Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel wpływający na brzmienie


J.Jerry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, karol48 napisał:

Kup sobie następny kabelek. Szkoda kasy na płyty. Przecież i tak wszystko jedno czego słuchasz. Kabel do ci dużo więcej satysfakcji i wartościowych przeżyć. 

Załóż sobie kolejne konto Bumie. Szkoda czasu na jedno. Potem zacznij rozmawiać ze sobą jak Discomaniac przed laty. Da Ci to dużo więcej satysfakcji i wartościowych przeżyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Dlatego wcześniejszej wspomnienia o nie zagłębianie sie w szczegóły % i pisałem "około" przecież ustawieniu na oko gałki i odczytaniu parametrów wyjść sygnału nie da sie dokładnie stwierdzić, ale niektórzy tutaj mentorzy sa mistrzami w ...........

Według przemak jak bys nie ustawił w przedwzmacniaczu to końcówka moze podac 100% mocy

Jeżeli nie zagłębiamy się w szczegóły, to między 50 a 100% mocy jest różnica tylko 3dB, co według niektórych badań jest zaledwie zauważalną zmianą głośności. Tak więc nie zagłębiając się w szczegóły napisałeś, że wzmacniacz wyłącza się przy 200% mocy maksymalnej, albo przy 50%. 

Tak, moc wzmacniacza zależy od poziomu sygnału na jego wyjściu a nie od jakichkolwiek ustawień czegokolwiek. Jeżeli na wejście podamy sygnał zdolny wysterować wzmacniacz do pełnej mocy, to otrzymamy pełną moc. Jak wspomniałem, współczesne "standardy" poziomów czyli absolutna dowolność w tej kwestii powoduje, że zwykle standardowy wzmacniacz osiąga pełną moc w okolicy 1/3 lub połowy położenia pokrętła głośności. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tomekkk1 napisał:

Wiem Gerard, wiem...
Dyskutować z "kablosceptykami" to jak "kopać się z koniem" - w dodatku przez zamkniętą furtkę, zważywszy na to że nic nie dociera... @soundchaser może już o tym doktorat pisać, gościa normalnie podziwiam. Mi zwyczajnie szkoda czasu na to - muzyki wolę posłuchać i odkrywać ją na nowo przy każdej, nawet najmniejszej zmianie ?
I wiesz co? Żaden, powtarzam żaden "głuchy na audio" nie może nic więcej niż "ujadający ratlerek do swojej pani smyczą przywiązany" - bo żaden nigdy u mnie nie słuchał. A ja tak. I to tyle w temacie ich strzelania ślepakami na prawo i lewo...

A jak już po szkole technicznej to bez bukietu róż nie podchodź

1 minutę temu, karol48 napisał:

To nie tak. Niestety posługujesz się bardzo nieprecyzyjnym językiem, czasem nawet sobie zaprzeczasz. Wskazuje to, że być może nie do końca rozumiesz o czym piszesz. Napisałem to bez złośliwości.

Takie podejście (brak precyzji) utrudnia rozmowę, zwłaszcza jeśli pytania uszczegóławiające lub próbę wytłumaczenia czegoś traktuje się jako atak.

Przecież wiele razy pisałem ze nie znam fachowych określeń i nawet amatorko nie bawię sie w elektronikę

Opisuje jak umiem i może mi sie wydaje, ale nie trzeba wysiłku aby zrozumieć o co mi "amatorowi" chodzi
Chęć rozmowy czy pomocy, na pewno nie łączy sie, jak to Tomek dobrze opisał, z "Zapędzaniem w kozi róg" przez fachowca, takie metody przedstawione tutaj czarno na białym, chec dokopania jest priorytetem dyskusji

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, karol48 napisał:

Myślę, że sprawa wynika z określeń używanych przez sieciowców -  np.: ethernet over fiber albo ethernet over copper. Częśc osób traktuje te określenia dosłownie ?

Tak właśnie jest i to próbowałem tutaj wytłumaczyć koledze, to jest oczywiste dla osób kręcących się w tym środowisku.

16 minut temu, Adam_85 napisał:

Ucieka Ci puenta. Załóżmy faktycznie, że czystej miedzi pokrytej tylko złotem nie znajdziemy. Choć tego nie wiem ani ja, ani Ty. Jednak załóżmy, że nie. Ale:

Ja nic nie zakładam piny z miedzi w rj45 to twoje słowa jak widać z marnym poparciem. Choć nie neguję, że może już wyszedł jakiś switch audiofilski z takowymi, no ale Twoje twierdzenie tyczyło się przełączników profesjonalnych do budowy sieci, a nie zabawek w ładnych pudełkach, bo te audiofilskie fanaberie mnie nie interesują ?

