Skocz do zawartości
IGNORED

jaki odtwarzacz cd do 2000zł


Mazzi@

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jaki wybrać odtwarzacz cd do 2000zł, czy jest sens kupować używany (wiadomo że niektórzy uciekają z wadliwymi egzemplarzami), mam amplituner YAMAHY CR1020 kolumny CANTON GLE 470, myślałem nad Nad C 546, Advance Acoustic MCD 200, Rotel RCD-951, YAMAHA CD-S700, MARANTZ CD6006, Denon DCD-800NE ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

dźwiękowo NAD C546 BEE będzie moim zdaniem opcją najlepszą. Bardzo przyzwoity i niedrogi jest Marantz CD6006.

Oczywiscie w podobnym budżecie możesz kupić dźwiękowo lepszy używany odtwarzacz, ale proponuje tylko z pewnego źródła, najlepiej od znajomego. W innym przypadku jest to ryzyko.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Spójrz na model Yamahy CD-S700 lub tak jak wyżej napisało Q21 Marantz CD6006. Co do rynku używanych jak najbardziej warto kupować, lecz z pewnego źródła!?

Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytalem tutaj na forum, że cds 3000 ma dobrą jakość wykonania. Co o tym stwierdzeniu myślicie?
Czy Y 7000 ma funkcję cd text jak podany wyżej marantz?
Wiem, że 3000 nie pokazuje tytułów w sposób ciągły.

Sent from my phone using my fingers.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2 tys kupisz juz dobrą uzywke..ja bym celowal w jakiś model z wejściami cyfrowymi i dostępnym do dziś laserem..szkoda kasy na nowe modele za tą  cenę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2 tysiące tylko uzywka jeśli chcesz coś ciekawego i z wyższej półki. Nowe w tej cenie to niskie modele robione w Chinach czy innym Tajwanie więc kwestia trwałości i niezawodności jest mocno dyskusyjna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Knjaz napisał:

Najgorsze, że te stare wyglądają jak odtwarzacze VHS z czasów wczesnej demokracji :)

Sent from my phone using my fingers.
 

Zależy co kupisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Knjaz napisał:

Najgorsze, że te stare wyglądają jak odtwarzacze VHS z czasów wczesnej demokracji

Wyglądają tak bo często maja porządne ,solidne napędy. Szuflady po wysunięciu nie drgną nawet o milimetr.

Czy to jest brzydkie? Mi się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego brzmienia poszukujesz? Jeśli ma być miękko i z basem to Nad C546, jeśli ma być równo i dynamicznie, to Yamaha CD-S700. U nas możesz wypożyczyć na testy nawet oba ?

Jest jeszcze najnowszy Rotel CD11, który brzmieniowo klasyfikuje się gdzieś pomiędzy brzmieniem Yamahy a Nada 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Top Hi-Fi Poznań Woźna obecnie mam Yamahe R-N803D i Monitor Audio Silver 300. Kable to QED XT 25. Mysle, ze NAD zmiekczy mi dzwiek. Mysle takze nad pewnym SONY, ale zapomnialem nazwy ? Wiem, ze byl dosc dawno produkowany.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Knjaz napisał:

Mysle, ze NAD zmiekczy mi dzwiek.

jak najbardziej zmiękczy, zapraszamy do wypożyczenia ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2019 o 14:27, Mazzi@ napisał:

Witam jaki wybrać odtwarzacz cd do 2000zł, czy jest sens kupować używany (wiadomo że niektórzy uciekają z wadliwymi egzemplarzami), mam amplituner YAMAHY CR1020 kolumny CANTON GLE 470, myślałem nad Nad C 546, Advance Acoustic MCD 200, Rotel RCD-951, YAMAHA CD-S700, MARANTZ CD6006, Denon DCD-800NE ?

Ciut dołóż i poluj na nowego Pioneera PD-50

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muda44 on jest bardzo trudno dostepny w UK. Ale w oko mi wpadl Marantz HD-CD1. Musze gdzies go znalesc i odsluchac. Ktos mial z nim stycznosc?

@Top Hi-Fi Poznań Woźna No niestety, ale za daleko mi do Was. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają w sklepie wysyłkowym.
Uważasz, że warto się za nim oglądać?
Dla mnie wygląda ciekawie, bardzo śliczny jest, ale co w nim jest (od strony technicznej), co wyróżnia go na tle np. 6006?

Sent from my phone using my fingers.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjne bywały pierwsze wersje które producent zaraz wycofał . Były z 2 czy 3 takie tu wpisy a później ktoś to powiela .

