Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel wpływający na brzmienie


J.Jerry

Rekomendowane odpowiedzi

Bez procedur są przyjemności i tyle. Jedni lubią analizować muzykę inni słuchają całości nie zastanawiając się.  A co do  procedur jest ich za mało i nie są w stanie sprostać problemowi z racji opisanych powyżej czynników. Jest to mało realne. Trzeba by poświęcić więcej czasu, testów, prowadzić  notatki. . Za błahy temat do podejmowania takich kroków. Jest prosta metoda tzw olewator. Jak komuś gra niech gra, i odwrotnie.

9 minut temu, januss73 napisał:

Jeśłi ktoś nie odróżni w ciemno dwóch kabli i uzasadnia to powyższym, zneczy że nie potrafi też tego:

Czyli mam jednak lepszy słuch i pamięć słuchową od "słyszących kable" 

To przygotuje Ci plik na salce, znajomy ma dwa typy trąbki i dwa typy saxów tenorowych.  Zadanie będzie proste wskazać nie różnicę dźwięku tylko który typ trąbki gra. Lub saxu. wchodzisz w to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Фома
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli bo powoli, ale problem słyszalności wpływu kabla na brzmienie staje się problemem z zakresu wiedzy akademickiej, i tu będzie klops - kto ma ukończone wyższe studia z badaczy we wątku, ręka w górę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Фома said:

Jak komuś gra niech gra, i odwrotnie. 

Jeśli komuś gra i mu to wystarcza, to V.

Ale jeśli musi się tym koniecznie chwalić na forum to niech się nie dziwi, że nie każdy mu uwierzy. A, że nie potrafi tego udowodnić to 99% jego argumentów to ad personam, łącznie z jesteś głuchy, masz za słaby sprzęt a w ogóle to jesteś głupi i jak śmiesz.

8 minutes ago, Фома said:

To przygotuje Ci plik na salce, znajomy ma dwa typy trąbki i dwa typy saxów tenorowych.  Zadanie będzie proste wskazać nie różnicę dźwięku tylko który typ trąbki gra. Lub saxu. wchodzisz w to? 

Zweryfikujemy test. Znajomy zagra tę samą melodię na dwóch instrumentach i wyślesz mi dwa takie pliki z informacją który instrument gra. Potem zagra inną melodię na obu saksofonach i wyślesz mi te dwa pliki a ja powiążę pliki z instrumentem.

 

5 minutes ago, Chicago said:

kto ma ukończone wyższe studia z badaczy we wątku, ręka w górę ?

Mam mam magistra-inżyniera i mogę to udowodnić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, januss73 napisał:

A, że nie potrafi tego udowodnić to 99% jego argumentów to ad personam, łącznie z jesteś głuchy, masz za słaby sprzęt a w ogóle to jesteś głupi i jak śmiesz.

To jest taki 'piaskownicowy' typ argumentów. Podobnie jak szydera z drugiej strony.

10 minut temu, januss73 napisał:

Zweryfikujemy test. Znajomy zagra tę samą melodię na dwóch instrumentach i wyślesz mi dwa takie pliki z informacją który instrument gra. Potem zagra inną melodię na obu saksofonach i wyślesz mi te dwa pliki a ja powiążę pliki z instrumentem.

Ok. W ciągu dwóch tygodni będzie zrobione. Chyba że wcześniej będę na miejscu to dam znać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Фома
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, soundchaser napisał:

Jasne...i tym samym "udowodniłeś", że to tylko domy w USA są marnej jakości, a nie że huragan tam silniejszy.

Sound, weź się puknij w ...

Tylko dlatego, ze któryś "sceptyk" poruszył tą sprawę a już rozpoczynasz swoją "jazdę".

Już nie ważne, czy chodzi o brzmienie druta czy innego bezpiecznika, czy też znanego wszystkim obrazu po każdym większym huraganie w USA, gdzie zawsze domki o typowej, podmiejskiej, drewnianej konstrukcji zostają zmiecione do zera - zostają tylko fundamenty a raczej podmurówka i widać tylko pojedyncze - ocalałe - dziwnym trafem, murowane domy...

