Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel wpływający na brzmienie


J.Jerry

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Jak ja powiem że mi się wydaje iż wzmacniacz gra lepiej to albo ktoś mi pisze o głośności albo o niestabilnym wzmacniaczu albo że mi się wydaje bo ulegam sugestii. Tam facet stwierdził że nie działa bo chyba zasilanie i nadal jest autorytetem a w żaden techniczny sposób nie sprawdził dlaczego 5m kabel nie zadziałał.

No widzisz jak to działa u sceptyków.
Po pierwsze musisz być autorytetem, a po drugie mieć poglądy zgodne z ich poglądami, ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przenoszę do HIFI. Poza kilkoma pierwszymi postami temat zszedł na odwieczne dyskusje pomiędzy sceptykami kablowymi vs słyszącymi ich wpływ, i z DIY nie ma już praktycznie nic wspólnego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, soundchaser napisał:

No widzisz jak to działa u sceptyków.
Po pierwsze musisz być autorytetem, a po drugie mieć poglądy zgodne z ich poglądami, ?

I nikt nie wymaga od niego testów ABX... ?
Żebyśmy się wszyscy zrozumieli. Facet ma wiedzę ogromną, daleko mi do niego.
Ale sposób wykonywania testów jest dla mnie mało wiarygodny...
W taki sposób jak on zrobił testy to właściwie mógłby testować wzmacniacze i każdy by grał...
Więc po co kupować inne wzmacniacze skoro i tak wszystkie grają ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może połączyć z wątkiem audio-mity? Będzie więcej stron. ?

2 minuty temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Żebyśmy się wszyscy zrozumieli. Facet ma wiedzę ogromną, daleko mi do niego.
Ale sposób wykonywania testów jest dla mnie mało wiarygodny...

Lecha powinien zatrudnić. Byłoby połączenie ogromnej wiedzy z wiedzą na temat przeprowadzania testów. spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, soundchaser napisał:

To może połączyć z wątkiem audio-mity? Będzie więcej stron. ?

Tu raczej rozchodzi się o same kable więc nie widzę sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

...Jednak powiedzenie na koniec testu że: "to prawdopodobnie problem z zasilaniem" jest takie...mało profesjonalne. A jednak to niby autorytet.

Jak ja powiem że mi się wydaje iż wzmacniacz gra lepiej to albo ktoś mi pisze o głośności albo o niestabilnym wzmacniaczu albo że mi się wydaje bo ulegam sugestii. Tam facet stwierdził że nie działa bo chyba zasilanie i nadal jest autorytetem a w żaden techniczny sposób nie sprawdził dlaczego 5m kabel nie zadziałał.

Szacunek za posiadanie podstawowej wiedzy jest jak najbardziej wskazany. Natomiast jak już wcześniej pisałem, jest to dalekie od tego co chcielibyśmy tutaj rozpatrywać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, soundchaser napisał:

Zajrzyj do wikipedii i sobie przeczytaj, jak nie rozumiesz.
Właśnie takimi głupimi tekstami jak ten Twój o elektrowni czy tym poprzednim o kablu z drutem rurką próbujesz w zawoalowany sposób obrażać słyszących, czyli atakujesz personalnie, a jeśli w odwecie ktoś się z Ciebie śmieje, bo zrobisz dziecinny błąd ortograficzny, który nie przystoi inteligentnemu człowiekowi, to nazywasz wycieczką osobistą.
To jest właśnie hipokryzja, a Ty chyba myślisz, że to forum czytają sami idioci i tego nie wyłapią.

Hipokryta to osoba która mówi jedno a robi drugie nie widzę związku. 

Dla ciebie wpływ kabla energetycznego między elektrownią a domem to absurd ale od gniazdka w domu do wzmacniacza już nie. Dla mnie w obu przypadkach to absurd. Wyjaśnij  mi dlaczego jeden ma wpływ a drugi już nie skoro jednym i drugim płynie prąd do wzmacniacza i w tym samym czasie. Nie widzisz nic absurdalnego gdy ktoś pisze o dokręcaniu śrubek w kablu zasilającym na słuch albo w grającej izolacji kabla ale już w sieci dosyłowej i trafostacji przed blokiem/osiedlem tak. Wyjaśnij mi jakimi kryteriami się kierujesz stawiając granice absurdu? Zależy kto  o tym pisze? czy zależnie w jakim pisemku się taka informacja pojawi? Gdybym był słyszącym i napisał że u mnie na osiedlu wymieniono ostatnio trafo i tak się poprawiło że szok to co byś powiedział że to absurd?

