Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel wpływający na brzmienie


J.Jerry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Just now, Adam_85 said:

Wybacz, ale wszystko zostało już powiedziane.

Nie zostało  bo nie odpowiedziałeś na pytanie. W dodatku bardzo proste, ale twoja wola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Sine Metu napisał:

Hehe, a tzw. słyszący ma to wszystko co wymieniłeś i trąbki nie słyszy, a wibrafon myli z fortepianem

Jestem zawsze za tym, żeby pogodzić poglądy, feel i sytuacje, i przede wszystkim, żeby być uczciwym wobec siebie. Do what you love, love what you do - the rest comes by itself ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sine Metu napisał:

Być może dlatego, że masz "ogąbkowany" pokój, przez co wygaszasz górę? A może kwestia typowej amerykańskiej drewnianej budowy domów?

I właśnie tego typu tekst już wiele mówi o Tobie - sądzisz, że być może gorzej słyszę od ciebie? Skąd wiesz, że wygaszam górę? To jest tylko dosłownie kilka profesjonalnych paneli pod oknem, które w prawie otwartym, czterdziesto metrowym pokoju praktycznie robią więcej dobrego niż złego - poza tym, wręcz odwrotnie niż przyjacielu myślisz na odległość i ze zdjęcia - mój pokój posiada wręcz żywą, otwartą akustykę. Ale nie zależy mi, żeby ci cokolwiek udowadniać i możesz z tym żyć, jak ci tak pasuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Jestem zawsze za tym, żeby pogodzić poglądy, feel i sytuacje, i przede wszystkim, żeby być uczciwym wobec siebie. Do what you love, love what you do - the rest comes by itself
Aye Man



I właśnie tego typu tekst już wiele mówi o Tobie - sądzisz, że być może gorzej słyszę od ciebie? Skąd wiesz, że wygaszam górę? To jest tylko dosłownie kilka profesjonalnych paneli pod oknem, które w prawie otwartym, czterdziesto metrowym pokoju praktycznie robią więcej dobrego niż złego - poza tym, wręcz odwrotnie niż przyjacielu myślisz na odległość i ze zdjęcia - mój pokój posiada wręcz żywą, otwartą akustykę.


Nic o mnie nie mówi. Jestem na tym świecie już wystarczająco długo aby wyciągać samodzielne wnioski z tego co widzę, sorry.

Ale jeżeli wchodzisz na Tannoya, to jest to akurat moje poletko, ok? Peace, please.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Sine Metu napisał:

Być może dlatego, że masz "ogąbkowany" pokój, przez co wygaszasz górę? A może kwestia typowej amerykańskiej drewnianej budowy domów?

Być może drewniany, a być może z cegły? Być może do lasu, albo do parku?

Akurat mój jest z cegły, ale nic się nie dzieje - jest dużo różnorakich materiałów w chałupie wpływających na przyjemną aurę i akustykę. Za oknem, po odsłonięciu drewnainych żaluzji widok na zielone liście drzew dookoła budynku. Zdarza się też od czasu do czasu u mnie akustyczny kocert i live recording - na 'brzmienie pokoju' nikt nie narzeka, wręcz przeciwnie. Dom ma prawie sto lat i środek brzmi pięknie - czuwaj! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie usłyszeć i nie spojrzeć, to te amerykańskie domy 'brzmią' naprawdę rewelacyjnie, plus standardowa instalacja elektryczna w conduit, co z automatu poprawia bezpieczeństwo, ułatwia serwis i wymianę kabli w razie potrzeby, oraz, nie obliguje do kucia ścian i inwestowania pierdylionów w jakieś alaaudiofilskie cuda elektryczne w czterdziestu pięciu izolacjach przeciw-zakłóceniowych. Zawsze powtarzam polskim fachowcom od 'audiofilskich instalacji elektrycznych' i właścicielom domów, którzy mają ciśnienie na zrobienie oddzielnej instalacji pod audio - spróbuj zadzwonić z telefonu komórkowego będąc zamkniętym w metalowym kontenerze. Wystarczy poprowadzić stalowe conduit w swoich budowlach, przefiszować kable o odpowiedniej średnicy i z bani - prosty i genialny pomysł. Oczywiście odnosi się to prywatnych domów, bo wiadomo, że w wielkiej płycie, to już zupełnie inna bajka. Myślę, że ten stary pomysł już niedługo będzie i w Polsce powszechnie praktykowany - same zalety ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chicago
Edyt Zjadacz

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, malikali napisał:

Bo niezaliczony to durny ?

Durny, bo nie jest żadnym dowodem na słyszenie, czy niesłyszenie.
Przeprowadzony był w warunkach daleko odbiegających od nawet poprawnych,
nie mówiąc już o rzetelnych.
Tyle razy na ten temat było już pisane, ale sceptycy wolą przekłamywać fakty ku uciesze zawsze tych samych klakierów.

