Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel wpływający na brzmienie


J.Jerry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi



Słyszący chcą też żeby im wierzono, a że nie potrafią tego udowodnić to biją pianę przez 130 stron.


Kupujący Rolexa chcą szanowania tego zakupu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, soundchaser napisał:

Nie, jest dokładnie inaczej. To nie słyszący drążą maniakalnie temat. Słyszącym wystarczy, że słyszą, a sceptycy żądają dowodów. których sami nie potrafią znaleźć, mimo iż posiadają taką wielką wiedzę naukowo-techniczną.
Swoisty paradoks. 

Znów nie zrozumiałeś tego co było napisane. Adam 85 zarzucił że sceptycy nie weryfikują nie chcą sie nauczyć itd. patrz cytat poniżej 

 
 
 
13 godzin temu, KrisNext napisał:

Po co zadawać sobie trud by coś się dowiedzieć, by coś zweryfikować, by coś sobie wypracować, by czegoś się nauczyć..  Strefa komfortu zachowana? Nie dochodzi czynnik, który komplikuje problem, zagadnienie, życie? To i lżej się żyje ? Oczywiście nie twierdze, że Ty taki jesteś, ale takie opinie są "śliskim" gruntem.

A ty Sound przeczytaj swoja odpowiedź raz jeszcze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, soundchaser napisał:

Chłopie - po coś się tyle napisał, skoro nie rozumiesz o co tu chodzi?
Ja nie jestem technikiem-pomiarowcem, więc nie do mnie należy udowadnianie tego.
Sceptycy mają podobno wiedzę i narzędzia, by to wyjaśnić.
A ponieważ nie potrafią, to wymyślają bzdurne teorie, że "nie słychać".

Nie nie prosze cie o wyjasnienia. Proponuje tylko o to byś zaprezentował wszystkim swoje doświadczeine praktyczne. Nie muisz tłumaczyc co jak działa wystarczy że zmodyfikujesz sytem wg swoich doświadczeń i poddasz go oceine. Boisz się że tylko tobie będzie się podobał? Juź wielokrotnie ci pisałem że możesz słyszeć nawet napoleona. Ale ty zarzucasz sceptykom że są głusi bo nie słyszą tego co ty i że próbują naukowo potwierdzić występownie zjawisk które podobno ty słyszysz. Jeśli jesteś pewny swego i jeśli uważasz że projektowanie urządzeń z wykozystaniem nauki jest gorsze od twojego testowania wszystkiego na pałe to zaprezentuj szerokiemu gronu swoje osiagnięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Adam_85 napisał:
13 godzin temu, KrisNext napisał:

 Zbuduj np. wzmacniacz z wykorzystaniem całego swojego doświadczenia w doborze elementów, kabli, bezpieczników i czego tylko zechcesz. Zaprezentuj np na Audio Show. Powal słuchaczy na kolana. 

Jeżeli piszesz takie rzeczy to najwidoczniej o audio nie masz zbyt dużego pojecia i ciekawe czy byłeś chociaż na jednym Audio Show. Twoja propozycja jest uważam bardzo nietrafiona. Oczywiście można zrobić tak jak piszesz, ale czego się w taki sposób dowiesz? Czegoś o wzmacniaczu czy czegoś o systemie, w którym miałby grać?

