Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel wpływający na brzmienie


J.Jerry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
22 minuty temu, Lech36 napisał:

W mojej opinii takie co reagują są gorsze bo są nieprzewidywalne dla słabo znającego się na technice hobbysty. Kiedyś dawno temu zdarzało mnie się być zaskakiwanym kablami, ale to minęło wraz z nabyciem wiedzy o kablach i połączeniach. To było bardzo dawno temu.

Próbujesz wciągnąć mnie w ideologiczną dyskusję, której jednak nie podejmę. 

Jedyną wg mnie obiektywną oceną jakiegokolwiek urządzenia jest to czy spełnia stawiane mu cele. Jeśli je spełnia to jest dobre, jeśli nie spełnia to jest złe. 

Jedyny cel jaki stawiam domowemu sprzętowi audio jest dostarczanie mi przyjemności ze słuchania muzyki i wg tego kryterium dokonuję oceny jaki sprzęt jest dobry a jaki zły. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Lech36 napisał:

Żartujesz czy piszesz poważnie? Możesz sobie wyobrazić działania w studiach nagraniowych zmierzające do doboru kabli odpowiednio różnicujących efekt końcowy? Do formowania brzmienia używa się innych elementów toru audio, kable mają za zadanie tylko łączyć, maksymalnie bez strat, nic nie zmieniać i jest to bardzo proste do uzyskania zwłaszcza w warunkach domowych. Jedynie audiofile działają na opak myśląc że tak jest prawidłowo ;-).

Miałem okazję słyszeć, o tym, że w studiach  niczego nie pozostawia się przypadkowi ? Dla mnie dźwięk najbliższy rzeczywistości jest tym pożądanym. Weźmy tylko pod uwagę, że bardzo dużo zależy od repertuaru i jego jakości. Wiec uogólniony przekaz nie ma żadnego związku ze sprzętem studyjnym ani z jakością studyjną. Dodatkowo czym innym jest napisanie, że kable nie mają wpływu w sposób fizyczny, a czym innym wyrażenie opinii, że tylko jedno techniczne rozwiązanie wg Ciebie jest tym słusznym i ono daje wlasciwy dźwięk ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Seyv napisał:

Próbujesz wciągnąć mnie w ideologiczną dyskusję, której jednak nie podejmę. 

Ideologiczne dyskusje bez zrozumienia zjawisk fizycznych występujących w czasie słuchania to raczej domena innej grupy hobbystów niż ta do której można zaliczyć moją osobę.

9 minut temu, Seyv napisał:

Jedyny cel jaki stawiam domowemu sprzętowi audio jest dostarczanie mi przyjemności ze słuchania muzyki i wg tego kryterium dokonuję oceny jaki sprzęt jest dobry a jaki zły.

Może jakbyś zaczął używać equalizerów to ta przyjemność byłaby jeszcze większa? W końcu te kable które lansujecie, o ile rzeczywiście zmieniają brzmienie, to muszą to robić przez właśnie taką equalizację. Innej drogi skutecznej zmiany brzmienia raczej nie ma. Jak zmienia się barwa to musi być odpowiedź na charakterystyce częstotliwościowej, chyba że mamy do czynienia ze zjawiskami niezbadanymi przez naukę ;-). 

11 minut temu, Adam_85 napisał:

Miałem okazję słyszeć, o tym, że w studiach  niczego nie pozostawia się przypadkowi

Zgadza się, tam znaczenie ma tylko technika. Wszystko da się przewidzieć teoretycznie.

18 minut temu, Seyv napisał:

Jedyny cel jaki stawiam domowemu sprzętowi audio jest dostarczanie mi przyjemności ze słuchania muzyki i wg tego kryterium dokonuję oceny jaki sprzęt jest dobry a jaki zły. 

Tu się zgadzam, ale co zrobić jak komuś sprawia przyjemność podbicie skrajów pasma o jakąś wartość dB? Znam sporo takich osób. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 minutę temu, Lech36 napisał:

Może jakbyś zaczął używać equalizerów to ta przyjemność byłaby jeszcze większa?

Używałem - średnio mi to sprawiało przyjemność, za duża łatwość wpływania na brzmienie powodowała chęć częstego manipulowania. Poza tym jakoś ten dźwięk nie sprawiał mi przyjemności. Manipulacja lampami i kablami daje mi więcej frajdy i ze zmian i ze słuchania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Lech36 napisał:

Tu się zgadzam, ale co zrobić jak komuś sprawia przyjemność podbicie skrajów pasma o jakąś wartość dB? Znam sporo takich osób. 

