Skocz do zawartości
IGNORED

Polk Audio S55E vs. S55 i dobór reszty sprzętu


Awangardowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Sprzedaję moje Magnaty Quantum 605. W bezpośrednim porównaniu z Technicsami SB-C350 technicsy wygrały. Zrozumiałem że zmieniły mi się preferencje dźwiękowe i wymagam od kolumn żeby były szczegółowe jeśli chodzi o instrumenty(muzyka filmowa, rock progresywny). Bas zszedł na dalszy plan. 

Spodobały mi się bardzo Polk Audio z serii signature. Genialna jak dla mnie scena, bardzo spokojne, lekkie ale i szczegółowe granie. Zastanawiam się jeszcze nad tannoy Mercury 7.4 ale w polkach bardzo cenię bass reflex z dołu dzięki któremu nie muszę zastanawiac się nad ustawieniem kolumn. 

Główne pytanie brzmi, czy ktoś orientuje się czym różni się model S55 od S55E? Bardziej dostępne w Polsce są S55E, ale ich cena jest wyższa o 500zl i nie wiem czy warto dokładac. Z kolei jedyne testy jakie widziałem to modelu S55. 

Druga sprawa to wzmacniacz. Mam Pioneera A 676 i nie wiem czy jest sens zamieniać go na coś nowego. Podoba mi się brzmienie Denona Pma-800 i choć wiem że jest słabszy to przynajmniej mam pewność że jest w 100% oryginalny. Będę porównywać je bezpośrednio tak czy tak ale może ktoś już się na ten temat wypowie. Miałem yamahe ax-700 i była dla mnie aż za jasna, za mało neutralna. To samo jeśli chodzi o nowe Marantzy. 

Trzecia sprawa to dobór kabli głośnikowych do tych kolumienek. Kompletnie się na tym nie znam. 

 

Za wszelką pomoc dziękuję. 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych większych różnic i nie warto dopłacać. Wręcz można usłyszeć głosy, że seria bez "e" gra lepiej. Jeśli Ci pasuje to śmiało kupuj. My też handlujemy wersją bez E i klienci są bardzo zadowoleni z niższej ceny

https://sklep.rms.pl/polk-audio-signature-s55-s-55-podlogowe-kolumny-stereo-2-szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Polk S55  to model, który wyszedł z produkcji i został zastąpiony nowym S55E, który zasadniczo brzmieniowo niewiele się różni od poprzednika a jedynie poprawiono stereofonię gdyż do tej pory kolumny tej firmy kojarzone były głównie z kinem domowym a tu naprawdę można pokusić się o opinię że kolumny te mogą swobodnie działać z systemami stereo z bardzo fajnym efektem.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Jakie kable radzicie do kolumn tej klasy? Banany z obu stron czy tylko z jednej i jakie? Jestem w tych sprawach zielony, ale wiem że kosmicznego wpływu na brzmienie kable nie mają więc nie chcę zbyt dużo w nie inwestować. Dotychczas lecialem na najtańszych 2x4mm z allegro. Potrzebowałbym ze 4m na kolumnę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Awangardowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2019 o 10:56, Awangardowy napisał:

Dziękuje za odpowiedź. Jakie kable radzicie do kolumn tej klasy? Banany z obu stron czy tylko z jednej i jakie? Jestem w tych sprawach zielony, ale wiem że kosmicznego wpływu na brzmienie kable nie mają więc nie chcę zbyt dużo w nie inwestować. Dotychczas lecialem na najtańszych 2x4mm z allegro. Potrzebowałbym ze 4m na kolumnę 

Jeśli rozsądnie cenowo i dobrze pod względem brzmienia, to fabrycznie konfekcjonowania Melodika MDSC40. To będzie dobry zestaw. Zapraszam.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2019 o 12:55, Awangardowy napisał:

Witam, 

Sprzedaję moje Magnaty Quantum 605. W bezpośrednim porównaniu z Technicsami SB-C350 technicsy wygrały. Zrozumiałem że zmieniły mi się preferencje dźwiękowe i wymagam od kolumn żeby były szczegółowe jeśli chodzi o instrumenty(muzyka filmowa, rock progresywny). Bas zszedł na dalszy plan. 

