Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel wpływający na brzmienie


J.Jerry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, malikali napisał:
W dniu 30.04.2019 o 20:18, Sine Metu napisał:
W dniu 28.04.2019 o 12:08, Kalasanty Ciaputko napisał:
Panowie ja wiem co to Bi-wiring. Zaproponowałem doświadczenie z porównaniem linki 600 core z przewodem zrobionym z powiedzmy 3x0,5mm2, odcinki 4m do HF...
Ale sine matu stwierdził że to nie jest Bi-wiring...
I tyle...
Pisanie o Bi-ampingu jest wniesieniem kolejnego chaosu bo nie o tym była mowa. 

W bi-wiringu stosuje się takie same kable. Natomiast Ty proponujesz de facto zmianę zwrotnicy.

Zauważyłem już dawno że niektórzy zmianę kabla proponują ekstremalnie cienkie vs bardzo grube, no skoro skok pojemności ma być dowodem grania kabli to wysiadam. ?

O tutaj...

Ale to jest w moim poście... Wystarczy czytać ...

4 minuty temu, Sine Metu napisał:

Koniecznie się domagasz aby Twoje chamskie ataki personalne zacząć zgłaszać do moderacji.

EOD.Kolejny w kolejce.

Już mnie raz zgłosiłeś... proszę bardzo... masz doświadczenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, soundchaser napisał:

Prawie wszystkie Twoje wypowiedzi zawierają błędy zasadnicze.
To wynika z zupełnie innego punktu widzenia i słyszenia. ?

Jprd Sound, czy pozostały w Tobie jakieś resztki godności i honoru, żebyś nikomu oprócz siebie nie zadawał pytań i wniosków co ten ktoś slyszy oprócz swojej osoby?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, malikali napisał:
4 godziny temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Ale napisałeś o skoku pojemności, hmm przyznam, że nie zastanawiałem się jaką taki przewód w tej konfiguracji może mieć pojemność. Pomyślałem może facet ma rację, trza by to sprawdzić... No i sprawdziłem... ?
Sprawdzany kabelek składa się z 10 żył każda 0,5mm2. Długość kabelka 10m bieżących.
Sprawdziłem jaką pojemność będzie miał taki kabelek stworzony z 3 żył ( przykład z proponowanego doświadczenia ), czyli 2 x (3 x 0,5mm2) i długości 10m

Napisałem i tyczyło się porównania które tutaj niedawno padło 0.5mm2 vs 6mm2, a chodziło o pojemność tego grubszego  ?

Mam banany na kablach założone, moje kable to 4m miedzi core 600 4mm2.
Z pracy jutro przyniosę miernik którym zmierzę pojemność ( do tego co mam w domu trudno fizycznie wpiąć taki kabel nawet gdyby mi się chciało rozkręcać banany ). 
Ale to i tak nie ma znaczenia mogę się założyć że ten kabel będzie mieć mniejszą pojemność niż ten 3x0,5mm2 proponowany przeze mnie.
A nawet jeśłi będzie mieć 5 razy więcej czy mniej to jest to nic w porównaniu z tym co jest w zwrotnicach.
I przypominam że proponowane doświadczenie nie miało dotyczyć niskotonowca, bo moim zdaniem jest mało wrażliwy na takie roszady kablami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minutes ago, Chicago said:

Myślałem, że pogodzę obozy słuchem treściwym, ale widzę, że dalej wszyscy w okopach ?

To nie takie łatwe. Prędzej problebem zajmie się mechanika kwantowa jak obozy pogodzą ?

Tu nie chodzi o sedno, tu chodzi o różnicę zdań samą w sobie. Jednych ponosi i mogą się wyładować, inni mają z tego rozrywkę, same plusy,... dodatnie i ujemne ?

41 minutes ago, Chicago said:

Nie kupię więcej tych strun co przed chwilą założylem - ale syf! A kiedyś mi się podobało... ???  ?

Daj im szansę, niech się wygrzeją ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Sine Metu napisał:

Lepszy kiepski dowcip niż kiepski słuch.

Miałem Cię za inteligentniejszego. Szkoda prądu nawet na odpowiadanie na te Twoje żenujące próby prowokacji.

Pa.

