Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny do 10000 zł?


neron9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.09.2019 o 19:51, alex11 napisał:

Dodam, że głośniki STX są w kolumnach hi-end w jednych z droższych modeli produkowanych w Polsce. Redaktor w znanym i cenionym czasopiśmie ocenił dźwięk dla poziomu kolumn za kilkadziesiąt tysięcy złotych ! 

W magazynie Audio video stx dostały kategorie sprzętu C. Na pewno nie grają jak dużo droższe . Nie bełkocz wystarczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Bartosz_70659 napisał:

W magazynie Audio video stx dostały kategorie sprzętu C. Na pewno nie grają jak dużo droższe . Nie bełkocz wystarczy

Ale i tak lepiej od Twoich ?

1 godzinę temu, artur 1984 waw napisał:

Łubu-dubu dla gimnazjalisty mojego klubu

Bzdura ... A myślisz, że ja jakiej muzyki słucham...próbujecie idiotę ze mnie zrobić?

Łubu du to one może robią u nieudolnych audiofili co myślą, że mają dobrze system zestawiony...

1 godzinę temu, artur 1984 waw napisał:

Electrino 500

Napisz to Panu o nicku Zorge...czy jego 500 są do łubu du...jak nabędziesz tyle wiedzy co On...to będziesz iceniał co jest do nawalania a co nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, ziko369 napisał:

Ale i tak lepiej od Twoich ?

Moje goldy kategoria B. Conajmniej jedna klasa wyżej. Niedostępna dla stx

35 minut temu, ziko369 napisał:

Bzdura

Tak tak. Stx to haj end tylko jakoś nikt się na tym nie poznał oprócz fanbojow 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam FX 300  Foton stx  (wcześniej poprzednia wersja tego modelu) i uważam że są to kolumny warte kilka razy więcej niż kosztują. Otóż maiłem przed wymianą na foton stx kolumny Focal Electra 1027 BE (2017 rok nówki) porponowane przez jednego z nadal tu naganiających "branżowców". Dźwięk od samego początku nie był dla mnie satysfakcjonujący, miało się poprawić po wygrzaniu bla,bla, bla. Dźwięk po kilku miesiacach grania, czasami dość "wygrzewającego" nadal był niesatysfakcjonujący. Zamieniłem na fotn 300, gram już drugi rok i uważam, że za 4tyś są to świetne kolumny. 

Nigdy więcej nie posłucham rad naganiających branżowców. Najlepszą metodą według mnie jest zakup, podłączenie pod swoją elektronikę i posłuchanie we włsnym pokoju. Nigdy więcej rad pana ... tu już nie będę dalej pisał, szkoda mojego zdrowia , swoje przeszedłem przy pozbywaniu się niechcianych kolumn.

Na prawdę zakupcie kolumny, posłuchajcie i zwróćcie jeżeli wam nie "grają". Nie słuchajcie naganiających "branżowców". Macie przecież teraz 14 dni na decyzję, do skutku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ziko369 napisał:

Jizas...myslałem, że Ty dorosły facet jesteś? ???

Skończyły się argumenty ?? Teraz ad personam?Jak  to ci sprawia ulgę możesz mnie zwyzywać jak to masz w zwyczaju. Rozumiem frustracja sięga zenitu? Trzeba było kupić porządne kolumny a nie pazdzierz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto zna się na technologii głośników wie, że egłośniki stx są jednymi z najlepszych w stosunku jakość cena.

