Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel wpływający na brzmienie


J.Jerry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
48 minut temu, malikali napisał:

Czyli pewności że kabel coś zmienił nie ma absolutnie ?

 

A wiesz że źle wygrzany kabel, to kabel "zepsuty" także bez wymiany kabli w ścianach się nie obejdzie ?

Żałosne że ktoś pozwala ci tutaj pisać twoje debilizmy, momentami fajnie się to czyta dla zgrywy. Ale jak was ktoś wypuścił że starszakow to zagadka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Pawło napisał:

Żałosne że ktoś pozwala ci tutaj pisać twoje debilizmy, momentami fajnie się to czyta dla zgrywy. Ale jak was ktoś wypuścił że starszakow to zagadka

A kto powiedział że to moje? To co tu cytuję, to są twierdzenia słyszących kable i to samych guru od słyszenia, no chyba nie sądziłeś, że sobie wymyślam i piszę dla jaj? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pawło napisał:

Żałosne że ktoś pozwala ci tutaj pisać twoje debilizmy, momentami fajnie się to czyta dla zgrywy. Ale jak was ktoś wypuścił że starszakow to zagadka

Żałosne jest to, że ktoś pisze tylko po to żeby kogoś obrażać i do tego nie ma pojęcia o poprawnej pisowni. I jak można ukończyć szkołę bez tej podstawowej wiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałosne jest wciskanie kitu niezgodnego z zasadami fizyki, a nawet sprzecznego z wynikami oficjalnych badań. Wynikami sprawdzonymi i powtarzalnymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lech36 napisał:

Czemu takich ludzi nazywasz "jeleniami"? Człowiek może mieć zachciankę i kupić sobie rzecz na którą go stać a czasem nawet taką na którą go nie stać (kredyt). Jeleń to dopiero taki który wierzy w kablowe audio voodoo na podstawie opisów zamieszczanych w fachowej prasie i na forach. 

A dla mnie odwrotnie - ktoś kto przepłaca, ale dlatego że słyszy poprawę i sprawia mu to przyjemność bo ma lepszy dźwięk postępuje właściwie.
Natomiast ktoś, kto kupuje drogi kabel, albo coś innego w audio tylko po to, żeby cieszyć się z posiadania tego, a nie słyszeć różnicy lub (i) nie przywiązując uwagi do jakości brzmienia to snob...jeśli dla Ciebie jeleń brzmi źle.

57 minut temu, porlick napisał:

Żałosne jest wciskanie kitu niezgodnego z zasadami fizyki, a nawet sprzecznego z wynikami oficjalnych badań. Wynikami sprawdzonymi i powtarzalnymi.

Czy ktoś zbadał i sprawdził, że kable nie są podatne na "wygrzewanie się" i opublikował wyniki badań?
Jeśli potrafisz podać takie wyniki to bardzo proszę, a jak nie, to nie pisz kolejny raz bzdur.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, soundchaser napisał:

Czy ktoś zbadał i sprawdził, że kable nie są podatne na "wygrzewanie się" i opublikował wyniki badań?
Jeśli potrafisz podać takie wyniki to bardzo proszę, a jak nie, to nie pisz kolejny raz bzdur.

Takich rzeczy nikt nie będzie badał, bo zostały już sprawdzone, to tak samo, jak nikt nie będzie badał i udowadniał, że ziemia nie jest płaska, bo płaskoziemcy się wydaje że jest, albo sprawdzał czy kable są kierunkowe... trochę powagi w tych uwagach proszę. A poza tym ciężar dowodu spoczywa na osobach, które uważają, że dane zjawisko występuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, soundchaser napisał:

Czy ktoś zbadał i sprawdził, że kable nie są podatne na "wygrzewanie się" i opublikował wyniki badań?
Jeśli potrafisz podać takie wyniki to bardzo proszę, a jak nie, to nie pisz kolejny raz bzdur.

No wlasnie mam na myśli "promowanie" wygrzewania kabli jako faktu- to nie było dowiedzione w żadnych badaniach, nie ma podstaw fizycznych, więc jest bzdurą, a pisanie o zbawiennym działaniu wygrzewania- żałosną manipulacją.

Jeszcze raz- wg metalurgii, pierwsze przemiany fazowe w miedzi zachodzą przy blisko 300°C, poniżej jest stabilna, JAKI PROCES może więc zachodzić podczas tzw "wygrzewania"???

