Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz do Netflix z wyjściem YUV przez HDMI


rambo54

Rekomendowane odpowiedzi

Ale widziałeś że to nie ma HDMI? Musisz jeszcze dokupić przejściówkę DP - HDMI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, qbakos napisał:

Ale widziałeś że to nie ma HDMI? Musisz jeszcze dokupić przejściówkę DP - HDMI.

dźwięku i tak chyba nie wypuścisz.. ogólnie strzał w kolano takie gówienko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam w ogóle HDMI.

Tylko DP.

Dźwięk po USB do DAC o ile da się na tym postawić Windows , inny niż embeded.

Chociaż zamiast windows może jakiś KODI od razu i tyle. 

TO ma być głównie magnetowid.

 

Ciekawostka:

projektor zgłasza się na 1920x1080p i 120Hz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminal śmiga aż miło i bezgłośnie dzięki układowi pasywnego chłodzenia.

Postawiłem tu Win7 Home Premium 64bit, + MPC + Kodi + MadVr + PopcornTime i mam kombajn do filmów z jakością obrazu jaką lubie.

Oczywiście na projektorze natywnie zgłasza się poprzez YUV z Display portu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy parcie..

Może to przyzwyczajenia z używania sprzetu Intel, gdzie czy z madvr czy bez, skalowany obraz czy nie, ciagle irytowała mnie jakosc obrazu.

Brak jego płynności, nawet przy natywnej rozdzielczosci obrazu ciągle miałem wrażenie że oglądam 540p skalowane do 1080p. 

Z AMD wyraźniej widać które funkcje MadVR przynoszą zysk a które powodują tylko niepotrzebne obciążenie modułu graficznego.

Teraz z AMD obraz z Kodi czy Popcorntime jest dla mnie satysfakcująco dobry/przyjemny w odbiorze.

A pliki 10bit HDR to juz w ogóle miód.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem bardzo szyki test, niestety do dyspozycji miałem tylko tylko UHD 620, madvr ustawiony na szybko NGU standard + zabawa adaptive sharpen.

Jako próbka film 720p ~5gb, którego w tej konfiguracji nie dałem rady płynnie odtworzyć. Film 1080p to pokaz slajdów, niestety tego nie byłem w stanie sprawdzić a jakość odtwarzania w natywnej rozdzielczości interesuje mnie najbardziej.

Porównywałem z shield'em + darbee i muszę powiedzieć że Madvr generował zdecydowanie lepszy obraz. Sama konsola generuje porównywalnie ostre krawędzie ale z większa ilością artefaktów, ogólnie mówiąc madvr generuje po prostu "czystszy" obraz przez co ogólny odbiór jest znacznie lepszy. 

Przy okazji wszyło że darbee to tak naprawdę bubel, który może i ostrzy ale też bardzo degraduje obraz.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trochę czar prysł, bo ten moduł Video AMD jednak ma problemy z płynnością ?

Taktowanie samego czterordzeniowego CPU jest stałe, 2.0Ghz natomiast moduł graficzny cały czas skacze od 0 do 100%, podczas odtwarzania FHD natywnie i obraz poszarpuje delikatnie ?

Próbowałem w wersji z konwersją YUV-RGB na PC i YUV-RGB na samym projektorze ale efekt mimo że różni się samym odtwarzaniem kolorów i ich "temperaturą" to brak płynności jednak jest taki sam..

W intelu mamy zupełnie odwrotnie, CPU jak go nie zablokujemy bedzie skakakał z taktowaniem a GPU ustawi zegar i obciążanie raczej stałe, szczególnie przy odtwarzaniu video.

 

Przetrzepałem dość solidnie internet, niestety nie ma sprzętów typu terminal czy SFF które mają mocniejsze jednostki GPU.

Także z tego co znalazłem, takie minimum to jest niestety mITX i nieco większa skrzynka niż terminal, no i też zupełnie inna kasa niż 200zł jaką dałem za ten co prawda bardzo ciekawy terminal Dell Wyse 7020 z pasywnie chłodzonym TDP25W ale do tego do czego chciałbym go wykorzystać, ma po prostu za słabe GPU.

Grafika AMD z mojego laptopa HP 8570p to HD 7570m i tu mimo że według benczmarków jest tylko jakieś 2x lepsza od HD 8400E z terminala, to jednak pozwala na pełną obsługę MadVr i obraz płynny w 100%.

 

 

Nie mniej obraz z AMD dalej odbieram jako lepszy, wyraźniejszy, ostrzejszy, bez efektów typu halo itp itd niż z GPU Intela.

Nawet gdy oglądam z braku wyboru, źródła 540p czy 720p na projektorze 1080p.

Ciekawi mnie jak by to wyglądało z Nvidia zamiast AMD.

Mój projektor to Optoma HD36

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rambo54 napisał:

Taktowanie samego czterordzeniowego CPU jest stałe, 2.0Ghz natomiast moduł graficzny cały czas skacze od 0 do 100%, podczas odtwarzania FHD natywnie i obraz poszarpuje delikatnie ?

Pogrzeb w p-state, ustaw napięcia i rdzeń na sztywno, wyłącz oszczędzanie energii.

