Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel wpływający na brzmienie


J.Jerry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla przykładu, puść sygnał ze standardowego przetwornika i dodaj mu tubę, będzie inaczej mimo ze ten sam sygnał ?

Dopiero w pomiarach akustyki to zauważysz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Dla przykładu, puść sygnał ze standardowego przetwornika i dodaj mu tubę, będzie inaczej mimo ze ten sam sygnał ?

Dopiero w pomiarach akustyki to zauważysz

Jak masz pisać takie bzdury, to lepiej daj żonę do klawiatury ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KrisNext napisał:

a jak się to ma do kabli cyfrowych?

To ze nie ma oprogramowania pomiaru synalu jak akustyki,

Powtarzam, identyczna charakterystyka a inny czas pogłosu = inny dźwięk

2 minuty temu, przemak napisał:

 

Jak masz pisać takie bzdury, to lepiej daj żonę do klawiatury ?

Chcesz sie nawzajem obrażać ? Czy gadamy jak ludzie ? Ja jako pasożyt tego świata tez potrafię być chamski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, .:Gerard:. napisał:

To ze nie ma oprogramowania pomiaru synalu jak akustyki,

Powtarzam, identyczna charakterystyka a inny czas pogłosu = inny dźwięk

ale my rozmawiamy o tym czy kabel cyfrowy wpływa na brzmienie. Jeśli tak to do naszego DAC'a dociera inny sygnał cyfrowy który będzie przetworzony na inny sygnał analogowy i inaczej wypromieniowany przez głośniki. ALE...

jeśli kabel wpływałby na brzmienie to by oznaczało że byłoby to słychać w pliku różnicowym na komputerze zgadzasz się? Idąc dalej tą drogą ... jeśli kabel nie wpływa na brzmienie (nic nie zmienia) bo w pliku różnicowym nic nie słychać to DAC "zdekoduje"  identyczny sygnał tak samo i wzmacniacz dostanie teaki sam sygnał analogowy i kolumny zagrają tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Chcesz sie nawzajem obrażać ? Czy gadamy jak ludzie ? Ja jako pasożyt tego świata tez potrafię być chamski

Gadamy jak ludzie. Nie chcę ciebie obrażać, ale naprawdę piszesz okrutne bzdury.

To wolę podyskutować z kimś, kto parę prac magisterskich napisał, może coś... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z Wami inżynierami jest taki, ze od wyższości się wam w głowach popieprzyło
Zrozum, ze gdyby byli tylko inżynierowe to by świat nie istniał

1 minutę temu, KrisNext napisał:

ale my rozmawiamy o tym czy kabel cyfrowy wpływa na brzmienie. Jeśli tak to do naszego DAC'a dociera inny sygnał cyfrowy który będzie przetworzony na inny sygnał analogowy i inaczej wypromieniowany przez głośniki. ALE...

jeśli kabel wpływałby na brzmienie to by oznaczało że byłoby to słychać w pliku różnicowym na komputerze zgadzasz się? Idąc dalej tą drogą ... jeśli kabel nie wpływa na brzmienie (nic nie zmienia) bo w pliku różnicowym nic nie słychać to DAC "zdekoduje"  identyczny sygnał tak samo i wzmacniacz dostanie teaki sam sygnał analogowy i kolumny zagrają tak samo.

Jest ciężko o pomiar, nie ma dowodów piśmiennych, 
Testowaniem kilka urządzeń i nawet wyjścia prezentowały inny dźwięk, dużo inny, inna charakterystykę, sam sie dziwie i nie potrafię tego logicznie wytłumaczyć

NIe wmawiam Tobie tylko sam sie dziwie

3 minuty temu, przemak napisał:

Gadamy jak ludzie. Nie chcę ciebie obrażać, ale naprawdę piszesz okrutne bzdury.

To wolę podyskutować z kimś, kto parę prac magisterskich napisał, może coś... ?

Rozumiem, to powodzenia ?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

Problem z Wami inżynierami jest taki, ze od wyższości się wam w głowach popieprzyło
Zrozum, ze gdyby byli tylko inżynierowe to by świat nie istniał

5 minut temu, KrisNext napisał:

ale my rozmawiamy o tym czy kabel cyfrowy wpływa na brzmienie. Jeśli tak to do naszego DAC'a dociera inny sygnał cyfrowy który będzie przetworzony na inny sygnał analogowy i inaczej wypromieniowany przez głośniki. ALE...

jeśli kabel wpływałby na brzmienie to by oznaczało że byłoby to słychać w pliku różnicowym na komputerze zgadzasz się? Idąc dalej tą drogą ... jeśli kabel nie wpływa na brzmienie (nic nie zmienia) bo w pliku różnicowym nic nie słychać to DAC "zdekoduje"  identyczny sygnał tak samo i wzmacniacz dostanie teaki sam sygnał analogowy i kolumny zagrają tak samo.

