Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel wpływający na brzmienie


J.Jerry

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
37 minut temu, iro III napisał:

Blad jest w samyn zalorzeniu, ze W OGOLE TO SLYCHAC a nie, ze ktos to slyszy a inny moze i nie.

Poza tym, nie bierzesz pod uwage takiej mozliwosci, ze ktos (w rym przypadku zona) byl tak po ludzku uprzejmy? Chcal zrobic przyjemnoac udreczonemu, sfrustrowanemu audio-wyczynowemu?

Pisanie z tel. jest jednak droga wyboista, kreta i pod gorke.

Jednoczesnie przepraszam wszystkich to czytajacych za brak polskich znakow.

"Czy coś się zmieniło wg Ciebie" "Tak, to i to" / "Tak - jest gorzej" - widać masz problemy z rozumieniem słowa "uprzejmość" i wiem, tak jest sobie łatwiej wszystko sobie wytłumaczyć, sny spokojniejsze, świat się nagle nie zawala, oceny w szkole lepsze ?

13 minut temu, malikali napisał:

A kto zakładał to finalne brzmienie i jak do tego doszedł, skoro kable wygrzewa się na danym systemie? ?

Ale pieprzysz, wyszło szydło z worka ?

Kable się po prostu wygrzewają, w każdym systemie. Potem są już wygrzane i "wpływają na system" (bo nie grają czy nie brzmią) na swoje 100%, podobnie jak kolumny i elektronika. Oczywiście w innym systemie mogą być inaczej odebrane, ale jako wygrzane, więc w ich pełnej krasie że tak powiem. Oj amatorzy audio krzyczą najgłośniej i najłatwiej się ośmieszają ?

6 minut temu, iro III napisał:

Poza wszystkim,  nie slychac w twoim (Pawle-wyczynowcu) opisywanym przypadku - to oczywiste.

Natomiast by uszanowac TEMAT tego watku, co rowniez jest oczywiste taki SPREPAROWANY gigantycznymi, jak na normalne druta parametry RLC moze juz wplywac na brzmienie.

Masz problem nawet z prostym odczytaniem imienia, tudzież prostą odmianą w języku ojczystym ? ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje sny sa spokojne. W przeciwinstwie do sfrustrowanych, ktorzy nerwowo przepinaja druty i dopytuja postronnych lepiej?gorzej?lepiej?gorzej? Bez konca zatruwajac zywot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
11 minut temu, malikali napisał:

A kto zakładał to finalne brzmienie i jak do tego doszedł, skoro kable wygrzewa się na danym systemie? ?

I chyba W danym systemie, kocham punktować takich mistrzów audio, ty nie masz pojęcia o podstawach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2019 o 23:05, januss73 napisał:

 pierwsze, więc największe wychylenie membrany ma określoną polaryzację  ?

Przy stereo masz co najmniej 4 membrany jednocześnie ( lub nie-).

W dniu 27.05.2019 o 22:30, barni napisał:

Zabawa zaczyna się jak masz już sprzęt w którym nieomal wszystko CI pasuje, tylko dopieszczasz to "nieomal"

 

4pakiem ? Ów na pewno wzmaga usuwanie toksyn.

W dniu 26.06.2019 o 10:28, porlick napisał:

 założyciel pytał o przewód z obwodem korekcyjnym RLC, który miał wpływać na brzmienie.

Przecież @J.Jerry to robił ileś lat temu.

Co do tematu - w układzie gratów: kolumny wzmacniacze źródła najwięcej zależy od najsłabszego ogniwa.

Pomijając wąskie gardło, czyli odbiorcę, to wskażę na :

1. Przewód/ przewody energetyczne

Zasilanie przetworników finalnych ma być akuratne w konkretnym pomieszczeniu i ustawieniu- i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pawło napisał:

Kable się po prostu wygrzewają, w każdym systemie. Potem są już wygrzane i "wpływają na system"

No dobrze ale napisałeś do zakładanego brzmienia więc jak i kto to zakłada? Już wiesz jak będzie rozumiem przed tym procesem, bo ktoś tak napisał? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
9 minut temu, malikali napisał:

No dobrze ale napisałeś do zakładanego brzmienia więc jak i kto to zakłada? Już wiesz jak będzie rozumiem przed tym procesem, bo ktoś tak napisał? ?

