Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel wpływający na brzmienie


J.Jerry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, soundchaser napisał:

OK - niech będzie na barwę. Zawsze musisz mieć przecież rację. ?

@Chicago wyraźnie pisał, że to nie jest łatwe, bo nie jest. Sam tenor można spokojnie zakwalifikować jako alt, dopiero po pierwszych dźwiękach altu z charakterystycznym "kozim" brzmieniem sprawa się wyjaśnia. Wysokości dźwięków są nieistotne, może ktoś z chorobliwym absolutem by zauważył inną temperację, ale nie sądzę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Jak będę mieć gałkę od niskich tonów w prawo przekręconą to będę słyszał więcej basu mimo włączonego direct ?

Tak, częsty jest przypadek kręcenia wyłączonym albo innym korektorem i słyszenie efektów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Chicago napisał:

mądrzrejszych od siebie.

na forum internetowym wszyscy są mądrzejsi od siebie. 

A wszyscy, którzy tego nie widzą uważają za idiotów. To prawo ulicy i straganowej mądości. 

Jak mówi stare polskie przysłowie: "przyganiał kocioł garnkowi". ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Słuchając na głośniczkach z lapka zamykając oczy miałem duże trudności z rozpoznaniem co gra...

Chodzi o odróżnienie trąby od saksofonu? Serio? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Koronnym argumentem" kablarzy zazwyczaj jest to, że słyszą właśnie niuanse w barwie...

...po zmianie drutów, bezpieczników itp.

...a nie po zmianie instrumentu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość niesłyszących i tak słucha jedynie umcykcyk, więc o żadnym instrumencie mowy być nie może. Grunt, by dobrze "pier..ło"  ? Najważniejszy instrument to przecież sub.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam_85 napisał:

Jak się słucha zbyt cicho faktycznie głośnika nie wygrzejesz. Jednak to musiałoby być zawsze naprawdę ciche słuchanie. Górne zawieszenie głośnika ponoć zmienia właściwości kiedy dłużej nie pracuje i kiedy znów zacznie pracować. Tak czy siak głośnik powinien dawać bez najmniejszego wysiłku bas już przy małych poziomach głośności i przy mało widocznych wychyleniach. Oczywiście im niższe rejestry damy głośnikowi do przetworzenia tym wychylenie będzie wieksze pomimo stałego poziomu głośności. Może niekoniecznie jasno brzmi "latał jak szmata". To pojęcie dla mnie oznacza, że wzmacniacz nie panuje nad głośnikiem(przesterowanie), a może coś się wzbudza, a może jest jeszcze inny problem natury technicznej. Czy głośnik ma dwa magnesy, czy jeden malutki neodymowy nie ma tu nic do rzeczy ? duży magnes oznacza duże wychylenie wg Ciebie ??

 

Z tym lataniem jak szmata to przenośnia, nie brać proszę tego dosłownie. Membrana miała dość mocne wychylenia które powinno być słychać/czuć. Ale wychylenia które nie są nienaturalne dla tego głośnika.
Dwa magnesy w przypadku tych moich głośników są po to by cewka w przypadku dużych wychyleń nie "opuszczała" pola magnetycznego. Jeden magnes mógłby być za "krótki" w przypadku dwóch cewka ma bardziej "jednolite" pole magnetyczne. Nie chodzi o moc pola a o jego w miarę stały poziom dla dużych wychyleń. Tak se to wymyśliłem ?
Myślę że moje głośniki mogą się wychylać +/- 1cmm może nawet z 1,5 cmm, co daje ruch od 2 do 3cmm a to już widać bardzo dobrze. 
Jeszcze słowo odnośnie cichego słuchania na dużych kolumnach, mocnych i na dodatek niewygrzanych. Chyba każdy się zgodzi że taka kolumna dopiero od pewnej mocy nabiera swojej "liniowości". A słuchanie TANNOY RX8 na poziomie takim że spokojnie można szeptem rozmawiać jest chyba niefortunne.

Ciekawe kto by zgadł że to nie aparat fotograficzny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, jar1 napisał:

Większość niesłyszących i tak słucha jedynie umcykcyk,

To ja też!!!??? (bo niesłyszącydruty sum)

O! Nie wiedziałem. Jak to dobrze, że jest ktoś, kto wie czego "jedynie" słucham.

16 minut temu, jar1 napisał:

Najważniejszy instrument to przecież sub.

eeeeeee...to chyba nie jestem jednak w tej "większości" (kamień z serca) bo nie mam suba, nigdy nie miałem i mieć nie będę.

