Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel wpływający na brzmienie


J.Jerry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Próbowałeś Daphile albo Volumio ?

Nie, z Foobara testowałem

1 minutę temu, karol48 napisał:

Czyli twój sprzęt za każdym razem odtwarza inaczej?

Z każdego wyjścia inaczej

2 minuty temu, przemak napisał:

I po spdif gra za każdym razem inaczej?

Inaczej od Optycznego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, .:Gerard:. said:

Z każdego wyjścia inaczej

Jeśli są to wyjścia cyfrowe, to możliwości są dwie - mamy do czynienia z poważną wadą albo sprzętu, albo procedury porównawczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel SPDiF nie dość, ze każdy gra inaczej to jeszcze jest kierunkowy. Chyba zapomnieliście już, co sami niesłyszący udowodnili ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Nie, z Foobara testowałem

A wtyczki do pominięcia miksera Windows miałeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, karol48 napisał:

Jeśli są to wyjścia cyfrowe, to możliwości są dwie - mamy do czynienia z poważną wadą albo sprzętu, albo procedury porównawczej.

 

12 minut temu, przemak napisał:

Masz niesprawny sprzęt.

NIe znam sie na budowie, nie zaprzeczę, ale wątpię

Ciekawostka, miałem kiedyś taki kombajn Advance Acoustic CD+streamer, połączenie OPT czy Coaxial z inną marką DAC wchodziło brumienie i przester, mało głośniki z zawieszenie nie wyrwało, ekstra jeździłem do sklepu gdzie kupiłem i inny egzemplarz miał tak samo, połączenie cyfrowe, z DACiem AA grało poprawnie

12 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

A wtyczki do pominięcia miksera Windows miałeś ?

NIe, aż tak się nie zagłębiałem, żebyś mnie zrozumiał, ide o zakład ze wielu by sie podobało, to dynamiczne w całym zakresie cholernie poukładanie i szybkie brzmienie, ja lubię jak muzyka płynie a nie jak wystrzeliwana serią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Możesz rozwinąć zdanie? Nie do końca rozumiem zdania w których jest potwierdzenie i pytanie jednocześnie
 
Czy rzeczone wzmacniacze i dace różnią się schematami ideowymi?

(Przepraszam za poziom, bez mała, maturalny.)


Oczywiście tak wzmacniacze jak i dace mają identyczne schematy ideowe?




Pytasz, czy człowiek słyszy 250Mhz?


Erm, a 2,4 GHz przy otwartych drzwiczkach może zaszkodzić?
Zdecydowanie nie pytam czy ktokolwiek słyszy 250mhz
A dlaczego miałby nie słyszeć?
Toslink podobno nie gra
S/PDIF podobno też

Ale już USB niekoniecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
A ja pobudze temat
NIe dość ze słyszę różnice miedzy łączami cyfrowymi to i w kablach,
USB kabli nie testowałem to nie wiem, nie używam tego łącza bo dla mnie to twarde techniczne granie, wzór cyfrowego brzmienia 
Bierz swoje kable, zapraszam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Adam_85 napisał:

Kiedy nie było wyrównania poziomu głośności pomiarowo to tak naprawdę test nam nic nie mówi. Nie wiemy czy nie było różnic, czy źle ustawione poziomy głośności tych różnic nie niwelowały.

Czy dwa sprzęty w których tylko operując gałką głośności daje się uzyskać brzmienia niczym od siebie się nieróżniące mogą grać inaczej na innych dopuszczalnych dla nich głośnościach przy założeniu że są prawidłowo zbudowane i nie wykazują dynamicznego wzbudzania na jakimś poziomie?
Niemniej zgadzam się że wyrównanie poziomów powinno odbyć się przy pomocy przyrządów ze względu na pewną i większą precyzję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Adam_85 napisał:

Roznica nie ma żadnego wpływu na to czy "mi" się podoba czy nie.

Różnica wykryta na ucho wskazuje jak głęboko różnią się urządzenia pod względem techniki. Czy nam się brzmienie podoba zależy od wielu czynników najczęściej nie związanych ze sprzętem sterującym kolumny głośnikowe. 

