Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel wpływający na brzmienie


J.Jerry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, triode napisał:

zaawansowane kable są kierunkowe...przy czym nie tak jak to próbujesz udowodnić.

wynika to np.ze struktury krystalicznej.oraz technologi otrzymywania oc.

Prorok czy co? Mój profesor materiałoznawstwa przewraca się w grobie. Błagam opowiedz mi o tej strukturze krystalicznej i o jej wpływie na transport elektronów no muszę to wiedzieć.

Przeczytaj te kilka postów o prądzie przemiennym. A teraz pytania sprawdzające. 

Twój wzmacniacz lub przedwzmacniacz ma zasilacz symetrycznym  +15V, 0, -15V

1. Jakie wartości przyjmuje napięcie na wyjściu? (z jakiego zakresu? (od jakiej wartości do jakiej) a) nie przyjmuje, b) od ok+15V do ok-15V, c) jedynie od 0V do ok15V, d) 400V

2. Jak byś określił to napięcie wyjściowe a) stałe, b) zmienne, c) przemienne, d) zielone

3. W którą stronę poruszają się elektrony w przewodzie łączącym wspomniany przedwzmacniacz ze wzmacniaczem a) nie poruszają się, b) poruszają się jedynie w prawo, c) poruszają się raz w jedną raz w drugą stronę zależne od polaryzacji napięcia wyjściowego, d) napływają falami niczym woda.

4. jak nazywa się element elektroniczny który przepuszcza prąd jedynie o jednej wybranej polaryzacji a) dioda, b) dioda, c) dioda, d) dioda

5. czy twój kabel ze strzałką jest diodą a) Tak, b) Nie, c) tylko w czasie pełni, d) tak tylko w obecności technicznego dyletanta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, triode napisał:
3 godziny temu, malikali napisał:

Nie ma technologii i nie ma zjawiska ?

Jest.Prof. Ohno opatentował w 86r. proces i technologię wytwarzania up-occ

 

Microsoft Word - The Ohno Continuous Casting Process.docx - ohno.pdf

w dużym skrócie. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przeczytałem ten artykuł. Niestety nie jest to artykuł naukowy a jedynie opisujący coś co ktoś inny wymyślił i to po łebkach ale co tam

 Mam dwa pytania

1. możesz wskazać fragment dotyczący kierunkowości elektrycznej drutów pozyskiwanych tą metodą?

2. W tym tekście pojawiają się zdjęcia struktur krystalicznych miedzi pozyskiwanej różnymi metodami. W teksie czytamy że średnia długość kryształów miedzi OCC to 125m! Tak patrzę sobie na rysuneczek podpisany OCC 200X i co widzę ? no jakieś struktury krystaliczne. Widzę więcej niż jeden kryształ!! a skoro jeden kryształ ma średnio 125m to jak to możliwe?

 

2 godziny temu, soundchaser napisał:

Nie bądź śmieszny z takim argumentem. Guru, tylko dlatego, że nie słyszy... ?
Takich guru po stronie słyszących kable i mających odmienne zdanie jest też sporo, w dodatku mających też wiedzę naukową.

Zaraz będzie - dowód proszę. mdr.gif

Może podasz nazwisko słyszącego guru i jakiś link do jego bibliografii. Chętnie poczytam 

2 godziny temu, triode napisał:

nie zamierzam nikogo przekonywać.

to są rzeczy oczywiste ,opisane,opatentowane.

opatentowana to jest metoda wytwarzania drutów o mocno zredukowanej zawartości tlenu i powiększonych kryształach. A nie kabli które w jedną stronę lepiej przepuszczają prąd PRZEMIENNY

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KrisNext
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "lepszość" przepływu w uprzywilejowanym kierunku, to jak wypada w procentach? To bardzo poważne pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, soundchaser napisał:
9 godzin temu, przemak napisał:

Zacytuj. Nie ma cytatu nie ma sprawy.

Nie ma potrzeby. Wszyscy przeczytali, a ja już się do niego ustosunkowałem (mimo woli).

Przecież zrozumiałeś  ok. 0,1% za to "ustosunkowałeś" się do całości.

Mimo woli czy czy z wolą, pomimo zjawiska czy przeciw iluzji lub zgoła na odwrót.

