Skocz do zawartości
IGNORED

Klub polskich kabli Solid Core Audio


DjTechnics

Rekomendowane odpowiedzi

W skrócie, każdy drut jest wyciągany w jedną stronę,czyli w jednym kierunku, zgodnie z nim podpinamy w tym przypadku początek kabla do fazy w gniazdku .Aby okreslić właściwy kierunek to z reguły trzeba drut odsłuchać o ile producent nie zaznaczył.

Aby b yło jasne,ja nie zajmuję się produkcją kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko ze przez ten drut plynie prad zmienny, ktory - jak sama nazwa wskazuje - w Polsce zmienia kierunek plyniecia 50 razy w sekundzie. Czyli z kierunkiem „naciagania“ tudziez kierunkiem plyniecia prada nie moze to miec zwiazku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej mnie kolega zaczyna bawić, czyli głównym wyznacznikiem są wartości mierzalne  a nie słuch ?CHA CHA , i tak kolega kupuje sprzęt ? Ja  nie mam zamiaru i nie mam czasu  ,ale najdroższe kable na tym świecie SA SOLID CORE iKIERUNKOWE ,a wystarczy spojrzeć przez mikroskop na lity drut w dużympowiększeniu i przypomina on choinkę  ,czyli widać kierunek wyciągania.W rezultacie w tą stronę prąd ma lepsze(?) warunki przepływu ,Proszę przeczytać książkę ,, kierunkowość tekst nie dla wszystkich ,książki do metalurgii z 70 ,80 lat !! Tematy o rekrystalizacji i krystalizacji ,zjawiska oporowe, i wpływ na przepływ prądu a póżniej wątpić.Kierunkowość litego druta tak sLychać  ,jak odwrócenie polaryzacji wtyczki sieciowej ,widocznie nie wszyscy o słyszą a chwalą się jaki sprzęt mają i za ile kupiony .A że nie ma on wiele wspólnego z muzyką odtwarzaną na żywo to inna para kaloszy  ,nie musimy dążyć do wiernośći ,ważne żeby słuchającemu się podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tedi02 napisał:

ale najdroższe kable na tym świecie SA SOLID CORE iKIERUNKOWE

Kto bogatemu zabroni położyć nawet srebrny drut w chałupie po to żeby mieć lepszy prąd w gniazdku do systemu za srylion dolarów z równie drogimi kablami sieciowymi. Myślę jednak że większy wpływ na to co słyszymy ma nastrój słuchacza, pora dnia, temperatura, ciśnienie niż kierunek kabla czy kolor bolca w tymże gniazdku. W wielu wypadkach nie bierzemy tego pod uwagę i się nam wydaje łoł jakie ten kabel daje efekty a zmiana nastąpiła w słuchaczu albo w otoczeniu. Jak ktoś nie wierzy niech spróbuje słuchać regularnie tych samych nagrań w pewnych odstępach czasu mając ten sam system. Ciekawe ile razy się złapie na tym że słyszy to samo nagranie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 28.06.2019 o 17:33, tedi02 napisał:

No tatum ,z ciebie rzeczywiscie dobry kabareciarz.!?Nie czytasz uważnie tego co ludzie piszą ,gdubyś wiedział co to kierunkowość kabli to przypuszczam ze neotech byłby twoim kablem nr.1Nie słuchałem tych przewodów ,czytałem specyfikacje ,i uwierz że za te 600 zł jak wcześniej pisałem , a zwtykami z dwóch stron -750zł ,można zrobić kable HIGH END.! Oczywiście ,druty solid core,kierunkowe, przypuszczam ze te p. MATEUSZA są dobre ale to nie ten poziom, jak ktoś mieszka w okolicach swiętokrsyskiego ,mogę pożyczyć dla porównania .U mnie IC,głośnikowe,zasilające- solid core.Pozdrawiam

,,gdubyś wiedział co to kierunkowość kabli to przypuszczam ze neotech byłby twoim kablem nr.1,,

Bardzo proszę o wyjaśnienie co kolega ma na myśli? Przecież monokryształ Neotecha nie jest kierunkowy. Jeśli twierdzisz inaczej poproszę źródło.