Dobrze wiesz...a dalej brniesz...

Do zakładanego przez twórcę, konstruktora, markę. Do osiągnięcia 100% zakładanych cech. I nie brzmienia, nie przeinaczaj, kable nie brzmią. Oczywiście te cechy, jak to w kablu (trochę taki equalizer w ciemno) inaczej sprawdzą się w różnych systemach i jeśli kabel w założeniach ma wpływać na system jak np. Nordosty nie sprawdzi się pewnie tam, gdy takich cech jest już za dużo. Ale kabel ma swoje cechy w każdym systemie, bo jest wygrzany.

Podziwiam, że w to brniesz, pewnie spróbujesz przeinaczyć po ośmieszeniu się, co? ;), odwrócić kota ogonkiem, a...już się nie da. Moje kolumny od kilku lat są już wygrzane...i nic tego nie zmieni niezależnie od systemu. Dobra, baw się dalej w granie znawcy audio na forum audio nawet w wątkach hi-end ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy przyjąć.. że wygrzewamy do czasu jak.. głos z kuchni stwierdzi.. jest dobrze.. jest lepiej..? 

teraz można słuchać muzy.. i nie przejmować się wygrzewaniem..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez GuruForA

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pawło napisał:

Do zakładanego przez twórcę, konstruktora, markę. Do osiągnięcia 100% zakładanych cech.

A i Ty wiesz jakie to są cechy bo przeczytałeś? A to bajecznie. Czyli już z góry wiesz jak to ma grać ?

To jeszcze ciekawe jak ten konstruktor/twórca modzi te "cechy" toż to musi być jakiś referencyjny system i sztab słuchaczy... siedzą wygrzewają i notują cechy, żeby potem ktoś taki jak Ty wiedział czego ma słuchać ?

19 minut temu, Pawło napisał:

I nie brzmienia, nie przeinaczaj, kable nie brzmią.

To może ktoś włamał się na twoje konto i to napisał? Takie odwracanie kota ogonem.

3 godziny temu, Pawło napisał:

Proces wygrzewania się kabli, czyli dochodzenia do ich zakładanego finalnego "brzmienia"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Żenujące i gorsze od gimbazy, cieszę się że się dobrze bawicie chłopaki, jak na wiejskiej imprezie, której klimat widac lubicie. O mądrości, ty nad poziomy wylatasz...choć gdyby głupota była gołębicą...klasyka czeskiego kina serialowego ?

A tak zapytam jeszcze - część z was to nie 1 osoba pod kilkoma nickami? Zawsze podejrzanie synchronicznie się zlatujecie i piszecie to samo innymi stylami, broniąc się nawzajem. Coś jak w pływaniu synchronicznym, tak samo nudne to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pawło napisał:

cieszę się że się dobrze bawicie chłopaki,

Więc nie przestawaj. Nawijaj jeszcze ? ? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te tzw "wygrzewanie kabli" to nic innego, jak psychoakustyka- to "slyszenie życzeniowe"- zechcesz coś usłyszeć, to w końcu to usłyszysz pomimo braku jakichkolwiek zmian, chyba, że fizycznie nie jest to możliwe.

Według metalurgii, rzeczywiste zmiany w czystej miedzi (dodatki stopowe i zanieczyszczenia mogą to zmienić) zachodzą przy temperaturze trochę poniżej 300 °C, a nie sądzę, by ktoś wygrzewał kable w takiej temperarurze. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, malikali napisał:

A i Ty wiesz jakie to są cechy bo przeczytałeś? A to bajecznie. Czyli już z góry wiesz jak to ma grać

Kolego. Sam nie mam zdania na temat wygrzewania kabli. Niczego takiego nie zauważyłem. Ale zdaje się że wg niego proces ten kończy się kiedy zmiany przestają się pojawiać. Ja raz przeczytałem i zrozumiałem zamysł jego wypowiedzi.
 