Spodobały mi się bardzo Polk Audio z serii signature. Genialna jak dla mnie scena, bardzo spokojne, lekkie ale i szczegółowe granie. Zastanawiam się jeszcze nad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale w polkach bardzo cenię bass reflex z dołu dzięki któremu nie muszę zastanawiac się nad ustawieniem kolumn. 

Główne pytanie brzmi, czy ktoś orientuje się czym różni się model S55 od S55E? Bardziej dostępne w Polsce są S55E, ale ich cena jest wyższa o 500zl i nie wiem czy warto dokładac. Z kolei jedyne testy jakie widziałem to modelu S55. 

Druga sprawa to wzmacniacz. Mam Pioneera A 676 i nie wiem czy jest sens zamieniać go na coś nowego. Podoba mi się brzmienie Denona Pma-800 i choć wiem że jest słabszy to przynajmniej mam pewność że jest w 100% oryginalny. Będę porównywać je bezpośrednio tak czy tak ale może ktoś już się na ten temat wypowie. Miałem yamahe ax-700 i była dla mnie aż za jasna, za mało neutralna. To samo jeśli chodzi o nowe Marantzy. 

Trzecia sprawa to dobór kabli głośnikowych do tych kolumienek. Kompletnie się na tym nie znam. 

 

Za wszelką pomoc dziękuję. 

Pozdrawiam 

Dobry wieczór, 

osobiscie użytkuje s55 z yamachą rn-803d. Jestem z nich bardzo zadowolony. Zestaw gra u nie w pokoju 20m2 a u Ciebie w jakim metrażu to będzie grało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awangardowy,

Polk to fajne kolumny, warte posłuchania. Ale nie rezygnowałbym z Tannoyów. Warto dać im szansę i posłuchać.  Mają wysoka skuteczność i można jest łatwo napędzić.

I nie kierowałbym się tylko wylotem bas refleksu. Tak naprawdę bez względu na to, czy wylot jest z przodu, z tyłu czy w dół, o i tak kolumny trzeba odpowiednio ustawić.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem obydwu modeli i Polki ujęly mnie mięciutkim basem i najlepszą jak dla mnie stereofonią. Pioneerem raczej napędze każde kolumny i nie potrzebuje dużej efektywności. 

Cały czas jednak nie mam pewności czy warto dopłacać do S55E. Sklep rms nie ma nowego modelu więc nie dziwię się, że polecają stary. Facet w Denonie powiedział mi że S55E to mocno poprawiona wersja S55. Czekam na jakieś obiektywne opinie.

Kabli za więcej niż 200 zł nie kupię na pewno. Facet powiedział mi też żeby poniżej 2x4mm nie schodzić. 

Sprzęt będzie grać w niecałych 30m2. Słuchałem S55E w 40m i dawało to radę więc większych s60 nie biorę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na przetworniki w kolumnach bez "e" i porównaj te przetworniki z glośnikami w wyższej serii RTi. 

Potem spójrz na przetworniki w kolumnie z oznaczeniem "e" i porównaj sobie ze starszym i tańszym modelem TSx. 

I będziesz miał obiektywną odpowiedź, w której serii są włożone lepsze przetworniki. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo wiesz o budowie kolumn i przetworników jak na laika, który pyta na forum o kompletne podstawy ?

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe o jakie podstawy pytam. O porównanie dwóch modeli których sam nie mogę porównać, czy kable, które dla jednych nie robią żadnej różnicy na sprzęcie za kilka tys. zł, a nad którymi inni się spuszczają jakby magicznie odnienialy całkowicie brzmienie zestawu co jest dla mnie jako student polibudy niemożliwe. Pytam tylko jakie porządne kable kupić za rozsądną cenę, a nie w cenie fajnego DACA.

Edit. sam sobie odpowiedziałem. Sam muszę sprawdzić czy kabel melodiki będzie mi robił różnicę od kabla z alledrogo za 2zl/metr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Awangardowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Awangardowy ,

Do mnie dziś dotarły S50E, będę je wieczorem testował na swoich skromnych 17 metrach. W sklepie odsłuchwiałem S55E z PMA-800 i Marantzem 7005 i też moim zdaniem z Denonem zagrały lepiej. W mieszkaniu mam Onkyo a-9150  więc brzmienie bez ubarwień, postaram się dać znać jak to gra. Do 55E nie dopłacałem bo raczej za małe pomieszczenie mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

No i skończyło się na zakupie S60 bez E. Jako jedyne były dostępne w kolorze orzech więc długo się nie zastanawiałem ? Gorzej że pomyliłem się w pomiarach i pokój ma jedynie 22m2. Boję się że będą za duże ? do tego kabelki melodika mdc2250 bez żadnych bananów.

