Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel wpływający na brzmienie


J.Jerry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, porlick napisał:

Powiedz to zatwardziałym kabloholikom.

Koloryzujesz, rzucasz ogólnik, a problem zapewne dotyczy pojedyńczego przypadku, bądź kilku przypadków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, porlick napisał:

Zalecana jest 1:10

Moje pre ma impedancję wyjściową 1om , a interkonekt bardzo słychać , to co mam dopasować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tej teorii powinienem podłączyć na wejście wzmacniaczy rezystor 10 om ?

4 minuty temu, porlick napisał:

Będę strzelał- swoje uszy!

Co ciekawe preamp to moje jedyne urządzenie w którym przewód sieciowy nie ma wpływu na dźwiek, a jak ma to minimalny, na granicy sugestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teorie o impedancji wej/wyj wracają w tematach kabli jak bumerang, ale to tylko argument stojący za kablami sygnałowymi, kabli sieciowych to już niestety w żaden sposób nie tłumaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ziko369 napisał:

Nawijaj... poczytam...

I jak to zmierzyć?

jak zmierzyć--oscyloskopem:)

taki wybitny znawca i nie wie,że jest takie urządzenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 4/4/2019 at 2:40 PM, Seyv said:

Ale są też tacy, którzy mają je w większości za sobą albo są one dla nich nie osiągalne i tylko kable zostają. Poza tym nie ma łatwiejszego, szybszego i bardziej uniwersalnego sposobu modyfikacji jak zmiana kabli. 

Ale to jest dział DIY. Możesz mi napisać co ma wspólnego DIY z podmianą przewodu?

Śmiem twierdzić, że jeśli ktoś kiedykolwiek sam opracował i skonstruował jakikolwiek element audio nie będzie się zajmował kabelkami.

 

On 4/4/2019 at 2:40 PM, Seyv said:

A może to upieranie się przy braku wpływu kabli na brzmienie jest leczeniem kompleksów? Bo nie stać mnie na sprzęt o zero droższy (lub nie chcę wydawać na taki sprzęt) albo może laryngolog nie pomaga?

 

A ja już myślałem, że tu sami  dżentelmeni i o pieniądzach nie rozmawiają. A tu taki 100 Procentowy argumentum ad persnonam.

Tak na koniec, jako że znajdujemy się w dziale DIY,  jakieś absolutne minimum wiedzy technicznej się należy. Proponuję zapoznać się z definicją "kabla", a wtedy chyba już nikt nie napisze, że kabel zasilający wpływa mu na cokolwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, januss73 napisał:

znajdujemy się w dziale DIY,  jakieś absolutne minimum wiedzy technicznej się należy. Proponuję zapoznać się z definicją "kabla", a wtedy chyba już nikt nie napisze, że kabel zasilający wpływa mu na cokolwiek.

Dział DIY oznacza "Zrób To Sam", więc tutaj Koledzy mogą wymieniać się wrażeniami po skonstruowaniu takiego kabla, jak i po odsłuchu jego wpływu na brzmienie.
Definicja kabla nie ma z tym żadnego związku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nikogo na myśli!! Podaje to jako przykład. Niektórzy twierdzą że wzmacniacze i źródła też nie wpływają na cokolwiek poza faktem przesyłu i wzmacniania sygnału, który nawet jak czymś się różni to poza progami percepcji. Czy to znaczy, że wszyscy mają tak myśleć? Niech każdy sobie rozstrzyga pewne rzeczy sam ?

59 minut temu, januss73 napisał:

Ale to jest dział DIY. Możesz mi napisać co ma wspólnego DIY z podmianą przewodu?

Śmiem twierdzić, że jeśli ktoś kiedykolwiek sam opracował i skonstruował jakikolwiek element audio nie będzie się zajmował kabelkami.

 

 

A ja już myślałem, że tu sami  dżentelmeni i o pieniądzach nie rozmawiają. A tu taki 100 Procentowy argumentum ad persnonam.

Tak na koniec, jako że znajdujemy się w dziale DIY,  jakieś absolutne minimum wiedzy technicznej się należy. Proponuję zapoznać się z definicją "kabla", a wtedy chyba już nikt nie napisze, że kabel zasilający wpływa mu na cokolwiek.

Muszę się z Tobą nie zgodzić, już było mnóstwo bojów w różnej formie o to by oszczędzić sobie ogólników i manipulacyjnych hasełek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
49 minut temu, januss73 napisał:

Śmiem twierdzić, że jeśli ktoś kiedykolwiek sam opracował i skonstruował jakikolwiek element audio nie będzie się zajmował kabelkami.

To się mylisz. Mój tor niemal w 100% to DIY (i to często w najdrobniejszych szczegółach łącznie z własnymi projektami a nie klonowaniem) łącznie z kablami, które też są DIY (choć nie wszystkie). Znam wielu (część osobiście) użytkowników tego forum zajmujących się DIY i 90% z nich nie bagatelizuje kabli. 