Dla mnie podważanie takich zjawisk jak zjawisko Dopplera i twierdzenie że to złudzenie urąga nie tylko zdrowemu rozsądkowi ale elementarnej inteligencji nie wspominając o braku jakiejkolwiek pokory wobec nauki. Myślisz że to osoby takie jak ty które mają naukę w dupie i które coś tam testują na pałe odkryły półprzewodniki, wymyśliły dźwięk cyfrowy i wszystko to dzięki czemu możesz się w tej chwili bawić w słuchanie muzyki i testowanie kabelków?  Wybacz ale kim ty jesteś w porównaniu z Doppler'em? Jaki masz dorobek naukowy. Jak do tej pory twój wkład w szeroko pojętą naukę i rozwój audio (również w niniejszym dziale DIY) polega na tym że podobno słyszysz. Pisze podobno bo nawet tego nie jesteś w stanie udowodnić i nie chodzi mi o udowadnianie mnie czy innym kolegom z forum. Nie jesteś w stanie udowodnić tego nawet samemu sobie. W szpitalu na Sobieskiego w Warszawie jest cały oddział dla osób które słyszą różne rzeczy a każda z nich zaklina się na wszystkie świętości że to prawda. A najgorsze jest to że jesteś do tego stopnia ignorantem że nawet nie jesteś zainteresowany sprawdzeniem czy faktycznie słyszysz czy nie. Za każdym razem gdy w dyskusji zostajesz przyparty do muru udzielasz wymijającej odpowiedzi, taktycznie zmieniasz temat, czepiasz się słówek lub zaczynasz personalne wycieczki *niepotrzebne skreślić. 

Dostajesz pytanie o autorytet w dziedzinie audio który może się pochwalić jakimiś PUBLIKACJAMI to podajesz swoich kolegów(być może nawet bardzo ciekawych ludzi) ale chodziło o takich z dorobkiem naukowym a nie fajnych. Jeśli chcesz dyskutować czytaj całe zdania ze zrozumieniem. CAŁE. A jak nie zrozumiesz to dopytaj zanim odpowiesz. Udzielenie odpowiedzi "NIE WIEM" nie jest niczym wstydliwym i wbrew pozorom może sprawić że zyskasz większy szacunek niż brnąc w bzdurne teorie.

A jeśli chodzi o kable z rurką w środku. Nie wiem czy wiesz na czym polega efekt naskórkowy ale ten kabel został zaprojektowany właśnie po to by efektywnie wykorzystać wspomniane zjawisko. To właśnie Słyszący powołują się często na efekt naskórkowy w różnego rodzaju kablach audio. Więc powinni sprawdzić tego typu kabel. Tym Bardziej że jak pisał Adam najważniejsze jest samodzielne przepracowanie tematu. Nie bardzo wiem dlaczego uważasz że mój wpis na temat tego kabla był/ jest dla kogokolwiek obraźliwy. Chodzi ci o ten uszlachetniacz który można wsypać do środka? Absurd? a audiofilski Kabel o którym kiedyś pisałem wypełniony piaskiem z pustyni to nie absurd?...

Gdybyś nie miał nauki w dupie może byś słyszał o "dowodzie nie wprost" (reductio ad absurdum) cyt. ze Słownika Języka Polskiego PWN [wym. reduktio ad absurdum]  «rozumowanie polegające na wykazaniu fałszywości pewnej tezy przez udowodnienie, że prowadzi ona do absurdu»

a na koniec ... Jeśli wytykasz komuś błędy np ortograficzne to jest wycieczka personalna.

No:)

to teraz możesz mnie zbanować jak Bogdan hahaha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny transfer z DIY do hifi - to się ceni. Next step, to transfer z 'brzmiący kabel' do 'audio mity' ... i wszystko powróci do normy '-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Oczywiście że był... w innym odcinku poświęconym kablom USB.

Były przeprowadzone testy i pomiary tylko 3 kabli USB o jednakowej długości liczyła się tylko jakość kabla, a nie długość. Ostatni eksperyment na długość z przedłużaczem USB to tylko ciekawostka i wytłumaczone zostało na samym końcu, że chodziło o zasilanie, ale jak widać nawet prosty przekaz bywa trudny.