Dla mnie nie ma innej możliwości jak tylko "pure". Dawno temu robiłem podejście do equalizacji to nie jest dobry kierunek. Generalnie dźwięk ma być szczegółowy, dociążony, co najważniejsze nic ma się nie wybijać przed szereg jeżeli nie było takiego zamiaru w nagraniu, szybki, dźwięczny, naturalny. Dobry system pokazuje muzykę jako całość, a nie jako wybiórcze elementy pomimo wspomnianych powyżej cech. Dodatkowo dźwięk nie może być "nerwowy" i męczyć po 20-60 minutach. To wszystko da się zrobić, ale trochę czasu może zająć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Adam_85 napisał:

Dla mnie nie ma innej możliwości jak tylko "pure"

Dla mnie też, ale np. już w studiu nie zawsze "pure" dominuje. Może w domu się zbytnio przesadza? 

10 minut temu, Adam_85 napisał:

Dodatkowo dźwięk nie może być "nerwowy" i męczyć po 20-60 minutach.

U mnie muzyka jest odtwarzana od godz. 8 rano do 19 wieczorem non stop i nie męczy mimo bardzo różnego pod względem jakości technicznej materiału jaki jest prezentowany przez radiowe stacje internetowe (mp3). Oczywiście jak chcę posłuchać na poważnie to inne źródła niż radio internetowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lech36 napisał:

Dla mnie też, ale np. już w studiu nie zawsze "pure" dominuje. Może w domu się zbytnio przesadza? 

Wiadomo, że różnie się nagrywa,  jednak na to już wpływu nie mamy. Słuchając w pure teoretycznie słyszymy zamysł autora, ale nie jest to do końca prawdą bo dużo będzie zależało od systemu łącznie z pomieszczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adam_85 napisał:

Słuchając w pure teoretycznie słyszymy zamysł autora,

Nasza przyjemność nie koniecznie jest równoznaczna z zamysłem autora. Autor nie dedykuje swoich zamysłów do wszystkich choć pewnie taki skutek byłby mu bardzo na rękę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Lech36 napisał:

stacje internetowe (mp3).

Teraz rozumiem dlaczego Tobie obojętne jakie przewody, liczy się treśc nie jakość dźwięku. Ja słucham niemal wszystko w gęstym formacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, bogdan_ napisał:

Teraz rozumiem dlaczego Tobie obojętne jakie przewody, liczy się treśc nie jakość dźwięku. Ja słucham niemal wszystko w gęstym formacie.

A na mp3 nie ma różnicy :-)? Przecież jak jest to przekłada się na wszystko, nie dyskredytowałbym nikogo za to, że sobie posłucha mp3. Czasem nie ma się lepszych nagrań więc nie ma wyboru, ale fakt że lepiej jest słuchać gęstych formatów. Nie zawsze się jednak da. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bogdan_ napisał:

Przypuszczam , że gdybym zamienił swój preamp na taki który robił KrisNext, antyaudiofilski z wieloma elektrolitami w torze, scalakami, potencjometrem i pewnie tanimi gniazdami to muzyka stracila by cały urok i nie odróżniał bym przewodów. Jeden kondensator i to drogi ma wpływ a jak ich jest wiele to spowoduje, że sprzęt nie będzie różnicował brzmienia .

że tak zacytuje mistrza ... sprawdź empirycznie.  

Potem wywal wszystkie kondensatory ze swoich urzadzeń i ciesz się czystm dźwiekiem skoro uważasz je za takie zło. 

To że audiofilski kondensator kosztuje fotune nic nie znaczy. Kondensator jak każdy zresztą element toru audio nie powinien wprowadzać zniekształceń bo one maja wpływ na brzmienie. Ale jak już wcześniej wspominałem Audiofile poszukują zazwyczaj ładnie brzmiączych dla ich ucha zniekształceń stąd takie zamiłowanie do wymieniania kondensatorów. Kondensatory w moim projekcie pełnią pewna konkretna funcję a ich konfiguracja została tak dobrana by nie wprowadzały zniekształceń (wprowadzały mozliwie mało). Wiem że brak charmonicznych dla wielu słyszących do dyskwalifikacja sta między innymi takie umiłowanie wzmaczniaczy lampowych bo duzo dodają od siebie 

 

A tak swoją drogą słuchałeś tego regulatora ? czy tak tylko po schemacie ocenieś brzmienie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KrisNext napisał:

A tak swoją drogą słuchałeś tego regulatora ? czy tak tylko po schemacie ocenieś brzmienie ?