Jest ciężko o pomiar, nie ma dowodów piśmiennych, 
Testowaniem kilka urządzeń i nawet wyjścia prezentowały inny dźwięk, dużo inny, inna charakterystykę, sam sie dziwie i nie potrafię tego logicznie wytłumaczyć

NIe wmawiam Tobie tylko sam sie dziwie

Ja cie nie proszę o dowody czy o pomiary. Zadałem ci pytanie ale nie opowiedziałeś. Czy jeśli do DAC'a podasz identyczny sygnał cyfrowy to zagra tak samo czy inaczej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KrisNext napisał:

Ja cie nie proszę o dowody czy o pomiary. Zadałem ci pytanie ale nie opowiedziałeś. Czy jeśli do DAC'a podasz identyczny sygnał cyfrowy to zagra tak samo czy inaczej?

Musisz pamiętać, że jak słusznie? zauważył @jozwa maryn komentując mój powyższy filmik, to że dwa pliki  identyczne w Total Commanderze grają tak samo to jest dopiero HIPOTEZA wymagająca udowodnienia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KrisNext napisał:

Ja cie nie proszę o dowody czy o pomiary. Zadałem ci pytanie ale nie opowiedziałeś. Czy jeśli do DAC'a podasz identyczny sygnał cyfrowy to zagra tak samo czy inaczej?

Byłbym milionerem gdybym to udowodnił, dla mnie cyfra to cyfra, jest albo nie jest i sam nie rozumiem dlaczego słyszę zmiany np. w  kablach LAN
Nie udowodnię tego bo nie potrafię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, .:Gerard:. napisał:
5 minut temu, KrisNext napisał:

Ja cie nie proszę o dowody czy o pomiary. Zadałem ci pytanie ale nie opowiedziałeś. Czy jeśli do DAC'a podasz identyczny sygnał cyfrowy to zagra tak samo czy inaczej?

Byłbym milionerem gdybym to udowodnił, dla mnie cyfra to cyfra, jest albo nie jest i sam nie rozumiem dlaczego słyszę zmiany np. w  kablach LAN
Nie udowodnię tego bo nie potrafię

Ale jak grasz ten sam utwór dwa razy z rzędu to grają tak samo czy inaczej ?

 

1 minutę temu, przemak napisał:

Musisz pamiętać, że jak słusznie? zauważył @jozwa maryn komentując mój powyższy filmik, to że dwa pliki  identyczne w Total Commanderze grają tak samo to jest dopiero HIPOTEZA wymagająca udowodnienia ?

No tak... hahaha to spory problem:) jak to było ? "i nikt nie powie nam że czarne to czarne a białe to białe" hahaha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, KrisNext napisał:

No tak... hahaha to spory problem:) jak to było ? "i nikt nie powie nam że czarne to czarne a białe to białe" hahaha

Filmik już tu był, ale pojawili się nowi słyszący, może obejrzą...

Przy czym oczywiście nie mam zamiaru twierdzić, że wyjście spdif z komputera w każdym przypadku "brzmi" identycznie. Trzeba mieć po prostu dobry przetwornik, wtedy tak ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, KrisNext napisał:

Ale jak grasz ten sam utwór dwa razy z rzędu to grają tak samo czy inaczej ?

 

Dziwne pytanie ale z grzeczności odpowiem, na tych samych łączach identycznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, przemak napisał:

To się zdarza w najlepszych rodzinach...

I w tych najchujowszych również - nie ma reguły. Ja za żadne pieniądze nie zrobiłbym czegoś takiego. Etyka i moralność nie pozwoliłaby mi na to. Ale wiem, że jest to powszechne i dość popularne. Ale mamy za to tylu fajnych magistrów, natomiast do łopaty zero inwentarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, .:Gerard:. napisał:
10 minut temu, KrisNext napisał:

Ale jak grasz ten sam utwór dwa razy z rzędu to grają tak samo czy inaczej ?