Ważne, że oddałeś swój głos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasjonująca dyskusja ;-). Dawno nie było takiej ciekawej z tyloma elementami humoru na forum ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Lech36 napisał:

Pasjonująca dyskusja ;-). Dawno nie było takiej ciekawej z tyloma elementami humoru na forum ;-).

Tak czytam i nie mogę wyjść z podziwu do jakich durnych teorii mogą się posunąć obrońcy kultu audio-voodoo. Fascynujące!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, soundchaser napisał:

Takich guru po stronie słyszących kable i mających odmienne zdanie jest też sporo, w dodatku mających też wiedzę naukową.

W szczególności tych, którzy ciągną korzyści materialne z produkcji, dystrybucji, doradztwa, sprzedaży lub 'tylko' recenzji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, soundchaser napisał:

Takich guru po stronie słyszących kable i mających odmienne zdanie jest też sporo, w dodatku mających też wiedzę naukową.

To znaczy, że są guru słyszący kable i mają odmienne zdanie na temat słyszenia kabli od innych słyszących ???

A w dodatku mają też wiedzę naukową ???

Hmmm ... intrygujesz mnie takimi stwierdzeniami, jakieś namiary na tych guru podasz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To znaczy, że są guru słyszący kable i mają odmienne zdanie na temat słyszenia kabli od innych słyszących ???
A w dodatku mają też wiedzę naukową ???
Hmmm ... intrygujesz mnie takimi stwierdzeniami, jakieś namiary na tych guru podasz ?
Przyłączam się do prośby kolegów. Kilka nazwisk ( choć dwa ) nie związanych z firmami audiofilskimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szpakowski napisał:

To znaczy, że są guru słyszący kable i mają odmienne zdanie na temat słyszenia kabli od innych słyszących ???

Nie od innych słyszących, tylko mających odmienne zdanie od sceptyków.
Nieuważnie czytasz...moje zdanie było odpowiedzią na inny wpis, gdybyś potrafił je przeczytać razem, to z pewnością wiedziałbyś o co chodzi.

2 minuty temu, pataus napisał:

Kilka nazwisk ( choć dwa )

Proszę bardzo - Andrzej Dominiak i Wiesław Grala.
Mówią Ci te nazwiska coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Ale posunęliśmy się do przodu z kierunkowością kabli. Bo, jeśli przyjmiemy, że nie można mówić o kierunkowości kabli w przypadku prądów naprzemiennych, to trzeba uznać, że kable przewodzące prądy nienaprzemienne są/mogą być kierunkowe. Np., cała cyfrówka, jak kable SPDiF, HDMI, I2S no i oczywiście każdy układ analogowy nie oparty na symetrycznym zasilaniu. Np. wzmacniacze single ended.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, jar1 napisał:

oczywiście każdy układ analogowy nie oparty na symetrycznym zasilaniu. Np. wzmacniacze single ended.

Na wyjściu zacisków transformatorów SE też jest prąd przemienny (w poprzednim poście strzeliłem gafę nie przemyślawszy całości.)

Skąd się bierze prąd przemienny na wyjściu transformatora głośnikowego skoro na jego wyjściu jest prąd zmienny (ale nie przemienny) tłumaczy reguła Lorentza:

Jeżeli natężenie pola magnetycznego pośrodku zwojnicy wzrasta, indukuje to w niej pole i prąd elektryczny o takim kierunku, że wytwarzane przezeń wtórne pole magnetyczne przeciwdziałać będzie dalszemu wzrostowi pierwotnego pola i vice versa: jeżeli natężenie pola magnetycznego pośrodku zwojnicy słabnie, indukuje to w niej pole i prąd elektryczny o takim kierunku, że wytwarzane przezeń wtórne pole magnetyczne podtrzymać będzie słabnące pole pierwotne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Seyv napisał:

Na wyjściu zacisków transformatorów SE też jest prąd przemienny (w poprzednim poście strzeliłem gafę nie przemyślawszy całości.)

Oczywiście. Ale nie wszystkie single ended mają trafa na wyjściu. 

Były takie konstrukcje, gdzie kolumny podłączane musiały być przez kondensator,(poziom wyjścia wyjście w połowie zasilania).  To już teraz jest przeszłość, ale może być.

