Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel wpływający na brzmienie


J.Jerry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, robbit napisał:

to może pomiń ten kabel sieciowy i przedłuż druty z gniazdka do źródła , na logikę powinno być lepiej 

Na logikę to kabel zasilający nie powinien mieć jakiegokolwiek znaczenia ?

Mam 3 klocki więc bym musiał 3 kable ze sobą połączyć co jest jakimś pomysłem tyle że każdy kabel zasilający jaki miałem w inny sposób wpływa na brzmienie z inną intensywnością na źródle a inną wzmacniacz więc sztuka polega na odpowiednim doborze.

Są tacy którzy zamiast drugiej listwy robią kilka gniazdek w ścianie się wtedy ważna jest jakość części przewodzących gniazdek i drutów je łączących . Ja nie przewiduje remontu i rycia ściany dlatego kupiłem listwę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, muda44 napisał:

Są tacy którzy zamiast drugiej listwy robią kilka gniazdek w ścianie się wtedy ważna jest jakość części przewodzących gniazdek i drutów je łączących

To jest ciekawe. Nagle teoria, że ważne jest OD GNIAZDKA, a to wcześniej już niekoniecznie - jakby się modyfikuje (ha! wszak pisze to spec od mody-fik(s)acji)...i nagle to co ważne, jakby się rozszerza...

Konsekwencja w tych "teoriach" niestety nie jest najmocniejszą cechą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumieć że prąd w naszych gniazdkach z wszystkimi jego wahaniami to prąd hi-end tylko teraz trza poczekać aż ktoś zacznie promować haj endowe gniazdka do ściany z pozłacanymi stykami i kierunkowym bolcem uziemiającym 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, robbit napisał:

ktoś zacznie promować haj endowe gniazdka do ściany z pozłacanymi stykami i kierunkowym bolcem uziemiającym 

Eeeee to już od dawna promują i sprzedają.

Rodowane były (są nadal?) modne.

...a na wahania napięcia? - modne są kondycjonery...które tych wahań i tak nie kompensują.

Wiadomo, że robią to same i bez łaski, zasilacze urządzeń...ale "oni" nie chcą/nie lubią o tym wiedzieć...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, iro III napisał:

Konsekwencja w tych "teoriach" niestety nie jest najmocniejszą cech

Konsekwencja w teoriach audiofilskich to ogólnie jest słaba cecha tematów związanych z audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde to może technologia audio rzeczywiście prześcignęła prawa fizyki które przestały być aktualne . chyba będzie trzeba wydrukować nowe podręczniki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, iro III napisał:

Eeeee to już od dawna promują i sprzedają.

Rodowane były (są nadal?) modne.

...a na wahania napięcia? - modne są kondycjonery...które tych wahań i tak nie kompensują.

Wiadomo, że robią to same i bez łaski, zasilacze urządzeń...ale "oni" nie chcą/nie lubią o tym wiedzieć...?

pleciesz takie bzdury,że nóż się w kieszeni otwiera.

w kółko to samo,,zresztą nie tylko Ty..paru innych misjonarzy również!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, robbit napisał:

chyba będzie trzeba wydrukować nowe podręczniki 

Podjęto już próby...wersje "robocze" znajdziesz nawet w tym wątku... ?

Teraz, triode napisał:

pleciesz takie bzdury,że nóż się w kieszeni otwiera.

w kółko to samo,,zresztą nie tylko Ty..paru innych misjonarzy również!

No cóż, prawda bywa bolesna.

Przykro mi, że akurat Ciebie zabolała, nic na to nie poradzę.

2 minuty temu, triode napisał:

że nóż się w kieszeni otwiera.

...ale, ale! to nie była "groźba karalna" ...mam nadzieję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, iro III napisał:

Podjęto już próby...wersje "robocze" znajdziesz nawet w tym wątku... ?

No cóż, prawda bywa bolesna.