21 minut temu, Bunk napisał:

Jprd Sound, czy pozostały w Tobie jakieś resztki godności i honoru, żebyś nikomu oprócz siebie nie zadawał pytań i wniosków co ten ktoś slyszy oprócz swojej osoby?

Resztki godności zachowasz Ty, jeśli nie będziesz się wpdalł w dyskusje, których nie rozumiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, soundchaser napisał:

Resztki godności zachowasz Ty, jeśli nie będziesz się wpdalł w dyskusje, których nie rozumiesz.

Ty natomiast rozumiesz o czym piszesz. Skompromitowałeś się to zamilknij na moment, tego wymaga uczciwe podejście do siebie. A ty nadal innym o słyszeniu prawisz. A idź w diabły z takim słyszeniem jak Twoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bunk napisał:

Skompromitowałeś się to zamilknij

A czemu Ty nie zamilknąłeś na zawsze po tych wszystkich kompromitacjach?
I to pisanych szczerze, z głupoty, a nie z chwili słabości?  spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, soundchaser napisał:

A czemu Ty nie zamilknąłeś na zawsze po tych wszystkich kompromitacjach?
I to pisanych szczerze, z głupoty, a nie z chwili słabości?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A czyli 4 piwa w akcji, ok. Proszę o cytaty. Bo ja zapewnień o nieskalanym słuchu chyba nie muszę cytować. EDIT czy to laptop jest teraz na podorędziu  czy też szybkie przewinięcie. Coś tam zawsze jest, tylko nie słaby słuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bunk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bunk napisał:

Proszę o cytaty

Ja nie kolekcjonuję Twoich głupich postów, jak Malikali, czy jego kolega Sinte "coś tam".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, soundchaser napisał:

Ja nie kolekcjonuję Twoich głupich postów, jak Malikali, czy jego kolega Sinte "coś tam".

Skoro masz zero do napisania innym, skup się na sobie. Bo nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że każda Twoja uwaga wobec kogokolwiek, nawet wobec mnie, jeśli chodzi o słyszenie, rozbija się o Twoje "słyszenie", czyli próżnię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Chicago napisał:

Dam, ale i tak jutro kupię te właściwe, albo może spróbuję zupełnie czegoś nowego - zobaczymy ?

Kup monokrystaliczne, po obróbce cryo. Są bardziej audiofilskie.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, soundchaser napisał:

czy jego kolega Sinte "coś tam".

O jaki złośliwy, ja oczywiście tez nie wiem co ten nick oznacza i nie wnikam. To tylko nick. Ale ty musiałeś upokorzyć NICK, heh. Jakim małym człowiekiem jesteś Sound......chaser. NIe zniżę się do tego poziomu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2019 o 14:36, Adam_85 napisał:

Wrażenie ma to do siebie, że jest subiektywne i niekoniecznie trafne. Z reguły żeby wyrobić sobie opinię o kimś lub o czymś trzeba poświęcić temu odpowiednią ilość czasu i uwagi. To takie trochę "nasze" jest. Szybka ocena i szybkie wyciąganie wniosków, życie w jakimś przeświadczeniu. Po co zadawać sobie trud by coś się dowiedzieć, by coś zweryfikować, by coś sobie wypracować, by czegoś się nauczyć..  Strefa komfortu zachowana? Nie dochodzi czynnik, który komplikuje problem, zagadnienie, życie? To i lżej się żyje ? Oczywiście nie twierdze, że Ty taki jesteś, ale takie opinie są "śliskim" gruntem.

A nie sądzisz że dokładnie tak samo jest ze słyszącymi. Ktoś słyszy różnicę ale nie wnika czy to możliwe czy to czasem nie jest sprzeczne z prawami fizyki, czy to czasem nie jest wrażenie... Po co weryfikować przecież słyszę a jak słyszę no to przecież tak musi być mimo że to kłóci się z logiką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

31 minut temu, Bunk napisał:

Skoro masz zero do napisania innym, skup się na sobie. Bo nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że każda Twoja uwaga wobec kogokolwiek, nawet wobec mnie, jeśli chodzi o słyszenie, rozbija się o Twoje "słyszenie", czyli próżnię.