Robiłem podobne preampy, ze 30 lat temu, takie wpięcie potencjometru to chyba w technics-ie widziałem po raz pierwszy. Ja nie mam ani scalaków ani kondensatorów sprzegających.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bogdan_ napisał:

Teraz rozumiem dlaczego Tobie obojętne jakie przewody, liczy się treśc nie jakość dźwięku. Ja słucham niemal wszystko w gęstym formacie.

Chyba nie przeczytałeś dokładnie tego co napisałem wcześniej.

3 godziny temu, Lech36 napisał:

Dla mnie też, ale np. już w studiu nie zawsze "pure" dominuje. Może w domu się zbytnio przesadza? 

U mnie muzyka jest odtwarzana od godz. 8 rano do 19 wieczorem non stop i nie męczy mimo bardzo różnego pod względem jakości technicznej materiału jaki jest prezentowany przez radiowe stacje internetowe (mp3). Oczywiście jak chcę posłuchać na poważnie to inne źródła niż radio internetowe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Seyv napisał:

Mogę, jednak taki pomiar moim zdaniem nie jest poprawny. Różnice które słyszę ja i inni słyszący audiofile i które wyszły w tym nagraniu powstają pisząc kolokwialnie przy współpracy źródło - kabel - odbiornik (wzmacniacz, kolumna) więc trzeba objąć pomiarem cały układ. Słyszałem systemy w których zmiany kabli nie były wyraźnie słyszalne lub nawet wcale nie były słyszalne (sam taki miałem i twierdziłem, że kable nie grają). Wnioskuje stąd, że jedne urządzenia są bardziej podatne na wpływ kabli a inne mniej. Nie oceniam jednocześnie które są lepsze z punktu widzenia użytkownika to każdy może zrobić sam. 

Mierzenie kabla interfejsem ma niewielki sens, ponieważ interfejs jest porządny i żadnego znaczącego wpływu nie będzie ? poza tym ma wspólną masę, więc mierzymy w ten sposób połowę kabla.

OCZYWIŚCIE powinniśmy mierzyć, jak dany kabel zachowuje się z konkretnym źródłem i odbiornikiem, czyli w konfiguracji w jakiej jest używany. Niemniej jednak pomiar na wyjściu wzmacniacz mocy nie jest poprawny. Sygnał powinniśmy "podebrać" z wejścia wzmacniacza (najlepiej, w zasadzie wyłącznie tak) lub ewentualnie gdzieś ze środka, z wyjścia przedwzmacniacza (gorzej), jednak na pewno przed potencjometrem a już na pewno nie na wyjściu końcówki mocy, która pracuje przecież na 1% albo coś koło tego, generując jak widać ogromny szum, który zakłóca cały pomiar. W tym konkretnym przypadku mamy dynamikę 40dB - toż to kaseciak bez dolby ma więcej ?
Do tego mamy po drodze potencjometr, który choćby przy przekładaniu kabli może zmienić swoje położenie i zniekształcić wynik. Pobieranie sygnału z wyjścia końcówki mocy bez separacji galwanicznej masy w ogóle jest niewłaściwe, gdyż podłączamy jej wyjście do masy w niewiadomym miejscu, podczas normalnej pracy nie umasiamy przecież głośników. To może powodować wzbudzenie się wzmacniacza, co ewidentnie ma przecież wpływ. Pobieranie sygnału z zacisków głośnikowych tworzy poza tym ogromną pętlę mas, w której indukują  się zakłócenia.

Nieuwzględnienie wszystkich problemów z masą przy tego typu testach uważam za duży błąd. Również w teście Ethana Winera ?

13 godzin temu, Seyv napisał:

Czyli w rzeczywistości na "słuch" zmiany mogą być większe.

Albo mniejsze, zależy od charakteru zmian wnoszonych przez badany układ i od testowego pliku. Poprzesuwałem sobie fazę w testowych plikach i wyniki wychodzą z kosmosu, raz większe od normalnie odjętych a raz mniejsze, zależy, który kawałek utworu oglądamy ? Generalnie wyrównanie poziomów jest jak wiemy jednym z warunków sensownego testu porównawczego, tak więc chyba dobrze, że mamy to załatwione, byle o tym pamiętać, bo różnic wyłącznie w poziomie sygnału ten program nie wykryje.

9 godzin temu, Adam_85 napisał:

Porównaj tą samą metodą - zrób test różnicowy, ale na tym samym przewodzie tylko go odłączając i podłączając z powrotem.

Otóż to. Jak pisałem, od tego należy zacząć, to da pojęcie o możliwościach obranej metody zarówno w ogóle jak i konkretnie tego sposobu pobierania sygnałów testowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbytnio to skomplikowane. Jest system. W nim porównujemy kabel A i B.
Jest różnica w odsłuchu. sprawdzone plikiem różnicowym jest różnica.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, pataus napisał:

Zbytnio to skomplikowane.