Przykro mi, że akurat Ciebie zabolała, nic na to nie poradzę.

gdzie niby ta prawda jest?

to są teksty na poziomi:Wiocha.pl ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, porlick napisał:

Po prostu zrozumienie cię przerosło.

Wszyscy dobrze rozumieją Twoją manipulację.
Dyskusja jest o wygrzewaniu kabli. Wpadasz tu z klasycznym tekstem: 

"Żałosne jest wciskanie kitu niezgodnego z zasadami fizyki, a nawet sprzecznego z wynikami oficjalnych badań. Wynikami sprawdzonymi i powtarzalnymi." (post 5524),

z którego jasno wynika, że na temat wygrzewania kabli są wg. Ciebie jakieś oficjalne wyniki badań.
Na prośbę, abyś nam wszystkim je udostępnił - przez kilkanaście następnych wpisów udajesz, że nic takiego nie napisałeś, prosisz w kółko o cytaty, a ja w kółko je przytaczam, po czym stwierdzasz, że nie podałem cytatu i że "jak zwykle nic nie zrozumiałem".

Z kogo robisz idiotę: z czytających, czy z samego siebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, triode napisał:

to są teksty na poziomi:Wiocha.pl ?

Jakieś argumenty masz? Czy tylko plucie i groźby?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, iro III napisał:

Jakieś argumenty masz? Czy tylko plucie i groźby?

nawet nie potrafisz zrozumieć dwóch zdań..po polsku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, triode napisał:

nawet nie potrafisz zrozumieć dwóch zdań..po polsku.

...do tego "ataki personalne" ?, jeszcze coś dodasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, robbit napisał:

kurde to może technologia audio rzeczywiście prześcignęła prawa fizyki

w gazetach i forach o tematyce hi-fi  , już dawno

ja czekam na audiofilskie żarówki - w końcu sa w torze prądu który wpływa na dzwiek

 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, iro III napisał:

To jest ciekawe. Nagle teoria, że ważne jest OD GNIAZDKA, a to wcześniej już niekoniecznie - jakby się modyfikuje (ha! wszak pisze to spec od mody-fik(s)acji)...i nagle to co ważne, jakby się rozszerza...

Konsekwencja w tych "teoriach" niestety nie jest najmocniejszą cechą.

Wychodzi na to że najważniejsze jest to co się dzieje na drodze źródło - sieciówka - TO CO SIECIÓWKI ŁĄCZY - sieciówka - wzmacniacz . Czyli nie co dalej ale w obrębie sprzętu .

W przypadku urządzeń będących w 1 klasie ochrony gdzie przeważnie obudowy spięte PE poprzez sieciówki i listwę łączą się też z masą sygnałową więc i sygnał leci przez PE - sieciówka - listwa - sieciówka - PE wzmacniacza.

Ale jest wiele urządzeń w 2 klasie ochrony a sieciówki też tam słychać i to jest ciekawe ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, muda44 napisał:

W przypadku urządzeń będących w 1 klasie ochrony gdzie przeważnie obudowy spięte PE poprzez sieciówki i listwę łączą się też z masą sygnałową więc i sygnał leci przez PE - sieciówka - listwa - sieciówka - PE wzmacniacza.

Tyle teoria, akurat z tą można by się zgodzić, zaznaczając jednak, że masa sygnałowa nie powinna być galwanicznie połączona z bolcem PE w gniazdku zasilającym urządzenia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, iro III napisał:

Eeeee to już od dawna promują i sprzedają.

Rodowane były (są nadal?) modne.

...a na wahania napięcia? - modne są kondycjonery...które tych wahań i tak nie kompensują.

Wiadomo, że robią to same i bez łaski, zasilacze urządzeń...ale "oni" nie chcą/nie lubią o tym wiedzieć...?

Od ponad tygodnia mam dwie identyczne sieciówki z tym że jedna ma wtyczkę rodowaną a druga złoconą . Sam je założyłem .

Obydwa kable wpływają na nieco inne brzmienie odtwarzacza CD którego zasilają na zmianę .