 

30 minut temu, malikali napisał:

To może ktoś włamał się na twoje konto i to napisał? Takie odwracanie kota ogonem.

3 godziny temu, Pawło napisał:

Proces wygrzewania się kabli, czyli dochodzenia do ich zakładanego finalnego "brzmienia"

Cudzysłów - mówi to panu coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zetbegie napisał:

@hey trochę to mało eleganckie sugerować, że miejsce żony kolegi Funnykris jest w kuchni. 

Anonimowość (skądinąd złudna) I świadomość że rozmówca prawdopodobnie znajduje się kilkaset km dalej dodaje ludziom animuszu a innym odbiera kulturalność. Obydwie cechy niestety często idą w parze. 

5 godzin temu, hey napisał:

@zetbegie , niczego nie sugeruję, to było ujęte w formie żartobliwej, więc nie staraj sie wywołać niepotrzebnej gufnoburzy. 

Poziom polskiego kabaretu... Kupa śmiechu, chłop przebrany za babe i świecące rogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzalne cechy - brzmienie, ciśnienie akustyczne, długość fali .

To pierwsze - jedynie statystycznie.

W dniu 27.05.2019 o 23:17, januss73 napisał:

mam takie głośniczki, że jednym kliknięciem myszy mogę zmienić polaryzację na poziomie cyfrowym. Z ciekawości sprawdzę czy usłyszę jakąś zmianę.

Biegunowość  jest albo zgodna dla pary (głośników) albo ta para jest w przeciwfazie - to jest realne, a nie wirtualne, chociaż tyczy wirtualnej percepcji, czyli wyobraźni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Funnykris napisał:
2 godziny temu, malikali napisał:

A i Ty wiesz jakie to są cechy bo przeczytałeś? A to bajecznie. Czyli już z góry wiesz jak to ma grać

Kolego. Sam nie mam zdania na temat wygrzewania kabli. Niczego takiego nie zauważyłem. Ale zdaje się że wg niego proces ten kończy się kiedy zmiany przestają się pojawiać. Ja raz przeczytałem i zrozumiałem zamysł jego wypowiedzi

Ale ja nie pytałem kiedy się kończą, tylko jak producent określa te cechy kabli, skoro według słuchaczy tychże, te grają różnie w systemach i nie można przewidzieć jak ten, czy tamten zadziała ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawło napisał:

A tak zapytam jeszcze - część z was to nie 1 osoba pod kilkoma nickami? Zawsze podejrzanie synchronicznie się zlatujecie i piszecie to samo innymi stylami, broniąc się nawzajem.

Proszę bardzo - odpowiadam (używając już polskich znaków, jak widać, może i Ty dostrzeżesz) -

ta "synchronizacja", którą zalatujemy - to wspólna, jedna i niepodważalna nauka, technika, elektrotechnika, jej prawa i niezależne od takich (...) jak ty, wyniki - niestety nijak one nie chcą uwzględniać zabobonów, pobożnych życzeń, chciejstw takich "adeptów" haj-słyszenia wszystkiego, wszędzie i zawsze.

Nie widziałem żeby "tuzy" Haj i odrutowania audio jakoś specjalnie ciebie zauważyły, doceniły, poklepały tu po pleckach, dodając otuchy i nadziei, że wkrótce dołączysz do "elity"...

...ale staraj się nadal, nie ustawaj - jest całkiem śmiesznie (jeszcze, jak będzie straszno to ci powiem), gdy się czyta te napuszone wywody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2019 o 06:45, Lech36 napisał:

Sceptycy piszą kiedy kable mogą "grać" a nie że nie "grają".

Jak "słyszą" tzw. słyszący pokazał test w Wielkopolsce ;-).

Za to Cię cenię i podtrzymuję  swoje stanowisko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, malikali napisał:

jak producent określa te cechy kabli, skoro według słuchaczy tychże, te grają różnie w systemach i nie można przewidzieć jak ten, czy tamten zadziała ?