Łatwo i przyjemnie to się słucha muzyki.

34 minuty temu, pataus napisał:

Jest system. W nim porównujemy kabel A i B.
Jest różnica w odsłuchu. sprawdzone plikiem różnicowym jest różnica.

Jaka różnica? I czy normalnie  standardowo do odsłuchu podpinasz jeden zacisk kolumny do bolca w gniazdku? Jeżeli nie, to równie dobrze można testować niepodłączone kolumny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja dotyczy przede wszystkim czy kabel może wpływać na to czy słychać czy nie . W tym przypadku słychać także na pliku różnicowym.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, pataus napisał:

Dyskusja dotyczy przede wszystkim czy kabel może wpływać na to czy słychać czy nie . W tym przypadku słychać także na pliku różnicowym.

IMO ten test nawet mimo braku szczegółów metody pokazuje, że niesłyszalne różnice rzędu 0,1dB są na tym forum doskonale słyszalne. Tylko na tym forum ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, jeśli coś słychać z kolumn inaczej powinno być słychać w teście różnicowym?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pataus napisał:

Tak czy siak, jeśli coś słychać z kolumn inaczej powinno być słychać w teście różnicowym?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Oczywiście. W tym konkretnym przypadku mówimy o różnicy 0,1dB. Zamieszczałem kiedyś przy podobnej okazji pliki różniące się o 0,2dB w górze. Prawie dwadzieścia osób ściągnęło (pcloud ma dokładne raporty), żodyn nic nie napisał ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bogdan_ napisał:
4 godziny temu, KrisNext napisał:

A tak swoją drogą słuchałeś tego regulatora ? czy tak tylko po schemacie ocenieś brzmienie ?

Robiłem podobne preampy, ze 30 lat temu, takie wpięcie potencjometru to chyba w technics-ie widziałem po raz pierwszy. Ja nie mam ani scalaków ani kondensatorów sprzegających.

Ciesze się że twój wzmacniacz PAROWY świetnie gra. Rozumiem że układów scalonych nie masz również w urządzeniu do odtwarzania plików i w zwrotnicach głośnikowych też nie. hahahaha. 

Z jednej strony, słyszący do których należysz, zarzucają sceptykom że nie testują a zabierają głos. A ty robisz dokładnie tak samo. Popatrzyłeś na schemat i stwierdziłeś że mój regulator gra źle bo ty się przecież znasz... Z jednej strony mówisz o tym że dany element gra lub nie gra w systemie ale jeden rzut oka i wiesz że "tanie gniada" to na pewno badziew.

Ale gdyby tobie ktoś powiedział że twoje bardzo drogie gniazda to badziew bez znaczenia dla dźwięku to byś czkawki dostał z oburzenia i udowadniał że wszystko zależy od systemu i że w twoim to jest najlepiej jak się da. Słuchaj sobie dalej na swoim parowym sprzęcie i testuj dalej kable izolacje i co tam tylko chcesz i nie daj sobie wmówić że ci się zdaje bo przecież masz najlepszy sprzęt i najlepszy słuch. hahahaha

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
12 godzin temu, przemak napisał:

już na pewno nie na wyjściu końcówki mocy, która pracuje przecież na 1% albo coś koło tego, generując jak widać ogromny szum, który zakłóca cały pomiar

Głośność ustawiłem w miarę "normalnie" (jak na kolumny 97dB) zmniejszyłem czułość na interfejsie. 

12 godzin temu, przemak napisał:

Pobieranie sygnału z zacisków głośnikowych tworzy poza tym ogromną pętlę mas, w której indukują  się zakłócenia.

Uzwojenia wtóre transformatora głośnikowego mam "luźne". 

Muszę też sprawdzić z innym interfejsem bo ten w zależności od komputera do którego jest podłączony szumi mniej lub bardziej.

12 godzin temu, przemak napisał:

Nieuwzględnienie wszystkich problemów z masą przy tego typu testach uważam za duży błąd. Również w teście Ethana Winera ?

 

12 godzin temu, przemak napisał:

Otóż to. Jak pisałem, od tego należy zacząć, to da pojęcie o możliwościach obranej metody zarówno w ogóle jak i konkretnie tego sposobu pobierania sygnałów testowych.