To nie jest moda a fakt różnic które są łatwe do wychwycenia .

To było celowe doświadczenie dla mnie czy i jak wpływa wtyczka rodowana vs pozłacana .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, muda44 napisał:

Obydwa kable wpływają na nieco inne brzmienie odtwarzacza CD którego zasilają na zmianę .

Jak się orientuję, z techniką nie masz "na bakier".

Jak więc to technicznie spróbujesz wyjaśnić...bo to, że "słyszysz" jest w tej chwili pomijalne i nieistotne, albowiem jesteśmy w zakładce HiFi, tu rządzi (jeszcze?) technika. Nie tak jak w "magicznej" HaJE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjaśnię to w prosty i oczywisty sposób , mianowicie to wciskanie ludziom grających kabli ma na celu tylko i wyłącznie chęć wzbogacenia się na naiwnych ludziach nie mających o tym zielonego pojęcia a w grę wchodzą nie małe pieniądze jak za kawałek kabla , dlatego wy wszechsłyszący będziecie wkoło do znudzenia upierać się przy swoim bo kasa jest kasa i tyle .

Ale kto nie głupi nie da się zrobić w van den hula :)

Poza tym myślę że gdyby pojawiło się dzisiaj prawo zakazujące praktykowania prób tego typu wyłudzeń pod groźbą wysokich kar finansowych to jutro zniknęły by wszystkie te czarodziejskie wynalazki z rynku .Kto wie , może w końcu ktoś się nad tym pochyli .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, robbit napisał:

no chyba że twój hajend ma zasilacz impulsowy ? bo jeśli jednak trafo to nie jest polączony drutem z gniazdkiem 

A nie prościej wypożyczyć kabel i samemu spróbować ?Wypożycz chociażby Wireworlda Stratusa i sam się przekonaj . Na pisanie o teoriach szkoda czasu .

17 minut temu, robbit napisał:

wyjaśnię to w prosty i oczywisty sposób , mianowicie to wciskanie ludziom grających kabli ma na celu tylko i wyłącznie chęć wzbogacenia się na naiwnych ludziach nie mających o tym zielonego pojęcia a w grę wchodzą nie małe pieniądze jak za kawałek kabla , dlatego wy wszechsłyszący będziecie wkoło do znudzenia upierać się przy swoim bo kasa jest kasa i tyle .

Ale kto nie głupi nie da się zrobić w van den hula ?

Poza tym myślę że gdyby pojawiło się dzisiaj prawo zakazujące praktykowania prób tego typu wyłudzeń pod groźbą wysokich kar finansowych to jutro zniknęły by wszystkie te czarodziejskie wynalazki z rynku .Kto wie , może w końcu ktoś się nad tym pochyli .

Co i komu chcesz udowodnić ?

Swój brak pieniędzy na taki kabel , lenistwo czy oczekujesz poklasku Tobie podobnych ?

Kto Ci czy innym każe coś kupić jak można WYPOŻYCZYĆ  i ewentualnie stracić 20zl na przesyłkę czy transport .

Takie to ciężkie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, iro III napisał:

Jak się orientuję, z techniką nie masz "na bakier".

Jak więc to technicznie spróbujesz wyjaśnić...bo to, że "słyszysz" jest w tej chwili pomijalne i nieistotne, albowiem jesteśmy w zakładce HiFi, tu rządzi (jeszcze?) technika. Nie tak jak w "magicznej" HaJE.

Szczerze to nie chce mi się nawet tego rozważać . Audio nie jest moim jedynym hobby więc jakbym tak też do tego podchodził , np dlaczego w danym miejscu pstrąg bierze na żółtą kukurydzę a nie muchę to bym latał z tą muchą zamiast ryby łowić ?

 

To że słyszę jest w tym najważniejsze i tylko to się liczy - jak to wykorzystać w praktyce . Na rozważania szkoda mi życia a i tak większość poszła na to audio .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, muda44 napisał:

A nie prościej wypożyczyć kabel i samemu spróbować ?