2 godziny temu, Lech36 napisał:

po prostu obecni tam testerzy (słyszący) po takim wyrównaniu przestali słyszeć różnice.

Jasne, że przestali słyszeć. Jak można na imprezce, w alkoholowych oparach, w zgiełku, a przede wszystkim bez zachowania prawidłowych procedur, które tak lansujesz od zarania dziejów słyszeć różnice?
 

2 godziny temu, januss73 napisał:

A co tu jest nie logicznego? Kiedy grało z różną głośnością potrafili odróżnić. Kiedy się postarali i wyrównali głośność na słuch nie potrafili odróżnić. Twierdzisz, że gdyby wyrównali głośność miernikiem znów by potrafili?

Zanim zaczęli wyrównywać poziom głośności to jeszcze nie byli pijani. 01icon_lol2.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam_85 napisał:

Wynik takiego testu mnie średnio interesuje z powodów, o których już pisałem kiedyś. Żeby podejść sensownie do takiego testu muszą być spełnione kryteria:

1. Znane pomieszczenie

2. Znany system

3. Znany repertuar testowy

Bez tych podstaw i tak taki test nie mówi czy nie ma różnic, czy osoba poddana testowi słabo się adaptuje w nowych warunkach. To Lechu ciągle wszystko podważa i lawiruje tak by wychodziło na jego. Ja nikogo do niczego tutaj nie namawiam, ani nie przekonuje. Po prostu tak jak wspomniał @Chicago na innych zagranicznych forach ludzie potrafią w miarę normalnie funkcjonować zesoba pomimo różnic zdań. Tutaj jak mantra ciągle wałkowanie tematu, który wg mnie jest subiektywny i indywidualny. Nie robi Ci coś różnicy, to skup się na tym co dla Ciebie ma znaczenie. Tutaj mamy tak: nie ważne co słyszysz, ale powinieneś słyszeć to co Ci powiemy ?

W punkt. 
Sceptycy powinni to sobie wydrukować, powiesić na ścianie przy łóżku i powtarzać jak pacierz, by nie pisać później tych wszystkich pierdół.

P.S. marzenie ściętej głowy...przecież wiemy po co oni tutaj są.  image.png.43ede85ee2fbd5e4ced405d1b55591d9.png   

2 godziny temu, Sine Metu napisał:
4 godziny temu, jar1 napisał:
Coś na wzór tego też używam emoji846.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

A piegi do przyklejenia na ścianę też już sobie zaprojektowałeś? emoji23.png

Uśmiałeś się do łez nad tym swoim marnym żartem, jak widzę.
Gratuluję humoru na wysokim poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam_85 napisał:

dla mnie taki test nie koniecznie testowal to, co faktycznie miał testować. Wiec NIE. Dodatkowo jak ktoś olewa wyrównanie poziomu głośności, a zarazem twierdzi że robi wiarygodny techniczny test to również jestem na NIE.

Pisałem wielokrotnie, że sceptycy lubią tłumaczyć fakty na swój sposób, zmieniając ich sens o 180 stopni tak, by sprawić wrażenie, że racja jest po ich stronie.
Nie biorą jednak pod uwagę tego najważniejszego faktu - nie rozmawiają z idiotami, choć pewnie znając ich nadmuchane ego pewnie tak myślą. ? 

2 godziny temu, Sine Metu napisał:

Nic o mnie nie mówi. Jestem na tym świecie już wystarczająco długo aby wyciągać samodzielne wnioski

Tylko czemu z dupy wzięte te wnioski?
Albo jesteś jeszcze zbyt młody, albo stary, a głupi. spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, soundchaser napisał:

Albo jesteś jeszcze zbyt młody, albo stary, a głupi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A wiesz po czym poznać starego i głupiego?
Po wstawianiu w kazdy post emotek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, soundchaser napisał:

Jasne, że przestali słyszeć. Jak można na imprezce, w alkoholowych oparach, w zgiełku, a przede wszystkim bez zachowania prawidłowych procedur, które tak lansujesz od zarania dziejów słyszeć różnice?

Ci co tam słuchali to byli audiofile. Wprawdzie nie tak zaawansowani żeby deklarować słyszenie różnic po wymianie bezpiecznika sieciowego ale kabli już tak. Dlaczego przestali nagle słyszeć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, hey napisał:

A wiesz po czym poznać starego i głupiego?
Po wstawianiu w kazdy post emotek 

Wiem, że sceptyków denerwują. Dlatego je wstawiam. spacer.png
To samo robią "mądrzy" sceptycy lajkując każdy głupi wpis swojego kolegi. spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, januss73 said:

Po co się kłłócić jak można się bić?

