Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel wpływający na brzmienie


J.Jerry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bez procedur są przyjemności i tyle. Jedni lubią analizować muzykę inni słuchają całości nie zastanawiając się.  A co do  procedur jest ich za mało i nie są w stanie sprostać problemowi z racji opisanych powyżej czynników. Jest to mało realne. Trzeba by poświęcić więcej czasu, testów, prowadzić  notatki. . Za błahy temat do podejmowania takich kroków. Jest prosta metoda tzw olewator. Jak komuś gra niech gra, i odwrotnie.

9 minut temu, januss73 napisał:

Jeśłi ktoś nie odróżni w ciemno dwóch kabli i uzasadnia to powyższym, zneczy że nie potrafi też tego:

Czyli mam jednak lepszy słuch i pamięć słuchową od "słyszących kable" 

To przygotuje Ci plik na salce, znajomy ma dwa typy trąbki i dwa typy saxów tenorowych.  Zadanie będzie proste wskazać nie różnicę dźwięku tylko który typ trąbki gra. Lub saxu. wchodzisz w to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Фома
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli bo powoli, ale problem słyszalności wpływu kabla na brzmienie staje się problemem z zakresu wiedzy akademickiej, i tu będzie klops - kto ma ukończone wyższe studia z badaczy we wątku, ręka w górę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, Фома said:

Jak komuś gra niech gra, i odwrotnie. 

Jeśli komuś gra i mu to wystarcza, to V.

Ale jeśli musi się tym koniecznie chwalić na forum to niech się nie dziwi, że nie każdy mu uwierzy. A, że nie potrafi tego udowodnić to 99% jego argumentów to ad personam, łącznie z jesteś głuchy, masz za słaby sprzęt a w ogóle to jesteś głupi i jak śmiesz.

8 minutes ago, Фома said:

To przygotuje Ci plik na salce, znajomy ma dwa typy trąbki i dwa typy saxów tenorowych.  Zadanie będzie proste wskazać nie różnicę dźwięku tylko który typ trąbki gra. Lub saxu. wchodzisz w to? 

Zweryfikujemy test. Znajomy zagra tę samą melodię na dwóch instrumentach i wyślesz mi dwa takie pliki z informacją który instrument gra. Potem zagra inną melodię na obu saksofonach i wyślesz mi te dwa pliki a ja powiążę pliki z instrumentem.

 

5 minutes ago, Chicago said:

kto ma ukończone wyższe studia z badaczy we wątku, ręka w górę ?

Mam mam magistra-inżyniera i mogę to udowodnić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, januss73 napisał:

A, że nie potrafi tego udowodnić to 99% jego argumentów to ad personam, łącznie z jesteś głuchy, masz za słaby sprzęt a w ogóle to jesteś głupi i jak śmiesz.

To jest taki 'piaskownicowy' typ argumentów. Podobnie jak szydera z drugiej strony.

10 minut temu, januss73 napisał:

Zweryfikujemy test. Znajomy zagra tę samą melodię na dwóch instrumentach i wyślesz mi dwa takie pliki z informacją który instrument gra. Potem zagra inną melodię na obu saksofonach i wyślesz mi te dwa pliki a ja powiążę pliki z instrumentem.

Ok. W ciągu dwóch tygodni będzie zrobione. Chyba że wcześniej będę na miejscu to dam znać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Фома
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, soundchaser napisał:

Jasne...i tym samym "udowodniłeś", że to tylko domy w USA są marnej jakości, a nie że huragan tam silniejszy.

Sound, weź się puknij w ...

Tylko dlatego, ze któryś "sceptyk" poruszył tą sprawę a już rozpoczynasz swoją "jazdę".

Już nie ważne, czy chodzi o brzmienie druta czy innego bezpiecznika, czy też znanego wszystkim obrazu po każdym większym huraganie w USA, gdzie zawsze domki o typowej, podmiejskiej, drewnianej konstrukcji zostają zmiecione do zera - zostają tylko fundamenty a raczej podmurówka i widać tylko pojedyncze - ocalałe - dziwnym trafem, murowane domy...