Hehehehe. Szach mat:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
16 minut temu, iro III napisał:

Proszę bardzo - odpowiadam (używając już polskich znaków, jak widać, może i Ty dostrzeżesz) -

ta "synchronizacja", którą zalatujemy - to wspólna, jedna i niepodważalna nauka, technika, elektrotechnika, jej prawa i niezależne od takich (...) jak ty, wyniki - niestety nijak one nie chcą uwzględniać zabobonów, pobożnych życzeń, chciejstw takich "adeptów" haj-słyszenia wszystkiego, wszędzie i zawsze.

Nie widziałem żeby "tuzy" Haj i odrutowania audio jakoś specjalnie ciebie zauważyły, doceniły, poklepały tu po pleckach, dodając otuchy i nadziei, że wkrótce dołączysz do "elity"...

...ale staraj się nadal, nie ustawaj - jest całkiem śmiesznie (jeszcze, jak będzie straszno to ci powiem), gdy się czyta te napuszone wywody.

Dobrze że Kopernik i Darwin jednak powalczyli z tymi pewnymi swej niepodważalnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pawło napisał:

Proces wygrzewania się kabli

cechy kabla za duży hajs

Bezpieczniki też nie są bez znaczenia.?

W proporcji do adaptacji zmysłu słuchu, ustawienia przetworników, warunków pomieszczenia, wspominany w cytacie czynnik jest  pomijalny.

Powtarzalność cech przewodu jest niepowtarzalna.

 

 

... dla odmiennych warunków.

4 godziny temu, Pawło napisał:

 ?

?Kable się po prostu wygrzewają, w każdym systemie. Potem są już wygrzane i "wpływają na  system" na swoje 100%

w innym systemie mogą być inaczej odebrane, ale jako wygrzane, więc w ich pełnej krasie  ??

?

Skoro "inaczej", to nie "w każdym".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, malikali napisał:

Ale ja nie pytałem kiedy się kończą, tylko jak producent określa te cechy kabli, skoro według słuchaczy tychże, te grają różnie w systemach i nie można przewidzieć jak ten, czy tamten zadziała ?

A jakie ma znaczenie co pisze producent? Poczytaj opisy kolumn po 500 zł albo wzmacniaczy za tysiąca. Można odnieść czasami wrażenie że od highendu dzieli je włos. Wszystko trzeba sprawdzać organoleptycznie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata mijają, a kable nadal dzielą i łączą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolicie, że się włączę do rozmowy. Przeglądałem forum w całkiem innym celu(chcę kupić coś co będzie fajnie grało) ale temat tutaj omawiany bardzo mnie zainteresował...

Możecie mi ktoś wyjaśnić, czy w przewodach zasilających o których piszecie są zastosowane jakieś filtry aktywne/pasywne czy to jest po prostu odpowiedni dobór materiałów które mają "filtrować" zakłócenia powstające w sieci? Z ciekawości spojrzałem na kilka takich egzemplarzy i ceny zwalają z nóg...

Jeśli są zastosowane filtry, to czy w sprzęcie audio nie ma zastosowanych podobnych filtrów? Zakładając, że napięcia zaburzeń, harmoniczne napięcia, zakłócenia o częstotliwości radiowej i inne śmieci które się generują w sieci zasilającej, mają wpływ na jakość dźwięku, to czy zastosowana mała kostka na 2 metrowym przewodzie zasilającym jest w stanie wy filtrować wszystkie te śmieci? Z doświadczenia wiem, że potrzebne są bardziej skomplikowane układy aby pozbyć się tego wszystkiego..

Jeśli natomiast na takim przewodzie nie ma zastosowanego żadnego filtra, to jakim cudem metr lub dwa metry ekranowanego kawałka druta jest w stanie wyfiltrować wszystkie śmieć które zostały wy indukowane w kilometrach sieci zasilającej, kilku podstacjach transformatorowych i wreszcie w domowej instalacji elektrycznej?

