Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny z perlistymi wysokimi i niezbyt obfitym, szybkim basem.


Misio38

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba po prostu wrócę do JBL E30. To był dynamit z nie przesadzonym basem. Świetna rzecz, czego tu raczej nikt nie potwierdzi. Żałuję, że się ich pozbyłem. UIegłem szczerze mówiąc opiniom o nich jakie to niby złe kolumny.

Chyba, że ktoś poleci jakieś zamknięte vintage. Może być i 40 letnie tyle, że w takim wypadku to góra tysiąc złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL E30 u mnie wieki temu grały ze wzmacniaczem Sphinx Myth 3,odtwarzacz Linn Mimik. To była  frajda ze słuchania.

System był tak zgrany,że znajomi nie wierzyli ,że to tak potrafi grać :-) 

Nie dziwię się Tobie,że tak je dobrze wspominasz,bo w odpowiednim  systemie (często kilkukrotnie droższym niż same kolumny), E30-ki zagrają świetnie.

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC warto poszukać ale wymagają mocnego wzmacniacza jak każde kolumny w OZ..... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xaviany z mocnym wzmacniaczem grają naprawde dobrze. Miałem te kolumny i w tej cenie można polecić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kobiety też się nasłuchałem po sprzedaży JBL-i, "były takie fajne kolumny to sprzedałeś cichaczem i kupiłeś jakieś badziewie za kilkanaście razy tyle". Niestety - po czasie się zgadzam z tą opinią. Potem badziewie zamienione zostało na inne, aż w końcu sprzedałem wsio, kupiłem używkę Pianocrafta żeby coś grało i skupiłem się na słuchawkach.

Czy ktoś miał okazję porównać e30 do odpowiedników z poźniejszej serii es lub wyższej L (tu chodzi konkretnie o L830).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.-a ja koledze poleciałbym do przesłuchania w sumie niedrogie i bardzo dobre kolumny od Divine Acoustics model Proxima v.3, które obecnie posiadam...można zapoznać się z ich recenzjami dostępnymi w sieci...-Są to kolumny w obudowie zamkniętej grające przepiękną średnicą coś ala dynaudio i mają bardzo rozdzielczą i szczegółową górę pasma.Bas na dobrze nagranych utworach potrafi zadziwić swoją szybkością,kontrolą i uderzeniem.Jeśli nie zraża Cię ich wygląd to może to być to czego szukasz wg.swoich preferencji..

Jest możliwość ich odsłuchu u dystrybutora w salonie HiFi Ja i Ty w Gdańsku skoro piszesz,że jesteś z Trójmiasta jak rozumiem, także sam możesz się przekonać co one są warte...Za niedługi czas będę zmieniał głośniki na monitory jeszcze wyższej klasy i sporo droższe, także będą one na sprzedaż w cenie zbliżonej do tej,którą na początku określiłeś.... Jeśli byłbyś nimi zainteresowany to więcej info.prześlę i udzielę na maila.-Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.03.2019 o 23:15, fafarskid napisał:

Żeby były perliste wysokie tony no to jeszcze odpowiednia elektronika musi być. 

No i słuchacz musi być właściwy. Co by nie rzucać pereł przed wieprze. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zaoszczędziłem ostatecznie kilka tysi. Kupiłem Arcusy. Żadne maluchy j/w ktoś polecał tego nie dadzą co duży głośnik. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.