 

Dziwne pytanie ale z grzeczności odpowiem, na tych samych łączach identycznie

Pytanie jak najbardziej na miejscu. Właśnie ustaliliśmy że identyczny sygnał doprowadzony do przetwornika gra tak samo (tak jak przy dwukrotnym odtworzeniu, dane docierające do przetwornika nie zmieniają się)

Powoli bo powoli ale idziemy do przodu...

Teraz zamiast odtwarzać plik dźwiękowy "wgrywamy" go do komputera. Robimy to dwa razy (tym samym kablem nie zmieniając nic w całym systemie) czy oba pliki będą jednakowe? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KrisNext napisał:

Hmmm a masz na to jakiekolwiek wytłumaczenie czy tylko wiesz że tak jest ? Pytam z czystej ciekawości

Nie dość, że nie mam wytłumaczenia,

to nawet kłóci się to z tym, co mój niewielki rozum mi podpowiada.

Burzy to mój spokój wewnętrzny i ja protestuję!  

Stop, mówię!  

Nie róbcie ze mnie wariata !

Ludzie opamiętajcie się !

Tak mówię!

Cyfrówkę słychać ?! 

W średniowieczu już by drwa na stos znosili !  

Ludzie opamiętajcie się !

Przecież zera, bramki, jedynki, protokoły .... to nie może tak być, że cyfrówkę słychać!

 

A jednak cyfrówkę słychać ! 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KrisNext napisał:

Pytanie jak najbardziej na miejscu. Właśnie ustaliliśmy że identyczny sygnał doprowadzony do przetwornika gra tak samo (tak jak przy dwukrotnym odtworzeniu, dane docierające do przetwornika nie zmieniają się)

Powoli bo powoli ale idziemy do przodu...

Teraz zamiast odtwarzać plik dźwiękowy "wgrywamy" go do komputera. Robimy to dwa razy (tym samym kablem nie zmieniając nic w całym systemie) czy oba pliki będą jednakowe? 

Z jednej strony przegrywanie Danych, takze track jest 1:1 bezstratnie

A nagrywałeś kiedyś na stacjonarnej przegrywce Philps ? Podbicie, podkolorowanie, skąd ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

Z jednej strony przegrywanie Danych, takze track jest 1:1 bezstratnie

A nagrywałeś kiedyś na stacjonarnej przegrywce Philps ? Podbicie, podkolorowanie, skąd ?

Spokojnie mówimy o kablach 

czyli mamy dwa identyczne pliki w komputerku jak do tej pory się zgadzamy.:) Teraz jak na filmiku w jednym pliku odwracamy fazę a następnie odejmujemy. Po takiej operacji wynik będzie jak na filmie? Będzie słychać jedynie szum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, KrisNext napisał:

znaczy ty słyszysz...? 

A co ja, nietoperz ? ? ?? 

Kiedyś nie słyszałem, teraz słyszę  ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Krzysztof_56775 napisał:
8 minut temu, KrisNext napisał:

znaczy ty słyszysz...? 

A co ja, nietoperz ? ? ?? 

Kiedyś nie słyszałem, teraz słyszę  ? .

bo ja nie słyszę i zastanawiam się dlaczgo

1. zmiana jest i ty słyszysz poprawnie bo masz rewelacyjny słuch?

2. jest zmiana ale ja jestem głuchy?

3. nie ma zmiany a tobie się wydaje że słyszysz?

4. Nie mam zmiany i mam rację że nie słyszę

pytanie czy można to rozstrzygnąć. Wychodzi na to że należało by wykluczyć słuch (ten mój za słaby i ten Twój za dobry) wtedy zostanie tylko prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, KrisNext napisał:

Spokojnie mówimy o kablach 

czyli mamy dwa identyczne pliki w komputerku jak do tej pory się zgadzamy.:) Teraz jak na filmiku w jednym pliku odwracamy fazę a następnie odejmujemy. Po takiej operacji wynik będzie jak na filmie? Będzie słychać jedynie szum?