...to wszystko nieważne, ważne dla Ciebie jest tylko to, ze ostatnio Chicago "ujął" się za "słyszeniem" i z automatu będziesz "walił obuchem" zupełnie (jak zwykle) nie rozumiejąc pierwotnego przekazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc przyswajalnie i neutralnie, nie drażni i nie pobudza mnie słyszalność i wpływ kabli na brzmienie, i jednocześnie nie uważam, żeby to był temat, którym warto sobie zawracać głowę. Są o wiele ciekawsze aspekty brzmienia wypływające zupełnie z czegoś innego, warte poświęcenia czasu i analizy oraz jak najbardziej nauki. Ale jak ktoś ma ciśnienie i sprawdza kable w swoich endach, to zupełnie mnie to nie rusza. Rusza mnie natomiast, jak grupy chłopców na forum obrzucają się kulkami i wzajemnie robią sobie na buty i przy okazji wkręcają w te zabawy innych, powiedziałbym, neutralnie myślących. Internet jest obecnie jedną z głównych form komunikacji, w której uczestnik jakikolwiek pozostaje w większości anonimowy, więc i weryfikacja poszczególnych mądrości powinna być traktowana zupełnie na luzie i z ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jak przylatuję do Polski, to dopiero dowiaduję się od swoich kolegów i koleżanek jak to jest naprawdę w USA, chociaż nikt z nich nigdy tutaj nie był, a jak był, to u cioci na wakacjach i nie ma wielkiego pojęcia jak jest w rzeczywistości, i to nieważne, że mieszkam tutaj prawie trzydzieści lat i znam na wylot aspekty i zależności prawne, polityczne, historyczne, ekonomiczne tego kraju oraz mentalność wielu grup społecznych żyjących w USA i posiadających tutaj swoje duże, albo małe 'community' ... itd. Więc próbuję nieśmało im wytłumaczyć, że się mylą i jest zupełnie odwrotnie niż to, o czym mówią i myślą, ale efekt jest podobny jak tutaj na forum ?. Coś w nas jest, że wiemy wszystko najlepiej i najmojszej - no nie wiem, nie wiem? Może to efekt rozbicia dzielnicowego, a póżniej trzech rozbiorów? A może brak myślenia w systemie 'team work', w którym Zachód i USA wyprzedzają nas o lata świetlne? Bo to zupełnie inny i o wiele wyższy stan świadomości niż indywidualne ugryzienie jabłka... Nigdy, ale to nigdy w Polsce nic się nie zmieni - i to bez względu na to, kto będzie rządził i kierował, bo jak wiemy, kierowców mieliśmy wielu. Najlepiej, jakbyśmy zostali 51 stanem USA - wtedy będzie dobrze. Myślę, że Każmierz Pułaski nie miałby nic przeciwko temu ? - Hawaje na tym tylko wygrały ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, soundchaser napisał:

Ciekawe co Chicago odpowie na te bzdury.

A co ty tego Chigaco wołasz? Widziałeś zniszczenia po huraganie w USA (pewnie że nie w całym USA) Drewniane konstrukcje, mury nietknięte. To gdzie te super hiper projekty.

8 minut temu, Chicago napisał:

w którym Zachód i USA wyprzedzają nas o lata świetlne? Bo to zupełnie inny i o wiele wyższy stan świadomości niż indywidualne ugryzienie jabłka... Nigdy, ale to nigdy w Polsce nic się nie zmieni - i to bez względu na to, kto będzie rządził i kierował, bo jak wiemy, kierowców mieliśmy wielu. Najlepiej, jakbyśmy zostali 51 stanem USA - wtedy będzie dobrze. Myślę, że Każmierz Pułaski nie miałby nic przeciwko temu ? - Hawaje na tym tylko wygrały ?

Chyba za dużo żyjesz w USA że jesteś w stanie napisać taki paszkwil na Polaków. Mi osobiście jest przykro czytać, jak emigranci, którzy budują inny kraj, krytykują nas samych. Po prostu ludzi, którzy żyją w Polsce. Chicago zniżasz się do poziomu gleby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bunk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bunk napisał:

Chyba za dużo żyjesz w USA że jesteś w stanie napisać taki paszkwil na Polaków. 

Chyba nie znasz znaczenia słowa 'paszkwil' i zupełnie nie skontaktowałeś co mam do powiedzenia. Ten twój odzew, to jest dokładnie to, co napisałem wyżej, niestety. Próbuję coś wytłumaczyć i wyjaśnić, ale do takich jak ty, to jak grochem o ścianę. Dlatego między innymi nigdy nie będzie dobrze, bo bunków nie grzeszących świadomością coraz więcej w przestrzeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Chicago napisał:

Chyba nie znasz znaczenia słowa 'paszkwil' i zupełnie nie skontaktowałeś co mam do powiedzenia. Ten twój odzew, to jest dokładnie to, co napisałem wyżej, niestety. Próbuję coś wytłumaczyć i wyjaśnić, ale do takich jak ty, to jak grochem o ścianę. Dlatego między innymi nigdy nie będzie dobrze, bo bunków nie grzeszących świadomością coraz więcej w przestrzeni.

Odpowiem po amerykańsku. Dopóki płace podatki w Polsce a ty w USA, to zwyczajnie od Polski się odpier**l a ni pouczaj jak wujek zza oceanu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chłopaku - jaka świadomość taka odpowiedż. To jest forum publiczne, otwarte i pozwól, że sam zdecyduję, kiedy się odpier**lić, a kiedy przypierdolić - understood?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chicago napisał:

No właśnie chłopaku - jaka świadomość taka odpowiedż. To jest forum publiczne, otwarte i pozwól, że sam zdecyduję, kiedy się odpier**lić, a kiedy przypierdolić - understood?