 

,,Nie słuchałem tych przewodów ,czytałem specyfikacje,,

No to stwierdzenie mnie rozbawiło, walisz normalnie jak Ryszard Petru –nie wiem, ale się wypowiem.

 

,,i uwierz że za te 600 zł jak wcześniej pisałem , a zwtykami z dwóch stron -750zł ,można zrobić kable HIGH END.!,,

Dawaj przepis na ten high end tu na wątku bo nie uwierzę, a przy okazji inni skorzystają,

Tylko proszę konkrety, a nie ogólniki.

 

 

,, jak ktoś mieszka w okolicach swiętokrsyskiego ,mogę pożyczyć dla porównania,,

Od razu je pakuj w paczkę i wyślij kurierem(przesyłka na mój koszt), bardzo chętnie porównam z moimi sieciówkami no1, No2 i obiecuję podzielić się tu na wątku swoimi spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
11 godzin temu, sls napisał:

Jak ktoś nie wierzy niech spróbuje słuchać regularnie tych samych nagrań w pewnych odstępach czasu mając ten sam system. Ciekawe ile razy się złapie na tym że słyszy to samo nagranie inaczej

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatum!!!!!przeczytaj to co naopisałeś.WiEkszych stek bzdur nie czytałem, monokryształ neotecha nie jest kierunkowy.KAZDY DRUT JEST KIERUNKOWY BO WYCIAGANY W JEDNA STRONE. Specyfikacja- bo chodzi o średnicę drutów użytych ,.Dawaj przepis, cha cha  cha ,ktoś dochodzi latami ,atu dawaj przepis ,napisz di jakiegoś producenta kabli to ci może da.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, tedi02 napisał:

Tatum!!!!!przeczytaj to co naopisałeś.WiEkszych stek bzdur nie czytałem, monokryształ neotecha nie jest kierunkowy.KAZDY DRUT JEST KIERUNKOWY BO WYCIAGANY W JEDNA STRONE. Specyfikacja- bo chodzi o średnicę drutów użytych ,.Dawaj przepis, cha cha  cha ,ktoś dochodzi latami ,atu dawaj przepis ,napisz di jakiegoś producenta kabli to ci może da.Pozdrawiam.

Nie będę z tobą dyskutował bo nie ma o czym, jeśli masz jakiś materiał źródłowy(a nie twoje przypuszczenia) potwierdzający że MONOKRYSZTAŁ NEOTECHA (a nie wszystkie druty Solid Core) jest kierunkowy  to go tu zamieść, bo się najnormalniej ośmieszasz, a jak jesteś niedouczony na temat kabli Neotecha to się nie wypowiadaj tylko poczytaj wątek który już był w tym temacie

 

Inni na tym wątku ci delikatnie piszą że lejesz wodę a ty mówisz że deszcz pada, chłopie ogarnij się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, tedi02 napisał:

 ,.Dawaj przepis, cha cha  cha ,ktoś dochodzi latami ,atu dawaj przepis ,napisz di jakiegoś producenta kabli to ci może da.Pozdrawiam.

Mam dobrą radę, weź te swoje high-endowe kable zacznij produkować, zrobisz dobry biznes i przysłużysz się wielu audiofilom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatum , po prostu trochę woli spróbuj się doinformować ,wiedza jeszcze nikomu nie zaszkodziła , a niewiedza.... cóż śmieszne komentarze.A drogie interkonekty ,głośnikowe itd to robią kosmici , na super tajnej technologii.Może  napisz  do producentów drogich ,najdroższych kabli że ta podawana przez nick kierunkowośc ,to ściema,np.HARMONIXA  ,zasilający MAESTRO MILION X DAC za jedyne 37000zł ,ic HIJIRI MILION KIWAME ,czy np. z rodzinnego podwórka kable SULEK z cenami powyżej 20000zł .Ja nie mam zamiaru NIKOGO przekonywać ,bo i po co ?Zaraz fala agresji ,hejtu, typowo polskie podejście.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, tedi02 napisał:

typowo polskie podejście

Buahahaha???

Typowo polskie to jest jazda autem do kościoła i lokalu wyborczego...no i chwalenie się na forach swoimi gratami audio...

A grać jak nie chciało tak nie chce...

Słuchałem niektórych kolumn i gratów pod niebiosa wychwalanych na forach...