Trzeba brać też poprawkę na to że te odtwarzacze były w wielu sklepach AUDIO a także sieciach gdzie były sprzedawane w setkach jak nie tysiącach egzemplarzy więc jak 1 na ileś tam był awaryjny to mówienie o nich jako awaryjnych jest dużą przesadą .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę mecze temat, ale zastanawia mnie pewna rzecz. Czytałem w temacie o CA CXC o transportach, dachach itp, i zastanawia mnie pewna rzecz. Mianowicie, czy taki CXC posiada DAC? Rozumiem, że nie, ponieważ ma łączą tylko cyfrowe. Więc, czy możliwe jest, podłączyć zwykły napęd cd, taki jak w komputerze i podłączyć to do DACa, i dalej do ampla? To pytanie teoretyczne, no bo tak myślę, że skoro transport czyta dane i dalej je przesyła, to może takie dane czytać nawet komputerowy cd rom.
Dlaczego tak często szukamy jakości w transportach, skoro one tylko przesyłają dane? Skąd ta różnica w dźwięku w przypadku zmiany tylko transportu. Mam tu na myśli szczegółowo konkretne odpowiedzi.
Przecież zapis cyfrowy nie powinien się zmieniać w przypadku zmiany urządzenia transmitujacego. Ten sam plik (zdjęcie) wygląda tak samo na moim komputerze, jak na komputerze np. mojej żony. Zmiana transportu, która zmienia dźwięk (przy innych parametrach stałych) tak jakby każdy transport wysyłał inny zapis cyfrowego audio.

Sent from my phone using my fingers.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może trochę dołożyć do Vicka 400. Podobno awaryjny.

Mój Vincent CD 400 po zakupie grał intensywnie przez około dwa tygodnie po 14h z częstym przekładaniem płyt. Teraz średnio tygodniowo 14h i działa bez zarzutu. Za nie całe trzy miesiące roczek ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Knjaz napisał:

Może troszkę mecze temat, ale zastanawia mnie pewna rzecz. Czytałem w temacie o CA CXC o transportach, dachach itp, i zastanawia mnie pewna rzecz. Mianowicie, czy taki CXC posiada DAC? Rozumiem, że nie, ponieważ ma łączą tylko cyfrowe. Więc, czy możliwe jest, podłączyć zwykły napęd cd, taki jak w komputerze i podłączyć to do DACa, i dalej do ampla? To pytanie teoretyczne, no bo tak myślę, że skoro transport czyta dane i dalej je przesyła, to może takie dane czytać nawet komputerowy cd rom.
Dlaczego tak często szukamy jakości w transportach, skoro one tylko przesyłają dane? Skąd ta różnica w dźwięku w przypadku zmiany tylko transportu. Mam tu na myśli szczegółowo konkretne odpowiedzi.
Przecież zapis cyfrowy nie powinien się zmieniać w przypadku zmiany urządzenia transmitujacego. Ten sam plik (zdjęcie) wygląda tak samo na moim komputerze, jak na komputerze np. mojej żony. Zmiana transportu, która zmienia dźwięk (przy innych parametrach stałych) tak jakby każdy transport wysyłał inny zapis cyfrowego audio.

Sent from my phone using my fingers.
 

Gdyby tak było to kto by kupował transporty CD a jakby nie kupował to kto by je produkował ?

Niestety transport ma znaczenie tak jak i kabel który to łączy . Temat wałkuję od 18 lat z dziesiątkami różnych odtwarzaczy i transportami CD a także kablami toslink i coax .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale dlaczego cyfrowy plik, czyli to co na płycie się znajduje, jest transportowane z różna jakością do ampla? Co wpływa technicznie na to? Kable zakładam, zesatedame. Tylko transport zmieniasz. Dopoki tego nie zrozumiem, nie będę mógł zasnąć spokojnie :)
Mam pewne podejrzenia, ale chcę potwierdzenia bez sugerowania czegokolwiek.

Sent from my phone using my fingers.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Knjaz napisał:

No tak, ale dlaczego cyfrowy plik, czyli to co na płycie się znajduje, jest transportowane z różna jakością do ampla? Co wpływa technicznie na to? Kable zakładam, zesatedame. Tylko transport zmieniasz. Dopoki tego nie zrozumiem, nie będę mógł zasnąć spokojnie ?
Mam pewne podejrzenia, ale chcę potwierdzenia bez sugerowania czegokolwiek.

Sent from my phone using my fingers.
 

Dane odczytuje laser który narażony jest na wiele zakłóceń . Żeby laser mógł odczytać dane coś musi nim sterować tak jak i kręcić płytą która też jest podatna na zakłócenia . Odczytany sygnał musi być przez różne układy przesłany do wyjścia cyfrowego . Układy te zakłócają się wzajemnie . Każdy układ do prawidłowej pracy potrzebuje jak najlepszego zasilania ale każdy generuje zakłócenia wpływające na pozostałe . Mamy też drgania z obudowy , trafa itd .

Od tej całości zależne jest to co dostajemy na wyjściu .

Ale to nie o tym temat .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.