No, dalej, Nobel z fizyki czeka!

Godzinę temu, soundchaser napisał:

Czy ktoś zbadał i sprawdził, że kable nie są podatne na "wygrzewanie się" i opublikował wyniki badań?

Publikuje się wyniki badań POTWIERDZAJĄCE jakieś zjawisko, ale co może o tym wiedzieć ktoś mający naukę w dupie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, malikali napisał:

Takich rzeczy nikt nie będzie badał, bo zostały już sprawdzone

2 godziny temu, porlick napisał:

Publikuje się wyniki badań POTWIERDZAJĄCE jakieś zjawisko

(...)

sprzecznego z wynikami oficjalnych badań. Wynikami sprawdzonymi i powtarzalnymi. 

Czy Koledzy czytają co sami napisali? Gdzie te badania? Gdzie wyniki?
Odwracać kota ogonem i manipulować umiecie jak nikt inny na tym forum.
Tyle, że tutaj nie ma jeleni, którzy dadzą się na to nabrać.

36 minut temu, malikali napisał:

trochę powagi w tych uwagach proszę

No właśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, soundchaser napisał:

Czy Koledzy czytają co sami napisali? Gdzie te badania?

Gdzie wyniki?

No właśnie- wyników badań "wygrzewania kabli" nigdzie nie znajdziesz, bo takie zjawisko nie istnieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, porlick napisał:

JAKI PROCES może więc zachodzić podczas tzw "wygrzewania"???

Proces stopniowo postępującej interakcji, która doprowadza do całkowitej synergii.

3 minuty temu, porlick napisał:

No właśnie- wyników badań "wygrzewania kabli" nigdzie nie znajdziesz, bo takie zjawisko nie istnieje.

To dlaczego piszesz, że to zostało zbadane i potwierdzone sprawdzonymi wynikami?

Zanim znów zaczniesz rżnąć z siebie głupa, to bądź łaskaw zajrzeć raz jeszcze do swojego posta #5524.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, soundchaser napisał:

Czy Koledzy czytają co sami napisali? Gdzie te badania?

Czy Ty myślisz, że ilekroć ktoś wymyśli głupotę to inny będzie mu udowadniał, że tak nie jest? Zresztą Ty i tak masz to gdzieś to samo było w przypadku "kierunkowości kabli" Miałeś podane na tacy dlaczego nie występuje to zjawisko i olałeś kwitując znanym tekstem. ? A badań nie ma i nie będzie z tego samego powodu, z jakiego nie ma takowych sprawdzających czy jak spadniesz z 10 piętra z parasolką to czy na pewno nic Ci się nie stanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, soundchaser napisał:

To dlaczego piszesz, że to zostało zbadane i potwierdzone sprawdzonymi wynikami?

Nigdy tego nie napisałem. Coś ci się uroiło.

Jak zwykle zresztą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałośni jesteście..obydwaj.
Żadni partnerzy do rozmowy. Najpierw piszecie głupoty, a później udajecie, że nic takiego nie miało miejsca i dalej brniecie w te kłamstwa i głupoty.
Przy okazji robicie z siebie idiotów, ale także staracie się robić z tych, którzy czytają Wasze kłamstwa. Myślicie, że nie mają własnego rozumu?
Nieładnie Panowie. Pozostał tylko niesmak po tych Waszych wpisach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum że badań głupot nikt nie robi, a w przypadku tej kierunkowości kabli tak się złożyło, że akurat inne udowodnione i potwierdzone zjawisko totalnie temu zaprzecza i dlatego właśnie to jest czysta fikcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sounchasera-

Zamiast pieprzyć glupoty, zacytuj mój wpis, w ktorym napisalem o badaniach potwierdzających te debilizmy, albo zamilcz.

Jeśli tego nie zrobisz, wyjdziesz na idiotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do " wygrzewania " czy zmiany brzmienia kabli metalowych w czasie to są dla mnie sprawy oczywiste dnia codziennego to zagadką jest taki też wpływ na węglowe kable Van Den Hula .

First Ultimate MKII po około 4 dniach grania gra inaczej .

Raz nawet kupiłem 2 nowe i tak je właśnie porównałem . Nowy vs taki po 4 dniach grania ...

Najdłużej wygrzewajacym się u mnie kablem były głośnikowe Harmonixy CS120 Improved . Przez prawie 2 tygodnie grały przytłumionym brzmieniem , góra pojawiła się po 2 tygodniach . Co ciekawe jak nie grały kilka dni to znowu musiały się z 1 popołudnie wygrzewać .