Ja już skończyłem. chyba,że znowu zechcesz dowalić polskiej mentalności. Jakiejkolwiek Zawsze mnie bawi jak ludzie nie budujący tego kraju, pochodzący z tego kraju lżą jego obywateli na lewo i prawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda na ciebie pocisków - i tak nic nie zrozumiesz, bo jesteś najzwyczajniejszym przychlastem, a dałeś o tym znać już niejednokrotnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Chicago napisał:

Szkoda na ciebie pocisków - i tak nic nie zrozumiesz, bo jesteś najzwyczajniejszym przychlastem, a dałeś o tym znać już niejednokrotnie ?

ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, malikali napisał:

Też byłeś zapraszany

Gdzie byłem zapraszany?
Czy dla Ciebie to jest za trudne do zrozumienia, że takie testy to się robi na własnym sprzęcie?
Nie tylko ja o tym pisałem, ale też inni, którzy potrafią odróżniać kable, czy wzmacniacze, ale u siebie, a nie na jakiejś bibce i zakrapianym spotkaniu towarzyskim dumnie nazwanym "słynnym testem wielkopolskim u Lutka". 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest, że dyskusje kto ma większego, kończą się zawsze na poziomie mu odpowiadającym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem lajkiem odnośnie tematu audio.  Na forum zaglądam od roku. Temat wpływu kabli na jakość dźwięku zawsze mnie śmieszył i tak sobie myślałem  jakim idiotą trzeba być, żeby wydawać tysiące na przewody głośnikowe a jeszcze tego mało " zasilające" i tutaj się zatrzymamy. 

Mój kolega, którego uważałem za idiote wydajacego tysiące na przewody z góry przepraszam i zwracam honor. 

Mój poprzedni system, klasy  budżetowej :

Denon 1510

Mission 35 i 

DAC V90 mf

Chromecast. 

Zaprosiłem kolegę od którego złapałem zajawke na audio, aby pochwalić się nowo wyżej wymienionym daciem i chromcastem do którego zawsze mnie namawiał widząc jak słucham audio z komputera podłączonego do wzmacniacza przez wejście słuchawkowe i kabel  za 10 zł ? Dla mnie przeskok kilka klas wyżej. Czekam na opinie kolegi :

Jak to gra - tragedia, nie da się słuchać. 

Poleciał do domu po kabel zasilający do wzmacniacza. 

Takiego czegoś nigdy nie widziałem. Kabel grubości rury od odkurzacza ? dosłownie. Kosztuje na Alle.......ro 

3200 zł. Wykonany jest metodą rzemieslnniczą. Wykonanie takiego przewodu to trzy tygodnie dlubania. 

Nie będę pisał nazwy itp aby nie zostać posądzonym o reklamę. 

Kolega wpina przewód i mówi, że  powinno się poprawić. 

Dodam, że nie mam wybornego słuchu i posiadam mały ubytek na jednym kanale ? Nie to że jestem głuchy, ale nie jest to co dwadzieścia lat temu. 

Odpalam audio i tidala, Korteza w wersji koncertowej. 

Pierwsze co usłyszałem, albo czego nie usłyszałem to bass. Gdzie jest bas, zniknoł. Słucham dalej i buch... Uderzenie aż się przestraszyłem. Kot który leżał obok mnie uciekł a nigdy tego nie robił. Po trzydziestu latach usłyszałem i zrozumiałem jak powinien grać bass. Do tej pory wył i słychać go było najlepiej w drugim pokoju. Kolejna zmiana to przestrzeń. Czytając opinie o kolumnach na forum zawsze to słowo padało. Teraz już wiem o co chodzi. Normalnie efekt jak by dostawić jeszcze klika par kolumn po bokach w jednej linii. 

Tak siedzę i słucham i myślę, przecież to nie możliwe. Podpinam mój przewód odpalam : o masakra.  Wracam do poprzedniej konfiguracji. Kumpel widząc jaki jestem podjarany zostawił mi przewód. Siedziałem do 4 rano (o szóstej do pracy) i tylko zmieniałem utwory co 30 sekund przez kilka godzin :)) 

To tyle odnośnie wpływu przewodów na dźwięk. 

Na dzień dzisiejszy moje audio to :

Wlasnie ten przewód  którego kupiłem za wszystkie moje klocki i tylko na niego starczyło ?

znalazła się kasa na kolumny, resztę kompletuje. 

Próbowałem dowiedzieć się dlaczego tak się dzieje bo wydaje się to fizycznie niemożliwe. Jakim cudem taka różnica w dźwięku zachodzi poprzez wymianę kabla zasilającego. 