Test długości kabli nie miałby sensu, to tylko słyszący robią takie "testy" i jeszcze na grubość 0.5mm vs 6mm2 to jawna kpina ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, malikali napisał:

Były przeprowadzone testy i pomiary tylko 3 kabli USB o jednakowej długości liczyła się tylko jakość kabla, a nie długość. Ostatni eksperyment na długość z przedłużaczem USB to tylko ciekawostka i wytłumaczone zostało na samym końcu, że chodziło o zasilanie, ale jak widać nawet prosty przekaz bywa trudny.

Test długości kabli nie miałby sensu, to tylko słyszący robią takie "testy" i jeszcze na grubość 0.5mm vs 6mm2 to jawna kpina ?

Ja tam nie wiem, ale wyraźnie słyszę że "prawdopodobnie na skutek kłopotów z zasilaniem..."
No jeżeli to jest dla Ciebie wytłumaczenie to równie dobrze mogę powiedzieć niesłyszącym, że "prawdopodobnie macie uszkodzony słuch" albo "prawdopodobnie w uszach Wam woskowina zalega".
Jak to jest że nikt nie chce od RS testu ABX?
Bo może jednak by się okazało że słychać różnice...?
A po za tym jak te testy są wykonane, dla dodania profesjonalizmu ubrane białe rękawiczki a sprzętem testującym jest zewnętrzna karta SoundBlaster... W niektórych kręgach nazwana SzumoBlaster. Miałem taką karę może do gier i oglądania filmów się nadaje.

Rzucanie kablami ... to takie pokazanie pogardy dla tych kabli, zasugerowanie że nieistotne te kable... złom i tyle. Sugerowanie oglądającym ja to jestem ktoś i wiem że kable nic nie znaczą...
A na tym filmie widać co on właściwie mierzył, takie pokazanie wpinania kabla a potem tabelki to na poczekaniu mogę nakręcić.
Skoro wszyscy tak bardzo chcą rzetelnych testów to niech ta rzetelność dotyczy wszystkich...A nie wpięcie kabelka, stwierdzenie nie ma różnicy, a ten nie gra bo chyba zasilanie...
Czasami podłączam DAC-a do laptopa... Kabel który dostałem do drukarki nie działa za żadne skarby. Za to kupiony za chyba 30PLN działa... Są to kable 5m. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kalasanty Ciaputko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Ja tam nie wiem, ale wyraźnie słyszę że "prawdopodobnie na skutek kłopotów z zasilaniem..."
No jeżeli to jest dla Ciebie wytłumaczenie to równie dobrze mogę powiedzieć niesłyszącym, że "prawdopodobnie macie uszkodzony słuch" albo "prawdopodobnie w uszach Wam woskowina zalega".

Wyrwałeś jeden tekst z całego filmu i przyczepiłeś się do tego i już całe porównanie jest bee. Nic nie poradzę, że nie rozumiesz prostych spraw. Dla mnie to nie było tłumaczeniem tylko były wcześniejsze pomiary kabli USB i jednego od lampki - nie było różnicy bloki danych zostały przesłane prawidłowo.

6 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Czasami podłączam DAC-a do laptopa... Kabel który dostałem do drukarki nie działa za żadne skarby. Za to kupiony za chyba 30PLN działa... Są to kable 5m.

Prawdopodobnie kłopoty z zasilaniem. Ale co najważniejsze nie zdegradował Ci brzmienia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Chicago napisał:

Piękny transfer z DIY do hifi - to się ceni. Next step, to transfer z 'brzmiący kabel' do 'audio mity' ... i wszystko powróci do normy '-)

Piękny awans, ale moim celem jest hiend

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, J.Jerry napisał:

Piękny awans, ale moim celem jest hiend

Słuszny kierunek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na początku myślałem że będzie wątek techniczno-poznawczy tzn. bardziej w stronę z czego mogą wynikać różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, emc_emc napisał:

A na początku myślałem że będzie wątek techniczno-poznawczy tzn. bardziej w stronę z czego mogą wynikać różnice.