12 godzin temu, soundchaser napisał:

Po pierwsze - Kolega napisał Ci wyraźnie, że dla niego zmiana głośności nie jest zmianą wpływającą na brzmienie, wymienił Ci sporo innych zmian, które generują w brzmieniu różne wzmacniacze.

Zgadza się ale wypada jeszcze podać progi przy który to słyszenie następuje dla tych pozostałych wymienionych czynników. Człowiek niestety nie słyszy wszystkich różnic w technice ze względy na swoje progi percepcji.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Lech36 napisał:

Człowiek niestety nie słyszy wszystkich różnic w technice ze względy na swoje progi percepcji.  

Na szczęście raczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Lech36 napisał:

Różnica wykryta na ucho wskazuje jak głęboko różnią się urządzenia pod względem techniki. Czy nam się brzmienie podoba zależy od wielu czynników najczęściej nie związanych ze sprzętem sterującym kolumny głośnikowe. 

Znowu uogolniasz, jak się słucha swój system, w swoim domu, w znanych warunkach to przeceniasz czynniki nie związane z systemem ? tymbardziej kiedy pewne rzeczy możemy sprawdzić x razy na przestrzeni dłuższego czasu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, januss73 napisał:

Ale to ty właśnie zmanipulowałes wypowiedź Lecha. Lechu od początku twierdzi że nie powinno się robić porównań bez wyrównania głośności, co jest oczywiste, a ty nagle wyskakujesz z tekstem że wg sceptyków jedyna różnica we wzmacniaczach to głośność!

Oczywiście, że tak właśnie myślą sceptycy. Nic nie zmanipulowałem. Pokaż mi jakiegoś sceptyka, który uważa, że wzmacniacze mają różny wpływ na brzmienie, oprócz innej głośności.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, soundchaser napisał:

Pokaż mi jakiegoś sceptyka, który uważa, że wzmacniacze mają różny wpływ na brzmienie, oprócz innej głośności.

Sound jesteś niereformowalny albo masz kłopoty z pamięcią ;-). W wątku o audio mitach omówione zostały chyba wszystkie sytuacje w których wzmacniacz może zacząć koloryzować wpływając na brzmienie, łącznie z progami percepcji ludzkiego słuchu. Oczywiście rozumiem że osoby mające różne zagadnienia "w dupie" się takimi sprawami nie interesują ;-).

28 minut temu, Adam_85 napisał:

Znowu uogolniasz, jak się słucha swój system, w swoim domu, w znanych warunkach to przeceniasz czynniki nie związane z systemem ? tymbardziej kiedy pewne rzeczy możemy sprawdzić x razy na przestrzeni dłuższego czasu

Sprawdzanie na przestrzeni czasu w domenie słuchu to test nieprawidłowy technicznie, nie przynosi rzetelnej wiedzy testerowi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wielu pisze że kable są bez sensu bo wewnątrz wzmacniaczy czy odtwarzaczy są zwykle kable. Również wielu pisze że kiedyś kable sieciowe były na stałe i nikt się nimi nie przejmował. Radzę więc zajrzeć na stronke Audioheritage. Nie jednokrotnie np w tym technicsie wewnątrz stosowano okablowanie OCC jak i kabel sieciowy był również z miedzi monokrystalicznej PCOCC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Sine Metu napisał:
12 godzin temu, .:Gerard:. napisał:
A ja pobudze temat emoji6.png
NIe dość ze słyszę różnice miedzy łączami cyfrowymi to i w kablach,
USB kabli nie testowałem to nie wiem, nie używam tego łącza bo dla mnie to twarde techniczne granie, wzór cyfrowego brzmienia 

Bierz swoje kable, zapraszam.