16 minut temu, jar1 napisał:

Najważniejszy instrument to przecież sub.

eeeeeee...to chyba nie jestem jednak w tej "większości" (kamień z serca) bo nie mam suba, nigdy nie miałem i mieć nie będę.

16 minut temu, jar1 napisał:

Najważniejszy instrument to przecież sub.

eeeeeee...to chyba nie jestem jednak w tej "większości" (kamień z serca) bo nie mam suba, nigdy nie miałem i mieć nie będę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, iro III napisał:

To ja też!!!??? (bo niesłyszącydruty sum)

O! Nie wiedziałem. Jak to dobrze, że jest ktoś, kto wie czego "jedynie" słucham.

I ja też się cieszę, że są tacy, co wiedzą, czego nie słyszę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Chicago napisał:

A to dziwne? Rozumiem, gdyby to dotyczyło gitary, skrzypiec... ale piano? Przy dobrze brzmiącym i nastrojonym pianinie, jak ci pokażę kilka prosych akordów, to po ich przyciśięciu, czy też uderzeniu, zabrzmisz jak geniusz - piano, to nie gitara, która jednak wymaga pewnego przyłożenia, złożenia ręki, dłoni, złapania i przyciśnięcia z odpowiednią silą strun i wreszcie wydobycia dżwięku i akordu - są takie, które naprawdę bardzo ciężko opanować, nie wspominając już o harmonii i łączeniu akordów na tym instumencie, ale piano? W początkowej fazie jest to najprostszy instrument i na przykad w dwa lata nauki o wiele więcej zrobisz na pianie niż na gitarze. Tym bardziej nie rozumiem takiego toku myślenia ani wypowiedzi - na pianie wszystko widać. Nie rozumiem...???

Proszę Cię... Nikt nigdy mnie nie uczył grać na pianinie. Nie umiem śpiewać, grać na czymkolwiek ani komponować. Czy to oznacza że nie mam prawa mówić o tym czy coś dobrze brzmi czy też gra fatalnie. Piszę o zestawach audio...
A takie wyuczenie się kiedy jaki klawisz nacisnąć to jak uczenie się na formułki prawa Oma i uważanie się za elektryka. Czy jak nauczę się książki kucharskiej będę kucharzem, dobrym kucharzem? Nie... niestety nie będę...
A taki Robert Makłowicz bez wykształcenia kulinarnego, bardzo dobrze rodzi sobie w kuchni i dla wielu jest autorytetem...
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, przemak napisał:

Tak, częsty jest przypadek kręcenia wyłączonym albo innym korektorem i słyszenie efektów. 

Dodam do tego jeszcze wachlowanie drutami i słyszenie efektów.

21 minut temu, jar1 napisał:

I ja też się cieszę, że są tacy, co wiedzą, czego nie słyszę

Tak, do tego czego nie możesz słyszeć można dodać jeszcze wiele innych spraw, z góry przesądzonych. O! np. wiem, że nie widzisz gołym okiem bakterii.

Te bakterie widziane pod mikroskopem to dobre porównanie do zmiany 0,05 dB zmierzonej oscyloskopem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Czy to oznacza że nie mam prawa mówić o tym czy coś dobrze brzmi czy też gra fatalnie. Piszę o zestawach audio...

Uważam, że jak ktośnie odróżnia brzmienia trąby od brzmienia saksu to zasadniczo nie powinien się wypowiadać na temat brzmienia. Gdybyś reprezentował opcję "pomiarową", to proszę bardzo, mógłbyś pisać o pomiarach trąby i saksofonu - np. długości, trąba jest dłuższa ? Ale jeżeli piszesz o brzmieniu, którego jak piszesz nie odróżniasz, to jednak protestuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, przemak napisał:

Uważam, że jak ktośnie odróżnia brzmienia trąby od brzmienia saksu to zasadniczo nie powinien się wypowiadać na temat brzmienia.

Hmm, może taki ktoś zamiast śpiewać za małolata Hey Jude powinien jednak dmuchać w trąbę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, przemak napisał:

Chodzi o odróżnienie trąby od saksofonu? Serio? 

