Skocz do zawartości
IGNORED

DAC na PCM1794A w prawdziwym trybie NOS


Yasica

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko nos na dobrym R2R i ten 1794 idzie do szuflady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można tego R2R posłuchać ? Chciałbym porównać z dddac. Może warto mieć dwa ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absolem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kris_54701 napisał:

Tylko nos na dobrym R2R i ten 1794 idzie do szuflady

No właśnie nie tak do końca.  Są mocne strony wielobitowca R2R jak i tych  1794/1792. To najlepsze moim zdaniem delty-sigmy jakie wyprodukowano. Podstawową zaletą jest to, że w strukturze takiego PCM17xx  jest bezkonkurencyjny filtr cyfrowy a'la DF1706 dany w komplecie. No i mocne wyjścia prądowe swoja drogą, ale to inna sprawa.

Na przykład w porównaniu do takiego AD1853 który jest dosyć dobrym scalakiem też według tej zasady pracy i z wyjściami prądowymi. Na tym samym stopniu analogowym (samo przetwarzanie prąd napięcie dobierane pod te kości, żeby nie było)

Taki PCM1792 był lepszy w każdym właściwie aspekcie względem AD1853.

A co do wielobitowców to najznakomitsze kostki dla mnie. Niestety PCM1792/4 nie ma tej ciemnej barwy i nie gra tak dużym wolumenem jak starsze typowe R2R dace. Grają te pierwsze bardzo dobrze. Ale troche pozornie, bo na pierwszej linii. Aspektem tym jest pewien brak dokładności (rozdzielczości?) tych 1792/1794. Oczywiście te PCM1792/4 są rozdzielcze, z kontrolą nawet lepszą i, grają czysto. Ale co chodzi? Na skomplikowanym materiale muzycznym gdzie jest wiele nachodzących na siebie dźwięków, niejako jeszcze okrytych nadmiernym pompowaniem -kompresją (dobrą, bo to tez sztuka w nagraniu- a nie padło realizacyjne jakich wiele) Taki R2R jak PCM63 czyAD1862 ukazywał po wsłuchaniu drobne szczegóły w tej masie dźwięków, które na 1792/4 nie były dostatecznie słyszalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, absolem said:

Gdzie można tego R2R posłuchać ?

[1] + polowanie na tda1541 w napędzie popsutym + analog SRPP wg [2].

 

[1] 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[2] 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Daniel_68412 napisał:

tda1541

Nie nie tutaj TDA1541. Złe przyrównanie i rozczarowanie względem wszystkich nowych kości. Przestańcie z tym kultem tej starej kostki już na siłe wykreowanym przez internet!!!

Ten tda1541 jest na prawdę przeciętnej jakości scalakiem, no i bardzo starym R2R. Gra przyjemnie, broni sie ciekawą barwą, płynnością i sie podoba. Lecz nic poza tym. Pod względęm rozdzielczości, małych zniekształceń, dokładności takie nowsze PCM1792/4 zjedzą go na śniadanie. O "kolegach" typu Ad1862/PCM63 to nawet już nie przyrównuje.

Piszemy teraz utaj cały czas o kościach chyba z najwyższej półki, i to jakie są w ogóle "the best dac".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, VIVAro said:

Nie nie tutaj TDA1541.

Jak napisałeś wyżej kwestia gustu. Jak pierwszy raz złożyłem go z wyjściem wg Lampizatora to pomimo, że brumiło, brzęczało (zjebane zasilanie) to siedziałem jak wryty 30min i nie mogłem odejść. Zapewne wszystko się zgadza, że zniekształcenia, mniejsza dokładność ale co ja moge na to, że słucha się tego tak dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, VIVAro napisał:

A co do wielobitowców to najznakomitsze kostki dla mnie. Niestety PCM1792/4 nie ma tej ciemnej barwy i nie gra tak dużym wolumenem jak starsze typowe R2R dace.

Dziwne bo właśnie dddac gra ciemno gęsto i ogromnym wolumenem. Pokazuje z lekkością wiele bardzo subtelnych odcieni i intymności po wybuchy dynamiki a muzycy materializuję się w pokoju.

 

Godzinę temu, VIVAro napisał:

Ale co chodzi? Na skomplikowanym materiale muzycznym gdzie jest wiele nachodzących na siebie dźwięków, niejako jeszcze okrytych nadmiernym pompowaniem -kompresją (dobrą, bo to tez sztuka w nagraniu- a nie padło realizacyjne jakich wiele) Taki R2R jak PCM63 czyAD1862 ukazywał po wsłuchaniu drobne szczegóły w tej masie dźwięków, które na 1792/4 nie były dostatecznie słyszalne.

