymi średnimi, jeszcze rok temu myślałem podobnie.

Miałem sieciowki DIY na przewodzie Yarbo 1100 i wtykach Neotecha upocc i byłem przekonany że nie ma sensu inwestować wiekszej kasy w kable sieciowe, tym bardziej że miałem od kolegów kilka firmowych produktów w przedziale do 2k.

Jeden kolega miał Solid Core No2 i twierdził ze to świetny kabel za umiarkowaną cenę. Niechętnie pod jego namową wypożyczyłem od producenta 2 sztuki No2, i po wpięciu usiadłem z wrażenia.

Nie mogłem uwierzyć ze progres który nastąpił spowodowały dwie sieciówki.

Może gdybym miał  cos pospolitego typu Hellukabel, Lapp itp to rozumiałbym zmianę która nastąpiła, ale ja miałem Yarbo 1100 najwyzszy model i wtyki Neotecha z miedzi monokrystalicznej, a mimo to różnica dzieląca moje sieciówki a No2 była bardzo duża. Po 5min podsłuchu wiedziałem ze zostaną w systemie obie sztuki, jednak jeszcze przez tydzień testowałem zeby czasem nie okazało się  ze pierwsze wrażenia mnie zmyliło.

A potem producent zrobił szczytowy model No1 i od tak wysłał mi na sprawdzenie najpierw jedną, potem kolejną sztukę No1, i kolejny progrees tym razem na poziom wyrafinowania daleko wykraczjacy poza cene za jaką jest sprzedawany. Gdyby mi ktoś wcześniej powiedział że w ciągu jednego roku dwa razy wymienię sieciówki zaśmiałbym mu się prosto w twarz. 

 

Konkludując wszystkim tym którzy podobnie jak tedi i wcześniej ja życzę przełamania bariery myślowej i wypróbowania produktow Solid Core które pokazują ze za cene dobrego przewodu DIY mozna znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tatum napisał:

Konkludując wszystkim tym którzy podobnie jak tedi i wcześniej ja życzę przełamania bariery myślowej i wypróbowania produktow Solid Core które pokazują ze za cene dobrego przewodu DIY mozna znacznie lepiej. 

Weź nie żartuj, dobry przewód sieciowy DIY to z 200PLN oczywiście z chińskimi wtykami ale całkiem solidnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel sieciowy tak jak wszystkie elementy toru ,musi się wpasować w system.Tobie przypasował Solid Core a w 100 innych systemach może się nie sprawdzić,proste.

Oczywiście,wypróbować zawsze można

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

To takie zwykłe uproszczenie i spłycenie tematu.

Normalne że kabel musi się wpasować nikt tego nie podważa, jednak co innego wpasowanie w system a co innego poziom na jakim dany element systemu przekazuje muzykę.

Mam jeszcze w szufladzie kilka kabli sieciowych, ktore tez wpasowują się w mój system(zdjęcie ponizej)

Jednak to zwykła kupa w porównaniu poziomu jakościowego do wspomnianych kabli Solid Core.

IMG_20190324_214441.jpg

IMG_20190324_214416.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
18 minut temu, obcymars napisał:

Jakie to kabelki te wyżej.?Jaki masz system jeśli można wiedzieć?

Dziękuję i pozdrawiam.

Kabelki DIY na Beldenie 19364

System DIY więc nic ci to nie powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tatum napisał:

 

tu trwa dyskusja o poważnych przewodach sieciowych a nie zabawkach dla początkujących.

Hahaha

Zamiast trwać przy funkcji namolnego naganiacza o delikatności słonia w składzie porcelany, zostań kabareciarzem!

39 minut temu, Tatum napisał:

Kabelki DIY na Beldenie 19364

System DIY więc nic ci to nie powie

Za tą odpowiedź 100 punktów! Dzięki niej nikt nie może stwierdzić "kurcze, mi może się nie udać z owymi kablami bo mam skrajnie inny system niż niesamowity Tatum."

Edytowane przez Mickey6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

No no,  100 punktów u pana Mickey6 bym się nie spodziewał, a w jakiej skali ta ocena do stu?

Sędzia, prześmiewca i do tego jeszcze narrator wypowiadający się za innych....powinieneś wystartować w polityce a nie na forum kablarskim, marnujesz się!

 

Masz coś twórczego do napisania w temacie kabli to zrób to tutaj, chętnie poczytam i się czegoś nauczę, chcesz coś więcej wiedzieć o moim systemie napisz do mnie na private, a swoich osobistych życiowych porażek bądź łaskaw nie przelewać na innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tatum ,z ciebie rzeczywiscie dobry kabareciarz.!?Nie czytasz uważnie tego co ludzie piszą ,gdubyś wiedział co to kierunkowość kabli to przypuszczam ze neotech byłby twoim kablem nr.1Nie słuchałem tych przewodów ,czytałem specyfikacje ,i uwierz że za te 600 zł jak wcześniej pisałem , a zwtykami z dwóch stron -750zł ,można zrobić kable HIGH END.! Oczywiście ,druty solid core,kierunkowe, przypuszczam ze te p. MATEUSZA są dobre ale to nie ten poziom, jak ktoś mieszka w okolicach swiętokrsyskiego ,mogę pożyczyć dla porównania .U mnie IC,głośnikowe,zasilające- solid core.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.