Bardzo często wynikają z nas samych, należy w pierwszej kolejności wyeliminować czynnik ludzki i możliwe bodźce mogące wpływać na wyniki, a potem jeśli potwierdzi się, że faktycznie zjawisko jest słyszalne można wytłumaczyć w sferze technicznej. Praktyka niestety pokazuje, że bardzo często żąda się dowodów z sfery technicznej bazując tylko na subiektywnych odczuciach, a tutaj należy raczej sięgnąć po psychoakustykę, co oczywiście zaraz budzi oburzenie adwersarza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, emc_emc said:

A na początku myślałem że będzie wątek techniczno-poznawczy tzn. bardziej w stronę z czego mogą wynikać różnice.

Przecież to jest wiadome od dawna, tylko trzeba odrobiny dobrych chęci. A także wyzbycia się poczucia własnej nieomylności i nadmiernej wiary we własne zmysły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, malikali napisał:

Wyrwałeś jeden tekst z całego filmu i przyczepiłeś się do tego i już całe porównanie jest bee. Nic nie poradzę, że nie rozumiesz prostych spraw. Dla mnie to nie było tłumaczeniem tylko były wcześniejsze pomiary kabli USB i jednego od lampki - nie było różnicy bloki danych zostały przesłane prawidłowo.

Prawdopodobnie kłopoty z zasilaniem. Ale co najważniejsze nie zdegradował Ci brzmienia ?

Widzisz... nie oglądałeś uważnie, więc pewnie nie słuchasz zbyt dokładnie, to też nie słyszysz różnicy w kablach. Kabel od lampki był testowany wraz z innymi kabelkami ale do SPDiF a nie USB. I zapytam się gdzie jest test wpływu potencjalnych zakłóceń na te kabelki.

Ja podłączałem dac-a również przez HUB-a z własnym zasilaczem więc problem zasilania odpada. Do tego mój DAC nie korzysta z zasilania USB bo ma własne...

Piszesz nie zdegradował mi dźwięku, otóż dioda z czestotliwości próbkowania migała a sam dac nie wydawał żadnych dźwięków.
Masz rację nie zdegradował, bo go w ogóle nie było.
No i oczywiście znów wiesz lepiej jak i czy w ogóle u mnie zagrało.

Zachowujesz się jak mocher... Co by "Ojciec" nie powiedział jest święte...
Amen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kalasanty Ciaputko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Widzisz... nie oglądałeś uważnie, więc pewnie nie słuchasz zbyt dokładnie, to też nie słyszysz różnicy w kablach. Kabel od lampki był testowany wraz z innymi kabelkami ale do SPDiF a nie USB. I zapytam się gdzie jest test wpływu potencjalnych zakłóceń na te kabelki.

Dobrze faktycznie tam był kabel za 8zł przepraszam, co nie zmienia faktu że były pomiary 3 kabli ot specjalnie dla Ciebie wyniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

14 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Ja podłączałem dac-a również przez HUB-a z własnym zasilaczem więc problem zasilania odpada. Do tego mój DAC nie korzysta z zasilania USB bo ma własne...

Ale rozumiesz słowo "prawdopodobnie"? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak w skrócie odnośnie cyfrowego przesyłu danych, zaczerpnięte z nielubianego przez większość audiofilów kanału "Reduktor Szumu".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrisNext napisał:

Osoby które twierdzą że kabel USB może wpływać na brzmienie kompletnie nie rozumieją na czym polega cyfrowa transmisja danych. Jeśli kabel wprowadza jakieś zmiany w brzmieniu to znaczy że zmienia pojedyncze, starannie wybrane bity w strumieniu danych. Mało tego zmienia je w bardzo wyszukany i skomplikowany sposób

Sprawdzałeś ten system w którym kabel USB zmieniał brzmienie? Jak i czym sprawdziłeś?

Teraz, malikali napisał:

Dobrze faktycznie tam był kabel za 8zł przepraszam, co nie zmienia faktu że były pomiary 3 kabli ot specjalnie dla Ciebie wyniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale rozumiesz słowo "prawdopodobnie"? ?

Dlaczego wyniki nie są identyczne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyśmy się zrozumieli, mnie nie chodzi o wpływie kabla USB czy SPDiF na brzmienie.

Chodzi mi o to iż kabel może wpływać na jakość dźwięku a nawet doprowadzić do trzeszczenia i jego zaniku.