Pytanie jest, czy to przemienność decyduje o braku kierunkowości kabla. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, soundchaser napisał:

Nie od innych słyszących, tylko mających odmienne zdanie od sceptyków.
Nieuważnie czytasz...moje zdanie było odpowiedzią na inny wpis, gdybyś potrafił je przeczytać razem, to z pewnością wiedziałbyś o co chodzi.

Proszę bardzo - Andrzej Dominiak i Wiesław Grala.
Mówią Ci te nazwiska coś?

Te nazwiska chyba nikomu nic nie mówią, Google stwierdza że to dyrektor w jakimś banku i maratończyk.

Generalnie to świetnie się ten wątek czyta przy popcornie. Nadawało by się na scenariusz niezłego kabaretu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Proszę bardzo - Andrzej Dominiak i Wiesław Grala.
Mówią Ci te nazwiska coś?
Dzięki ale nic. Może jakieś linki do ich prac naukowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pataus napisał:

Dzięki ale nic. Może jakieś linki do ich prac naukowych?

Jakich prac? Jeśli ktoś ma wiedzę naukową i jednocześnie słyszy wpływ kabli na brzmienie
to od razu musi pisać pracę na ten temat??

28 minut temu, devshin napisał:

Te nazwiska chyba nikomu nic nie mówią

Domyślam się. Mi za to mówią bardzo wiele, bo znam tych ludzi i wiem, że posiadają niepodważalną wiedzę naukowo-techniczną
z zakresu audio, a jednocześnie słyszą wpływ kabli na brzmienie.
O to przecież chodziło sceptykom, a jednocześnie trudno im było zrozumieć taki "paradoks". ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, soundchaser napisał:

Jeśli ktoś ma wiedzę naukową i jednocześnie słyszy wpływ kabli na brzmienie
to od razu musi pisać pracę na ten temat??

Powinien, należy zjawisko precyzyjnie opisać. 

8 minut temu, soundchaser napisał:

Mi za to mówią bardzo wiele, bo znam tych ludzi i wiem, że posiadają niepodważalną wiedzę naukowo-techniczną

A jak to oceniłeś skoro Ty tą wiedzę masz w dupie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, soundchaser napisał:

Jakich prac? Jeśli ktoś ma wiedzę naukową i jednocześnie słyszy wpływ kabli na brzmienie
to od razu musi pisać pracę na ten temat??

Domyślam się. Mi za to mówią bardzo wiele, bo znam tych ludzi i wiem, że posiadają niepodważalną wiedzę naukowo-techniczną
z zakresu audio, a jednocześnie słyszą wpływ kabli na brzmienie.
O to przecież chodziło sceptykom, a jednocześnie trudno im było zrozumieć taki "paradoks". ?

Wydaje mi się że kolegom chodziło bardziej żeby podać nazwiska chociaż dwóch znanych osób w dziedzinie audio, którzy mogą swoją wiedzę podeprzeć jakimś wykształceniem / dorobkiem naukowym w tym temacie. Nie ujmując Twoim znajomym nie sądzę żeby mogli być autorytetami w tej dziedzinie.

Problem w tym że z akademickiego punktu widzenia to samobójstwo, bo nie da się tego dowieźć metodami pomiarowymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, soundchaser napisał:

Domyślam się. Mi za to mówią bardzo wiele, bo znam tych ludzi i wiem, że posiadają niepodważalną wiedzę naukowo-techniczną
z zakresu audio, a jednocześnie słyszą wpływ kabli na brzmienie.
O to przecież chodziło sceptykom, a jednocześnie trudno im było zrozumieć taki "paradoks". ?

Wpływu przewodów moga nie słyszeć tylko hobbyści, amatorzy. Z elektroników, których znam to tylko jeden nie wie o wpływie przewodów na dźwięk, on w ogóle nie słucha muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lech36 napisał:

Powinien, należy zjawisko precyzyjnie opisać

Dobrze wiesz, że żadna praca opisująca wpływ kabli na brzmienie nie zadowoli sceptyków, bo oni mają swoją prawdę.
 

5 minut temu, Lech36 napisał:

A jak to oceniłeś skoro Ty tą wiedzę masz w dupie?