Dowiem się czy podejście czysto empiryczne jest skuteczne. Czy wymienianie kolejnych elementów w zasadzie na pałę prowadzi do poprawy. Zarzucasz mi, że nie mam pojęcia o audio... a co powiesz na często pojawiające się posty na forum DIY "nie znam się na elektronice, ale zmodyfikowałem swój sprzęt poprzez wymianę (tu lista gniazd kondensatorów kabli itd.) „ i teraz jest znaaaacznie lepiej. To jest przejaw znania się? Czy kompletnego braku pokory w stosunku projektanta sprzętu? Słyszący często tak właśnie robią. Coś wymieniają nie bardzo wiedząc, do czego to służy a potem głoszą POPRAWIŁEM brzmienie systemu, bo wymieniłem kondensator w zasilaczu, bezpiecznik, i kabel zasilający. Czyli "te głupie inżyniery projektowały projektowały a i tak popraiłem". Jeśli twierdzisz (generalizujesz), że coś np. kable wpływają na brzmienie. To znaczy, że inni powinni móc zweryfikować to, co mówisz. Bo jeśli nie da się zweryfikować to możesz, co najwyżej mówić o swoich indywidualnych odczuciach, gustach i upodobaniach a to zdecydowanie, co innego niż generalna zasada. Oczywiście jest tak, że kilka osób może mieć podobne gusta do twoich i potwierdzi, że też im się podoba. Ale jeśli część słuchaczy jest odmiennego zdania lub nie słyszą wpływu danego elementu to nie można mówić o generalnej zasadzie. Jeśli stwierdzisz - "dioda przepuszcza prąd w jedna stronę" to każdy może potwierdzić to zjawisko bez względu na to czy mu się podoba czy nie, czy ma taki czy inny gust, czy robi to w nocy w dzień czy po czterech piwach itd. Dioda tak działa i to jest generalna zasada obowiązująca w każdych warunkach. Rozróżniaj, więc ogólne zasady działania od własnych niepotwierdzonych w żaden sposób odczuć. 

Jeśli twierdzisz, że można poprawić brzmienie to pochwal się jak poprawiłeś i tyle. Inżynierowie tak właśnie robią. Projektują sprzęt i pokazują, co osiągnęli a ty, jako potencjalny klient możesz zweryfikować czy dobrze zaprojektowali czy źle.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, KrisNext napisał:

Dowiem się czy podejście czysto empiryczne jest skuteczne. Czy wymienianie kolejnych elementów w zasadzie na pałę prowadzi do poprawy. Zarzucasz mi, że nie mam pojęcia o audio... a co powiesz na często pojawiające się posty na forum DIY "nie znam się na elektronice, ale zmodyfikowałem swój sprzęt poprzez wymianę (tu lista gniazd kondensatorów kabli itd.) „ i teraz jest znaaaacznie lepiej. To jest przejaw znania się? Czy kompletnego braku pokory w stosunku projektanta sprzętu? Słyszący często tak właśnie robią. Coś wymieniają nie bardzo wiedząc, do czego to służy a potem głoszą POPRAWIŁEM brzmienie systemu, bo wymieniłem kondensator w zasilaczu, bezpiecznik, i kabel zasilający. Czyli "te głupie inżyniery projektowały projektowały a i tak popraiłem". Jeśli twierdzisz (generalizujesz), że coś np. kable wpływają na brzmienie. To znaczy, że inni powinni móc zweryfikować to, co mówisz. Bo jeśli nie da się zweryfikować to możesz, co najwyżej mówić o swoich indywidualnych odczuciach, gustach i upodobaniach a to zdecydowanie, co innego niż generalna zasada. Oczywiście jest tak, że kilka osób może mieć podobne gusta do twoich i potwierdzi, że też im się podoba. Ale jeśli część słuchaczy jest odmiennego zdania lub nie słyszą wpływu danego elementu to nie można mówić o generalnej zasadzie. Jeśli stwierdzisz - "dioda przepuszcza prąd w jedna stronę" to każdy może potwierdzić to zjawisko bez względu na to czy mu się podoba czy nie, czy ma taki czy inny gust, czy robi to w nocy w dzień czy po czterech piwach itd. Dioda tak działa i to jest generalna zasada obowiązująca w każdych warunkach. Rozróżniaj, więc ogólne zasady działania od własnych niepotwierdzonych w żaden sposób odczuć. 

Odbiór dźwięku jest na tyle indywidualną i subiektywną kwestią, że mamy tak wielki rynek audio jaki mamy. To co piszesz jest oderwane od rzeczywistości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adam_85 napisał:

Odbiór dźwięku jest na tyle indywidualną i subiektywną kwestią, że mamy tak wielki rynek audio jaki mamy. To co piszesz jest oderwane od rzeczywistości. 

