Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw za ok12 tys. do metalu


Tomsk13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do zakupu zestawu kolumny podłogowe wzmacniacz i odtwarzacz CD. Chciał bym się zmieścić w budżecie 12 tys. najlepiej nowe .metraż mojego pokoju 25m2.

Aktualnie posiadam wzmacniacz Rotel Ra945

Kolumny AE109.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie już o tym pisałem, że to trudny temat, większość kolumn dostępnych na rynku na metalu się wykłada, mulenie podwójnej stopy, brak dociążenia perkusji to standard. Z nowszych posłuchaj Definitive Technology 9040 lub 9060, one jeszcze dają radę albo posłuchaj konstrukcji z lat 80 tylko na oryginalnych częściach. Z wzmakami problemu nie ma może być Nad, Yamaha, Hegel, Anthem, Atoll. Podobnie  z cedekami. Rotel moim zdaniem nie bardzo, specyficzny bas odchudzający perkusję (dobry do jazzu) i ostra średnica. Dodatkowo sugeruję skupić się wyłącznie na wpisach ludzi, którzy metalu słuchają bo to specyficzny gatunek muzyki w kontekście sprzętu audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp .Słucham głównie metalu ale nie pogardę i też czymś innym czasem rap reggae symfonia muzyka filmowa lub z popularnych bon iver aurora no i 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

nie wspomniałeś o wymiarach pomieszczenia. Z naszej oferty do muzyki rockowej (jeśli przeważa zdecydowanie w repertuarze oczywiście) klienci często wybierają Rotela, albo nowego Nada. Co do kolumn, ciężko wypisywać modele nie znając wielkości pomieszczenia, więc podam marki: B&W za szybkość i drive oraz bogate wysokie tony, PSB za podstawę basową, ale też nie brakuje wysokich tonów. Od tego bym zaczął. Czekam na więcej informacji ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja słucham metalu i nie tylko na kolumnach Phonar Veritas p6 Next i jestem bardzo zadowolony a szukałem kolumn baaardzo długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do metalu najlepsza jest obudowa zamknięta - szybki, kopiący, skonturowany bas. Z nowych kolumn w takim budżecie ciężko będzie znaleźć coś ciekawego, niestety (no bo jeszcze trzeba kupić elektronikę). Z używek spróbuj gdzieś znaleźć np. ATC SCM35, może Ci podpasują, ale są rzadkie na rynku. 

Z metalem jest problem, gdy słuchasz głównie starszych (czyli, uogólniając, najlepszych kompozycyjnie) nagrań z lat 80, które są często fatalnie wyprodukowane. Wtedy zbyt "audiofilski", neutralny sprzęt to będzie katastrofa.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz skompletować od razu cały zestaw, szukaj wśród sprzętów używanych. Z nowymi będzie dość ciężko zmieścić się w tej kwocie. Choć nie ma rzeczy niemożliwych. Może pokombinować z elektroniką Pioneera - wzmacniacz wraz z CD? Z używanych Parasound Halo byłby ciekawym rozwiązaniem. Jakie głośniki? Mimo wszystko monitory. To ze względu na ich szybkość grania i precyzję dźwięku. Na basie wsparte dobrym subwooferem. Chyba, że trafiłbyś używane Golden Ear. To by załatwiło sprawę nagłośnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przecież jest jeszcze Primare I32. Szybkość i kontrola na basie wręcz wzorowe. I można wyrwać w bardzo dobrej cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primare i 32 to klasa d.....do d....:)

kiedyś miałem i się sprawdzał znakomicie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słusznie wspomniano wyżej, w metalu ze wzmakami nie ma większego problemu. Inną kwestią jest dobór odpowiednich kolumn - to już niezłe wyzwanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomsk13 napisał:

Wymiary pomieszczenia to ok 25m2

25m2 pod metal to nieduże podłogowe kolumny. Muzyka raczej nie jest dobrze realizowana delikatnie mówiąc. Ja bym posłuchał PSB Imagine X1T, Mission QX-3. Zacząłbym od tych. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo PSB Speakers Imagine X1T mi pasują ciekawiej też prezentują się Definitive Technology 9020 .A w Krk gdzie mógł bym tego posłuchać?  Może wie ktoś?  

 Tych dwóch kolumn co.byscie polecili dużo ludzi poleca też dynaudio co sądzicie o 3.7.Moglibyscie podać jakieś modele wzmacniaczy które byście polecili 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ziko369 napisał:

Jakie wyzwanie?

Skoro to nie wyzwanie to może oświeć nas jakie to kolumny do twojego super nagranego metalu wybrałeś? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ziko369 napisał:

Jakie wyzwanie?

Pisałem już o tym wyżej - kolumny od ciężkie brzmienia jest dobrać b. ciężko, bo "klasyczny" metal jest specyficzny pod względem produkcji i większość sprzętu w spektakularny sposób wykłada się na tej muzyce. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ziko369 napisał:

Bartuś...nie jestem basolubem i w metalu chcę słyszeć wiele wiele dźwięków podanych w uporządkowany sposób jak w jazzie , klasyce, itp.