Węglówki STX są tego najlepszym przykładem, super głośniki za śmieszne pieniądze (one również są w modelu foton)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje STX electrino 500 są przykładem na to, że za niecałe 4000 pln (z okablowaniem supra) można mieć znakomity i neutralny dźwięk. Bezpośrednie porównanie do Dali Opticon6, w tych samych warunkach, kilka zmian okablowania i za każdym razem Electrino 500 brzmiały neutralniej. Co nie oznacza, że dla innych może być dokładnie odwrotnie. Tylko nie rozumiem jednego, dlaczego jakiś powyższy trol nakazuje mi co ma mi się podobać a co nie! Przypomina mi to czasy albo PRL albo aktualne, gdzie władza powi ci co jest dobre dla ciebie a co złe. Proszę nie słuchajcie troli i kierujcie się wyłącznie własną subiektywną oceną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minutes ago, komorowski said:

Każdy kto zna się na technologii głośników wie, że egłośniki stx są jednymi z najlepszych w stosunku jakość cena.

Węglówki STX są tego najlepszym przykładem, super głośniki za śmieszne pieniądze (one również są w modelu foton)

 

 

Szkoda tylko, że w tych fotonach nie ma tweetera ceramicznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Każdy kto zna się na technologii głośników wie, że egłośniki stx są jednymi z najlepszych w stosunku jakość cena.
Węglówki STX są tego najlepszym przykładem, super głośniki za śmieszne pieniądze (one również są w modelu foton)
 
 
Foton 500 - z opisu "Membrany głośników nisko tonowych i średniotonowych wykonano z modyfikowanej celulozy"... to celuloza jest z węgla?

Żartuje oczywiście, zlitujcie się każdy ma swoje uszy.. ja kiedyś chciałem nawet posłuchać STXów ale jedyny salon.. w sobote zamknięte, w dni powszednie otwarte do 16 :)... a jak miałem urlop w wakacje to... była przerwa techniczna.. i na tym skończyła się moja przygoda z tą firmą.

Przepraszam za offtop. Dajcie juz spokój autor wątku juz kupil kolumny i jest zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam co najmniej jeden salon w W-wie, gdzie można ich posłuchać po 16 a i w soboty mają czynne. Z kolei w innych salonach opinia była taka, że to budżetowy sprzęt. Dla mnie zawsze dobrą ocenę robi rynek wtórny. Niestety to o STX dobrze nie świadczy; jak pisałem ostry zjazd cenowy i dużo modeli do wyboru. Inna sprawa, że traci się niewiele, bo kolumny nie kosztują dużo (ja na parze E.150 straciłem chyba z 500 zł).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, Bartosz_70659 napisał:

Skończyły się argumenty ?? Teraz ad personam?Jak  to ci sprawia ulgę możesz mnie zwyzywać jak to masz w zwyczaju. Rozumiem frustracja sięga zenitu? Trzeba było kupić porządne kolumny a nie pazdzierz

Ale jakie ad personam...śmieje się tylko z Ciebie bo wierzysz w klasy sprzętowe...a raczej okleinowe ?

4 minuty temu, artur 1984 waw napisał:

Znam co najmniej jeden salon w W-wie, gdzie można ich posłuchać po 16 a i w soboty mają czynne. Z kolei w innych salonach opinia była taka, że to budżetowy sprzęt. Dla mnie zawsze dobrą ocenę robi rynek wtórny. Niestety to o STX dobrze nie świadczy; jak pisałem ostry zjazd cenowy i dużo modeli do wyboru. Inna sprawa, że traci się niewiele, bo kolumny nie kosztują dużo (ja na parze E.150 straciłem chyba z 500 zł).

Czym charakteryzują się dobre klasowe kolumny? Pomijając okleinę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX jak stx ma dobre i mniej dobre kolumny jak każdy inny producent. Ja wolę diy, bo wiem z czego są zrobione i nie musze płacić 50% marży pośrednikom. Proponuję diy stx fx-200. Głośniki od stx, zwrotnica zaprojektowana przez samego Misiomora więc bez dyskusji. Elementy do zwrotki kupisz w polinsku lub też w stx lub u Akkusa. Obudowę zlecasz i wiesz że każdą złotówkę wydałeś rozsądnie, nie na reklamy, nie na pośredników czy opłacanych troli.