Osoby które nie słyszą wpływu kabli to mniejszość wśród audiofili i mniejszość na tym forum. 

56 minut temu, januss73 napisał:

. A tu taki 100 Procentowy argumentum ad persnonam.

Ja tylko zadałem pytanie nie było to stwierdzenie a tym bardziej daleki byłem od uogólnienia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Seyv said:

Ja tylko zadałem pytanie nie było to stwierdzenie a tym bardziej daleki byłem od uogólnienia.

Tak właśnie się robi, kiedy chce się coś zainsynuaować.

4 minutes ago, Seyv said:

To się mylisz. Mój tor niemal w 100% to DIY (i to często w najdrobniejszych szczegółach łącznie z własnymi projektami a nie klonowaniem) łącznie z kablami, które też są DIY (choć nie wszystkie).

Z ciekawości, możesz napisać co w tym torze było twojego projektu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adam_85 napisał:

Niektórzy twierdzą że wzmacniacze i źródła też nie wpływają na cokolwiek poza faktem przesyłu sygnału

Tak, znam te "techniczne teorie potwierdzające" brak wpływu na brzmienie wzmacniaczy, czy źródeł dźwięku... czytałem wiele razy. Sceptycy mają na to linię obrony:
- pierwsza to pokrętne tłumaczenie, że to nie wzmacniacz, tylko kolumny grają pierwsze skrzypce,
- drugie to pokaż cytat.
Niestety ja nie kolekcjonuję i nie archiwizuję wpisów tak jak Malikali, więc trudno później takie bzdury znaleźć w gąszczu innych bzdur.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, soundchaser napisał:

Tak, znam te "techniczne teorie potwierdzające" brak wpływu na brzmienie wzmacniaczy, czy źródeł dźwięku... czytałem wiele razy. Sceptycy mają na to linię obrony:
- pierwsza to pokrętne tłumaczenie, że to nie wzmacniacz, tylko kolumny grają pierwsze skrzypce,
- drugie to pokaż cytat.
Niestety ja nie kolekcjonuję i nie archiwizuję wpisów tak jak Malikali, więc trudno później takie bzdury znaleźć w gąszczu innych bzdur.
 

Nie jestem za ogólnikami co już wspominałem i wyrażałem w różnej formie. Taka forma dyskusji kompletnie do niczego nie zmierza, było to już wielokrotnie powiedziane.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Seyv napisał:

Osoby które nie słyszą wpływu kabli to mniejszość wśród audiofili i mniejszość na tym forum.

Ta mniejszość na forum to 100% sceptyków. hahaha.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
17 minut temu, januss73 napisał:

Z ciekawości, możesz napisać co w tym torze było twojego projektu?

Dac, wzmacniacz, kolumny.

7 minut temu, soundchaser napisał:

Ta mniejszość na forum to 100% sceptyków

Niektórzy są szczególnie aktywni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Przez dwa ostatnie lata wystawiałem je w pokoju DIY na AudioShow. A w dziale lampy zamieszczałem pomiary niektórych moich wzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, januss73 napisał:

Pokazywałeś to na forum?

A jakby nie pokazał to by według Ciebie znaczyło, że nie ma/nie może byc konstruktorów, którzy przywiązują wagę do okablowania? Takie ogólniki są bez sensu. Zapewne są tacy, którzy kompletnie nie przywiązują do tego wagi, a są tacy, którzy kierują się innymi kryteriami. To, którzy są bliżsi prawdy mogą sobie weryfikować użytkownicy końcowi. Jakie przełożenie ma wypowiadanie się jednoosobowo za jakiś ogół?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minutes ago, Seyv said:

Przez dwa ostatnie lata wystawiałem je w pokoju DIY na AudioShow. A w dziale lampy zamieszczałem pomiary niektórych moich wzmacniaczy. 

Podsumowując.. Samodzielnie zaprojektowałeś i wykonałeś DAC, wzmacniacz i kolumny, i zamiast pokazać je na forum w dziale DIY, wolisz w tymże dziale poświęcać czas na polemikę w sprawie słychać nie słychać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Przecież w tytule jak byk stoi "Kabel wpływający na brzmienie". Rozmawia się w nim o wpływie kabli na brzmienie to chyba logiczne. Więc jeśli kogoś brzmienie kabli nie interesuje nie czyta tematu. Choć mnie nie przeszkadza jeśli ktoś ma odmienne doświadczenia i w kulturalny sposób je wyrazi. 
Natomiast w temacie audio mity obalamy mit, że kable nie grają
 
Przeczytałeś tytuł wątku i tak lecisz bez odniesienia się do treści wpisu założyciela wątku? Że o dziale w którym jest, przez grzeczność, nie wspomnę

Przedstawiam kabel IC wpływający na brzmienie dzięki zastosowaniu filtrów RC. Filtry zmienia się przełącznikiem
Chcesz powiedzieć, że wątek o kablach wpływających na brzmienie jest dla Sceptyków, którzy ich nie słyszą??
Z tym, że to nie jest wątek o kablach, a o filtrach

Przedstawiam kabel IC wpływający na brzmienie dzięki zastosowaniu filtrów RC. Filtry zmienia się przełącznikiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, Sine Metu napisał:

Przeczytałeś tytuł wątku i tak lecisz bez odniesienia się do treści wpisu założyciela wątku?