Wkurzało mnie to i je sprzedałem .

Kabel zasilający Cardas Clear Power Cord też wygrzewał sie przez ponad tydzień . Najpierw mulił a później się otworzył dając niesamowitą rozdzielczość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, porlick napisał:

zacytuj mój wpis, w ktorym napisalem o badaniach potwierdzających te debilizmy, albo zamilcz.

Ile razy można cytować? Masz problem z pamięcią sprzed kilku minut i z samokrytyką?
To niepokojące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Porlick i Malikali powinni zająć się czymś innym niż audio, bo o tym temacie nie mają wogóle pojęcia.

Swoją drogą dziwne że tacy naukowcy przez tyle lat powtarzają w kółko to samo na nic nie znaczącym forum o audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, muda44 napisał:

Raz nawet kupiłem 2 nowe i tak je właśnie porównałem . Nowy vs taki po 4 dniach grania ...

Też tak kiedyś porównywałem, z tym że nie kupiłem, a zrobiłem sam dwa różne kable kable XLR Mogami z porządnymi wtykami, ale w podobnej cenie. Nie usłyszałem żadnej różnicy między nimi, więc jedne odłożyłem na półkę, a drugie używałem. Po chyba roku postanowiłem sprawdzić znów różnicę i okazało się, że te używane naprawdę "grały" lepiej.
To są sprawy oczywiste, sprawdzone i udowodnione...jak widać nie dla głuchych sceptyków z tzw. "wiedzą" techniczną, którą ja osobiście mam tam, gdzie...(takie niedopowiedzenie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, muda44 napisał:

Najdłużej wygrzewajacym się u mnie kablem były głośnikowe Harmonixy CS120 Improved . Przez prawie 2 tygodnie grały przytłumionym brzmieniem , góra pojawiła się po 2 tygodniach

Rany boskie to koc gruby spadł! Zrób pomiar wygrzanego kabla i tego bez góry zobaczymy czy jej nie było jak twierdzisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, malikali napisał:

Zrób pomiar wygrzanego kabla

Pomiary to Wasz pierdolec. Nikt normalny podczas słuchania muzyki przy porównywaniu nie robi pomiarów, tylko kieruje się słuchem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, soundchaser napisał:

Ile razy można cytować?

Wystarczy raz.

Nie zacytujesz, bo nigdy tego nie napisałem, a więc wygląda na to, że sprawdzilo się ostatnie zdanie mojego poprzedniego wpisu.

15 minut temu, soundchaser napisał:

Pomiary to Wasz pierdolec.

Słuch nie jest obiektywny- prawda, trąbko? A może saksofonie?

Pomiar, najlepiej powtarzalny, wszystko wyjaśni, a instrumenty pomiarowe są tysiące razy dokładniejsze od ludzkich zmysłów. I niezawodne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, malikali napisał:

Rany boskie to koc gruby spadł! Zrób pomiar wygrzanego kabla i tego bez góry zobaczymy czy jej nie było jak twierdzisz.

Jak idziesz drogą i widzisz fajną babkę to wyciągasz centymetr żeby ją zmierzyć czy Ci się podoba czy kombinujesz jak się dostać bez konsekwencji ?

 

Wybacz ale mam w dupie pomiary . Ja słucham muzyki na sprzęcie którego okablowanie jest częścią a ten wpływ staram się wykorzystać jak najlepiej .

Przykro mi że ktoś ma do dupy sprzęt albo słuch i takich podstaw nie rozróżnia , natomiast nie mogę pojąć jak dorośli faceci niby zainteresowani tematem mogą przez lata tłuc w klawiaturę zamiast dążyć do własnych doświadczeń .