Jak chcesz mega wypas to polecam gotowe zestawy diy od Akkusa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam tą dyskusję to narzuca mi się pytanie: 

panie

artur 1984waw  , ziko 369 ,  Bartosz 70659

- jakimi kolumnami handlujecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimi by nie handlowali to niestety ten hejt jest żenujący. Czytam, że jeden z powyższych hejterów nawet miał jakieś kolumny firmy STX (wątpię) ale sprawdziłem, chodziło o Electrino 150, ok. Hejter stwierdził, że stracił na kolumnach Electrino 150 - 500 zł, ok. Teraz sprawdzam pierwszy lepszy przykład na allegro, wpisuję np. firmę, niech to będzie Monitor Audio model Bronze 6. Nowe kosztują 6000 zł. a na allegro używki kosztują mniej niż 3000 zł. Wniosek - Na kolumnach STX hejter stracił około 35% (nowe Electrino 150 kosztują 1450 zł) natomiast na kolumnach firmy Monitor Audio model Bronze 6 jakiś użytkownik stracił ponad 50% wartości.  Na kolumnach STX traci się zdecydowanie mniej niż na kolumnach np. Monitor Audio w tym konkretnym przypadku, gdzie bez urazy ale firma STX jest mniejszą i mniej znaną firmą i to właśnie na jej produktach powinno się więcej tracić a tu jednak jest odwrotnie. Panie hejterze, za nim zacznie pan coś/kogoś hejtować warto wpisać w wyszukiwarkę w allegro jakiś przykład i nie wprowadzać z premedytacją ludzi w błąd. Ja na miejscu STX zwróciłbym się do Urzędu do spraw konkurencji i konsumentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ziko369 napisał:

A zawodowo to raczej nie chcesz wiedzieć co robię... ?

Mrocznie to zabrzmiało... cyngiel w gangu? Grabarz? Rzeźnik ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, ns-40 said:

Jak czytam tą dyskusję to narzuca mi się pytanie: 

panie

artur 1984waw  , ziko 369 ,  Bartosz 70659

- jakimi kolumnami handlujecie?

Pudło, kompletnie nie trafiłeś w moją branżę. Kiepski instynkt, kiepski żart, kiepski... ?

7 hours ago, piotrwr said:

Jakimi by nie handlowali to niestety ten hejt jest żenujący. Czytam, że jeden z powyższych hejterów nawet miał jakieś kolumny firmy STX (wątpię) ale sprawdziłem, chodziło o Electrino 150, ok. Hejter stwierdził, że stracił na kolumnach Electrino 150 - 500 zł, ok. Teraz sprawdzam pierwszy lepszy przykład na allegro, wpisuję np. firmę, niech to będzie Monitor Audio model Bronze 6. Nowe kosztują 6000 zł. a na allegro używki kosztują mniej niż 3000 zł. Wniosek - Na kolumnach STX hejter stracił około 35% (nowe Electrino 150 kosztują 1450 zł) natomiast na kolumnach firmy Monitor Audio model Bronze 6 jakiś użytkownik stracił ponad 50% wartości.  Na kolumnach STX traci się zdecydowanie mniej niż na kolumnach np. Monitor Audio w tym konkretnym przypadku, gdzie bez urazy ale firma STX jest mniejszą i mniej znaną firmą i to właśnie na jej produktach powinno się więcej tracić a tu jednak jest odwrotnie. Panie hejterze, za nim zacznie pan coś/kogoś hejtować warto wpisać w wyszukiwarkę w allegro jakiś przykład i nie wprowadzać z premedytacją ludzi w błąd. Ja na miejscu STX zwróciłbym się do Urzędu do spraw konkurencji i konsumentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Delikatnie rzecz ujmując, niezbyt mądra wypowiedź. Problem nie jest z STX, ale z fanami (?) tej firmy, którzy są przeraźliwie, na granicy śmieszności, wyczuleni tylko na jeden punkt krytyki tych produktów, a mianowicie pozycjonowanie tych produktów ze sprzętem z innej klasy cenowej i brzmieniowej. Nikt tu nie napisał, jeszcze raz powtarzam, że to zły sprzęt. Gra na ile kosztuje. Jak ktoś tu dobrze napisał - jak można dyskutować o tych produktach w tak zatytułowanym poście ?! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te STX są niezłe , ale w swojej kategori cenowej