Nie trzeba takiego zachodu, przetestuj LAN Supra, gdzie przyciszy znacznie gore, kontra CAT5 lub 6, jak masz gdzie wypożyczyć to wepnij Audioquest Vodka albo Diamond w porównaniu z SUPRA to duza różnica
Optyczne Diamond zwróciłem i mam tylko van den Hul the OPTOCOUPLER MKII

Jak chcesz koniecznie przetestować, to mam luzem kabel zasilający ze srebra, podaj adres na PW, może w końcu doświadczysz "niemożliwego"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, .:Gerard:. napisał:

przetestuj LAN Supra, gdzie przyciszy znacznie gore, kontra CAT5 lub 6, jak masz gdzie wypożyczyć to wepnij Audioquest Vodka albo Diamond w porównaniu z SUPRA to duza różnica

Kabel ethernet przyciszy górę, rozumiem, że też zmniejszy jasność jpegów? Co do porównania kabli ethernetowych z hdmi to się nie wypowiem, trzeba mieć dużo siły przy wymianie, a ja słabowity jestem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, przemak napisał:

Kabel ethernet przyciszy górę, rozumiem, że też zmniejszy jasność jpegów? Co do porównania kabli ethernetowych z hdmi to się nie wypowiem, trzeba mieć dużo siły przy wymianie, a ja słabowity jestem.

Przetestuj

Troche tych kabli przewaliłem i podałem tani a taki ktory wprowadza duza zmianę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Przetestuj

Porównanie rj z hdmi? Kable rj wprowadzające zmianę brzmienia? Ty serio piszesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Nie trzeba takiego zachodu, przetestuj LAN Supra, gdzie przyciszy znacznie gore, kontra CAT5 lub 6, jak masz gdzie wypożyczyć to wepnij Audioquest Vodka albo Diamond w porównaniu z SUPRA to duza różnica

Czy obejrzałeś/porównałeś zdjęcia przesłane dwoma różnymi kablami ?

Robiłeś zdjęcia... chyba będziesz w stanie zobaczyć różnice ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, M-K napisał:

Czy obejrzałeś/porównałeś zdjęcia przesłane dwoma różnymi kablami ?

Robiłeś zdjęcia... chyba będziesz w stanie zobaczyć różnice ?

Proszę Cie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, przemak napisał:

Tolsink i coax to jest to samo, a usb to jest co innego. Na moim sprzęcie (różnym, mam tego sporo) różnic nie ma żadnych. Gdyby były, to sprzęt byłby do wyrzucenia.

Formatem owszem i to samo. Z punktu widzenia elektrycznego, parametrów łącza i EMC 2 całkowicie różne interfejsy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Stwierdziłem że test ma być rzetelny a RS nie sprawdził tylko przypuszczał dlaczego 5m kabel nie powoduje poprawnego działania DAC

Kolego napiszę Ci najprościej jak się da, test nie polegał na tym, jaki maksymalnie może być długi kabel USB lub S/PDIF, tylko czy mają wpływ na brzmienie. Analogicznie testowanie kabli głośnikowych nie będzie polegało przecież na udowadnianiu grania kabli przez dokładanie dodatkowych długości lub stosowaniu kabli węglowych. Takie podejście do sprawy uważam za niepoważne i nie ma to najmniejszego sensu, równie dobrze możesz przeprowadzać test kabli z filtrami w puszkach kontra normalne kable i żądać wyników oczywistych do przewidzenia pytanie tylko co tym chcesz udowodnić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Sine Metu napisał:
16 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:
Możesz rozwinąć zdanie? Nie do końca rozumiem zdania w których jest potwierdzenie i pytanie jednocześnie emoji53.png
 

Czy rzeczone wzmacniacze i dace różnią się schematami ideowymi?

(Przepraszam za poziom, bez mała, maturalny.)

Nie do końca wiem o co Ci chodzi? Wzmacniacze klasy AB jak większość a DACki prawie identyczne. Oczywiście różnią się schematami... Rozwiń myśl... Czuję że to jakiś podstęp, hehehe... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lech36 napisał:

Sprawdzanie na przestrzeni czasu w domenie słuchu to test nieprawidłowy technicznie, nie przynosi rzetelnej wiedzy testerowi. 

Powtarzasz test na przestrzeni czasu, a nie go rozciagasz w czasie. Powtarzalność zjawiska mówi, dużo o jego systemacznosci, czyli o podłożu technicznym.

Mam pytanie z innej beczki. Czemu w wysokiej klasy switch'ach stosuje się w gniazdach piny złocone z miedzi, a nie mosiądz. Czyżby mieli audiofilskie zapędy ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.