Ja Ciebie proszę Ty mnie nie uświadamiaj i nie wkręcaj, czasami tylko udaje debila bo chce być miły
Ja na logikę tez tego nie rozumiem, przyjedz, włączę a potem opiszesz, bo ja nie potrafię dlaczego usłyszałeś
nie pisze o różnicy na granicy percepcji, wepnę srebrny zasilający i trąbka czy saksofon zagra ci na nerwach, dociążenie basu zaniknie
zmienię LAN i będzie szybko "bez" pogłosu, ostro i nerwowo, pożyczę od kumpla zasilający furutech i zamuli mi dźwięk w dużym stopniu

Ja bede przepinał a ty zgadywał, nie mam problemu 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, .:Gerard:. napisał:

Ja Ciebie proszę Ty mnie nie uświadamiaj i nie wkręcaj, czasami tylko udaje debila bo chce być miły
Ja na logikę tez tego nie rozumiem, przyjedz, włączę a potem opiszesz, bo ja nie potrafię dlaczego usłyszałeś
nie pisze o różnicy na granicy percepcji, wepnę srebrny zasilający i trąbka czy saksofon zagra ci na nerwach, dociążenie basu zaniknie
zmienię LAN i będzie szybko "bez" pogłosu, ostro i nerwowo, pożyczę od kumpla zasilający furutech i zamuli mi dźwięk w dużym stopniu

Ja bede przepinał a ty zgadywał, nie mam problemu 
 

Ja cie nie uświadamiam ale na moje pierwsze pytanie o wpływ kabla wypaliłeś z dynamiką czasem pogłosu i falami. Stąd moje pytania. 

Rozumiem że zgadzasz się również z tym że jak zrobimy plik różnicowy to nam wyjdzie sam szum a treść zniknie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, KrisNext napisał:

Ja cie nie uświadamiam ale na moje pierwsze pytanie o wpływ kabla wypaliłeś z dynamiką czasem pogłosu i falami. Stąd moje pytania. 

Rozumiem że zgadzasz się również z tym że jak zrobimy plik różnicowy to nam wyjdzie sam szum a treść zniknie?

To inaczej, bo ja nie nagrywarka i nic nie wypalałem, nie wiem dlaczego słyszę zmiany a Ty wiesz dlaczego ich nie słyszysz wiec  to nie ja nie muszę udowadniać

pokaz mi na przykładzie przekazu sygnału czas pogłosu ?

Na pytanie skąd jest zmiana na nagrywarce stacjonarnej tez nie odpowiedziałeś,  ja osobiście nagrywałem i wiem ze zmiana była

 

Od jakiegoś czasu nie mieszkam w Polsce, ale te wasze "nie rozumiem ciebie" to jakieś upośledzenie narodowe wyższej inteligencji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując. Dwa identyczne sygnały (ten sam kabel ) tworzą dwa identyczne pliki. Dwa identyczne pliki odejmują się do zera. Więc teraz w drugą stronę. Mamy plik różnicowy w którym nic nie słychać (pliki odjęły się do zera) to oznacza że pliki które odejmowaliśmy były identyczne Jeśli zatem takie identyczne pliki powstały pomimo zastosowania dwóch różnych kabli cyfrowych to oznacza że sygnały po przejściu przez te kable też były identyczne a co za tym idzie kable nie wpływają na brzmienie. I bez względu na to co słyszymy co nam się zdaje i w co wierzymy to prawda jest taka że kable cyfrowe NIE wpływają na brzmienie. 

No nie może być inaczej. Możesz też zrobić test i skopiować plik np po USB lub po skrętce 1000 razy w tą i z powrotem. Jeśli pojawią się jakieś błędy to się one skumulują i tysięcznej kopi powinno już słychać a na pewno ujawnią się w teście różnicowym. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Nie robiłeś nigdy takiej dyszy? Może poczytaj ale na forum z efektami wodnymi
Zasadę działania dyszy laminarnej to on podobno zna. Natomiast nie zna zasady działania kabli elektrycznych i dlatego odesłałem go do fizyki na poziomie szkoły średniej.9676a44d7208d2f0ed67c76f9f44fdbb.jpg
Nie no wzruszę się za chwile...
A czepianie się "tą czy tę" gdy obie formy w potocznym języku są poprawne to co jest...
Brakuje Ci argumentów merytorycznych to się pisowni przyczepiłeś po co... ?
Żeby odwrócić uwagę od swojej nie wiedzy ?
Wybacz ale ja Ci podstaw tłumaczył nie będę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

To inaczej, bo ja nie nagrywarka i nic nie wypalałem, nie wiem dlaczego słyszę zmiany a Ty wiesz dlaczego ich nie słyszysz wiec  to nie ja nie muszę udowadniać

Ja nie wypalałem na twojej nagrywarce tylko ty. więc wybacz ale nawet nie wiem czy nie słyszę zmian:) Tym bardziej nie mam co udowadniać.