jednak polecanie ich komuś kto ma na wydanie 10k zakrawa na żart 

nie wiem jak z nowymi , ale wśród używanych za 3tys można kupić sporo lepszych kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, morawka napisał:

Może te STX są niezłe , ale w swojej kategori cenowej

jednak polecanie ich komuś kto ma na wydanie 10k zakrawa na żart 

nie wiem jak z nowymi , ale wśród używanych za 3tys można kupić sporo lepszych kolumn

Dyskusja była raczej o zastosowaniu głośników w innych konstrukcjach...

Później oczywiście zeszła na lekką bitkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, morawka napisał:

Może te STX są niezłe

A w czym są złe? Słuchałeś?

Artur stwierdził, że są do łubu dubu...

Ja twierdzę inaczej...bo mam 250 i mam porównanie do duuużo droższych systemów...nie bezpośrednio ale jednak...

Bartek stwierdził, że jestem głuchy ?

Pomińmy aspekt wizualny ... Jedni lubię piękne meble, a inni surowy wygląd a dźwięk ponad wszystko...

Tak się przyjęło, że co tanie to amplituner kina wystarczy...wtedy to i może jest łubu dubu...

A co ja słucham można poczytać w Co Wam w duszy gra...

Myślisz, że kupiłbym STXy jak by mi dudniły i łupały ...

Gram w około 36 metrach a nie w klitce to i mają gdzie pograć...

Napędzam Jolidą jd1501 rc...jak już tak lubicie się wynurzać druty dwa razy droższe od samych kolumn ?...itd.

I nikomu nic nie polecam tylko pisze jak grają...tylko to mnie interesuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem electrino 150 ( czy jakoś tak ) i moim zdaniem np. Focal Temptation , które można kupić używane za ok. 3000pln biją je na głowę w każdym aspekcie i tez w 36m zagrają bez problemu

wiem jedno jakbym miał na kolumny 10tys na pewno nie kupiłbym STX, jakbym miał 3tys mógłbym się zastanowić 

PS: Ziko masz fajny wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki

to jednak chyba były 250 ( z dwoma basami ), z tym ze reszta toru taka sobie : Yamaha as-501 i DAC Cambridge Audio Magic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Foton 500 - z opisu "Membrany głośników nisko tonowych i średniotonowych wykonano z modyfikowanej celulozy"... to celuloza jest z węgla?

Żartuje oczywiście, zlitujcie się każdy ma swoje uszy.. ja kiedyś chciałem nawet posłuchać STXów ale jedyny salon.. w sobote zamknięte, w dni powszednie otwarte do 16 :)... a jak miałem urlop w wakacje to... była przerwa techniczna.. i na tym skończyła się moja przygoda z tą firmą.

Przepraszam za offtop. Dajcie juz spokój autor wątku juz kupil kolumny i jest zadowolony.

Witam.

Tak, tak zakupiłem:)

Ale nadal walczę z problemem wysokich tonów. Są za ostre. Zaczynam walczyć z akustyką pokoju. A co dalej zobaczymy.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję do wzmacniacza podpiąć kabel zasilający tzw pytony Pana Edmunda. Problem wyostrzeń ze wzmacniacza zniknie. Jaki masz wzmacniacx?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, RobG1974 napisał:

Proponuję do wzmacniacza podpiąć kabel zasilający tzw pytony Pana Edmunda. Problem wyostrzeń ze wzmacniacza zniknie. Jaki masz wzmacniacx?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Nad C356BEE po modyfikacji muda44

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.