PRAKTYCZNYCH tylko litości , nie na amplitunerze czy jakimś badziewiu .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam i "wielkie oczy" robię ile można napisać o wygrzewaniu kabli. Sam jestem bardzo sceptycznie nastawiony do tego całego wygrzewania ale proszę jak się wygrzały i ktoś słyszy to tylko chwalić uważam, bo za co ganić. Za dobry słuch? ? Sposobów na lepsze słyszenie jest wiele ale tu może chodzi bardziej o "spokojne" słuchanie. Sam dzisiaj poskładałem dwa przewody zasilające na kablach melodiki i jakichś rodowanych chińskich wtyczkach i poważnie to działa. Teraz słucham muzyczki ze "spokojem" bo ten niepokój wstrzyknięty w moją świadomość przez audiofilskie mądrości minął i jest super. Mam ekranowane przewody zasilające na rodowanej miedzi za tanie grosze i naprawdę to słyszę. Ciekawe ile dobroci dodanej będzie po wygrzaniu? Założyłem 200 godzin? Nie za mało? W sumie to pewnie przegapię bo przy okazji sieciowych wygrzeję interkonekty i głośnikowe, nie wspominając o cewkach i nowych trafach. Tylko kto wie ile co się wygrzewa? Może to trafa się wcześniej wygrzeją bo tam też drutu masa. Nie dojdę prawdy pewnie nigdy ale spokój mam. Muzyka gra i jest GIT :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, porlick napisał:

Wystarczy raz.

Ty chyba dążysz do tego bym nazwał Cię idiotą. 
Nic z tego...nie zrobię tego, bo naskarżysz znów moderacji, by ta mi wlepiła punkty karne.
Prześpij się, wstań jutro trzeźwy i poczytaj wstecz jakie zrobiłeś z siebie pośmiewisko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, muda44 napisał:

Wybacz ale mam w dupie pomiary . Ja słucham

Sluchaj, ale z głową i zastanów się, ile rzeczywiście slyszysz, a ile to złudzenia. Już nie raz dowiedziono, że niektórzy słyszeli inaczej dwa nagrania, ktore były identyczne co do bita.

4 minuty temu, soundchaser napisał:

Ty chyba dążysz do tego bym nazwał Cię idiotą. 
Nic z tego...nie zrobię tego, bo naskarżysz znów moderacji, by ta mi wlepiła punkty karne.
Prześpij się, wstań jutro trzeźwy i poczytaj wstecz jakie zrobiłeś z siebie pośmiewisko.

Nie- chcialbym, byś idiotyzmy, które na moj temat wypisujesz, poparł cytatem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, porlick napisał:

 

Nie- chcialbym, byś idiotyzmy, które na moj temat wypisujesz, poparł cytatem.

Naprawdę chciałbyś? Właśnie to zrobiłem co najmniej 3 razy.
A teraz już naprawdę zacznę Cię ignorować, bo nie zasługujesz na to, bym dalej tolerował Twoje trollowanie.
Dobranoc.

P.S. i jeszcze dodam - człowieku...nie pogrążaj się jeszcze bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, porlick napisał:

Żałosne jest wciskanie kitu niezgodnego z zasadami fizyki, a nawet sprzecznego z wynikami oficjalnych badań. Wynikami sprawdzonymi i powtarzalnymi.

Ten wpis dotyczył całej dyskusji o wygrzewaniu kabli. 


A teraz lojalnie informuję, że zgłaszam Twój pełen buty byt tutaj i celowe wprowadzanie fermentu, czyli ataki personalne w połączeniu z trollowaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, muda44 napisał:
56 minut temu, malikali napisał:

Rany boskie to koc gruby spadł! Zrób pomiar wygrzanego kabla i tego bez góry zobaczymy czy jej nie było jak twierdzisz.

Jak idziesz drogą i widzisz fajną babkę to wyciągasz centymetr żeby ją zmierzyć czy Ci się podoba czy kombinujesz jak się dostać bez konsekwencji ?

A Ty jak widzisz fajny drut to go macasz?

 

27 minut temu, muda44 napisał:

Przykro mi że ktoś ma do dupy sprzęt albo słuch i takich podstaw nie rozróżnia , natomiast nie mogę pojąć jak dorośli faceci niby zainteresowani tematem mogą przez lata tłuc w klawiaturę zamiast dążyć do własnych doświadczeń .

Albo jak ktoś ma wybujałą wyobraźnię i słyszy tylko jak wie co gra.

27 minut temu, muda44 napisał:

PRAKTYCZNYCH tylko litości , nie na amplitunerze czy jakimś badziewiu .

O przepraszam, na amp jeden kolega usłyszał, przynajmniej tak twierdził ?

 

45 minut temu, soundchaser napisał:

Pomiary to Wasz pierdolec. Nikt normalny podczas słuchania muzyki przy porównywaniu nie robi pomiarów, tylko kieruje się słuchem.

Normalny słuchający muzyki może nie, ale nikt normalny nie wygrzewa też kabli, to tylko pierdolec złotouchych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.