Znów dziwne bo właśnie na skomplikowanym materiale muzycznym gdzie jest wiele warstw można każdy instrument śledzić oddzielnie wraz z całą gamą sonorystycznych niuansów. A i szybkość i oddanie transjentów jest precyzyjne jak cholera i rozdzielcze przy czym ani grama chłodu. Barwy drewnianych instrumentów czy blaszanych świetne. Ale może sama aplikacja i towarzystwo kości jest ważne? Jakiś czas temu słuchałem jakiegoś tda ale jak zrobionego nie wiem i jak to grało ciężko mi się odnieść..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absolem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 minuty temu, absolem napisał:

Ale może sama aplikacja i towarzystwo kości jest ważne?

Jest najważniejsze. Rozważania o jakość jakiegoś układu DAC bez uwzględnienia aplikacji i systemu jest jak rozważania o wyższości jednego silnika nad drugim bez uwzględnienia reszty samochodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, absolem napisał:

Dziwne bo właśnie dddac gra ciemno gęsto i ogromnym wolumenem. Pokazuje z lekkością wiele bardzo subtelnych odcieni i intymności po wybuchy dynamiki a muzycy materializuję się w pokoju.

W żadnym wypadku. I nie wiesz tego absolutnie! Abyś to sprawdził, najpierw musisz znać dobrze material, który jest nagrany słuchając na sprzęcie odniesienia. I potem dopiero, mieć po porwania w tym samym torze obywdu daców. Bo tak zmiana aplikacji nawet dwóch tych samych kości na innym torze analogowym już mija się z celem.   Nie piszemy tutaj na zasadzie, taki mi się wydaje bo fajnie gra. Poważnie i technicznie podchodźmy.

Tak to każdy tutaj może sobie napisać, no bo układ mu sie spodobał jego i tyle.

 

36 minut temu, absolem napisał:

Znów dziwne bo właśnie na skomplikowanym materiale muzycznym gdzie jest wiele warstw można każdy instrument śledzić oddzielnie wraz z całą gamą sonorystycznych niuansów.

Nie pisz takiej nieprawdy, bo to twoje przypuszczenie. Na ten temat skoro tego nie sprawdziłeś i  nie dokonywałeś żadnych porównań. A mało tego, twój układ jest w kiepskiej aplikacji, ale to bardzo kiepskiej nie pokazuje on zdecydowanie zalet PCM1794.  W tej konfiguracji daca nie ma niuansów, bo to sprawdzałem. a ze gra szczegółowo troche niczego nie dowodzi. A aplikowałem te PCM wiele razy. Po co pisać tak specjalnie?  A an dobrze zaaplikowanym nie można tak dobrze śledzić w PCM1792 jak na dobrym wielobitowcu.

Wiem że to, co napisze nie należy do przyjemych rzeczy. Ale czy wiesz ze zostałeś oszukany, jak wielu naiwnych z tym dddac? Przez "oszuścika" który stowrzył sobie moduły wyłącznie na zarobek na innych? Ale biznesik ma  i kasa z tego jest. I to pisze Ci ten co sam pracuje jako elektronik.

Tam ten PCM dosyć ze nie pracuje w trybie bez oversamplingu (co by on wymyślił w tak prostym układzie, bo sie nie da - zawsze działa filtr wbudowany) , a to sprawdzałem na słuch w tej konfiguracji  na tym samym torze analogowym. Ale też mierzyłem na apraturze wyjscia.

To jeszcze on już sprzedaje (bez urazy) taki tani w wykonaniu układ, że nawet nie poprowadził porządnie zasilań. Bo za dużo zachodu i kosztów. I nie wsadził dobrych stabilizatorów, tylko typu 7805 Lf33 najpowszechniejsze tylko z najtańszej f-my ST

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie,

Pan konstruktor tego czegoś co się nazywa ddac kompromituje się i nie warto na jego "projekt" nawet spojrzeć. Wystarczy spojrzeć na poniższe i nic więcej nie trzeba dodawać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, VIVAro napisał:

W żadnym wypadku. I nie wiesz tego absolutnie! Abyś to sprawdził, najpierw musisz znać dobrze material, który jest nagrany słuchając na sprzęcie odniesienia. I potem dopiero, mieć po porwania w tym samym torze obywdu daców. Bo tak zmiana aplikacji nawet dwóch tych samych kości na innym torze analogowym już mija się z celem.   Nie piszemy tutaj na zasadzie, taki mi się wydaje bo fajnie gra. Poważnie i technicznie podchodźmy.

A materiał źródłowy może być nagrany na żywca?Tak się zastanawiam bo moje odniesienia są do żywych instrumentów które doskonale znam z koncertów i prób moich grających kolegów. Interesuje mnie brzmienie i barwa instrumentów nie układy odniesień i co realizatorzy chcieli osiągnąć.  Jeśl8 sprzęt da mi iluzje żywych instrumentów z dobrych realizacji to czy to bedzie nos czy nie czy pcm czy tda nie ma dla mnie znaczenia

 

Godzinę temu, VIVAro napisał:

W żadnym wypadku. I nie wiesz tego absolutnie! Abyś to sprawdził, najpierw musisz znać dobrze material, który jest nagrany słuchając na sprzęcie odniesienia. I potem dopiero, mieć po porwania w tym samym torze obywdu daców. Bo tak zmiana aplikacji nawet dwóch tych samych kości na innym torze analogowym już mija się z celem.   Nie piszemy tutaj na zasadzie, taki mi się wydaje bo fajnie gra. Poważnie i technicznie podchodźmy.

