Skocz do zawartości
IGNORED

Nordost Odin(clone ?!) - kable na mefedronie


caralooh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ludzi z iq > 140, którzy mają coś do powiedzenia. Rzesze fanatyków audio voodoo i wielbicieli reduktora szumu proszę o nie zabieranie głosu.Wszelkim tekstom odnośnie wpływu ludzkiej psychiki na brzmienie też proszę sobie darować.

Chciałbym powiedzieć, że wczoraj dotarły do mnie kable z Chin, zresztą to już trzecia partia.Nigdy nie negowałem w życiu niczego, i dochodzę do wniosku , że jeżeli jest możliwość trzeba w życiu spróbował wszystkiego. Mój kolega kupuje je bezpośrednio w chińskim sklepie:

https://item.taobao.com/item.htm?ft=t&spm=a21m2.8958473.0.0.2d5b268bdf73tu&id=43717101709

 

Do tej pory grałem na xindakach, audioquestach. Zasilające też mam, w tym xindak fp gold, w którym słychać różnicę na pierwszy rzut ucha:)

 W rca różnice były, lecz subtelne. Jako,że wszystko kupuje w ciemno  doszedłem do wniosku,że 200zł dupy nie urywa i kupie sobie nordost rca.

Po podpięciu doznałem szoku, że różnica jest aż tak duża. Przyjechał do mnie znajomy,żeby porównać je van den hul za 3500pln/metr.

Nordosty przegrały, ale i tak grały niesamowicie i dzielnie się broniły.

Doszedłem do wniosku,że zaryzykuje to 2500pln (rca,xlr 2x zasilajace )  i kupie sobie nordost odin. To co się stało wczoraj, przewróciło mój świat audio do góry nogami.

Van den hule zostały zmiecione. Moje xindaki, które były droższe od odina, grają tak jakby degradowały dźwięk. To nie są detale. To inny dac i inny wzmacniacz. Wszechobecne 3d,niesamowita rozdzielczość i precyzja. Wszelakiego rodzaju pianino zaczęło grać punktowo z niesamowitą namacalnością.....Słychać pojedyncze wibrujące struny gitar,które przepięknie wygasają i iskrzą.

Mógłbym tak pisać cały dzień. Testowałem wszystko przez 7h.

Tak naprawdę rodzi się pytanie, czy to są fajki. Dla mnie odpowiedź jest oczywista: NIE :)
 

 

 

 

nordost.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7h to stanowczo za mało żeby oceniać nowe kable .

Graj minimum 3 popołudnia i na 4 oceniaj chociaż miałem kabel głośnikowy który przez prawie 2 tygodnie grał zmulonym dźwiękiem zanim się otworzył .

 

Skoro ktoś to robi to ktoś kupuje a skoro kupuje tzn że może być warto . Wątpię żeby mieli dostęp do oryginalnych drutów ale jak widać może być nieźle .

Zostaje jeszcze kwestia trwałości . Miałem nietanie kable  w których końcówki robiły się czarne co mniej więcej 2 tygodnie . To był skrajny przykład ale może tak być że te " podróby " po kilku tygodniach czy miesiącach też mogą w jakiś sposób korodować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, muda44 napisał:

Skoro ktoś to robi to ktoś kupuje a skoro kupuje tzn że może być warto . Wątpię żeby mieli dostęp do oryginalnych drutów ale jak widać może być nieźle .

Dziwne myślenie. Skoro ktoś kupuje to znaczy że warto? To że ktoś kupuje podróbki to znaczy raczej że ma kłopoty z sensownym myśleniem. I jeśli ktoś uważa że te chińskie podróbki są na tych samych kablach co oryginały, to proszę o dowody. Szerzenie takich durnot może zasugerować komuś że warto te podróbki kupować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że MOŻE być warto .

Gdyby nie było na nie zbytu to nikt by ich nie robił . Ktoś kupuje więc musi być w tym jakiś sens . Gdyby nie było warto to gdzieś tam na forach już by były takie opinie .

Pamiętam dyskusję na temat podrabianych Aq Sky , że podróba grała gorzej od oryginału ale za ułamek ceny oryginału .

 

Ja raczej nie kupię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.whatsbestforum.com/threads/chinese-odin-cables.15229/

 

Do poczytania. Kable nordost są robione wyłącznie w USA. Nie ma więc mowy o tym że oryginalne nordosty sa robione / konfekcjonowane w jakiejś chińskiej fabryce za dnia , a nocą z tych samych materiałów robione są tańsze chińskie wersje. To życzeniowe myślenie ludzi którzy chcieliby mieć hi end za 200 dolców .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ira napisał:

Co to za głośniki widoczne na zdjęciu?

Syfy denona do TV. Słucham na słuchawkach.