Zróbmy nowy test. Ja potrafię odróżnić wzmacniacze, nie każdy od każdego, ale jak sobie sam wybiore to z kocem na głowie powiem który gra i to dowolną ilość razy. Słyszącym kable poprawiły system, więc wychodzę z założenia, że też z zamkniętymi oczami powiedzą czy gra ten co mu się bardziej podoba i też zrobi to dowolną ilość razy.

Wyniki testów opublikujemy na forum i Lechu będzie miał nowy punkt odniesienia ?

Kto jest za?

Widzę las rąk, tego też się spodziewałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez januss73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Lech36 napisał:

Ci co tam słuchali to byli audiofile. Wprawdzie nie tak zaawansowani żeby deklarować słyszenie różnic po wymianie bezpiecznika sieciowego ale kabli już tak. Dlaczego przestali nagle słyszeć?

Lechu - Ty masz sklerozę?
Ile razy można Ci odpowiadać na to pytanie? Przecież parę minut temu pisałem, a wcześniej też z 10 razy.
Może już czas przejść na emeryturę i zająć się wychowywaniem wnuków zamiast pisania tutaj w kółko bzdur?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, soundchaser napisał:

Przeprowadzony był w warunkach daleko odbiegających od nawet poprawnych,
nie mówiąc już o rzetelnych.
Tyle razy na ten temat było już pisane, ale sceptycy wolą przekłamywać fakty ku uciesze zawsze tych samych klakierów.

Tylko że umyka w tym jeden szczegół, dlaczego wszyscy słyszeli zmiany przed wyrównaniem poziomów. Przecież zgodnie z teoriami głoszonymi w tym wątku głośność nie przeszkadza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, januss73 napisał:

Widzę las rąk, tego też się spodziewałem.

Nie dziw się. Ja proponowałem swego czasu konfrontację wielokrotnie.
Odzew był zawsze taki sam: nie ma sensu jechać "na drugi koniec Polski" po to by przekonać się, że sceptyk ma rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, soundchaser napisał:

Ile razy można Ci odpowiadać na to pytanie?

Aż do skutku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, malikali napisał:

Tylko że umyka w tym jeden szczegół, dlaczego wszyscy słyszeli zmiany przed wyrównaniem poziomów. Przecież zgodnie z teoriami głoszonymi w tym wątku głośność nie przeszkadza

Nieuważnie czytasz, a pisałem wcześniej...widocznie Tobie ciągle coś umyka, a później manipulujesz.

2 minuty temu, Lech36 napisał:

Aż do skutku.

Jeśli sam tego nie zrozumiesz, to nikt Ci nie pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Chicago napisał:

Jakby nie usłyszeć i nie spojrzeć, to te amerykańskie domy 'brzmią' naprawdę rewelacyjnie

Niżej opisano kłopoty z "brzmieniem" amerykańskiego domu. Oczywiście kłopoty z brzmieniem domów nie występują tylko w Ameryce. W Polsce też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, soundchaser said:

Ja proponowałem swego czasu konfrontację wielokrotnie.

Ale co konkretnie proponowałeś, rozpoznanie kabla sieciowego w ciemno?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lech36 napisał:

Niżej opisano kłopoty z "brzmieniem" amerykańskiego domu. Oczywiście kłopoty z brzmieniem domów nie występują tylko w Ameryce. W Polsce też.

Niżej opisano jeden dom, a ja znam tych domów tysiące. To jest różnica między innym między Tobą i w ogóle Wami, a między mną w praktycznie każdej kwestii amerykańskiej. Do tego dochodzi jeszcze inny czynnik, a mianowicie taki, że z racji swojej pracy i wykonywanego zawodu jestem w wielu amerykańskich miejscach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Chicago napisał:

Niżej opisano jeden dom, a ja znam tych domów tysiące.

Ale za to bogaty dom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, januss73 napisał:

Ale co konkretnie proponowałeś, rozpoznanie kabla sieciowego w ciemno?

Tak, kabla zasilającego i nawet bezpiecznika.
To właśnie tak bardzo wystraszyło wszystkich sceptyków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Lech36 napisał:

Niżej opisano kłopoty z "brzmieniem" amerykańskiego domu. Oczywiście kłopoty z brzmieniem domów nie występują tylko w Ameryce. W Polsce też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety dla nas, amerykański dom ma salon o dwukrotnie większej niż "europejska" powierzchni i bardzo często ściany z gipsokartonu lub sklejki z wełną szklaną w środku/pomiędzy. To oznacza na dzień dobry zdecydowanie mniejsze problemy z dołem. W naszych metrażach nic z tego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Lech36 napisał:

Niżej opisano kłopoty z "brzmieniem" amerykańskiego domu

A sprawdziłeś kto to napisał? Może to jakiś gość jak Pacuła, któremu nie wierzysz.  spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy na prawde nie widzicie ze karmicie najwiekszego trola w tym temacie? 
Temat musi istnieć, reklamy, te sprawy.; Sound dba o to

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.