Ja tam przyznam że trąbki w ogóle nie słyszałem bo Chicago nie o nią pytał. Kawałek praktycznie natychmiast przewinąłem do przodu, dopiero jak się afera z trąbką zrobiła to wysłuchałem w całości. Słuchałem na głośniczkach z lapka...
Ale też muszę powiedzieć że nie znam się na instrumentach, po prostu nigdy nie wnikałem jaki saksofon i kiedy gra. Jedni rozbierają orkiestrę na czynniki pierwsze inni sprzęt na poszczególne klocki i kable. Inni siadają słuchają i stwierdzają że jest fajnie albo że coś jest nie tak. I szukają rozwiązania wymieniając klocki czy kable a inni to ignorują i już bo im nie zależy...
I przyznam, że nie bardzo jest mi potrzebna świadomość czy to było szarpnięcie struny kontrabasu czy gitary basowej... w kontekście czerpania przyjemności ze słuchania muzyki oczywiście. ?

16 minut temu, przemak napisał:

Uważam, że jak ktośnie odróżnia brzmienia trąby od brzmienia saksu to zasadniczo nie powinien się wypowiadać na temat brzmienia. Gdybyś reprezentował opcję "pomiarową", to proszę bardzo, mógłbyś pisać o pomiarach trąby i saksofonu - np. długości, trąba jest dłuższa ? Ale jeżeli piszesz o brzmieniu, którego jak piszesz nie odróżniasz, to jednak protestuję.

Wyrwałeś zdanie z kontekstu na dodatek s postu który ni jak tematycznie ma się do tego co napisałeś... ?
Gdzie napisałem że nie odróżniam ?
 

9 minut temu, malikali napisał:

Hmm, może taki ktoś zamiast śpiewać za małolata Hey Jude powinien jednak dmuchać w trąbę ?

Tego nawet się nie da skomentować, to rasistowskie insynuacje. Za to powinieneś dostać bana.
I nadal czekam kiedy napisałem że kabel USB czy SPDiF ma wpływ na brzmienie. No i kiedy RS o tym mówił...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Wyrwałeś zdanie z kontekstu na dodatek s postu który ni jak tematycznie ma się do tego co napisałeś... ?
Gdzie napisałem że nie odróżniam ?
 

Tego nawet się nie da skomentować, to rasistowskie insynuacje. Za to powinieneś dostać bana.
I nadal czekam kiedy napisałem że kabel USB czy SPDiF ma wpływ na brzmienie. No i kiedy RS o tym mówił...

Jak widzisz takie wątki to bardziej słowne wojenki i zaczepki, spirala się nakręca i mamy 102 strony. Momentami można wyłapać coś ciekawego, ale na ilu stronach zmieścimy te ciekawe rzeczy? Będzie chociaż kilka ? ? Łatwiej jest gadać niż robić, ludzie swój nadmiar czasu inwestują mało efektywnie. Jak to często mawiają, człowiek uczy się całe życie, a i tak umiera głupi. Jak widać, są tacy co za życia osiągnęli wszystko, co można było. Tylko pozazdrościć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Adam_85 napisał:

Jak widzisz takie wątki to bardziej słowne wojenki i zaczepki, spirala się nakręca i mamy 102 strony. Momentami można wyłapać coś ciekawego, ale na ilu stronach zmieścimy te ciekawe rzeczy? Będzie chociaż kilka ? ?

I nie odpowiedziałeś na moje pytanie...
Ja mogę mieć odmienne zdanie od wielu, nawet wszystkich albo zgadzać się z nielicznymi bądź wszystkimi. To naturalne, każdy z nas jest inny.
Ale wstawka malikali to żydach to jest dno, rynsztok ...

I masz rację wielu z Was/nas cenię za poziom, za wiedzę itd.
Zgadza się że czytając takie wątki można się czasami zupełnie niechcący i przypadkowo dowiedzieć ciekawych rzeczy.
Sam się wiele dowiedziałem dzięki Wam ...
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kalasanty Ciaputko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

I nie odpowiedziałeś na moje pytanie...
Ja mogę mieć odmienne zdanie od wielu, nawet wszystkich albo zgadzać się z nielicznymi bądź wszystkimi. To naturalne, każdy z nas jest inny.
Ale wstawka malikali to żydach to jest dno, rynsztok ...
 

Napisz na które pytanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Tego nawet się nie da skomentować, to rasistowskie insynuacje. Za to powinieneś dostać bana.
I nadal czekam kiedy napisałem że kabel USB czy SPDiF ma wpływ na brzmienie. No i kiedy RS o tym mówił...

Na szczęście nie Ty jesteś od tego, a z takimi insynuacjami daleko nie zajedziesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Adam_85 napisał:

Napisz na które pytanie ?