 

36 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Do poczytania. Kable nordost są robione wyłącznie w USA. Nie ma więc mowy o tym że oryginalne nordosty sa robione / konfekcjonowane w jakiejś chińskiej fabryce za dnia , a nocą z tych samych materiałów robione są tańsze chińskie wersje. To życzeniowe myślenie ludzi którzy chcieliby mieć hi end za 200 dolców

Żadne życzeniowe myślenie. Kupiłem i opisuje moje doświadczenia.
Niech będą robione z czego chcą. Na stronie jest napisane ,że są cięte z tego samego kabla co oryginalne nordosty. Gość w sklepie potwierdził.Sklep znajduję się na Cantonie. Powiedział,że można oddać, ale nikt jeszcze nie oddał.

Nie obchodzi mnie prawda, tylko to jak grają. Jeżeli są chętni, zapraszam na porównanie ze swoimi kablami. Posiadam w miarę dobry tor pod hd800 i gs1000.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena oryginałów jest jak dla nas niemal zaporowa, biorąc dodatkowo pod uwagę głosy

tych, co uważają, że grają  tak samo kable po 10 zeta, jak te po 3000 zeta.

Tak nie jest, przynajmniej dla tych, co słyszą różnice. Uważam, że warto kupić,

mając oczywiście świadomość, że z Nordostem nie mają nic wspólnego,

poza oczywiście technologią, która widocznie już nie jest chroniona patentami.

Nazwa handlowa jednak jest ;-)))

Śmiem twierdzić jednak, że podobne cechy barwy uzyskamy również duuuużo

tańszymi metodami niż Nordost, ale nasze wykonanie będzie gorsze, niż to,

które proponują ludzie z PRC ;-) więc warto dopłacić, bo solid prawie nie koroduje.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, caralooh napisał:

Witam wszystkich ludzi z iq > 140, którzy mają coś do powiedzenia.

 

5 minut temu, caralooh napisał:

Na stronie jest napisane ,że są cięte z tego samego kabla co oryginalne nordosty.

I na tych dwóch cytatach można zakończyć cały wątek :)

A potem te Nordosty lądują w "okazyjnych" cenach na Allegro lub OLX czekając na jelenia, który słucha i kupuje oczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, caralooh napisał:

Słucham uszami. Nic nie mam zamiaru sprzedawać .

Świetnie. Natomiast pozwól, że ponownie odniosę się do tych dwóch cytatów. W pierwszym odwołujesz się do poziomu inteligencji piszących osób. Z góry zakładasz, że ktoś, kto ma inne zdanie w tym temacie, nie reprezentuje odpowiednio wysokiego poziomu inteligencji. (Na marginesie IQ nie jest odzwierciedleniem poziomu inteligencji a odzwierciedleniem umiejętności rozwiązywania testów)

W drugim piszesz, że te chińskie cudeńka są cięte z tego samego kabla, co oryginalne Nordosty.

Połącz to, co napisałeś w zdaniu o IQ piszących w wątku z tym, co odnosi się do pochodzenia kabli. W takim ujęciu IQ można uznać za współczynnik poczucia humoru. I mniej więcej w takim ujęciu można rozpatrywać ten wątek. 

Idąc dalej

Czy głośniki z linku poniżej

https://www.stereophile.com/floorloudspeakers/105sonus/index.html

można reklamować jako wykonane z tego samego drewna, co skrzypce lutnika, do którego nazwiska się odwołują? Ich obudowy wykonane są ze sklejki, pokryte fornirem a sklejka i fornir to przecież celuloza. A celuloza to przecież drewno. A z drewna robione są skrzypce więc wszystko się zgadza. 

Czy kable, które kupiłeś mogą "grać" dobrze?

Zapewne tak. Choć ja wolałbym kupić pochodzące z oficjalnej i LEGALNEJ dystrybucji Furutecha lub Neotecha i samemu poskładać sobie potrzebne przewodniki.

Natomiast.................

Na starcie traktujesz ludzi, które mają inne zdanie niż Ty jak idiotów, którzy nie powinni w ogóle zabierać głosu, zaśmiecając Twój temat. Uważaj z takimi uwagami, bo bardzo łatwo samemu sprowadzić się do porównywalnego poziomu. Szczególnie stosując taką argumentację, do której się odwołujesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi na tym forum jest zarzucane,że jestem chory psychicznie bo słyszę kable, a słyszeć nie mogę.Więc chce zrobić przesiew ludzi niereformowalnych.Odwołuje się do osób piszących w celu by uniknąć dyskusji na temat czy kable grają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja w zasadzie zbliżona do porównania wartości artystycznej filmu np. "Sztanga i cash" ;-)))

tego z BD i ściągniętego z sieci - nic więcej poza takim porównaniem.

Może dlatego @caralooh pisał o IQ żeby uniknąć ocen moralnych, a skupić się na tym,

co też te kable mogą zaoferować w barwie, dźwięku jako takim. I tylko tyle.