22 minuty temu, Bunk napisał:

O jaki złośliwy, ja oczywiście tez nie wiem co ten nick oznacza i nie wnikam. To tylko nick. Ale ty musiałeś upokorzyć NICK, heh. Jakim małym człowiekiem jesteś Sound......chaser. NIe zniżę się do tego poziomu.

Masz problem ze sobą...duży problem.
Sorry, ale musisz go rozwiązać sam. Może żona Ci pomoże, albo dzieci? Ktoś bliski w każdym bądź razie.
Życzę Ci powrotu do równowagi psychicznej.

Aha - mniej pij, bo moje 4 piwa tyle agresji nie wywołały.  0fuck.gif

 

28 minut temu, porlick napisał:

Kup monokrystaliczne, po obróbce cryo. Są bardziej audiofilskie.

?

Nawet jak dyskusja jest neutralna, to Twój post zawsze jest jednokierunkowy i taki "merytoryczny", jak zawsze.
Inaczej nie potrafisz...współczuję.

Tylko bez piłeczki pong-pongowej proszę, bo to już mnie znudziło. Wymyśl może coś mądrzejszego na ew. ripostę. Na przykład, że naukę mam w dupie.  0elvis.gif

17 minut temu, KrisNext napisał:

A nie sądzisz że dokładnie tak samo jest ze słyszącymi. Ktoś słyszy różnicę ale nie wnika czy to możliwe czy to czasem nie jest sprzeczne z prawami fizyki, czy to czasem nie jest wrażenie... Po co weryfikować przecież słyszę a jak słyszę no to przecież tak musi być mimo że to kłóci się z logiką.

Nie, jest dokładnie inaczej. To nie słyszący drążą maniakalnie temat. Słyszącym wystarczy, że słyszą, a sceptycy żądają dowodów. których sami nie potrafią znaleźć, mimo iż posiadają taką wielką wiedzę naukowo-techniczną.
Swoisty paradoks. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2019 o 15:46, soundchaser napisał:

Najśmieszniejsze jest jednak to, że ci techniczni-pomiarowcy poruszają się po omacku i do dziś nie udało się żadnemu z Was zbadać i wytłumaczyć wpływu wielu elementów (w tym też kabli) na brzmienie systemu. Tyle pracy włożonej w to DLACZEGO słychać i zero efektów.

Rozumiem że ty nie poruszasz się po omacku? Ty już wiesz co ma jaki wpływ i w jakich warunkach? Skoro masz tak ogromne doświadczenie i na podstawie swoich osobistych doświadczeń, obserwacji i eksperymentów, potrafisz świadomie kształtować brzmienie sprzętu, to czemu nie oświecisz ślepych i głuchych sceptyków. Zaprezentuj system który wszystkich powali na kolana. Opisz reguły doboru elementów toru, które będzie można zweryfikować. Nie dziwi cię fakt że zazwyczaj jest tak że jeden słyszący coś zachwala inny krytykuje, jeden słyszy, drugi nie. Za każdym razem jest tłumaczenie że to indywidualny system itd. Jednym słowem żadnej reguły. Zbuduj np. wzmacniacz z wykorzystaniem całego swojego doświadczenia w doborze elementów, kabli, bezpieczników i czego tylko zechcesz. Zaprezentuj np na Audio Show. Powal słuchaczy na kolana. 

Póki co jesteś na etapie "a mnie się bardziej podoba..." i "a ja słyszę napoleona i co? wolno mi"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie - po coś się tyle napisał, skoro nie rozumiesz o co tu chodzi?
Ja nie jestem technikiem-pomiarowcem, więc nie do mnie należy udowadnianie tego.
Sceptycy mają podobno wiedzę i narzędzia, by to wyjaśnić.
A ponieważ nie potrafią, to wymyślają bzdurne teorie, że "nie słychać".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, KrisNext napisał:

i "a ja słyszę napoleona i co? wolno mi"

Ależ wolno, tylko to forum raczej skupia ludzi z innym hobby ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, soundchaser napisał:

Nawet jak dyskusja jest neutralna, to Twój post zawsze jest jednokierunkowy i taki "merytoryczny", jak zawsze.
Inaczej nie potrafisz...współczuję.

Nie dość, że nie rozróżnisz trąbki od saksofonu, to także poważnej wypowiedzi od dowcipu.