Jasne i to upoważnia cię generalizowania i tworzenia nowych teorii by uzasadnić swoje odczucia i wrażenia z odsłuchu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, KrisNext napisał:

Jeśli twierdzisz, że można poprawić brzmienie to pochwal się jak poprawiłeś i tyle. Inżynierowie tak właśnie robią. Projektują sprzęt i pokazują, co osiągnęli a ty, jako potencjalny klient możesz zweryfikować czy dobrze zaprojektowali czy źle.  

Czy dobrze zaprojektowali? Co znaczy dobrze :-)? Dobrze technicznie czy dobrze dobrze dla uszu? Jeżeli dobrze dla uszu, to dla wszystkich czy tylko dla wybranych? ?

4 minuty temu, KrisNext napisał:

Jasne i to upoważnia cię generalizowania i tworzenia nowych teorii by uzasadnić swoje odczucia i wrażenia z odsłuchu. 

A gdzie generalizuje? Nigdy nikomu nie wpajałem, co komu ma grać i jak ? Za to są osoby w tym wątku, które chetnie sięgają do takich praktyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adam_85 napisał:
14 minut temu, KrisNext napisał:

Jeśli twierdzisz, że można poprawić brzmienie to pochwal się jak poprawiłeś i tyle. Inżynierowie tak właśnie robią. Projektują sprzęt i pokazują, co osiągnęli a ty, jako potencjalny klient możesz zweryfikować czy dobrze zaprojektowali czy źle.  

Czy dobrze zaprojektowali? Co znaczy dobrze :-)? Dobrze technicznie czy dobrze dobrze dla uszu? Jeżeli dobrze dla uszu, to dla wszystkich czy tylko dla wybranych? ?

Dobrze pod każdym względem... Ty weryfikujesz czy ci się podoba i to wg. swoich własnych kryteriów. Jak ci sie podoba kupujesz a jak nie to nie. Rynek sam weryfikuje czy statystycznie sie podoba czy nie. Najważniejsze że projektant coś robi i poddaje to ocenie wypuszczająć produkt na rynek a nie kończy na twierdzeniu "zbudowałem najlepszy wzmacniacz na świecie". A właśnie tak to wygląda u słyszących wymieniaczy. Twierdzą oni "Zmodyfikowałem sprzęt, teraz jest rewelacja" ale nie zaprezentuje go nigdzie bo to przecież kwestia gustu więc po co. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, KrisNext napisał:

A właśnie tak to wygląda u słyszących wymieniaczy. 

Tak, a u których? 

9 minut temu, KrisNext napisał:

Dobrze pod każdym względem... Ty weryfikujesz czy ci się podoba i to wg. swoich własnych kryteriów. Jak ci sie podoba kupujesz a jak nie to nie. Rynek sam weryfikuje czy statystycznie sie podoba czy nie. 

Jeżeli tak uważasz to nie można przejść obojętnie obok kwestii okablowania, czy innych "gadżetów" ? Bo rynek mówi, że te rzeczy mają się świetnie.

 

9 minut temu, KrisNext napisał:

 Twierdzą oni "Zmodyfikowałem sprzęt, teraz jest rewelacja" ale nie zaprezentuje go nigdzie bo to przecież kwestia gustu więc po co. 

Piszesz ogólnikami, takimi trochę w sferze po części fantasy. Pojedź sobie na audio-show i przejdź się po pokojach najlepiej w jakiejś grupie. Zobacz jak ludzie mogą mieć różne gusta i jak inaczej brzmi każdy prezentowany zestaw. Może to by Ci trochę otworzyło oczy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Adam_85 napisał:

Tak, a u których? 

U ciebie? Żeby daleko nie szukać. 

Twierdzisz, że za pomocą kabli poprawiłeś brzmienie systemu. Pochwal się i poddaj ocenę swoje zmiany np. na wystawie.