Elektrownia - stacja transformatorowa - posterunek energetyczny - rozdzielenie - gniazdko - "przewód" wzmacniacz. Napisałem nawet do profesora pewnej uczelni i sam nie był w stanie odpowiedzieć. Jedynie  tłumaczy sobie, że to właśnie ten odcinek łączności i zastosowaniu przewodu o przypadkowej budowie jest dla dźwięku kluczowy i działa jako filtr itp.... 

Tyle w temacie przewodu oczami amatora ?

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dancos napisał:

Tyle w temacie przewodu oczami amatora ?

Zaraz zaraz, przez moment nie było basu i się pojawił na tym przewodzie? Ile sekund go nie było? Tego basu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bunk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dancos napisał:

Napisałem nawet do profesora pewnej uczelni i sam nie był w stanie odpowiedzieć.

Nawet fizyk noblista czy inny inż. z Nasa nie jest w stanie wyjaśnić czegoś co nie istnieje.

...ale Twoja historia jest wzruszająca, nie powiem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dancos napisał:

Jestem lajkiem odnośnie tematu audio

Ooo tak... To wiele tłumaczy. ? ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej przypadł do gustu epizod z profesorem pewnej uczelni... i jego tłumaczenie. Ale wszystko w porzo - jak takie wielkie zmiany, że hej, to naley się tylko cieszyć i pogratulować kabla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, iro III napisał:

po każdym większym huraganie w USA, gdzie zawsze domki o typowej, podmiejskiej, drewnianej konstrukcji zostają zmiecione do zera - zostają tylko fundamenty a raczej podmurówka i widać tylko pojedyncze - ocalałe - dziwnym trafem, murowane domy...

No i czego to dowodzi? Że tam huragan za słaby, aby te murowane domy rozwalić na strzępy, czy raczej została wprowadzona odpowiednia norma, o której pisał Lechu, tylko nie wszyscy się do niej stosują?

I proszę Cię - skończ już może z tym mentorskim tonem, bo nie zawsze musisz mieć rację, nawet jeśli tego bardzo chcesz. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Chicago napisał:

Mnie najbardziej przypadł do gustu epizod z profesorem pewnej uczelni... i jego tłumaczenie. Ale wszystko w porzo - jak takie wielkie zmiany, że hej, to naley się tylko cieszyć i pogratulować kabla.

Na Alle... gro  możesz kupić ten  kabel jak masz 3200 zł jak się nie sprawdzi oddasz?  W czym problem?. Dopiero po tym możesz zabrać głos. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dancos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dancos napisał:

W czym problem? 

W tym, że oni takich rzeczy nie sprawdzają, ale lubią się pośmiać z tych, którzy sprawdzają.

Wiesz jak takie zachowanie się nazywa? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dancos napisał:

Na Alle... gro  możesz kupić ten  kabel jak masz 3200 zł jak się nie sprawdzi oddasz?  W czym problem? 

reakcjami co bardziej zawziętych nie powinieneś się przejmować.

idź własną drogą-wierz własnym uszom ?  to dla nich wydajesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, soundchaser napisał:

No i czego to dowodzi? Że tam huragan za słaby, aby te murowane domy rozwalić na strzępy, czy raczej została wprowadzona odpowiednia norma, o której pisał Lechu, tylko nie wszyscy się do niej stosują?

Budowanie domów potężnych, murowanych, jak Malbork, na 1000 lat, nie opłaca się w Ameryce - to też przekazuję, jakby kto nie wiedział. Poza tym wiąże się to również z zupełnie innym uzbrojeniem terenu. Większość tych domków z kart na trasie corocznych huraganów nie posiada fundamentu, piwnic, itd. Buduje się tak i w takiej jakości, na jaką pozwala teren, nabywca ze swoim portfelem, a przede wszystkim na ile pozwala bank i kredyty, bo to one o wszystkim decydują - o inwestycjach dewelopera również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, soundchaser napisał:

W tym, że oni takich rzeczy nie sprawdzają, ale lubią się pośmiać z tych, którzy sprawdzają.

Wiesz jak takie zachowanie się nazywa? ?

Wlasnie o tym wszystkim napisałem wszczsniej. Sam tak podchodziłem do sprawy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dancos napisał:

Na Alle... gro  możesz kupić ten  kabel jak masz 3200 zł jak się nie sprawdzi oddasz?  W czym problem?. Dopiero po tym możesz zabrać głos. 

Ja w to wierzę i nie ma się co denerwować, ale że aż profesor musiał być zamieszany w proceder? Bo przecież jak słyszysz zmiany i to cię kręci, to po co jeszcze w to angażować profesora z pewnej uczelni?

... nie wystarczy asystent?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.