ALE... stosuje się z mosiądzu również jeśli o to chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, .:Gerard:. said:

 

Przecież wiele razy pisałem ze nie znam fachowych określeń i nawet amatorko nie bawię sie w elektronikę

Opisuje jak umiem i może mi sie wydaje, ale nie trzeba wysiłku aby zrozumieć o co mi "amatorowi" chodzi
Chęć rozmowy czy pomocy, na pewno nie łączy sie, jak to Tomek dobrze opisał, z "Zapędzaniem w kozi róg" przez fachowca, takie metody przedstawione tutaj czarno na białym, chec dokopania jest priorytetem dyskusji

 

Nie zawsze. Przyznaję, że tak się to zwykle kończy. Niestety trzeba z przykrością przyznać, że osoby bez przygotowania technicznego często są inicjatorami takiego sposobu rozmowy (nie chodzi tu o ciebie).

Przykłady:

30 minutes ago, tomekkk1 said:

Żaden, powtarzam żaden "głuchy na audio" nie może nic więcej niż "ujadający ratlerek do swojej pani smyczą przywiązany" - bo żaden nigdy u mnie nie słuchał. A ja tak. I to tyle w temacie ich strzelania ślepakami na prawo i lewo...

 

7 minutes ago, tomekkk1 said:

Załóż sobie kolejne konto Bumie. Szkoda czasu na jedno. Potem zacznij rozmawiać ze sobą jak Discomaniac przed laty. Da Ci to dużo więcej satysfakcji i wartościowych przeżyć...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, przemak napisał:

Jeżeli nie zagłębiamy się w szczegóły, to między 50 a 100% mocy jest różnica tylko 3dB, co według niektórych badań jest zaledwie zauważalną zmianą głośności. Tak więc nie zagłębiając się w szczegóły napisałeś, że wzmacniacz wyłącza się przy 200% mocy maksymalnej, albo przy 50%. 

Tak, moc wzmacniacza zależy od poziomu sygnału na jego wyjściu a nie od jakichkolwiek ustawień czegokolwiek. Jeżeli na wejście podamy sygnał zdolny wysterować wzmacniacz do pełnej mocy, to otrzymamy pełną moc. Jak wspomniałem, współczesne "standardy" poziomów czyli absolutna dowolność w tej kwestii powoduje, że zwykle standardowy wzmacniacz osiąga pełną moc w okolicy 1/3 lub połowy położenia pokrętła głośności. 

Ja pisalem ze wyłącza sie przy 200% ?

Pelna moc Wzmacniacza bez-ograniczenia to 100% gdy jest na maksa ustawienie pokrętło, przyciszając ograniczasz podany sygnał, pisałem ze przy poziomie ograniczonym około 50%  (przypuscmy-50dB) wzmacniacz nie daje rady i sie wyłącza

Ciekawy jestem ktory np.100W wzmacniacz potrafi podać przy ograniczeniu -70dB pełną moc  ?


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, soundchaser napisał:

O to właśnie chodzi. Gra zestaw, a nie pojedynczy klocek zestawu.

Gra zestaw wzmacniacz + kolumny. To na jakiej zasadzie durnie jeden z drugim, kategorycznie twierdzą, że wzmacniacz X gra "zimno", a Y "muli"???

2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Dokładnie "około" 50-60% mocy wzmacniacza, gałka potencjometru przedwzmacniacza jest tym ogranicznikiem sugerującym "około" % możliwość mocy wzmacniacza, a ze pobór w momencie byl jakiś tam to co ma do opisanego przeze mnie przykładu ?

Pozycja gałki? Jaja sobie robisz??? Wzmacniacz może osiągnąć pełną katalogową moc i na 20% skali na gałce głośności, ta skala nic konkretnego nie znaczy.

 

2 godziny temu, soundchaser napisał:

Powoli zaczynasz rozumieć, co mnie niezmiernie cieszy. ?

Ja sprawy techniki audio rozumiem w wystarczajacym zakresie, szkoda, że Ty nie, a Twoja uciecha jest mi obojętna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Ja pisalem ze wyłącza sie przy 200% ?

Pelna moc Wzmacniacza bez-ograniczenia to 100% gdy jest na maksa ustawienie pokrętło, przyciszając ograniczasz podany sygnał, pisałem ze przy poziomie ograniczonym około 50%  (przypuscmy-50dB) wzmacniacz nie daje rady i sie wyłącza

Ciekawy jestem ktory np.100W wzmacniacz potrafi podać przy ograniczeniu -70dB pełną moc  ?