Godzinę temu, rambo54 napisał:

Przetrzepałem dość solidnie internet, niestety nie ma sprzętów typu terminal czy SFF które mają mocniejsze jednostki GPU.

też szukałem i niczego nie znalazłem bo temat mnie zainteresował, kupno czegoś wydajnego i nowego to już spory wydatek

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1000zł zmieśmy się np z:

procesor AMD 200GE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Płyta główna pod AM4, np Onda B320-IPC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tu z przesyłką wyjdzie jakieś 60$

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

4GB RAM DDR4 2666Mhz - jakieś 100zł

 

Do tego zasilacz jakiś 12VDC i jakaś obudowa by się przydała.

Warto nadmienić że w/w płyta główna ma wejscie na system chłodzenia pod Intel 155X wiec obudowa z pasywnym chłodzeniem typu Akasa Euler i bedzie i elegancko i 0dB.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się jednak poprzestawiać  to i owo w MadVr i obraz zyskał pełną płynność, choć moduł graficzny cały czas mocno pracuje, wraz z CPU. (obciążenie ok 70~80%)

Najczęściej do testowania płynności video używam pierwszych minut filmu Prometeusz, kadry z terenów Islandii kręcone z powietrza są idealnie płynne, a trudności dodaje odtwarzanie czarnej zastygniętej lawy i jasno białego śniegu. 

Przy utracie, nawet niewielkiej płynności, całość tych kadrów po prostu zaczyna poszarpywać na krawędziach.

 

 

Co ciekawe nawet plik z filmem HDR który prezentowałem wcześniej z Netflix, tj Triple Frontier nie zwiększa obciążenia procesorów, jedynie pochłania więcej pamięci systemowej.

Bez MadVr nie jest możliwe wykorzystanie dobrodziejstw i jakości obrazu 10bit HDR, mimo że projektor tego nie przetwarza.

Obraz z odtwarzacza video, tu MPC HC bez użycia Madvr, jest zwyczajnie wypracy z kolorów i czerni, jak w każdym innym filmie bez HDR. 

Niezależnie gdzie ustawię dekodowanie YUV- RGB, i niezależnie od przestrzeni obrazu tj 0-255 lub 16-255.

Ten MadVr to jest czyste złoto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w tej chwili wydajniejszą platformę i nie spełnia oczekiwań, nawet po wyłączeniu kilku fajerwerków, biorąc pod uwagę dodatkowe problemy, tragiczną ergonomię itd... wolę konsole ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, rambo54 napisał:

Ciekawi mnie jak by to wyglądało z Nvidia zamiast AMD.

Ja od zawsze jadę na nVidii, więc nie mam porównania do AMD. Nie wiedziałem, że w ogóle mogą być jakieś różnice między kartami. Przełączenie na Intela poza dramatycznym spadkiem wydajności nie powoduje zauważalnych różnic w jakości... dla mnie to jest nadal ten sam obraz.
 

Godzinę temu, rambo54 napisał:

Obraz z odtwarzacza video, tu MPC HC bez użycia Madvr, jest zwyczajnie wypracy z kolorów i czerni, jak w każdym innym filmie bez HDR. 

Jak wyłączysz madVR, to MPC-HC będzie używał rendererów systemowych, które są tragiczne. Nie obsługują HDR, stąd wyprane kolory. A płynność to loteria - nigdy nie udało mi się uzyskać 100% płynności, mimo że sprzęt spokojnie na to pozwalał, a odświeżanie było ustawione prawidłowo z prędkością filmu. O jakości obrazu nawet nie wspomnę, bo to przepaść.
 

5 minut temu, fetek napisał:

mam w tej chwili wydajniejszą platformę i nie spełnia oczekiwań

Tak z ciekawości jaki to sprzęt? Kiedyś używałem miniPC za ok. 1400 zł i madVR na nim śmigał. Oczywiście nie można było poszaleć ze wszystkim, ale podstawowe ustawienia dawały radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się w to nie bawię. Na PC trzeba naprawdę mocnego sprzętu, a przyrost jakości w stosunku do FullHD znikomy. Dobre wyostrzenie daje lepszy efekt niż oryginalne 4K. Może na BD 4K jest jakaś różnica, ale ceny płyt na razie zaporowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi obraz skalowany NGU się bardzo podobna, jest taki czysty, plastyczny i ostry ale w całym odbiorze nie tylko wysokie krawędzie. Generalnie film wyglądał bardzo dobrze i nigdy bym nie powiedział że to obraz skalowany.

Jeśli mamy przeciętny projektor/tv to myślę że w ten sposób możemy wnieść naprawdę dużo, nie wiem jak w przypadku czegoś lepszego, tam też są algorytmy które futrują obraz i działają całkiem dobrze.

Konsola jest mała, eko, kosztuje ~650 zł i chodzi na niej totalnie wszystko. Ma wady ale to co trzeba ustawiać ręcznie robi się szybko. Jest po prostu wygodna...

ale.. mam jakiegoś starszego apu w szafie i kilkadziesiąt wolnych RX580... może coś sobie poskładam na testy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem ponownie: za 250 zł jest XIAOMI Mi BoX S.