Adam nie mam nic do ciebie, ale nie dziwi cię, że żaden ze słyszących nie prezentuje się na wystawach i nie chwali swoimi osiągnięciami? Jest firma Brabus, która przerabia mercedesy. Są w tym dobrzy i chwalą się, co potrafią zrobić. Znasz jakąś firmę, która tuninguje sprzęt audio? Kupujesz sobie wzmacniacz jakiejś firmy zanosisz do firmy tuningującej i dostajesz jeszcze lepszy. Albo cały system firma ci dobiera kable, wymienia, co tam potrzeba, wygrzewa w kontrolowanych warunkach i jest efekt wow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

I dwa znów manipulujesz, nie proponowałem pod taki kabel podpięcia kolumny. proponowałem Bi-wiring.

Ktoś inny słyszący kable proponował, żeby połączyć tak kolumny ze wzmacniaczem.

5 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Jak dla mnie chciałeś ośmieszyć doświadczenie, dać do zrozumienia że to bez sensu bo różnice w średnicach są kolosalne. Wyliczyłem i udowodniłem Ci że parametry elektryczne takiego z mojego przykładu kabla( opór i pojemność ) nie mają znaczenia dla zwrotnicy. Ktoś chyba sugerował że tym kablem chcę zmieniać punkt pracy zwrotnicy ...  

Jak dla Ciebie sobie dopowiadasz jakieś przypuszczenia i domniemywasz jak RS ? I ciągle słyszę ja, ja Ty chyba się nie wypowiadasz za wszystkich słyszących na tym forum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, KrisNext napisał:

U ciebie? Żeby daleko nie szukać. 

 

Kolego weź się lepiej zajmij Napoleonem, a pozwól, że ja będę robił to na co będę miał ochotę.

 

20 minut temu, KrisNext napisał:

Twierdzisz, że za pomocą kabli poprawiłeś brzmienie systemu. Pochwal się i poddaj ocenę swoje zmiany np. na wystawie.

Gdybyś odrobinę się interesował, to na nie jednym audioshow można było sobie takie rzeczy publicznie weryfikować ? Twój brak pojęcia i Twoja ofensywna postawa wynikająca z Twojej wyobraźni nie bardzo mnie interesuje.

22 minuty temu, KrisNext napisał:

Adam nie mam nic do ciebie, ale nie dziwi cię, że żaden ze słyszących nie prezentuje się na wystawach i nie chwali swoimi osiągnięciami? Jest firma Brabus, która przerabia mercedesy. Są w tym dobrzy i chwalą się, co potrafią zrobić. Znasz jakąś firmę, która tuninguje sprzęt audio? Kupujesz sobie wzmacniacz jakiejś firmy zanosisz do firmy tuningującej i dostajesz jeszcze lepszy. Albo cały system firma ci dobiera kable, wymienia, co tam potrzeba, wygrzewa w kontrolowanych warunkach i jest efekt wow.

Po tym co piszesz to wydaje mi się, że dobrze by było jakbyś zmienił hobby. Są już firmy, które robią przeróżne rzeczy i mało tego są w tym specjalistami i korzystają ze wszystkich możliwych dobrodziejstw techniki, a przy okazji nie mają problemów ani z gniazdami, ani z kablami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, malikali napisał:

Ktoś inny słyszący kable proponował, żeby połączyć tak kolumny ze wzmacniaczem.

Jak dla Ciebie sobie dopowiadasz jakieś przypuszczenia i domniemywasz jak RS ? I ciągle słyszę ja, ja Ty chyba się nie wypowiadasz za wszystkich słyszących na tym forum?

Ja sie nie wypowiadam za nikogo.
Jeżeli w czyimś poście jest mój post to jest to odpowiedź na mojego posta.
W Twoim poście jest mój post opisujący moją propozycję, wnioskuję że odpowiedziałeś na mój post.
A teraz twierdzisz że odpowiedziałeś ogólnikowo.
Może ta zmiana wynika z podania moich wyliczeń?
Ale już mi się nie chce...
Nie chce mi się już udowadniać że nie jestem słoniem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to przez tych ładnych kilkanaście lat nie doczekałem się na żadne projekty niesłyszących, które to zaprojektowane zgodnie ze sztuką inżynierska rozwalają te wszystkie audiofilskie wydumki.  A może ktoś jakiś, taki super projekt zauważył w zakładce DIY. 