Jesteś aż tak ograniczony, czy po prostu próbujesz dowalić???

Następnym razem, jak zechcę żartować, specjalnie dla ciebie zrobię o tym przypis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Chicago napisał:

Nie kupię więcej tych strun co przed chwilą założylem - ale syf! A kiedyś mi się podobało... ???  ?

A próbowałeś kiedy John Pearse ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego szukasz..Jeśli ma być duży" donośny i jędrny w dole dźwięk to tak. Sprawiają wrażenie nieco głośniejszych i rezonujących niż sporo innych. W akordach dół lubi warknąć. Akustyczny "drewniany" pierwiastek też nieco lepiej wydobywają. W porównaniu z Martinami powiedzmy. Góra perkusyjny okrągły atak. Ale to też może zależeć od instrumentu. Strojenie w menzurze też. Poza tym fajne dźwięczne struny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Фома
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne - spróbuję, bo niby dlaczego nie, prawda? Mój Martin nie ma oczywiście jakiegoś spektakularnego dołu - mniejsze matowe body ogranicza głębię, ale w innych aspektach jest super. Ma swój charakter - kocham ją. Mam tego Martina już chyba z 11 lat ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_0505.thumb.JPG.7673bb3ccb7315e0287a09147faa28e9.JPGIMG_0506.thumb.JPG.500408602c0e65a9df3dd0b58028abd6.JPGIMG_0507.thumb.JPG.4a2276becc719d240c8f5d05684182e8.JPG

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:
22 godziny temu, malikali napisał:

Zauważyłem już dawno że niektórzy zmianę kabla proponują ekstremalnie cienkie vs bardzo grube, no skoro skok pojemności ma być dowodem grania kabli to wysiadam. ?

O tutaj...

Ale to jest w moim poście... Wystarczy czytać ... 

Czytaj ze zrozumieniem to raz, dwa to była odp do Sine Metu

9 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Mam banany na kablach założone, moje kable to 4m miedzi core 600 4mm2.

Mowa była o porównaniu do 6mm2 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, KrisNext napisał:

 Zbuduj np. wzmacniacz z wykorzystaniem całego swojego doświadczenia w doborze elementów, kabli, bezpieczników i czego tylko zechcesz. Zaprezentuj np na Audio Show. Powal słuchaczy na kolana. 

Jeżeli piszesz takie rzeczy to najwidoczniej o audio nie masz zbyt dużego pojecia i ciekawe czy byłeś chociaż na jednym Audio Show. Twoja propozycja jest uważam bardzo nietrafiona. Oczywiście można zrobić tak jak piszesz, ale czego się w taki sposób dowiesz? Czegoś o wzmacniaczu czy czegoś o systemie, w którym miałby grać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, malikali napisał:

Czytaj ze zrozumieniem to raz, dwa to była odp do Sine Metu

Mowa była o porównaniu do 6mm2 ?

Do sine matu ale dotyczyła mojej propozycji.
Propozycji w której to rzekomo proponuję skrajne średnice przewodów...


Proponowane doświadczenie miało polegać na użyciu 2x(3x0,5mm2), i nie ma znaczenia czy to będzie porównanie z linką 4 czy 6mm2 core 600... 
Ale jak już się czepiasz różnicy pojemności kabla 4 a 6mm2 mogę spiąć moje dwa kable i zmierzyć pojemność.
Oczywiście powiesz że to nie to samo ? . To dla świętego spokoju mogę pomnożyć albo podzielić wynik przez 5 albo nawet 10 ? ...
Twoja decyzja ?
Ale jestem pewien, że  tak zmierzona, podzielona czy pomnożona wartość będzie wartością bez znaczenia dla pracy zwrotnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kalasanty Ciaputko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Do sine matu ale dotyczyła mojej propozycji.
Propozycji w której to rzekomo proponuję skrajne średnice przewodów...

Nie napisałem jakiej, wypowiedź jednoznacznie ma charakter ogólny ?