 

Bez problemu można przesterować wzmacniacz przy 1/3 skali. 

Wzmacniaczowi podają czułość znamionową np 250mV. To przeciętna wartość. Znamionowy poziom sygnału wyjsciowego dla CD to 2,5V. To 10 RAZY wiecej, jak czułość wzmacniacza, więc i moc maksymalną osiągnie on dziesieciokrotnie wcześniej, jak na sygnale o znamionowej wartości.

Można? Jak widać- bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej durnowate to głoszenie, ze nie słychać, jeśli samemu się nie słyszy ?

Massssakra. Normalnie "Miś" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, jar1 napisał:

Najbardziej durnowate to głoszenie, ze nie słychać, jeśli samemu się nie słyszy

W przeciwieństwie do tego, gdy się głosi, ze nie słychać, jeśli samemu się wie, że czegoś nie słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, jar1 napisał:

Najbardziej durnowate to głoszenie, ze nie słychać, jeśli samemu się nie słyszy ?

Massssakra. Normalnie "Miś" ?

Ktoś nie słyszy? Trzeba wiedzieć CO się słyszy i dlaczego.

To Wy, tzw "słyszący" wmawiacie nam niesłyszenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, porlick napisał:

Gra zestaw wzmacniacz + kolumny. To na jakiej zasadzie durnie jeden z drugim, kategorycznie twierdzą, że wzmacniacz X gra "zimno", a Y "muli"??? 

Normalnie, na zasadzie porównania... jeśli mam "ciepłe" kolumny to dodane "ciepłego" wzmacniacza zamuli mi system i będzie tyle miodu że się tego nie będzie dało słuchać.
Albo mam "jasno" grające kolumny z przykładową tytanową kopułką to w połączeniu z "jasnym" wzmacniaczem wysokie tony będą nam kłuć uszy.
Ale jeśli zrobimy roszadę to może się to uzupełniać i stanie się znośne...
To tak w dużym uproszczeniu i proszę nie czepiać się słówek, określeń itd...

Przykładem może być opisywany przeze mnie NAD i Cambridge...
Ich konkretne modele oczywiście ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kalasanty Ciaputko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, porlick napisał:

To Wy, tzw "słyszący" wmawiacie nam niesłyszenie. 

A skąd, to akurat nie podlega dyskusji. 

Ja wiem, co słyszę, a co nie. Tak mam od urodzenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

Ja pisalem ze wyłącza sie przy 200% ?

Pelna moc Wzmacniacza bez-ograniczenia to 100% gdy jest na maksa ustawienie pokrętło, przyciszając ograniczasz podany sygnał, pisałem ze przy poziomie ograniczonym około 50%  (przypuscmy-50dB) wzmacniacz nie daje rady i sie wyłącza

Ciekawy jestem ktory np.100W wzmacniacz potrafi podać przy ograniczeniu -70dB pełną moc  ?


 

Prosiłeś, żeby nie wchodzić w szczegóły. Te 50% to właśnie ten szczegół. Powiedzmy, że napisałeś że "przy jakiejś bliżej nieokreślonej mocy wzmacniacz się wyłącza" ?

Pokrętło na maksa czy nie nie ma żadnego związku z mocą. 

Z tymi decybelami to lepiej się nie zapuszczaj w nieznane rejony, bo -50dB to nie połowa a sto tysięcy razy mniejsza moc czy tam tylko trzysta razy niższe napięcie ?

40 minut temu, jar1 napisał:

Najbardziej durnowate to głoszenie, ze nie słychać, jeśli samemu się nie słyszy ?

Massssakra. Normalnie "Miś" ?

Soundchaser cytatów nie podaje, ty spróbujesz czy to również poniżej twojego poziomu godności? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jar błaznuje, albo raczej próbuje błaznować. Czy mu to wychodzi, oceńcie sami ?

Tak czy inaczej nie należy brać poważnie tego co tu wypisuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ci, co trochę się na technice znają, uważają jego wypowiedź za błaznowanie, tymczasem on to pisze na poważnie???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, jar1 said:

Próbowanie wmawiać komuś, że nie słyszy tego, co słyszy, to dopiero jest błazenada.

Czytasz czasami to co napisałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, przemak napisał:

 

 

1 godzinę temu, przemak napisał:
2 godziny temu, jar1 napisał:

Najbardziej durnowate to głoszenie, ze nie słychać, jeśli samemu się nie słyszy ?

Massssakra. Normalnie "Miś" ?

Soundchaser cytatów nie podaje, ty spróbujesz czy to również poniżej twojego poziomu godności? 