Idąc dalej, jeśli jest tak, że wspomniane przewody mają opisywane właściwości i zmieniają kształt napięcia i wpływają na to co mamy na wejściu naszego urządzenia, to czy transformator stosowany wewnątrz urządzenia nie "przeindukuje" tego napięcia na niższe, bez większości tych zakłóceń? Dalej mamy jeszcze układ prostujący, masę filtrów i końcówkę mocy...- to wszystko jest już za przewodem zasilającym a w znaczny sposób zmienia kształt napięcia.

W końcu zakładając że te wszystkie zakłócenia mają znaczny wpływ na jakość dźwięku, to czemu trzeba bawić się w bardzo drogie przewody zasilające, czekać aż druty ogromnej średnicy się wygrzeją, dopasowywać przewody do używanego przez nas sprzętu... skoro można wyposażyć się w dobrej jakości stabilizator napięcia który generuje idealną sinusoidę, bez żadnych zakłóceń, o idealnej wartości napięcia 230 V??? Jeśli ktoś chce mogę polecić kilka naprawdę dobrej jakości stabilizatorów w cenie 20-30 tys.- patrząc na zeny przewodów zasilających "audiofilskich" to zakup takiego stabilizatora jest bardziej rozsądny i opłacalny(przynajmniej mamy pewność, że żadnych zakłóceń nie ma).

 

 

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, notoryczny napisał:

Lata mijają, a kable nadal dzielą i łączą ?

No żesz przecież, taka ich rola w audio! Co innego miałyby robić!?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Funnykris napisał:

A jakie ma znaczenie co pisze producent? Poczytaj opisy kolumn po 500 zł albo wzmacniaczy za tysiąca. Można odnieść czasami wrażenie że od highendu dzieli je włos. Wszystko trzeba sprawdzać organoleptycznie ? 

Widocznie dla kolegi Pawło ma skoro podkreśla, że do tego dąży, a co więcej twierdzi, że potem to słyszy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę wam jeszcze jedną historię którą sobie przypomniałem a miała miejsce trochę lat temu. Grałem wtedy w zespole rockowym. Miałem dobry drogi kabel. Chyba 8m. Proste połączenie gitara - efekty - wzmacniacz lampowy. Czasami używałem przesteru ze wzmacniacza. Po odkręceniu gain na max wzmacniacz gitarowy robi się ekstremalnie czuły. Słychać nawet śmieci z gniazdek elektrycznych. Słychać z głośnika Lekkie buczenie. Raz kabel uległ uszkodzeniu. Podłączyłem inny kabel. Tani zwykły kabel gitarowy. Buczenie było znacznie głośniejsze. Ten efekt był słyszalny jeszcze bardziej bez podłączonej gitary. Czyli jakiś szum ten kabel jednak wprowadził. Oczywiście przesterowany wzmacniacz lampowy o mocy 60W to nie jest coś co spotykamy w domowym audio ale temat jest o kablach. Dodam że obydwa kable były oczywiście miedziane. Droższy był na pewno bo go naprawiałem. W jednym z odcinków reduktora szumu był też taki przypadek kiedy po odłączeniu kabli RCA ustał cichy szum w głośnikach. Chyba podczas naprawy Audiolaba 8000S.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, iro III napisał:

No żesz przecież, taka ich rola w audio! Co innego miałyby robić!?

Najlepiej, gdyby tylko łączyły, dając wolność we własnym domu ??‍♂️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawło napisał:

Dobrze że Kopernik i Darwin jednak powalczyli z tymi pewnymi swej niepodważalnosci

Jeżeli cecha, zjawisko istnieje, to jest powtarzalne i  racjonalne, a wtedy nie jest osobliwym fenomenem.

13 minut temu, malikali napisał:

Widocznie dla kolegi Pawło ma skoro podkreśla, że do tego dąży, a co więcej twierdzi, że potem to słyszy ?

Milion dolców nadal chyba jest do wygrania ?

@Funnykris pojemności przewodu, efektu antenowego przecież się nie zaprzecza.

Ale wpływ na brzmienie ma jednak wzmacniacz z warunkami jego pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.