Ten player ma bardzo ważną opcję. Można odejść od automatycznego rozpoznawania parametrów materiału Video. Wiele takich plików jest źle oflagowanych i w efekcie mamy różne przygody z brakiem płynności raz z winy TV raz z winy playera. Mamy 14 trybów Display Mode. Dla 4K mamy 5 trybów więc: 4k2k-60hz, 4k2k-50hz, 4k2k-30hz, 4k2k-25hz, 4k2k-24hz. Dodatkowo definiujemy 6 trybów Color Space & Deep Color setings: RGB/YCbCr 8/10 bit (444/422).

No i co się okazuje ? Po pozyskaniu informacji (media info) o parametrach video i wyborze stosownej opcji odtwarzania przez MiBox S  nasz TV dostaje wreszcie prawdziwe dane (flagę) i matryca wchodzi w tryb pracy dostosowany do źródła (treść i output playera). 

W ten sposób mam wreszcie super płynność z plików USB, streamów YT i Netflixa. 

W zestawie XIAOMI daje krótki kabelek HDMI (bez certyfikatu), który śmiga 4k/10bit/444.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, janunio napisał:

Podpowiem ponownie: za 250 zł jest XIAOMI Mi BoX S. 

który nie lubi się z netflixiem więc mamy tylko wykastrowaną wersje

To o czym piszesz ma każdy TV box pracujący na androidzie a żadne z tych urządzeń nie wyczerpuje zagadnień zawartych w temacie.

2 godziny temu, janunio napisał:

W ten sposób mam wreszcie super płynność z plików USB, streamów YT i Netflixa.  

gratuluje, po tylu latach masz to co inni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, janunio napisał:

Chlapiesz samymi fejkami.

zapomniałeś dodać że urządzanie obsługuje tylko dźwięk 5.1, nawet DTS MA nie lata.

Po za tym nie wiem czy wiesz ale youtube, google play, hbo, amazon chodzą tylko w fullhd/stereo

jedyny netflix 4k/5.1

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2019 o 21:45, rambo54 napisał:

Za niecałe Dwieście z groszami, kupiłem na razie coś takiego:

tak z ciekawości jak masz to skonfigurowane i czy jest jakiś problem między przy swapie rec709/2020 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości rozpoznania cech materiału video podanego przez NETFLIX. Nikt nie wie co podaje na wyjściu aplikacja NETFLIX. NETFLIX także nie podaje co to jest streamowane.

Każdy sprzęt hardware ma przypisaną inną i dedykowaną wersję NETFLIX.

Dla wiedzy to mamy publikację wybranych problemów z DOLBY Vision HDR na konsole i inne TV:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, janunio napisał:

Nie ma możliwości rozpoznania cech materiału video podanego przez NETFLIX. Nikt nie wie co podaje na wyjściu aplikacja NETFLIX. NETFLIX także nie podaje co to jest streamowane.

Bo przeciętnego oglądacza to nie interesuje. Ale rzeczywiście problem jest choćby z ustawieniem prawidłowego odświeżania. Niby Netflix leci na 24 fps, ale są wyjątki. Ostatnio włączyłem jakiś serial i był na 25 fps, więc takich informacji brakuje. Nawet w przeglądarce alt+ctrl+shift+d tego nie podaje... słabo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tez ciekawe ze Netflix jako wtyczka do Kodi i Netflix przez przeglądarke tez czesto roznią sie choćby samą rozdzielczoscią. Mam wrazenie ze tu chodzi o to na jaki rynek, lub gdzie stworzono wtyczke do kodi. Ta którą wybrałem ma zawsze defaultowo ustawione audio na German ale czesto rozdzielczość jest 2x wieksza niz przez przeglądarkę.

Roznice jakosci ktora Wam tu wczesniej prezentowałem to pewnie przez o wiele wiekszy bitrate było by widać nawet na tv crt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, janunio napisał:

Nie ma możliwości rozpoznania cech materiału video podanego przez NETFLIX. Nikt nie wie co podaje na wyjściu aplikacja NETFLIX. NETFLIX także nie podaje co to jest streamowane.

Każdy sprzęt hardware ma przypisaną inną i dedykowaną wersję NETFLIX.

Dla wiedzy to mamy publikację wybranych problemów z DOLBY Vision HDR na konsole i inne TV:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

przecież o tym wiadomo od kilku lat i co to ma do tematu ?

Rambo podbijam pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam Apki Netflix,  nie znam odpowiedzi na to pytanie.

to widzę przez przeglądarke wygląda najcześciej na 540p.

Ja od kiedy odtwarzam przez AMD, przestałem tak gonić za samą rozdzielczością.

Tak jak ktoś napisał w Twoim wątku o Darbee, czasem lepsze gęste 720p jak mocno odchudzone 1080p.

 

We wtyczce Netflix w Kodi masz czarno no białym jaką rozdzielczość ma video, o bitrate możesz niestety zapomnieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rambo54 napisał:

We wtyczce Netflix w Kodi masz czarno no białym jaką rozdzielczość ma video, o bitrate możesz niestety zapomnieć.

apka na android tv wyświetla oba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.