RS bardzo często mówi że nie słyszy i jest traktowany jako autorytet w kręgach niesłyszących.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kalasanty Ciaputko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, porlick napisał:

Gra zestaw wzmacniacz + kolumny. To na jakiej zasadzie durnie jeden z drugim, kategorycznie twierdzą, że wzmacniacz X gra "zimno", a Y "muli"???

Nie rozumiesz prostej rzeczy. To przecież skrót myślowy.
Jeśli ktoś testuje swoją parę kolumn z różnymi wzmacniaczami, to przecież nie musi za każdym razem pisać jak mu gra zestaw: wzmacniacz-kolumny, tylko ponieważ zmienia wzmacniacze, a kolumny zostawia te same i osiąga inne brzmienie, to pisze o tym jak "gra" wzmacniacz, bo to on mu wpływa na zmianę, a nie kolumny, które są constans. Ale oczywiście na brzmienie składa się zestaw, a nie tylko sam wzmacniacz.
Mam nadzieję, że chociaż w tej prostej kwestii nie będziesz starał się forsować swojej racji, tylko wykażesz więcej empatii do adwersarza, który czasem wyraża się mniej precyzyjnie niż sceptyk z wiedzą techniczną, ale przecież nawet sceptyk powinien zrozumieć sens tego, co chce przekazać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jar1 napisał:

A po co? Przecie nie pisze dla siebie. 

Tym bardziej. To się nazywa kultura wypowiedzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, iro III napisał:

W przeciwieństwie do tego, gdy się głosi, ze nie słychać, jeśli samemu się wie, że czegoś nie słychać.

Nie ma tak. Trzeba samemu sprawdzić słuchowo, żeby to wiedzieć.
Wmawianie sobie, że masz wiedzę o tym, że czegoś nie może być słychać jest nadużyciem i autosugestią. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.04.2019 o 12:36, karol48 napisał:

To może oczywiście tak wyglądać. Ale bądźmy szczerzy, w normalnej konstrukcji projektowanej z zapasem, bez udziwnień za wszelką cenę, przetestowanej porządnie taka sytuacja nie może mieć miejsca.

Podałem przykład - układ był prosty, stabilny w badaniu standardowym `- prostokątym i obciążeniem pojenościowym- bardziej mi chodzi że wszelkaie niestabilnośći odcylacje w.cz mogą być trudne do zidentyfikowania:,nawet w prostych układach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, jar1 napisał:

No dobra. To mój wzmacniacz na obciążeniu 4ohm równolegle z nim kondesator 0,47uF. Sygnał prostokątny 4kHz taki, ze na wyjsciu daje 25W.

Stabilny czy nie? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A ja parę stron zadałem pytanie, by pomiarowcy pomogli i odpowiedzieli. Stabilny czy nie? Z pewnością takie pomiary to pesteczka dla fachowców.

Czy to może być przyczyna, że słyszę wpływ kabli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jar1 napisał:

Próbowanie wmawiać komuś, że nie słyszy tego, co słyszy, to dopiero jest błazenada.

Jeden taki nawet słyszy, że zjawisko Dopplera to "złudzenie" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ten kabel wpływa - ale trza wybulić 25 tysięcy złotych, żeby wpłynąć. No i wszystko pozostaje w rodzinie, w narodzie, bo to polski produkt. Coś fantastycznego! Kocham pana, panie Sułku - cicho! Wiem!

sulek9na9_35.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, jar1 napisał:

A ja parę stron zadałem pytanie, by pomiarowcy pomogli i odpowiedzieli. Stabilny czy nie? Z pewnością takie pomiary to pesteczka dla fachowców.

Ja dziś zmierzyłem wzmacniacz z dołożona lampą w sterowaniu w roli wtórnika. Oczywiście wpływ lampy słychać choć pomiary wskazują, że nie powinno być słychać. A najciekawsze jest to, że większe różnice w pomiarach wykazywała zmiana interkonektu niż dodanie lampy (w odsłuchu zresztą też).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Seyv napisał:

Ja dziś zmierzyłem wzmacniacz z dołożona lampą w sterowaniu w roli wtórnika. Oczywiście wpływ lampy słychać choć pomiary wskazują, że nie powinno być słychać. A najciekawsze jest to, że większe różnice w pomiarach wykazywała zmiana interkonektu niż dodanie lampy (w odsłuchu zresztą też).

Niemożliwe!(?) Przecież sceptycy twierdzą, że kable nie mają wpływu na brzmienie, bo wykazują to pomiary.
Jak tego dokonałeś? Miałeś bardziej precyzyjny miernik niż te, których używają sceptycy? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.