...to wszystko nieważne, ważne dla Ciebie jest tylko to, ze ostatnio Chicago "ujął" się za "słyszeniem" i z automatu będziesz "walił obuchem" zupełnie (jak zwykle) nie rozumiejąc pierwotnego przekazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc przyswajalnie i neutralnie, nie drażni i nie pobudza mnie słyszalność i wpływ kabli na brzmienie, i jednocześnie nie uważam, żeby to był temat, którym warto sobie zawracać głowę. Są o wiele ciekawsze aspekty brzmienia wypływające zupełnie z czegoś innego, warte poświęcenia czasu i analizy oraz jak najbardziej nauki. Ale jak ktoś ma ciśnienie i sprawdza kable w swoich endach, to zupełnie mnie to nie rusza. Rusza mnie natomiast, jak grupy chłopców na forum obrzucają się kulkami i wzajemnie robią sobie na buty i przy okazji wkręcają w te zabawy innych, powiedziałbym, neutralnie myślących. Internet jest obecnie jedną z głównych form komunikacji, w której uczestnik jakikolwiek pozostaje w większości anonimowy, więc i weryfikacja poszczególnych mądrości powinna być traktowana zupełnie na luzie i z ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jak przylatuję do Polski, to dopiero dowiaduję się od swoich kolegów i koleżanek jak to jest naprawdę w USA, chociaż nikt z nich nigdy tutaj nie był, a jak był, to u cioci na wakacjach i nie ma wielkiego pojęcia jak jest w rzeczywistości, i to nieważne, że mieszkam tutaj prawie trzydzieści lat i znam na wylot aspekty i zależności prawne, polityczne, historyczne, ekonomiczne tego kraju oraz mentalność wielu grup społecznych żyjących w USA i posiadających tutaj swoje duże, albo małe 'community' ... itd. Więc próbuję nieśmało im wytłumaczyć, że się mylą i jest zupełnie odwrotnie niż to, o czym mówią i myślą, ale efekt jest podobny jak tutaj na forum ?. Coś w nas jest, że wiemy wszystko najlepiej i najmojszej - no nie wiem, nie wiem? Może to efekt rozbicia dzielnicowego, a póżniej trzech rozbiorów? A może brak myślenia w systemie 'team work', w którym Zachód i USA wyprzedzają nas o lata świetlne? Bo to zupełnie inny i o wiele wyższy stan świadomości niż indywidualne ugryzienie jabłka... Nigdy, ale to nigdy w Polsce nic się nie zmieni - i to bez względu na to, kto będzie rządził i kierował, bo jak wiemy, kierowców mieliśmy wielu. Najlepiej, jakbyśmy zostali 51 stanem USA - wtedy będzie dobrze. Myślę, że Każmierz Pułaski nie miałby nic przeciwko temu ? - Hawaje na tym tylko wygrały ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, soundchaser napisał:

Ciekawe co Chicago odpowie na te bzdury.

A co ty tego Chigaco wołasz? Widziałeś zniszczenia po huraganie w USA (pewnie że nie w całym USA) Drewniane konstrukcje, mury nietknięte. To gdzie te super hiper projekty.

8 minut temu, Chicago napisał:

w którym Zachód i USA wyprzedzają nas o lata świetlne? Bo to zupełnie inny i o wiele wyższy stan świadomości niż indywidualne ugryzienie jabłka... Nigdy, ale to nigdy w Polsce nic się nie zmieni - i to bez względu na to, kto będzie rządził i kierował, bo jak wiemy, kierowców mieliśmy wielu. Najlepiej, jakbyśmy zostali 51 stanem USA - wtedy będzie dobrze. Myślę, że Każmierz Pułaski nie miałby nic przeciwko temu ? - Hawaje na tym tylko wygrały ?

Chyba za dużo żyjesz w USA że jesteś w stanie napisać taki paszkwil na Polaków. Mi osobiście jest przykro czytać, jak emigranci, którzy budują inny kraj, krytykują nas samych. Po prostu ludzi, którzy żyją w Polsce. Chicago zniżasz się do poziomu gleby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bunk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bunk napisał:

Chyba za dużo żyjesz w USA że jesteś w stanie napisać taki paszkwil na Polaków. 

Chyba nie znasz znaczenia słowa 'paszkwil' i zupełnie nie skontaktowałeś co mam do powiedzenia. Ten twój odzew, to jest dokładnie to, co napisałem wyżej, niestety. Próbuję coś wytłumaczyć i wyjaśnić, ale do takich jak ty, to jak grochem o ścianę. Dlatego między innymi nigdy nie będzie dobrze, bo bunków nie grzeszących świadomością coraz więcej w przestrzeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Chicago napisał:

Chyba nie znasz znaczenia słowa 'paszkwil' i zupełnie nie skontaktowałeś co mam do powiedzenia. Ten twój odzew, to jest dokładnie to, co napisałem wyżej, niestety. Próbuję coś wytłumaczyć i wyjaśnić, ale do takich jak ty, to jak grochem o ścianę. Dlatego między innymi nigdy nie będzie dobrze, bo bunków nie grzeszących świadomością coraz więcej w przestrzeni.

