Jump to content
neron9

Jakie kolumny do 10000 zł?

Recommended Posts

Wszystko kwestią własnych preferencji. Co dla jednego będzie za dużo, dla drugiego będzie za mało.

Ja Vela 407 słuchałem z droższymi integrami powyżej 20k zł.

A dzisiaj w domku odsłuchałem sobie starą płytę Santany "Supernatural" i szczerze powiedziawszy, bas gdyby był bardziej eksponowany to już by mi to przeszkadzało. Fajnie niskie tony są eksponowane np. w utworze "Maria Maria". Bas schodzi mocno, ale nadal jest w pełni kontrolowany. Taki punktowy pomruk.

10 minut temu, Meloman napisał:

Wszystko kwestią własnych preferencji. Co dla jednego będzie za dużo, dla drugiego będzie za mało.

Ja Vela 407 słuchałem z droższymi integrami powyżej 20k zł.

A dzisiaj w domku odsłuchałem sobie starą płytę Santany "Supernatural" i szczerze powiedziawszy, bas gdyby był bardziej eksponowany to już by mi to przeszkadzało. Fajnie niskie tony są eksponowane np. w utworze "Maria Maria". Bas schodzi mocno, ale nadal jest w pełni kontrolowany. Taki punktowy pomruk.

dla mnie w Vela jest w sam raz. Na 247.3 czasem trochę za dużo. To są moje prywatne odczucia. Może to dlatego, że w Vela jest ten bas bardziej sprężysty i przez to krótszy...

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

22 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Może to dlatego, że w Vela jest ten bas bardziej sprężysty i przez to krótszy...

Plus jak kontroluje go integra i źródło.

Wielokrotnie w salonach audio słuchałem świetnych systemów audio, najczęściej z dużymi kolumnami. Jak niskich tonów w nagraniu było mało, to wszystko grało świetnie. Ale jeżeli już się pojawiał, to jako rozlazły, dudniący. Dla mnie to momentalnie dyskwalifikowało system. Efekt przypominał dyskotekę. Bas dominował nad resztą, przez co momentalnie traciło się selektywność, przejrzystość, neutralność. Więc niemal wszystko.

Za duży bas wnosi w mojej ocenie więcej spustoszenia niż podbite wysokie, choć te też mnie mocno drażnią.

Dla mnie w Veli 407 basu też jest w sam - ale przyznam, nie jestem basolubem. Potrafi być bardzo różnorodny - aksamitny, sprężysty lub twardy. Bywa, że przyjemnie mruczy. Dla mnie schodzi wystarczająco nisko jak trzeba. Choć zdaje sobie sprawę, że ktoś może zarzucić im słabej reprodukcji niskich tonów.

Warto zwrócić uwagę, też na konstrukcję - te kolumny są smukłe, więc konstrukcja przestrzennie ma bliżej monitorom niż dużym kolumnom. Bas z nich nigdy nie będzie gigantyczny. Jak ktoś takiego szuka - Veal 407 na pewno nie będą dla niego.

Edited by Meloman
  • Thanks 1

Wg mnie Vela bardziej koncentruje się na najniższym basie, kiedy 247.3/267 skupiają większą uwagę na średnim basie i ten najniższy nie jest taki mocny. Tak było z NAD C388.

Jak masz zamiar zmienić piecyk na Yamahę AS-2100 to polecam te albo jakieś inne Vienny: 

https://www.olx.pl/oferta/vienna-acoustics-bach-classic-nie-proac-CID99-IDB24FP.html

Takie Bachy zagrają równie dobrze w Twoim pomieszczeniu co inne nowe do 7000 pln, z tą Yamahą 😆

VA Haydn Grand SE rządzą z Peachtree

Jak masz zamiar zmienić piecyk na Yamahę AS-2100

Przyznaję, że nie śledziłem zbyt dokładnie wątku ale jeżeli do Yamahy, to kolumny Tannoya polecam z własnych doświadczeń.
  • Like 1

If you want the job done right, hire a professional.

W dniu 14.08.2019 o 20:52, quatross napisał:

Takie Bachy zagrają równie dobrze w Twoim pomieszczeniu co inne nowe do 7000 pln, z tą Yamahą 😆

Potwierdzam synergię Yamahy z Vienna Acoustics. Widiziałem te kolumny na olx już jakiś czas temu i powiem, że cena jest bardzo ok, jak za ten stan i jakość dźwięku jaki oferują te paczki 😉 Może warto się wybrać do sprzedającego na odsłuch

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Niedawno w czechowickim salonie Audio On zakupiłem zestaw w cenie 11 tyś zł.

Lampowy wzmacniacz Fezz Audio Silver Luna i do tego kolumny Pylon Audio Diamond 30 (znakomite 3-drożne kolumny podłogowe ) 

Opisałem w innym wątku moją wizytę u chłopaków z Audio On i polecam tam zawitać bo doradztwo i wiedza jest tam wybitna.

Kolumny do 10 tyś zł na które radze zwrócić szczegòłną uwagę poza wspomnianym Pylonem 30 to:

1. Monitory Buchardt Audio 400 ( grają obłędnie)

2. Audium Comp 7 ( posiadam je także u siebie obok Pylona i w zestawie z lampą grają rewelacyjnie )

Dobra elektronika jest tak samo ważna jak kolumny i nijak się tego nie przeskoczy 🙂

Pozdrawiam i polecam salon Audio On.

JMaxx