I??? Zachwytu nie było i nie będzie...tak to gra u mnie moja niskobudżetówka...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ziko369 napisał:

Słuchałem niektórych kolumn i gratów pod niebiosa wychwalanych na forach...

I??? Zachwytu nie było i nie będzie...tak to gra u mnie moja niskobudżetówka...

Za te brednie to ci płacą?? Czy ty tak sam z siebie? I jakich tam kolumn słuchałeś które grały ci jak ten stx do kina domowego?? Bo ci którzy słuchali tych stx to wiedzą jak to badziewie gra i nie problem kupić coś o wiele lepszego. To już różnic między kolumnami nie słyszysz? Zbadaj sluch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, tedi02 napisał:

Tatum , po prostu trochę woli spróbuj się doinformować ,wiedza jeszcze nikomu nie zaszkodziła , a niewiedza.... cóż śmieszne komentarze.A drogie interkonekty ,głośnikowe itd to robią kosmici , na super tajnej technologii.Może  napisz  do producentów drogich ,najdroższych kabli że ta podawana przez nick kierunkowośc ,to ściema,np.HARMONIXA  ,zasilający MAESTRO MILION X DAC za jedyne 37000zł ,ic HIJIRI MILION KIWAME ,czy np. z rodzinnego podwórka kable SULEK z cenami powyżej 20000zł .Ja nie mam zamiaru NIKOGO przekonywać ,bo i po co ?Zaraz fala agresji ,hejtu, typowo polskie podejście.

 

 

Cóż pozostaje mi tylko podziękować za wspaniałe rady życiowe panie samozwańczy miszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Bartosz_70659 napisał:

Za te brednie to ci płacą?? Czy ty tak sam z siebie? I jakich tam kolumn słuchałeś które grały ci jak ten stx do kina domowego?? Bo ci którzy słuchali tych stx to wiedzą jak to badziewie gra i nie problem kupić coś o wiele lepszego. To już różnic między kolumnami nie słyszysz? Zbadaj sluch

Bartuś...takich, których Ty niestety nigdy nie widziałeś  ?...o słuchaniu nawet nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2019 o 21:34, Tatum napisał:

Cóż pozostaje mi tylko podziękować za wspaniałe rady życiowe panie samozwańczy miszczu.

No wydać ponad tysiąc zł na kabel DIY ,który zagrał gorzej niż firmowy w sklepie za 900 zł ( q21) to trzeba być MISZCZEM.!!! I żal tyłeek ściska 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, tedi02 napisał:

No wydać ponad tysiąc zł na kabel DIY ,który zagrał gorzej niż firmowy w sklepie za 900 zł ( q21) to trzeba być MISZCZEM.!!! I żal tyłeek ściska 

O widzę że pofatygowałeś się o sprawdzenie cen moich byłych kabli DIY,  brawo, nareszcie jakiś postęp (jeszcze poczytaj o budowie, właściwościach i pozyskiwaniu monokryształu), to z wiedzą którą posiadasz zrobisz kable które za niecały tysiąc położą te za dziesiątki tysi.

Co do moich kabli DIY...(myślę że to ciebie dupa ściska skoro szarpiesz się na odpisywanie na każdy mój post) pragnę ci wyjaśnić a nawet wytłumaczyć, że istnieje jeszcze coś takiego jak rynek wtórny, i obie sztuki tych kabli kupiłem od znajomego audiofila z Irlandii, który teraz szafuje kolejnymi modelami Tellurium, za cenę jednej twojej wspaniałej sieciówki.

Dyskusja merytoryczna z tobą nie ma sensu już o tym pisałem, ale z zaciekawieniem poczekam co tym razem mi odpiszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość

(Konto usunięte)

Recenzja sieciówki No1 PRO i nowej wersji listwy PRO się pokazała

http://highfidelity.pl/@main-3589&lang=

Warto wspomnieć że No1 było porównywane z sieciowką  siltecha za 13 tysiecy....euro

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokejna osoba poleca produkty Solid Core . W strefie moich zainteresowań jest listwa i na pewno bedę brał ją pod uwagę przy wyborze do mojego systemu. To jeden z ostatnich elementów którego jeszcze nie mam.

Czy orientuje się ktoś nt. udziału Solid Core w Audio Video Show? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.