Odpowiem po amerykańsku. Dopóki płace podatki w Polsce a ty w USA, to zwyczajnie od Polski się odpier**l a ni pouczaj jak wujek zza oceanu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chłopaku - jaka świadomość taka odpowiedż. To jest forum publiczne, otwarte i pozwól, że sam zdecyduję, kiedy się odpier**lić, a kiedy przypierdolić - understood?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Chicago napisał:

No właśnie chłopaku - jaka świadomość taka odpowiedż. To jest forum publiczne, otwarte i pozwól, że sam zdecyduję, kiedy się odpier**lić, a kiedy przypierdolić - understood?

Ja już skończyłem. chyba,że znowu zechcesz dowalić polskiej mentalności. Jakiejkolwiek Zawsze mnie bawi jak ludzie nie budujący tego kraju, pochodzący z tego kraju lżą jego obywateli na lewo i prawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda na ciebie pocisków - i tak nic nie zrozumiesz, bo jesteś najzwyczajniejszym przychlastem, a dałeś o tym znać już niejednokrotnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Chicago napisał:

Szkoda na ciebie pocisków - i tak nic nie zrozumiesz, bo jesteś najzwyczajniejszym przychlastem, a dałeś o tym znać już niejednokrotnie ?

ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, malikali napisał:

Też byłeś zapraszany

Gdzie byłem zapraszany?
Czy dla Ciebie to jest za trudne do zrozumienia, że takie testy to się robi na własnym sprzęcie?
Nie tylko ja o tym pisałem, ale też inni, którzy potrafią odróżniać kable, czy wzmacniacze, ale u siebie, a nie na jakiejś bibce i zakrapianym spotkaniu towarzyskim dumnie nazwanym "słynnym testem wielkopolskim u Lutka". 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem lajkiem odnośnie tematu audio.  Na forum zaglądam od roku. Temat wpływu kabli na jakość dźwięku zawsze mnie śmieszył i tak sobie myślałem  jakim idiotą trzeba być, żeby wydawać tysiące na przewody głośnikowe a jeszcze tego mało " zasilające" i tutaj się zatrzymamy. 

Mój kolega, którego uważałem za idiote wydajacego tysiące na przewody z góry przepraszam i zwracam honor. 

Mój poprzedni system, klasy  budżetowej :

Denon 1510

Mission 35 i 

DAC V90 mf

Chromecast. 

Zaprosiłem kolegę od którego złapałem zajawke na audio, aby pochwalić się nowo wyżej wymienionym daciem i chromcastem do którego zawsze mnie namawiał widząc jak słucham audio z komputera podłączonego do wzmacniacza przez wejście słuchawkowe i kabel  za 10 zł ? Dla mnie przeskok kilka klas wyżej. Czekam na opinie kolegi :

Jak to gra - tragedia, nie da się słuchać. 

Poleciał do domu po kabel zasilający do wzmacniacza. 

Takiego czegoś nigdy nie widziałem. Kabel grubości rury od odkurzacza ? dosłownie. Kosztuje na Alle.......ro 

3200 zł. Wykonany jest metodą rzemieslnniczą. Wykonanie takiego przewodu to trzy tygodnie dlubania. 

Nie będę pisał nazwy itp aby nie zostać posądzonym o reklamę. 

Kolega wpina przewód i mówi, że  powinno się poprawić. 

Dodam, że nie mam wybornego słuchu i posiadam mały ubytek na jednym kanale ? Nie to że jestem głuchy, ale nie jest to co dwadzieścia lat temu. 

Odpalam audio i tidala, Korteza w wersji koncertowej. 

Pierwsze co usłyszałem, albo czego nie usłyszałem to bass. Gdzie jest bas, zniknoł. Słucham dalej i buch... Uderzenie aż się przestraszyłem. Kot który leżał obok mnie uciekł a nigdy tego nie robił. Po trzydziestu latach usłyszałem i zrozumiałem jak powinien grać bass. Do tej pory wył i słychać go było najlepiej w drugim pokoju. Kolejna zmiana to przestrzeń. Czytając opinie o kolumnach na forum zawsze to słowo padało. Teraz już wiem o co chodzi. Normalnie efekt jak by dostawić jeszcze klika par kolumn po bokach w jednej linii. 

Tak siedzę i słucham i myślę, przecież to nie możliwe. Podpinam mój przewód odpalam : o masakra.  Wracam do poprzedniej konfiguracji. Kumpel widząc jaki jestem podjarany zostawił mi przewód. Siedziałem do 4 rano (o szóstej do pracy) i tylko zmieniałem utwory co 30 sekund przez kilka godzin :)) 

To tyle odnośnie wpływu przewodów na dźwięk. 

Na dzień dzisiejszy moje audio to :

Wlasnie ten przewód  którego kupiłem za wszystkie moje klocki i tylko na niego starczyło ?

znalazła się kasa na kolumny, resztę kompletuje. 

Próbowałem dowiedzieć się dlaczego tak się dzieje bo wydaje się to fizycznie niemożliwe. Jakim cudem taka różnica w dźwięku zachodzi poprzez wymianę kabla zasilającego. 