Zresztą co się dziwić, audio to raczej hobby dla słyszących ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jar1 napisał:

Ja to przez tych ładnych kilkanaście lat nie doczekałem się na żadne projekty niesłyszących, które to zaprojektowane zgodnie ze sztuką inżynierska rozwalają te wszystkie audiofilskie wydumki.  A może ktoś jakiś, taki super projekt zauważył w zakładce DIY. 

Zresztą co się dziwić, audio to raczej hobby dla słyszących ?

Rozumiem że swój sprzęt sam zaprojektowałeś  od początku do końca. Nie złożyłeś tylko zaprojektowałeś tak? Policzyłeś wartości wszystkich elementów, dobrałeś półprzewodniki, zaprojektowałes płytki, obudowy itd.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KrisNext napisał:

Rozumiem że swój sprzęt sam zaprojektowałeś  od początku do końca. Nie złożyłeś tylko zaprojektowałeś tak? Policzyłeś wartości wszystkich elementów, dobrałeś półprzewodniki, zaprojektowałes płytki, obudowy itd.?

W większości tak. 

Nawet kabelek sieciowy audiofilski ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Adam_85 napisał:

Kolego weź się lepiej zajmij Napoleonem, a pozwól, że ja będę robił to na co będę miał ochotę.

I wszystko w temacie słyszenia:) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KrisNext napisał:

I wszystko w temacie słyszenia:) 

Nie podejmujesz żadnego wysiłku wypisując jakieś bzdury, które sobie wymyślasz, a ja mam tracić swój czas dla osoby, która nie jest zainteresowana faktami. Gdybyś był tutaj z powodu audio to zadałbyś sobie trudu by się zorientować w temacie, pojawiłbyś się na audio show, odwiedził ludzi z okolicy, którzy mają lepsze zestawy itd. to nie jest trudne, trzeba tylko chcieć, ale jak ktoś woli pisać głupoty na forum zamiast podjąć wysilek, który naświetli mu sprawę to ta osoba ma problem, nie ja ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jar1 napisał:

W większości tak. 

Nawet kabelek sieciowy audiofilski ?

No PROJEKT kabla opisany przez ciebie ... brak słów, jak ktoś tam napisał MIT normalnie. Zapomniałeś tylko dopisać z jakim momentem dokręcałeś śrubki. 

A jeśli chodzi o twój sprzęt to napisz coś więcej. Może jakis schemat żeby taki sceptyk jak ja mógł sie czegoś nauczyć. Pochwal się z tego co piszesz masz czym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KrisNext napisał:

No PROJEKT kabla opisany przez ciebie ... brak słów, jak ktoś tam napisał MIT normalnie. Zapomniałeś tylko dopisać z jakim momentem dokręcałeś śrubki. 

A jeśli chodzi o twój sprzęt to napisz coś więcej. Może jakis schemat żeby taki sceptyk jak ja mógł sie czegoś nauczyć. Pochwal się z tego co piszesz masz czym. 

Wiedziałem, ze ci się podoba. Taki na miarę możliwości pojmowania, choć, jak widać i tak za trudny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam_85 napisał:

Jeżeli tak uważasz to nie można przejść obojętnie obok kwestii okablowania, czy innych "gadżetów" ? Bo rynek mówi, że te rzeczy mają się świetnie.

Rynek gadżetów to biznes, na którym łatwo zarobić. Wystarczy pomysł, dopisamna ideologia, podsmarowane recenzje i paru jeleni, którzy się na to złapią. Jak sprzedaż idzie słabo, do akcji wchodzą wzmacniacze, a bzdury powtarzane tysiące razy, stają się "prawdami objawionymi". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adam_85 napisał:
8 minut temu, KrisNext napisał:

I wszystko w temacie słyszenia:) 

Nie podejmujesz żadnego wysiłku wypisując jakieś bzdury, które sobie wymyślasz, a ja mam tracić swój czas dla osoby, która nie jest zainteresowana faktami. Gdybyś był tutaj z powodu audio to zadałbyś sobie trudu by się zorientować w temacie, pojawiłbyś się na audio show, odwiedził ludzi z okolicy, którzy mają lepsze zestawy itd. to nie jest trudne, trzeba tylko chcieć, ale jak ktoś woli pisać głupoty na forum zamiast podjąć wysilek, który naświetli mu sprawę to ta osoba ma problem, nie ja ?