3 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

pokaz mi na przykładzie przekazu sygnału czas pogłosu ?

Nie rozmawiamy o czasie pogłosu bo póki co zajmujemy się kablem którym dane na temat dźwięku płyną np z serwera do odtwarzacza. Żeby rozmawiać o czasie pogłosy sygnał musi być zdekodowany zamieniony na analogowy wzmocniony i odtworzony przez kolumny w konkretnym pomieszczeniu. Tak daleko nie zaszliśmy. 

 

6 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Na pytanie skąd jest zmiana na nagrywarce stacjonarnej tez nie odpowiedziałeś,  ja osobiście nagrywałem i wiem ze zmiana była

Bo to twoja nagrywarka nie moja. Na oczy jej nie widziałem ? A że zmianę słyszałeś to ja nie twierdze że nie. Przypominam tylko że mówimy o wpływie kabla na transmisję sygnału cyfrowego a nie o tym czy ktoś np ty albo ja słyszymy czy nie bo ludzki słuch płata nam figle. Mówmy o faktach a nie o tym co się komu wydaje. No chyba że masz tak wybitne uzdolnienia słuchowe jak Sound który jest nad człowiekiem i słyszy zawsze i wszystko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, przemak napisał:

 

To wolę podyskutować z kimś, kto parę prac magisterskich napisał, może coś... ?

To jest tak samo słabe jakbyś nie chciał z kolorowym czy innego wyznania gadać
szkoda slow na ciebie



 

4 minuty temu, KrisNext napisał:

Bo to twoja nagrywarka nie moja. Na oczy jej nie widziałem ? A że zmianę słyszałeś to ja nie twierdze że nie. Przypominam tylko że mówimy o wpływie kabla na transmisję sygnału cyfrowego a nie o tym czy ktoś np ty albo ja słyszymy czy nie bo ludzki słuch płata nam figle. Mówmy o faktach a nie o tym co się komu wydaje. No chyba że masz tak wybitne uzdolnienia słuchowe jak Sound który jest nad człowiekiem i słyszy zawsze i wszystko

Widocznie jesteś młody i nie wiesz o czym pisze

Powtarzam, nie potrafię tego udowodnić a ty ze mną dyskutujesz jakbyś potrafił

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, jar1 napisał:

Tym bardziej, to po co go dałeś.

Żeby zmniejszyć skutki działania iskry pomiędzy stykami przełącznika sieciowego w trakcie włączania i wyłączania urządzenia.

8 godzin temu, jar1 napisał:

Nie ma rzeczy, które nie nawalą. Wszystko kwestią czasu i warunków. Wiara nie pomoże.

Zgadza się, ale można czas do pierwszej awarii mocno wydłużyć. Wiara przy eksploatacji urządzeń technicznych to kiepska metoda działania przy konstruowaniu i ocenie.

8 godzin temu, soundchaser napisał:

Ale tylko przy użyciu Lechowego pstryczka-przełączniczka.

Nie lechowego tylko takiego jak stosuje się np. w analogowych (rzadziej cyfrowych) magnetofonach studyjnych i wysokiej klasy domowych czyli "tape monitora", który został wynaleziony na długo przedtem zanim Lechu i inni zaczęli go stosować w testach porównawczych mających za zadanie uchwycić precyzyjnie różnice w dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, soundchaser napisał:

Mózg i słuch współpracują ze sobą. Dlatego niektórzy słyszą więcej.

W Wielkopolsce musiały przez chwilę przestać współpracować ;-). Ciekawe czym to było spowodowane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Nie mam pojęcia czy wpływają czy nie. Logicznie rzecz biorąc nie mają takiej możliwości.
Mogą jedynie "utrudniać" docieranie wszystkich danych. Co skutkować może pogorszeniem jakości.

A czym się to obniżenie jakości objawia? Jest mniej szczegółów, a może gra płasko?

6 godzin temu, jar1 napisał:

No bez jaj, przecież już niedawno udowodniliśmy, że kable cyfrowe nie tylko, że wpływają ale tez kierunkowe.

Ale kabel cyfrowy działa dobrze w obu kierunkach z pewnością nie jest kierunkowy ?

8 godzin temu, soundchaser napisał:

Głupoty piszesz. Mózg i słuch współpracują ze sobą. Dlatego niektórzy słyszą więcej.

Tak wiemy już to tłumaczyłeś "mózg wysyła sygnały do narządu słuchu" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.