Elektrownia - stacja transformatorowa - posterunek energetyczny - rozdzielenie - gniazdko - "przewód" wzmacniacz. Napisałem nawet do profesora pewnej uczelni i sam nie był w stanie odpowiedzieć. Jedynie  tłumaczy sobie, że to właśnie ten odcinek łączności i zastosowaniu przewodu o przypadkowej budowie jest dla dźwięku kluczowy i działa jako filtr itp.... 

Tyle w temacie przewodu oczami amatora ?

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dancos napisał:

Tyle w temacie przewodu oczami amatora ?

Zaraz zaraz, przez moment nie było basu i się pojawił na tym przewodzie? Ile sekund go nie było? Tego basu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bunk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dancos napisał:

Napisałem nawet do profesora pewnej uczelni i sam nie był w stanie odpowiedzieć.

Nawet fizyk noblista czy inny inż. z Nasa nie jest w stanie wyjaśnić czegoś co nie istnieje.

...ale Twoja historia jest wzruszająca, nie powiem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dancos napisał:

Jestem lajkiem odnośnie tematu audio

Ooo tak... To wiele tłumaczy. ? ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej przypadł do gustu epizod z profesorem pewnej uczelni... i jego tłumaczenie. Ale wszystko w porzo - jak takie wielkie zmiany, że hej, to naley się tylko cieszyć i pogratulować kabla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, iro III napisał:

po każdym większym huraganie w USA, gdzie zawsze domki o typowej, podmiejskiej, drewnianej konstrukcji zostają zmiecione do zera - zostają tylko fundamenty a raczej podmurówka i widać tylko pojedyncze - ocalałe - dziwnym trafem, murowane domy...

No i czego to dowodzi? Że tam huragan za słaby, aby te murowane domy rozwalić na strzępy, czy raczej została wprowadzona odpowiednia norma, o której pisał Lechu, tylko nie wszyscy się do niej stosują?

I proszę Cię - skończ już może z tym mentorskim tonem, bo nie zawsze musisz mieć rację, nawet jeśli tego bardzo chcesz. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Chicago napisał:

Mnie najbardziej przypadł do gustu epizod z profesorem pewnej uczelni... i jego tłumaczenie. Ale wszystko w porzo - jak takie wielkie zmiany, że hej, to naley się tylko cieszyć i pogratulować kabla.

Na Alle... gro  możesz kupić ten  kabel jak masz 3200 zł jak się nie sprawdzi oddasz?  W czym problem?. Dopiero po tym możesz zabrać głos. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dancos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dancos napisał:

W czym problem? 

W tym, że oni takich rzeczy nie sprawdzają, ale lubią się pośmiać z tych, którzy sprawdzają.

Wiesz jak takie zachowanie się nazywa? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dancos napisał:

Na Alle... gro  możesz kupić ten  kabel jak masz 3200 zł jak się nie sprawdzi oddasz?  W czym problem? 

reakcjami co bardziej zawziętych nie powinieneś się przejmować.

idź własną drogą-wierz własnym uszom ?  to dla nich wydajesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, soundchaser napisał:

No i czego to dowodzi? Że tam huragan za słaby, aby te murowane domy rozwalić na strzępy, czy raczej została wprowadzona odpowiednia norma, o której pisał Lechu, tylko nie wszyscy się do niej stosują?

Budowanie domów potężnych, murowanych, jak Malbork, na 1000 lat, nie opłaca się w Ameryce - to też przekazuję, jakby kto nie wiedział. Poza tym wiąże się to również z zupełnie innym uzbrojeniem terenu. Większość tych domków z kart na trasie corocznych huraganów nie posiada fundamentu, piwnic, itd. Buduje się tak i w takiej jakości, na jaką pozwala teren, nabywca ze swoim portfelem, a przede wszystkim na ile pozwala bank i kredyty, bo to one o wszystkim decydują - o inwestycjach dewelopera również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, soundchaser napisał:

W tym, że oni takich rzeczy nie sprawdzają, ale lubią się pośmiać z tych, którzy sprawdzają.

Wiesz jak takie zachowanie się nazywa? ?

Wlasnie o tym wszystkim napisałem wszczsniej. Sam tak podchodziłem do sprawy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dancos napisał:

Na Alle... gro  możesz kupić ten  kabel jak masz 3200 zł jak się nie sprawdzi oddasz?  W czym problem?. Dopiero po tym możesz zabrać głos. 

Ja w to wierzę i nie ma się co denerwować, ale że aż profesor musiał być zamieszany w proceder? Bo przecież jak słyszysz zmiany i to cię kręci, to po co jeszcze w to angażować profesora z pewnej uczelni?

... nie wystarczy asystent?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.