Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw za ok12 tys. do metalu


Tomsk13

Rekomendowane odpowiedzi

Kolumny mają większy wpływ na dźwięk, co nie znaczy, że proporcja ceny ma wynieść 90:10. Na Twoim miejscu zacząłbym poszukiwania od kolumn, potem dobierzesz elektronikę. I odsluchaj sobie z ciekawości jakieś używki (kolumny) w podobnej cenie, najlepiej w obudowie zamkniętej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomsk13 napisał:

A z innej beczki jak sądzicie lepiej dać więcej za kolumny czy wzmacniacz .

System gra tak dobrze jak najsłabsze ogniwo. Najpierw posłuchaj kilku dobrze złożonych systemów, które Ci przypasują brzmieniowo później bierz się za szukanie nowych lub używanych. Podstawą zgrania systemu jest trio pomieszczenie/kolumny/wzmocnienie. Jeżeli masz niezbyt wysoki budżet to zostają wyłącznie sprzęty używane. Weź ze sobą płyty Antoliniego i sprawdź perkusję, jak się wyłoży (99% zestawów) to możesz sobie darować zakup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Szymon napisał:

System gra tak dobrze jak najsłabsze ogniwo. Najpierw posłuchaj kilku dobrze złożonych systemów, które Ci przypasują brzmieniowo później bierz się za szukanie nowych lub używanych. Podstawą zgrania systemu jest trio pomieszczenie/kolumny/wzmocnienie. Jeżeli masz niezbyt wysoki budżet to zostają wyłącznie sprzęty używane. Weź ze sobą płyty Antoliniego i sprawdź perkusję, jak się wyłoży (99% zestawów) to możesz sobie darować zakup.

Podstawą zgrania systemu - układu nie jest trio: pomieszczenie/ kolumny /wzmocnienie... A quintet:

1.nasz mózg

2. jakość plyty-pliku

3. pomieszczenie

4. kolumny

5. wzmocnienie...

I rzekł bym, że w tym wszystkim nasz mózg jest naistotniejszym elementem układanki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, slaaawek napisał:

I rzekł bym, że w tym wszystkim nasz mózg jest naistotniejszym elementem układanki 

Rzekłbym, że ciężko go wymienić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2019 o 15:19, CartmanEric napisał:

 

Podpytam z ciekawości: jakie kolumny na dużym papierzaku nadają się do metalu i nie gubią przy szybkiej podwójnej stopie? Umiałbyś wskazać konkretne modele?

Z nowych JBLe na 12", modelu nie pamiętam, są w Kato ale cena 14 kzł.

Starocie: jadę teraz na Canton Quinto 530 i ze stopą nie ma problemu. Góra tylko nie powala, brakuje tych idealnych blach, które mam na WHD, tylko w dół w WHD nie jest tak niski jakbym chciał, choć stopa zapier... lepiej niż w Quinto.

Z budżetu dobrze radzą sobie również Grundig Box 1600.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. A co to WHD? Akurat w ciężkich brzmieniach bardzo niskie zejście basu nie jest najważniejsze. 

Quinto nie znam, wiec się nie wypowiem. Słuchałem trochę nowszych Cantonów (ale w niektórych przypadkach to też vintage) m.in. Sc-l, Rc-l, CT 100, CT 90 czy Digital (no i trochę nowszych z serii Ergo, Chrono czy Vento). Te modele były zbyt analityczne i slabo dociążone na średnicy, żeby sobie radzić ze starym metalem (zeby nie było - w innej muzyce to b. dobre kolumny). Ale to inne konstrukcje niż Quinto, nowsze i z bass reflexem. Ciekaw jestem tych JBLi, czy chodzi może o model 4429E? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zestawienie jest dyskusyjne, kolega z forum testował coś takiego na metalu i nie był zachwycony. W DT masz suba wbudowanego dzięki temu wszystko jest właściwie zestrojone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2019 o 18:51, CartmanEric napisał:

Dzięki za info. A co to WHD? Akurat w ciężkich brzmieniach bardzo niskie zejście basu nie jest najważniejsze.  

WHD Gerard 45, to takie niemieckie paździerze, ? kolega z innego forum mi je polecił. Ze względu na okazyjną aukcję wziąłem je w ciemno. Okazało się, że faktycznie wyrabiają się w łojeniu, popatrzyłem z obrzydzeniem na poczciwe M4 i zabrałem się za renowację WHD. Zaizolowałem ścianki i zmieniłem wypełnienie. Bas lekko poszedł w górę, ale stał się jeszcze bardziej punktowy (chyba tak się to nazywa). No i ta góra... ?

Zgadzam się, że to zejście nie jest aż tak potrzebne, a bardziej kontrola tego co się dzieje. Ale to też kwestia gustu i kontynentu (patrz amerykański metal odkurzający podłogi powiewami z  woofera). Te WHD super się wyrabiają, super selekcja, ale dociążenia jednak mi brakuje. Szczególnie po podłączeniu Quinto ?

 

W dniu 9.03.2019 o 18:51, CartmanEric napisał:

Ciekaw jestem tych JBLi, czy chodzi może o model 4429E

Wiesz co, to już jakiś czas temu było, rok minimum, trochę za duża kasa, więc nie brałem ich na poważnie jako zakup. Nie kojarzę żeby miały tubę, więc myślę że mogły to być L100 ale paznokci nawet nie podłożyłbym. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jedna nazwa już padła - JBL. To moim zdaniem świetne kolumny do rocka - barwa może taka sobie, za to jest szybkość, dynamika i rozdzielczość.

Dziwne, że jeszcze nikt nie wspomniał o Paradigmach - też mocno rockowy sound.

Proponuję też zwrócić uwagę na stosunkowo młodą na naszym rynku firmę Fyne Audio - brytyjska manufaktura nawiązująca wprost do Tannoya. Dokładnie testowałem ich monitory, ale rzuciłem też uchem na podłogówki. Jest i rozdzielczość, i szybkość a i wypełnienia nie brakuje. Może coś z serii 500? Jakieś podłogówki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, stempur napisał:

Jedna nazwa już padła - JBL. To moim zdaniem świetne kolumny do rocka - barwa może taka sobie, za to jest szybkość, dynamika i rozdzielczość.

 

Ja tylko podkreślę, że nie mówimy tutaj o rocku. To ma być sprzęt do metalu.

Stereotyp, że to też rock może zaskoczyć kupującego.

 

Godzinę temu, GuruForA napisał:

Przede wszystkim.. wzmak mocny i wydajny.. żeby trzymał je za pysk..:)

Święta racja (666) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.