Jeśli podobają Ci się podlogowki za tysiąc złotych sztuka ok. Tylko nie śmiej się z innych którzy jednak wolą coś lepszego. Bo ja słuchałem zarówno tanich podłogowek, monitorów za parę stów nowe, monitorów za  3 tys sztuka i tych co mam teraz. I sorry ale różnice w jakości są jakkolwiek zaklinalbys rzeczywistośc że to tylko marketing i czary jak to ująłeś.

 

Czy autor wątku szuka kolumn jak stx? No chyba jednak budżet ma inny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ziko369 napisał:

A ty myślisz, że ja to co...poszedłem do sklepiku na osiedlu i kupiłem pierwsze z brzegu kolumny... ;-)))

Zresztą dobra, niech kolega sobie kupi co mu tam poradzicie bo ma do wydania  12kz...

Pozdrawiam

Czy ja coś takiego powiedziałem?? Kupiłeś kolumny by dobrze Ci  brzmial metal.Wybrałeś drogę odsłuchu płyty dezertera by dobrze brzmiała :) skoro to Twoja Nirwana . Ja na szczęście nie słucham metalu

14 minut temu, ziko369 napisał:

jakiś wysłuchanych marketingowo padakach z metką

Moje metkowe padaki brzmią zjawiskowo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  jak będę w pl to się raczej umówię na odsłuch. Co o takim zestawie sądzicie. Stx mnie na pewno nie interesują. 

Myślę że moje słuchawki zagrają lepiej niż stx a mam Audio Technica ATH-DSR7BT .Nie jest to rewelacja ale na delegacje wyjazdy wystarcza na razie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tomsk13 napisał:

Znalazłem coś takiego 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  jak będę w pl to się raczej umówię na odsłuch. Co o takim zestawie sądzicie. Stx mnie na pewno nie interesują. 

Myślę że moje słuchawki zagrają lepiej niż stx a mam Audio Technica ATH-DSR7BT .Nie jest to rewelacja ale na delegacje wyjazdy wystarcza na razie 

Najlepiej sam posłuchaj i oceń, osobiście z tym zestawem nie wróżę sukcesu. Słuchawki akurat metal potrafią zagrać tak jak trzeba gorzej z kolumnami.

tutaj masz w Krakowie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny Definitive fajnie się prezentują ale trochę by mi to budżet mogło naruszyć. Jak coś to posłucham 9020 a o nich co sądzisz radark

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tomsk13 napisał:

Myślę że moje słuchawki zagrają lepiej niż stx a mam Audio Technica ATH-DSR7BT .Nie jest to rewelacja ale na delegacje wyjazdy wystarcza

Na pewno zejście z tych słuchawek na stx byłby bolesny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomsk13, nie padła jeszcze od Ciebie informacja na brzmieniu jakiego metalu najbardziej Tobie zależy. Co innego szukać sprzętu pod Metallicę a co innego pod Gorgoroth. Jedno i drugie ponoć metal. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomsk13 napisał:

Te kolumny Definitive fajnie się prezentują ale trochę by mi to budżet mogło naruszyć. Jak coś to posłucham 9020 a o nich co sądzisz radark

9020 to podobna konstrukcja do 9040 tylko, że bez dwóch basowych membran pasywnych. Akurat ich nie słuchałem za to bardzo dobrze znam 9040/9060 i starsze 8040 i 8060. Musisz ich koniecznie posłuchać bo jest szansa że Ci podejdą szczególnie jeśli słuchasz dużo metalu symfonicznego bo to bardzo gęsto nagrana muzyka, chóry, orkiestry itp. Moim zdaniem to najtrudniejszy gatunek do ogarnięcia dla kolumn. Dużym plusem DT jest ten regulowany bas a to z nim zwykle jest najwięcej problemów w metalu. Poza tym to kolumny bipolarne bardzo łatwe w ustawieniu do Twojego metrażu skupiłbym się na modelach 9020/9040. Zawsze lepiej trochę nadwyrężyć budżet ale mieć optymalny produkt niż potem żałować. Wiem co piszę bo słucham akurat bardzo dużo metalu a ten symfoniczny jest mi szczególnie bliski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Tomsk13 napisał:

Veil of Maya , Haggard ,Epica,Rhapsody.Roznie .Lubię i symfoniczny i melodyjny i folkowy czasem i deth metal 

No to masz łatwiej, jak tylko czasem black/death to można przeboleć. ?  - taki żarcik.

Ale to nie znaczy, że będzie łatwo. Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika, że duży papierowy woofer zamknięty w szczelnej budzie robi robotę. Piszę to mając na uwadze punktową stopę, niezależnie od mnożnika. ?

Potem jeszcze żeby w środku nie było melasy i najwyżej bez piasku, a nóżka sama zaczyna tupać.

Wspomniane wcześniej DT są chyba z membraną bierną i ponoć robią robotę ale nie miałem okazji ich posłuchać. Niby niektórzy mieli na stanie ale nie dało się słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, azael napisał:

 

Ale to nie znaczy, że będzie łatwo. Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika, że duży papierowy woofer zamknięty w szczelnej budzie robi robotę. Piszę to mając na uwadze punktową stopę, niezależnie od mnożnika. ?

Potem jeszcze żeby w środku nie było melasy i najwyżej bez piasku, a nóżka sama zaczyna tupać.

 

Podpytam z ciekawości: jakie kolumny na dużym papierzaku nadają się do metalu i nie gubią przy szybkiej podwójnej stopie? Umiałbyś wskazać konkretne modele?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.