To było do przemak, przepraszam.
Coś się co chwila mi przestawia. Szczególnie jak chcę edytować post i w czasie tej edycji ktoś napisze coś nowego....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, iro III napisał:

nie mam suba, nigdy nie miałem i mieć nie będę.

Wystarczy, że masz kolumny większe od Ciebie, których słuchasz z odległości 2 metrów. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, malikali napisał:

Na szczęście nie Ty jesteś od tego, a z takimi insynuacjami daleko nie zajedziesz.

Z jakimi insynuacjami ?
Z Tobą nigdzie nie chcę jechać, Ty bez ludzi z wiedzą nie znaczysz tu nic.
Cały czas podpierasz się na czyiś plecach, ostatnio na Chicago bo to ktoś kto ma wiedzę i może coś wnieść mądrego do dyskusji.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, przemak napisał:

jak ktośnie odróżnia brzmienia trąby od brzmienia saksu to zasadniczo nie powinien się wypowiadać na temat brzmienia.

A skąd to wiesz? Należałoby przeprowadzić jakiś prawidłowy technicznie test, aby to stwierdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby cokolwiek odróżnić w nagraniu trzeba posiadać sprzęt, który to umożliwi. Oczywiście zakładając, ze ktoś słyszy.

Na subie każda trąbka i saksofon zagra tak samo. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jar1 napisał:

Na subie każda trąbka i saksofon zagra tak samo.

No to już wiem jakie "głośniki" ma sound... ? ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się, co dziwić, skoro większość niesłyszących uważa, ze instrumenty grają czystymi sinusoidami. Więc niezależnie od instrumentu, taka sama nutka brzmi tak samo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości, grają muzycy, nie instrumenty.

4 minutes ago, jar1 said:

Nie ma się, co dziwić, skoro większość niesłyszących uważa, ze instrumenty grają czystymi sinusoidami.

Padało już stwierdzenie, że dla "niesłyszących" wszystkie wzmacniacze grają tak samo. Brak choćby jednego cytatu na poparcie tego stwierdzenia.

Teraz twierdzimy jakieś brednie o instrumentach i sinusoidach, oczywiście cytatu również brak.

A ja twierdze, że wszyscy słyszący mają skarpetki nie do pary. A co, nie wolno mi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie po prostu zbulwersowała opinia i wypowiedż, już nie pamiętam kogo, że żadne koncerty jazzowe czy też w ogóle muzyka live nie pomaga w odróżnieniu instrumentów takich jak trąbka i saksofon podczas domowej zabawy w audio, a jest dokładnie odwrotnie. Ale audiofilizm ma to do siebie, że raczej odrzuca i neguje klubową, akustyczną muzykę live, ponieważ albo to kelnerka dzwoni szklankami, albo ktoś inaczej pachnie, albo pierdzi, smarka i przeszkadza.... itd. A audiofil musi się przecież skupić i wychwycić niuanse, i żeby mu się scena nie rozjeżdżała, a w live się rozjeżdża, albo jej w ogóle brakuje jak siedzi gdzieś z boku... itp. podobne bzdury. No to właśnie podałem przykład jak słyszą i niestety przykro mi jest, że padło na Sounda. Jeszcze raz sorry za zamieszanie '-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, januss73 napisał:

A ja twierdze, że wszyscy słyszący mają skarpetki nie do pary. A co, nie wolno mi?

Oczywiście, ze możesz. Z tym, że wystarczy spojrzeć sobie na skarpetki, by to zweryfikować. Oczywiście, jeśli się nie jest niewidomym, albo daltonistą. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trafiłem na taki oto cytat w książce, którą aktualnie się dokształcam: 

„Jeśli myślisz, że technika zdoła rozwiązać twoje problemy |wstaw właściwe słowo|, to nie rozumiesz problemów i nie rozumiesz techniki”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kalasanty Ciaputko napisał:
2 godziny temu, malikali napisał:

Hmm, może taki ktoś zamiast śpiewać za małolata Hey Jude powinien jednak dmuchać w trąbę ?

Tego nawet się nie da skomentować, to rasistowskie insynuacje. Za to powinieneś dostać bana.

No fakt, tego nie da się normalnie komentować. :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

...tak na ucho...cichutko podpowiem...ale ciiiiiiiii...wklep w google frazę "hey jude"...następnie powinieneś kol. malikali przeprosić. Lepiej nie brnij w to dalej, chyba że już zgłosiłeś to ...gdzieś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.