Macie rację, że podróba, ale może grać tak samo; no, może poza świadomością

pochodzenia - będą bez rodowodu, jak kolejne szczenię z miotu ;-)))

Powtórzę - jak bym sam miał rzeźbić podobnie grające kable ale estetyczne,

pewnie bym kupił również z tego źródła ...

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, caralooh napisał:

Na stronie jest napisane ,że są cięte z tego samego kabla co oryginalne nordosty. 

:) Naiwny jesteś. Na ale skoro chińczyk próbujący zarobić na podróbkach  drogiego kabla tak napisał....tylko wierzyć i wyrzucać kasę w błoto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audioburak napisał:

oczywiście technologią, która widocznie już nie jest chroniona patentami.

W sieci są zdjęcia podróbek ic nordosta. W chińskich podróbkach nawet przewodniki nie są tak skręcane jak oryginały. Nawet im się nie chciało :) wiec o jakiej technologii piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoim zdaniem  podstawą cech barwy tego kabla, czy innych drutów Nordosta jest technologia

skręcenia, to musisz jeszcze trochę poprzeglądać archiwa forum.

Poznać trochę szczegóły konstrukcji takich kabli jak Valhalla czy DNM Reson;

szczególnie ostatnie modele. Chyba, że dla Ciebie wszystkie grają tak samo ;-))

Ostatnio jest wysyp nie rozróżniających barwy czy wątpiących w zmiany struktury

kabli do audio. Naprawdę to nie producent stanowi o zaletach pewnych rozwiązań,

ale zastosowane technologie; czasem też materiały. Na pewno nie etykieta.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audioburak napisał:

Jeśli Twoim zdaniem  podstawą cech barwy tego kabla, czy innych drutów Nordosta jest technologia

skręcenia, to musisz jeszcze trochę poprzeglądać archiwa forum.

Dałem pierwszy z brzegu przykład. Co do technologii to z tego co wiem chronią je patenty. Po prostu chińczyk ma to gdzieś i łamie prawo. 

 

4 minuty temu, audioburak napisał:

Naprawdę to nie producent stanowi o zaletach pewnych rozwiązań,

ale zastosowane technologie; czasem też materiały. Na pewno nie etykieta.

Z tego co widzę też uwierzyłeś Chińczykowi że robi te same druty co nordost?? Nie mam więcej pytań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Bartosz_70659 napisał:

:) Naiwny jesteś. Na ale skoro chińczyk próbujący zarobić na podróbkach  drogiego kabla tak napisał....tylko wierzyć i wyrzucać kasę w błoto.

Słyszałeś te kable ,że piszesz o wyrzucaniu pieniędzy w błoto? A może jest to megaokazja? Wiadomo ,że to nie jest oryginalny Nordost ,ale ten ma chorą wziętą z sufitu cenę. Zważywszy ,że kolega słucha na bardzo dobrych słuchawkach jestem skłonny wierzyć,że to bardzo dobre kable jeśli chodzi o stosunek cena-jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, caralooh napisał:

Witam wszystkich ludzi z iq > 140

 

43 minuty temu, caralooh napisał:

110 mam. 

 

Formalnie rzecz biorąc , nie powinieneś sie tu wypowiadać , bo za mało masz

 

:]

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ira napisał:

Słyszałeś te kable ,że piszesz o wyrzucaniu pieniędzy w błoto? A może jest to megaokazja? Wiadomo ,że to nie jest oryginalny Nordost ,ale ten ma chorą wziętą z sufitu cenę. Zważywszy ,że kolega słucha na bardzo dobrych słuchawkach jestem skłonny wierzyć,że to bardzo dobre kable jeśli chodzi o stosunek cena-jakość.

Jak już mówiłem.... Jeżeli jest ktoś z okolic Kraków/Skawina możemy porównać kable na jego/moim sprzęcie. Nie widzę nic złego w 1-2 godzinnym spotkaniu i przepięciu kabli rca/zasilających.  Chociaż w czystej ciekawości i weryfikacji czy jestem w pełni zdrowy na umyśle :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni poprawiają sobie samopoczucie firmowymi naklejkami - koniecznie oryginałami,

a inni kupują określony dźwięk. Akurat takiej barwy szukałem wiele lat i pomijając

prawa do marki można się cieszyć, że trafia "pod strzechy"; co prawda pod groźbą

konfiskaty, ale na razie mocno nie ścigają, jak za podróbki torebek czy adidasów ;-))

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, caralooh napisał:

Jak już mówiłem.... Jeżeli jest ktoś z okolic Kraków/Skawina możemy porównać kable na jego/moim sprzęcie. Nie widzę nic złego w 1-2 godzinnym spotkaniu i przepięciu kabli rca/zasilających.  Chociaż w czystej ciekawości i weryfikacji czy jestem w pełni zdrowy na umyśle :) 

W przyszłą sobotę planujemy małe spotkanie, także jak @h3x_Lukasz nie będzie miał nic przeciwko to możemy posłuchać tych kabli jeśli dysponujesz czasem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.