Jump to content
IGNORED

Yamaha RX 450 DVD s 550 eltax universe

Ozon

Recommended Posts

Witam.

Od miesiąca jestem posiadaczem zestawu Yamaha rx 450 DVD s550 i zestawu Eltax Universe. Moje wrażenia są następujące:

Cały zestaw jest warty wydanej gotówki tj. 2899zł,

Klasa amplitunera Yamahy potwierdza się, jest to prosty w obsłudze i mam nadzieję,że trwały. DVD "jeszcze działa" to uwaga do wielu wypowiedzi na temat trwałości tego urzędzenia. I wreszcie na koniec "nieszczęsne Eltaxy Universe". Tu ukłon do osób niezdecydowanych. Należy dobrze policzyć. Jeżeli RX 450 kosztuje średnio 1500 zł (w sklepie z gwarancją) DVD ok. 900zł to z tego rachunku wynika,że cały zestaw kolumn kosztuje zaledwie 500zł (allegro mnie nie interesuje). Za te pieniądze możemy jedynie kupić atrapy kolumn. To oczywiste,że takie zestaw ma na celu "złapanie klienta", ale mając 3000zł mamy cały komplet tj. doskonały amplituner i DVD oraz zestaw kolumn do tymczasowego lub docelowego słuchania (jeszce wiosną 2004 kosztował ok. 4 500zł). Gdyby dodano doskonałe kolumny to cena całego zestawu przekroczyłaby możliwości wielu z nas. Dlatego Eltax Universy możemy spotkać rówież w innych dużo droższych zestawach znanych firm.

Jeżeli chodzi o brzmienie Eltax to rzeczywiście sporo uwag mogę potwierdzić. Grają w przyjemnym środkowej tonacji tj. bez przesadnych sopranów i basów. Przyznam,że nie jest to zestaw "do rajcowania",lecz najważniejsza uwaga Eltaxy Universe potrafią przy dobrze nagranej płycie zagrać przepięknie!! dotyczy to np. muzyki filmowej. Może przeciętne osiągi kolumn podbija dobry amplituner i DVD lecz naprawdę tak własnie jest. Podsumowując przychylam się do uwag o nienajwyższych lotach Eltax Universe, lecz w zestawieniu z Yamahą jest naprawdę ok. Tak czy inaczej myślę w przyszłości wymnienić kolumny na nowe w cenie całego tego zestawu. Dopóki to nie nastąpi niech gra muzyka!!

Zapraszam użytkowników i nie tylko do wymiany uwag. pozdrowionka

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cześć!!!

Ozon, jak najbardziej chętnie "oswoiłbym" moją nową Yamahę.... wprawdzie mam rx-v550 ale zasadniczych różnic chyba nie ma. Gdybyś mógł podzielić się przedmiotową instrukcją byłbym niezmiernie wdzięczny! Pytanie tylko w jakiej postaci ją posiadasz? Może jakiś pliczek czy tylko wydanie papierowe? Na wszelki wypadek podaje adres: [email protected] i z góry dziękuję!!!

Hidden Content

Zgadzam się z Tobą, choć nie wiem czy konkurencją dla Twojego zestawu nie jest zestaw Denona AVR1705 + DVD1710 + Wharfedale Crystal 30 za 2599 w MM. W porównaniu z Twoim zestawem oraz zestawem Onkyo + kolumny M-Audio Denon w mojej ocenie wypadał lepiej. Choc przyznam się że w podjęciu decyzji pomogły mi właśnie kolumny w zestawie. Denon + Eltax był dla mnie nie do przyjęcia, natomiast bardzo długo zastanawiałbym się które kolcki wybrać gdybym mógł w tej cenie wybrać Yamaha + Wharfedale Crystal. DVD Onkyo miał problemy z czytaniem mp3 (czytał, ale potrzebował dużo czasu, za dużo moim zdaniem) dlatego nie słuchałem go z kolumnami innymi niż te oferowane w zestawie. Biorąc pod uwagę porównanie gotowych zestawów Denon z Crystalami dużo lepiej wypadał w stereo niż Yamaha + Eltax. Ja ze swojego zestawu jestem bardzo zadowolony i jak na razie nie myślę o zmianie kolumn.

Pozdrawiam i zyczę miłych odsłuchów.

Hidden Content

• 1 month later...

Poszukiję pilnie instrukcji do YAMAHA RX-V450

Oczywiscie po polsku jak możesz wspomóc....mam instrukcje do Yamahy dvd -s 550 pl [email protected]

[obrazekLUKASZ-259904_1.jpg]

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.