17 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Proponowane doświadczenie miało polegać na użyciu 2x(3x0,5mm2), i nie ma znaczenia czy to będzie porównanie z linką 4 czy 6mm2 core 600... 
Ale jak już się czepiasz różnicy pojemności kabla 4 a 6mm2 mogę spiąć moje dwa kable i zmierzyć pojemność.
Oczywiście powiesz że to nie to samo ? . To dla świętego spokoju mogę pomnożyć albo podzielić wynik przez 5 albo nawet 10 ? ...
Twoja decyzja ?
Ale jestem pewien, że  tak zmierzona, podzielona czy pomnożona wartość będzie wartością bez znaczenia dla pracy zwrotnicy.

A i będziesz zakładał jak RS bez sprawdzania ? Swoją drogą nie wiem co chcesz udowodnić dla mnie jak ktoś proponuje podłączanie kabli bardzo cienkich vs grubych pod kolumny to celowo chce wpłynąć na wynik testu, a poczytaj jakie były proponowane te cienkie kable, chyba w tym wątku nawet, że nie wspomnę o węglowych co już jest kuriozalne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, malikali napisał:

Nie napisałem jakiej, wypowiedź jednoznacznie ma charakter ogólny ?

A i będziesz zakładał jak RS bez sprawdzania ? Swoją drogą nie wiem co chcesz udowodnić dla mnie jak ktoś proponuje podłączanie kabli bardzo cienkich vs grubych pod kolumny to celowo chce wpłynąć na wynik testu, a poczytaj jakie były proponowane te cienkie kable, chyba w tym wątku nawet, że nie wspomnę o węglowych co już jest kuriozalne ?

Wypowiedz ma charakter ogólny i tylko zbieg okoliczności że znalazła się w niej moja propozycja użycia 3x0,5mm2.
3x0,5mm2 to nie jest bardzo cienki kabel- wyliczenia masz kilka stron wcześniej. 
I dwa znów manipulujesz, nie proponowałem pod taki kabel podpięcia kolumny. proponowałem Bi-wiring.
Niskotonowce linką np. 4mm2 a ten rzeczony 2x(3x0,5mm2) na wysokotonowce.
To zasadnicza różnica.
Jak dla mnie chciałeś ośmieszyć doświadczenie, dać do zrozumienia że to bez sensu bo różnice w średnicach są kolosalne. Wyliczyłem i udowodniłem Ci że parametry elektryczne takiego z mojego przykładu kabla( opór i pojemność ) nie mają znaczenia dla zwrotnicy. Ktoś chyba sugerował że tym kablem chcę zmieniać punkt pracy zwrotnicy ... 

Pisałem, że z pracy ( do tego co mam w domu nie wejdą banany ) wezmę miernik i sprawdzę jaką pojemność mają moje kable 4m długości 4mm2 600 core.
I to ja proponowałem podpiąć wysokotonowce  tak stworzonym przewodem [ 2x(3x0,5mm2)] i nie wiem nic o przewodach węglowych. Wplątanie przewodów weglowych do tego przykładu jest jak mieszanie Bi-ampingu z Bi-wiringiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, porlick napisał:

Jesteś aż tak ograniczony

Ja ograniczony? To przecież Ty znów nie zrozumiałeś mojego wpisu.
 

11 godzin temu, porlick napisał:

po prostu próbujesz dowalić???

A Ty co robisz bez przerwy na forum?
 

11 godzin temu, porlick napisał:

Nie dość, że nie rozróżnisz trąbki od saksofonu, to także poważnej wypowiedzi od dowcipu.

Co to jest jak nie próba dowalenia, hipokryto?
Poza tym wszystkie Twoje posty w tego typu wątkach są dowcipami ukierunkowanymi na dowalenie tym, którzy słyszą więcej niż Ty.


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, soundchaser said:

To nie słyszący drążą maniakalnie temat. Słyszącym wystarczy, że słyszą, a sceptycy żądają dowodów. których sami nie potrafią znaleźć, mimo iż posiadają taką wielką wiedzę naukowo-techniczną.

Litości sound. Gdyby słyszącym faktycznie to wystarczyło ten temat nie miałby nawet 1/100 tych postów. Słyszący chcą też żeby im wierzono, a że nie potrafią tego udowodnić to biją pianę przez 130 stron. Jeśli rzeczywiście wystarczy ci, że słyszysz to po co uczestniczysz w tym sporze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.