Skąd wiesz że nie byłem na Wystawie? Skąd wiesz że nie odwiedzałem ludzi? Skąd wiesz jaki sprzęt widziałem i jakiego słuchałem? U ciebie nie byłem fakt ale świat istnieje równiez poza toba. Co jest według ciebie głupotą to że słychać izolacje czy to że ktoś poddaje to w wątpliwość? Wiem że głeboko wierzysz w to co słyszysz ale jak ci pokazałem są tay co wierzą że słyszą napoleona. Jaka jest między wami różnica? Twoje słowo i zapewnienie że tak jest? 

Ps Podaj link do jakiejś firmy która zajmuje się tuningiem sprzętu aduio 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, porlick napisał:

Rynek gadżetów to biznes, na którym łatwo zarobić. Wystarczy pomysł, dopisamna ideologia, podsmarowane recenzje i paru jeleni, którzy się na to złapią. Jak sprzedaż idzie słabo, do akcji wchodzą wzmacniacze, a bzdury powtarzane tysiące razy, stają się "prawdami objawionymi". 

Jakby tak łatwo było zarabiać na rzeczach, które nic nie robią, to mielibyśmy wielu bogatych ludzi ? Nie wiem skąd przekonanie, że ludzie kupują za swoje ciężko zarobione pieniądze coś co nic nie daje? Może mi wytłumaczysz jak to działa? Znam kilku audiofili i każdy z nich sprawdzał niejedną rzecz i wyobraź sobie, że nie kupili większości tych rzeczy, mimo że robiły różnice w dźwięku. To Ci heca ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, jar1 napisał:

Wiedziałem, ze ci się podoba. Taki na miarę możliwości pojmowania, choć, jak widać i tak za trudny ?

Zapomniałeś wspomnieć o swoim sprzęcie. Kabel zasilający już wiemy jaki masz, na kawałku deski z kondensatorem i rezystorem. To może teraz CD? jak zrobiłeś układ ogniskowaia lasera? pochwal się nie sie głąby uczą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak niskich nakladach w porownaniu do "poważnych" produktów, wystarczy jak nieliczni kupią, i już jest zysk. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, KrisNext napisał:

Skąd wiesz że nie byłem na Wystawie? Skąd wiesz że nie odwiedzałem ludzi? Skąd wiesz jaki sprzęt widziałem i jakiego słuchałem? U ciebie nie byłem fakt ale świat istnieje równiez poza toba. Co jest według ciebie głupotą to że słychać izolacje czy to że ktoś poddaje to w wątpliwość? Wiem że głeboko wierzysz w to co słyszysz ale jak ci pokazałem są tay co wierzą że słyszą napoleona. Jaka jest między wami różnica? Twoje słowo i zapewnienie że tak jest? 

Ps Podaj link do jakiejś firmy która zajmuje się tuningiem sprzętu aduio 

Wiem bo zignorowałeś moje wpisy o audio show. Wiem po tym, jak odrealnione posty piszesz... Podałbym bardzo chętnie takie firmy od tuningu, ale zaraz zostanę posądzony o reklamę, wiec mogę Cię zachęcić do tego byś sam znalazł... Ale no tak, trzeba chcieć, skoro tego nie zrobiłeś wcześniej to czemu miałbyś to zrobić teraz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adam_85 napisał:

Nie wiem skąd przekonanie, że ludzie kupują za swoje ciężko zarobione pieniądze coś co nic nie daje?

No Jar1 nic nie kupił wszysto sam zaprojektował więc masz racje ludzie badziewia nie kupują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.