Ja do RS nabrałem dystansu po jednym z odcinków w którym naprawiał wzmacniacz NADa. W pewnym momencie opisując co czym jest w tym wzmacniaczu pokazał kondensatory mówiąc że nie wie co to za kondensatory i że prawdopodobnie od zasilania przedwzmacniacza, czy jakoś tak to określił. Ja mam taki wzmacniacz, mam też schemat do niego o którego nie trudno w sieci. Wystarczyło spojrzeć na schemat i już byłoby wiadomo co to za kondensatory.
Mnie chodzi o rzetelność, o rzetelność której bezwzględnie wymaga się ode mnie.
Rzetelności nie oczekuje się ode mnie tylko wtedy kiedy mam takie samo zdanie jak oponenci...
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę jest tu dużo pełnych pychy elektroników "książkowych" . Mierzycie to w czym najmniejszych różnic nie ma - THD odstęp/szum itd. Kiedyś podawałem przykład przedwzmacniacza tranzystorowego - z w miarę niskim sprzężeeniem w otwartej pętli Dispre autorstwa Pavel Macury z diyaudio.com(PMA) Zbudowałem go pomiarowo był bardzo ok - nawet miał rozkład harmonicznych śliczny ale dźwięk był dziwny-ostry nieprzyjemny, prostokąt jak kwadrat;) , jak się okazało wiele osób pisało o tym do autora - po długich poszukiwaniach odnalazł lokalne małe oscylacje analizatorem widma na 250Mhz w stopniu wyjściowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, malikali napisał:

Dobrze faktycznie tam był kabel za 8zł przepraszam, co nie zmienia faktu że były pomiary 3 kabli ot specjalnie dla Ciebie wyniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale rozumiesz słowo "prawdopodobnie"? ?

Rozumiem słowo "prawdopodobnie" bo przy zmianie wzmacniaczy wmawiano mi że to "prawdopodobnie" zmiana głośności zmienia brzmienie tych wzmacniaczy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, emc_emc said:

Widzę jest tu dużo pełnych pychy elektroników "książkowych" . Mierzycie to w czym najmniejszych różnic nie ma - THD odstęp/szum itd. Kiedyś podawałem przykład przedwzmacniacza tranzystorowego - z w miarę niskim sprzężeeniem w otwartej pętli Dispre autorstwa Pavel Macury z diyaudio.com(PMA) Zbudowałem go pomiarowo był bardzo ok - nawet miał rozkład harmonicznych śliczny ale dźwięk był dziwny-ostry nieprzyjemny, prostokąt jak kwadrat;) , jak się okazało wiele osób pisało o tym do autora - po długich poszukiwaniach odnalazł lokalne małe oscylacje analizatorem widma na 250Mhz w stopniu wyjściowym.

To może oczywiście tak wyglądać. Ale bądźmy szczerzy, w normalnej konstrukcji projektowanej z zapasem, bez udziwnień za wszelką cenę, przetestowanej porządnie taka sytuacja nie może mieć miejsca.

12 minutes ago, J.Jerry said:

Dlaczego wyniki nie są identyczne?

Błąd pomiaru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, karol48 napisał:
31 minut temu, J.Jerry napisał:

Dlaczego wyniki nie są identyczne?

Błąd pomiaru.

Błąd pomiaru ? .   To pomiary trzeba wykonywać wielokrotnie by błędy wykluczyć. Tak jak ja wzmacniaczy słuchałem wielokrotnie na różnym poziomie głośności. Inaczej taki sprawdzian mija się z celem. Bo nadal nie wiemy czy to zmiana kabla czy błąd pomiaru.
Co do RS ani go lubię ani nie lubię, facet ma wiedzę i nikt tego nie kwestionuje...
Jednak mógłby się staranniej przygotowywać do filmów a nie mówić to co wie a czego nie wie zastępować "prawdopodobnie" czy "możliwe". Te filmy nie tylko 15sto latkowie oglądają, ale też ludzie którzy mają wiedzę zgoła obszerniejszą od przeciętnego Kowalskiego.
No i sposób realizacji i wypowiada się tak trochę zalatuje : moja racja jest mojżejsza od racji innych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kalasanty Ciaputko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Rozumiem słowo "prawdopodobnie" bo przy zmianie wzmacniaczy wmawiano mi że to "prawdopodobnie" zmiana głośności zmienia brzmienie tych wzmacniaczy...