Założenie jakiegoś tematy na forum jest zaproszeniem do dyskusji w jego temacie. 

1 godzinę temu, Sine Metu napisał:

Z tym, że to nie jest wątek o kablach, a o filtrach

Więc temat powinien się nazywać "Filtr wpływający na brzmienie". 

Twoje wpisy, też są mało powiązane i z tematem i wpisem jego autora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, januss73 said:

Śmiem twierdzić, że jeśli ktoś kiedykolwiek sam opracował i skonstruował jakikolwiek element audio nie będzie się zajmował kabelkami.

Chyba sobie żartujesz. Ci co sami projektują wysokiej klasy urządzenia a ( nie klonują bezmyślnie), przywiazują bardzo dużą wagę także to rodzaju okablowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Makgajwer napisał:

Ci co sami projektują wysokiej klasy urządzenia a ( nie klonują bezmyślnie), przywiazują bardzo dużą wagę także to rodzaju okablowania.

Jeżeli dodatkowo oprócz tych wysokiej klasy urządzeń skręcają, konfekcjonują kable i sprzedają kable - to nie ma się co dziwić, biznes.

Jednak skoro projektują elektronikę, muszą doskonale wiedzieć i wiedzą, że kable to ściema.

Większość nawet tych, co dodatkowo nie "produkują" i nie sprzedają kabli zachowuje to dla siebie z różnych "branżowych" powodów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, iro III napisał:

Jednak skoro projektują elektronikę, muszą doskonale wiedzieć i wiedzą, że kable to ściema.

Większość nawet tych, co dodatkowo nie "produkują" i nie sprzedają kabli zachowuje to dla siebie z różnych "branżowych" powodów.

Dobrze, ze jesteś powołanym przez wszystkich konstruktorów na świecie do tego typu wypowiedzi. Tak na poważnie, to Ty serio piszesz w imieniu prawie wszystkich konstruktorów czy to tylko taki żart ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noż, przecież aby projektować samemu urządzenia elektroniczne, potrzebna jest odpowiednia wiedza. Tak, czy nie?

Czy taka wiedza pozwala na błądzenie w oparach audio-voodoo-kablowego?

To jest w sumie proste pytanie, niech każdy sobie, w zgodzie z własnym poczuciem przyzwoitości sam na nie odpowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, iro III napisał:

Noż, przecież aby projektować samemu urządzenia elektroniczne, potrzebna jest odpowiednia wiedza. Tak, czy nie?

Czy taka wiedza pozwala na błądzenie w oparach audio-voodoo-kablowego?

To jest w sumie proste pytanie, niech każdy sobie, w zgodzie z własnym poczuciem przyzwoitości sam na nie odpowie.

Jesteś niepoważny. Próbujesz uczyć wszystkich konstruktorów świata co mają robić, a co nie? Sam poznałem różnych, z różnym podejściem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Adam_85 napisał:

Próbujesz uczyć

Nikogo nie uczę, nawet nie próbuję. Stwierdzam stan faktyczny, tyle.

Odpowiadasz jak typowy wierzący, że "kable wpływają", nic nowego, nic dziwnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minutes ago, iro III said:

Jeżeli dodatkowo oprócz tych wysokiej klasy urządzeń skręcają, konfekcjonują kable i sprzedają kable - to nie ma się co dziwić, biznes.

Jednak skoro projektują elektronikę, muszą doskonale wiedzieć i wiedzą, że kable to ściema.

Większość nawet tych, co dodatkowo nie "produkują" i nie sprzedają kabli zachowuje to dla siebie z różnych "branżowych" powodów.

Widzę, że nie masz pojęcia o urządzeniach wysokiej klasy.  Dobre gniazda i okablowanie to podstawa każdego dobrze grającego systemu i bez tego nie ma dobrego grania. Nie ma takiej możliwości . Jak się robi cos dla siebie albo przyjaciół wtedy nie ma co na tym  oszczędzać bo szkoda życia na kiepsko grający sprzet.

Jeśli sie coś produkuje w wiekszych ilościach wtedy opłaca się dać kiepskie przewody i części, a kupujacemu ściemnić że to wystarczy. Wtedy jest większy zysk dla producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.