Jeszcze trochę to dojdziemy do tego, że jednak najlepiej na słuch ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Seyv napisał:

Jeszcze trochę to dojdziemy do tego, że jednak najlepiej na słuch

Oczywiście że na słuch o ile ktoś nie wierzy w pomiary lub rachunki teoretyczne oparte o parametry RLC i właściwości wyjścia i wejścia. Tylko zawsze trzeba to zrobić prawidłowo pod względem techniki i procedur a nie po audiofilsku z fantazją. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lech36 napisał:

Oczywiście że na słuch o ile ktoś nie wierzy w pomiary lub rachunki teoretyczne oparte o parametry RLC i właściwości wyjścia i wejścia. 

Chyba żaden producent przewodów nie uważa, że to takie proste i tylko o to chodzi.

 

14 godzin temu, KrisNext napisał:

Ciesze się że twój wzmacniacz PAROWY świetnie gra. Rozumiem że układów scalonych nie masz również w urządzeniu do odtwarzania plików i w zwrotnicach głośnikowych też nie. hahahaha. 

Mam i takie odtwarzacze gdzie w torze jest układ OPA627, ale w stosunku do układów na elementach dyskretnych gorsze brzmieniowo rozwiązanie. We wzmacniaczach mam scalaki tylko w ukladach DC-servo, we wszystkich gałęziach nawet do wysokich tonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, bogdan_ napisał:

Chyba żaden producent przewodów nie uważa, że to takie proste i tylko o to chodzi.

Producent ma inne cele, np. marketingowe, prostota go nie obchodzi, liczy się tylko umiejętność zrobienia wody z mózgu klienta. Nie dotyczy to tylko branży audio tych co produkują proszki do prania też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Lech36 napisał:

Producent ma inne cele, np. marketingowe, prostota go nie obchodzi, liczy się tylko umiejętność zrobienia wody z mózgu klienta. Nie dotyczy to tylko branży audio tych co produkują proszki do prania też.

Każdy kto liżnie trochę elektroniki to mu sie wydaje , że to takie proste. Skoro jesteś taki szpec zrób lepszy i tańszy interkonekt od jakiegoś markowego japońskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bogdan_
błąd

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bogdan_ napisał:

Skoro jesteś taki spec zrób lepszy i tańszy interkonekt od jakiegoś markowego japońskiego.

Przy robieniu intrkonektu lepszego od markowego japońskiego trzeba być dobrym specem od marketingu, technika ma tu ograniczone pole do popisu ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Seyv napisał:

Głośność ustawiłem w miarę "normalnie" (jak na kolumny 97dB) zmniejszyłem czułość na interfejsie. 

Normalna głośność, czyli ile, 80dBA? To dla kolumn o skuteczności 97 oznacza jakieś 400mV na wyjściu wzmacniacza lampowego o wzmocnieniu jakim? 20-30dB? To jak to ma dać jakieś wyniki lepsze od 40dB?

5 godzin temu, Seyv napisał:

Uzwojenia wtóre transformatora głośnikowego mam "luźne". 

IMO to jeszcze gorzej ?

5 godzin temu, Seyv napisał:

Muszę też sprawdzić z innym interfejsem bo ten w zależności od komputera do którego jest podłączony szumi mniej lub bardziej.

Czyli masy, pomijając już jakość tego interfejsu ?

5 godzin temu, Seyv napisał:

Jeszcze trochę to dojdziemy do tego, że jednak najlepiej na słuch ?

Może dojdziecie. Ja tylko zauważam, że w tym twoim teście przy wszystkich zastrzeżeniach co do procedury i szczegółów jeżeli zgodzimy się co do wyników, to wniosek jest prosty - nie ma różnic między tymi przewodami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lech36 napisał:

Producent ma inne cele, np. marketingowe, prostota go nie obchodzi, liczy się tylko umiejętność zrobienia wody z mózgu klienta. Nie dotyczy to tylko branży audio tych co produkują proszki do prania też.

Wrzucanie wszystkich producentow jako tych, co nie zależy im na Kliencie, a tylko na zarobku jest dużym nadużyciem ? Wrecz bym powiedział, że teorią spiskowa. Natomiast na pewno tacy producenci funkcjonują na rynku. Tylko żeby mówić o czymś takim trzeba by to udowodnić..

 

1 godzinę temu, Lech36 napisał:

Przy robieniu intrkonektu lepszego od markowego japońskiego trzeba być dobrym specem od marketingu, technika ma tu ograniczone pole do popisu ;-).

Dobry produkt broni się sam.

Godzinę temu, przemak napisał:

 Czyli masy, pomijając już jakość tego interfejsu 

Fakt jest taki, że masy to jedna z najważniejszych kwestii w audio, przynajmniej wg mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.