Tylko tę Waszą "wiedzę", która neguje wpływ kabli na brzmienie, tudzież niektórych innych elementów. ;-)

 

5 minut temu, devshin napisał:

Wydaje mi się że kolegom chodziło bardziej żeby podać nazwiska chociaż dwóch znanych osób w dziedzinie audio, którzy mogą swoją wiedzę podeprzeć jakimś wykształceniem / dorobkiem naukowym w tym temacie

Wierzysz w to, że nawet jakaś praca naukowa kogoś o uznanym autorytecie z dziedziny audio, która dowodziłaby wpływu kabli na dźwięk byłaby pozytywnie zaakceptowana przez sceptyków i zmieniliby swój stosunek do tego tematu, czyli zweryfikowaliby swoją wiedzę o 180 stopni? ;-)
 

8 minut temu, devshin napisał:

 Nie ujmując Twoim znajomym nie sądzę żeby mogli być autorytetami w tej dziedzinie.

Ani mi, ani im na tym nie zależy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, soundchaser napisał:

Jeśli ktoś ma wiedzę naukową i jednocześnie słyszy wpływ kabli na brzmienie
to od razu musi pisać pracę na ten temat??

Nawet nie może. Doskonale wie, że ośmieszyłby się w swoim środowisku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby poprzeć swoje bajania serwujecie nam tu metodę Pana Premiera. On też na poparcie swoich opowieści z mchu i paproci zawsze ma pod ręką Panią Jadwigę, Krystynę, itd, itp..., które to rzekomo spotkał gdzieś tam hen...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tadeiro

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, iro III napisał:

Nawet nie może. Doskonale wie, że ośmieszyłby się w swoim środowisku

Przede wszystkim całe środowisko sceptyków miałoby ubaw po pachy.
Tylko dlatego żądacie w kółko dowodów, czy linków do prac naukowych...aby się jedynie pośmiać,
bo przecież nie po to by coś z nich zrozumieć. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, soundchaser napisał:

Dobrze wiesz, że żadna praca opisująca wpływ kabli na brzmienie nie zadowoli sceptyków, bo oni mają swoją prawdę.

Ale może innym naukowcom wskazać ścieżki badań nad nieznanymi zjawiskami zachodzącymi w kablach. Na sceptyków nie powinni zwracać uwagi, w końcu to oni są naukowcami ;-). 

14 minut temu, soundchaser napisał:

Tylko tę Waszą "wiedzę", która neguje wpływ kabli na brzmienie, tudzież niektórych innych elementów. ?

Nasza wiedza jest powszechna, więc jak sądzę też taką w sensie ogólnym masz w dupie. Sprawdzałeś kiedyś jak smakuje muchomor sromotnikowy ;-)? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




 Jakich prac? Jeśli ktoś ma wiedzę naukową i jednocześnie słyszy wpływ kabli na brzmienie
to od razu musi pisać pracę na ten temat??


no dobra .. jakieś zbudowane klocki audio, coś co można zweryfikować?
Sorki ale nic nie umniejsząc tym panom sam fakt że Ty ich znasz mi przynajmniej nic nie mówi. Nie wiem czy są w stanie konkurować wiedzą i doświadczeniem z takimi panami jak Ken Ishiwata , Nelson Pass czy Dan D'Agostino.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Lech36 napisał:

Ale może innym naukowcom wskazać ścieżki badań nad nieznanymi zjawiskami zachodzącymi w kablach

Toteż z pewnością ta wiedza w środowisku tych naukowców jest wykorzystywana.
Wam do niczego nie jest potrzebna, oprócz karmy do trollowania.

1 minutę temu, pataus napisał:

Nie wiem czy są w stanie konkurować wiedzą i doświadczeniem z takimi panami jak Ken Ishiwata , Nelson Pass czy Dan D'Agostino.

Ja też tego nie wiem, bo tych panów nie znam i nie wiem jaką mają wiedzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza nie ma nic do rzeczy, albo się słyszy albo nie. 

Nie trzeba wiedzieć jak funkcjonuje organizm by się wypróżniać.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja też tego nie wiem, bo tych panów nie znam i nie wiem jaką mają wiedzę.

No to warto poczytać bo to szeroko znani inżynierowie i łatwo znaleźć o nich w sieci informacje , wywiady itd

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, jar1 napisał:

Wiedza nie ma nic do rzeczy, albo się słyszy albo nie

Oczywiście, ale sceptycy tego nie rozumieją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.