Okazało się że mój Pioneer w bezpośrednim w porównaniu z denonem pma 800 wypada bardzo blado. Jest bardzo mało dynamiczny i dźwięk jest niższej jakości, mało detaliczny. Możliwe że to skutek wieku tego wzmacniacza i wszystkich oryginalnych części w środku. Mam teraz ogromny dylemat nad wyborem amplitunera onkyo tx-8250 lub tx-8270(z tego co widzę większy model ma słabszego DACA, a wyższa cena wynika tylko z obsługi HDMI) , a klasycznym wzmacniaczem np. Denona lub Pioneera a-40. Jedni mówią, że różnica jest ogromna, a inni że niewielka. Funkcjonalność onkyo miażdży i jestem w sumie zdecydowany na amplituner tak w 65% jednak ze wzmacniaczem mi się tak nie spieszy i chcę przeanalizować temat dokładnie jak się da. Jakies rady? 

 

BTW. Dzięki rms za transakcję ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2019 o 13:47, Awangardowy napisał:

 ?  Okazało się że mój Pioneer w bezpośrednim w porównaniu z denonem pma 800 wypada bardzo blado. Jest bardzo mało dynamiczny i dźwięk jest niższej jakości, mało detaliczny. Możliwe że to skutek wieku tego wzmacniacza i wszystkich oryginalnych części w środku. 

Ten Pioneer po prostu tak gra. Niesamowity muł z tego wzmacniacza pozvawiony rozdzielczosci i dynamiki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jakieś rady nt. wzmacniacza? TX-8270 mocno się różni w stosunku do TX-8250? Jak ten pma-800 gra w porównaniu do tego amplitunera Onkyo? Chętnie bym odsłuchał ale daleko mam do sklepów, poza tym moich kolumn prawie nikt nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem. 

Jedna rzecz mnie bardzo ciekawi. Dlaczego amplitunery mają tak dużą moc na wyjsciu(tx-8250 160w przy 8ohm) w porównaniu do klasycznych wzmacniaczy np. Pioneer a40 ma 60w przy 4ohm. Bałbym się go podłączyć pod moje polki skoro ma tylko 30w przy 8ohm. Czy coś źle rozumiem? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Awangardowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

No i proszę, jest informacja od samego Polk Audio. Nie ma żadnych różnic ?

The S60e is sold in Europe, internally they are the same.

https://en.polkaudio.com/products/s60e#QA

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na używanego Denona PMA-1510AE, DacMagic 100, optyk z tv zwykły Kruger&matz, interkonekt neglex 2549 z wtykami amphenola(dałem się namówić). Zestaw prezentuje się i brzmi bardzo zacnie ? dzięki za pomoc wszystkim. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Awangardowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam

Co do doboru głośników to trzeba posłuchać bo i Polk S55E jak i Tannoy Mercury 7,4 grają fajnie

Kable to proponował bym firmy Tellurium Q Blue jest to świetnie grający kabel i dobrze zgrają się z jednymi jak i drugimi głośnikami

Nad elektroniką to bym się zastanowił jeszcze nad systemem dzielonym bo wydaje mi się że dzielone zagra lepiej i nie zawsze wychodzi drożej 

 

AUDIOtrendt Kraków. Zapraszamy na odsłuchy. Doradzamy, pomagamy, rozwiązujemy problemy. Wypożyczamy sprzęt do domu.
Wszyscy forumowicze mogą liczyć u nas na atrakcyjne ceny!

www.audiotrendt.com.pl; tel.: 12 686 10 15 | 791 063 315 | 509 188 477

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.06.2019 o 11:15, Fafikdog napisał:

Czy słuchał ktoś S55 z lampą?

Jeśli chodzi Ci o brzmienie to zależy z jaką lampą? ?
Pozdrawiam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć dlaczego (zrezygnował)?

Budżet ~2,5kPLN.

Ostatnio spoglądam na JBL Studio L880 lub L890.

Generalnie pokój 16,5m2, muzyka: głównie metal, oprócz jazz'u, disco polo i poważnej cała reszta ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.