Powinieneś już wiedzieć, że negujący wpływ kabli na brzmienie zwani potocznie "sceptykami z wiedzą techniczną" nigdy się nie zniżą do czegoś takiego. Po pierwsze dlatego, że nie wierzą w ten wpływ, a po drugie - to jest poniżej godności sceptyka, który przecież wie, że to zagrać nie może oraz sprzeczne z tą wiedzą i ściśle przestrzeganą doktryną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, muda44 napisał:

np dlaczego w danym miejscu pstrąg bierze na żółtą kukurydzę a nie muchę

bo wcześniej był potocznie mówiąc "zanęcany"

posmakowało mu - potem miał post - a potem znowu dostał i .. chap z haczykiem

to sie nazywa logika

nie kupiłem ani karpia , ani wędki, ani kukurydzy, nie zrobiłem "testów" a wiem

jednak można

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, robbit napisał:

gdybym miał jakiekolwiek wątpliwości być może zrobiłbym to ale w tej sytuacji to szkoda czasu 

To co tu robisz ?

Tych co słyszą i z tego korzystają nie przekonasz a samemu tracisz tu jedynie czas.

Mnie by natomiast zastanowiło i bym jednak sam się przekonał skoro tyle osób o tym pisze a ja Ci gwarantuje że ta Twoja Yamaha z dobrą sieciówką zagra znacznie lepiej a chyba po to wydałeś tysiące żeby lepiej grało ?

Stratus to kabel na start ale już daje jakiś pogląd w temacie . Pokonaj lenistwo , wypożycz , sam oceń . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie , zajmij się łowieniem ryb to równie relaksujące co słuchanie muzyki , wiem bo sam kiedyś próbowałem , i nikomu przynajmniej w ten sposób nie zaszkodzisz , no może poza rybami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, muda44 napisał:

To że słyszę jest w tym najważniejsze i tylko to się liczy

O nieeee...to nie takie proste.
@Lech36 wyjaśni Ci, że tylko piszesz, że słyszysz, a później będzie Ci udowadniał przy poklasku pozostałych sceptyków, że to co słyszysz to tylko wytwór Twojej wyobraźni, czyli zwykłe voodoo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, soundchaser napisał:

Powinieneś już wiedzieć, że negujący wpływ kabli na brzmienie zwani potocznie "sceptykami z wiedzą techniczną" nigdy się nie zniżą do czegoś takiego. Po pierwsze dlatego, że nie wierzą w ten wpływ, a po drugie - to jest poniżej godności sceptyka, który przecież wie, że to zagrać nie może oraz sprzeczne z tą wiedzą i ściśle przestrzeganą doktryną.

A jednak znam takich co się zmusili  a teraz inwestują w kable ?

 

No dobra - gdzie jest BUM ?

1 minutę temu, robbit napisał:

no właśnie , zajmij się łowieniem ryb to równie relaksujące co słuchanie muzyki , wiem bo sam kiedyś próbowałem , i nikomu przynajmniej w ten sposób nie zaszkodzisz , no może poza rybami ?

Za zimno jest , teraz  wolę podgrzewać pokój bańkami ?

2 minuty temu, soundchaser napisał:

O nieeee...to nie takie proste.
@Lech36 wyjaśni Ci, że tylko piszesz, że słyszysz, a później będzie Ci udowadniał przy poklasku pozostałych sceptyków, że to co słyszysz to tylko wytwór Twojej wyobraźni, czyli zwykłe voodoo.

Dla mnie proste .

Ci którzy twierdzą że kable nie mają znaczenia , nie słyszą albo nie chcą spróbować są pomijani w tym co czytam . Uważam że są na poziomie wiedzy który mam dawno za sobą i mnie już nie interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wam tak zależy żeby wszyscy wszystko słyszeli ? jeśli sami słyszycie to super , ale przecież jak ktoś nie chce to po co tak natarczywie im to wciskacie , macie płacone od wpisu ? czy co ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.