Wraz ze zmianą głośności zmienia się charakterystyka ludzkiego ucha wmawianie sobie, że problem go nie dotyczy to czysta ignorancja.

39 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Chodzi mi o to iż kabel może wpływać na jakość dźwięku a nawet doprowadzić do trzeszczenia i jego zaniku.

To aluzja do kabli cyfrowych rozumiem? Otóż brak części danych to nie zmiana jakości dźwięku tylko utrata części informacji, co może objawić się ciszą lub trzaskiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, malikali napisał:

Wraz ze zmianą głośności zmienia się charakterystyka ludzkiego ucha wmawianie sobie, że problem go nie dotyczy to czysta ignorancja.

To aluzja do kabli cyfrowych rozumiem? Otóż brak części danych to nie zmiana jakości dźwięku tylko utrata części informacji, co może objawić się ciszą lub trzaskiem.

Wiesz co, daj se spokój z tą zmianą charakterystyki ucha ludzkiego. Wszyscy o niej wiedzą ja TEŻ. Z Twojego rozumowania wynika że nie trzeba zmieniać wzmacniacza, wystarczy pokręcić gałą wzmocnienia. Jeżeli jedyną różnicą w brzmieniu wzmacniacza dla Ciebie jest różnica w głośności to nie mamy o czym rozmawiać. . .

 

"To aluzja do kabli cyfrowych rozumiem? Otóż brak części danych to nie zmiana jakości dźwięku tylko utrata części informacji, co może objawić się ciszą lub trzaskiem".

No i jeżeli utrata danych to nie zmiana jakości Twoim zdaniem to tylko potwierdza to że nie mamy o czym rozmawiać. Po co mamy np. 24Bit/196KHz zamiast 16Bit/44.1KHz ? Czy to przypadkiem nie po to by mieć lepszą jakość?
Gra tak samo tylko trochę trzeszczy... Proszę Cię o trochę szacunku dla jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Wiesz co, daj se spokój z tą zmianą charakterystyki ucha ludzkiego. Wszyscy o niej wiedzą ja TEŻ. Z Twojego rozumowania wynika że nie trzeba zmieniać wzmacniacza, wystarczy pokręcić gałą wzmocnienia. Jeżeli jedyną różnicą w brzmieniu wzmacniacza dla Ciebie jest różnica w głośności to nie mamy o czym rozmawiać. . .

Nie wkładaj w usta komuś swoich projekcji... To jeden z czynników, o który należy zadbać tak samo jak wyeliminowanie sugestii ślepym testem, ale oczywiście jak ktoś twierdzi, że jest supermen to faktycznie nie ma o czym pozostaje się tylko się pochylić.

43 minuty temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

No i jeżeli utrata danych to nie zmiana jakości Twoim zdaniem to tylko potwierdza to że nie mamy o czym rozmawiać. Po co mamy np. 24Bit/196KHz zamiast 16Bit/44.1KHz ? Czy to przypadkiem nie po to by mieć lepszą jakość?
Gra tak samo tylko trochę trzeszczy... Proszę Cię o trochę szacunku dla jakości. 

I znowu pojechałeś od dupy strony, bo rozmowa była o kablach cyfrowych i możliwych błędach przesyłaniu informacji, odczytu itd. Przykładowo przeskok lub błąd odczytu płyty CD i towarzyszące temu najczęściej, trzeszczenie, trzask to nie utrata jakości tylko utrata pewnego wycinka danych jeśli mechanizmy korekcji zawiodą. Celowa konwersja przykładowo do formatu stratnego to jest utrata jakości. Niby oczywista rzecz, ale jak widać nie dla wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Jeżeli jedyną różnicą w brzmieniu wzmacniacza dla Ciebie jest różnica w głośności to nie mamy o czym rozmawiać. . .

Możesz wymienić wszystkie atrybuty które zmieniają brzmienie wzmacniacza? Jeden już mamy, różnica głośności. A następne? Nieznanych nauce zjawisk możesz nie wymieniać ze względu na to że testy różnicowe nie potrafią ich wykryć, więc poruszamy się tylko w świecie znanych nauce zjawisk. Wiele z nich zostało na forum opisanych, ale może nie wszystkie więc czas na podsumowanie i sprawdzenie czy pisanie na forum nie idzie na marne. Czyli mamy:

1. Różnica głośności.
2. 
3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.