Tak to każdy tutaj może sobie napisać, no bo układ mu sie spodobał jego i tyle.

 

Nie pisz takiej nieprawdy, bo to twoje przypuszczenie. Na ten temat skoro tego nie sprawdziłeś i  nie dokonywałeś żadnych porównań. A mało tego, twój układ jest w kiepskiej aplikacji, ale to bardzo kiepskiej nie pokazuje on zdecydowanie zalet PCM1794.  W tej konfiguracji daca nie ma niuansów, bo to sprawdzałem. a ze gra szczegółowo troche niczego nie dowodzi. A aplikowałem te PCM wiele razy. Po co pisać tak specjalnie?  A an dobrze zaaplikowanym nie można tak dobrze śledzić w PCM1792 jak na dobrym wielobitowcu.

Wiem że to, co napisze nie należy do przyjemych rzeczy. Ale czy wiesz ze zostałeś oszukany, jak wielu naiwnych z tym dddac? Przez "oszuścika" który stowrzył sobie moduły wyłącznie na zarobek na innych? Ale biznesik ma  i kasa z tego jest. I to pisze Ci ten co sam pracuje jako elektronik.

Tam ten PCM dosyć ze nie pracuje w trybie bez oversamplingu (co by on wymyślił w tak prostym układzie, bo sie nie da - zawsze działa filtr wbudowany) , a to sprawdzałem na słuch w tej konfiguracji  na tym samym torze analogowym. Ale też mierzyłem na apraturze wyjscia.

To jeszcze on już sprzedaje (bez urazy) taki tani w wykonaniu układ, że nawet nie poprowadził porządnie zasilań. Bo za dużo zachodu i kosztów. I nie wsadził dobrych stabilizatorów, tylko typu 7805 Lf33 najpowszechniejsze tylko z najtańszej f-my ST

Znów nie trafione.. Poza tym Porównania robiłem z innymi dacami.

 

51 minut temu, tomek_j napisał:

Ludzie,

Pan konstruktor tego czegoś co się nazywa ddac kompromituje się i nie warto na jego "projekt" nawet spojrzeć. Wystarczy spojrzeć na poniższe i nic więcej nie trzeba dodawać

Tego Tomek_j  nie wiem i srednio mnie to interesuje. Usłyszałem tego daca u kilku osób które pozbyły się innych klocków sam takiego zachciałem mieć ze względu na to  co słyszę.

 

Godzinę temu, VIVAro napisał:

Ale czy wiesz ze zostałeś oszukany, jak wielu naiwnych z tym dddac? Przez "oszuścika" który stowrzył sobie moduły wyłącznie na zarobek na innych? Ale biznesik ma  i kasa z tego jest. I to pisze Ci ten co sam pracuje jako elektronik.

Nie wiem czy oszukany, bo schematy i płytki są w sieci, zbudowałem więc sobie to sam, kości kupiłem sam, wiele elementów jest innych niż w oryginale i miałem w zapasach. jedyny wydatek to nowsza płytka główna którą z kolegą kupiliśmy do sklonowania stare  projekty tej pcb które były dostepne są nieco inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absolem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Daniel_68412 napisał:

[1] + polowanie na tda1541 w napędzie popsutym + analog SRPP wg [2].

 

[1] 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[2] 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tda 1541 kumpel ma kilka szt dobrych, pokombinuje lampizatora słuchałem jakiegoś daca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absolem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, absolem napisał:

Znów nie trafione.. Poza tym Porównania robiłem z innymi dacami.

Przestań się zachowywać i pogrążać teraz, nie trafione ?

Trafione, trafione i w kilku aspektach, co dobitnie potwierdza że nie sprawdzałeś tego, bo:

1. Nie robiłes prównaywnia z wielo-bitowcami bezpośrednio. 2. Nie podałeś z jakimi dacami.  3. Piszesz, że nie sprawdzaiłeś i po moim tekscie nagle wyskoczyłeś "robiłem prównania w innymi dacami" Tak, tak...   4. I czego to dowiodło, jak w każdym jest i tak inna aplikacja?  5. Gdybyś naprawdę zrobił nawet z 10 to nic nieznaczy dopodóki nie porównamy zaaplikowany z tym samym stopniem analogowym na tym samym sprzęcie przetwornik.  5. Wszyło twoje kłamstewko i wymyślanie (zabolało, bo wyszła prawda że nie wiesz?) każdy na forum widzi. Bo niechący napisaleś wcześniej, że nawet nie wiesz jak grają te R2R, a i pytałeś się na forum "Gdzie można tego R2R posłuchać ?"  cytując twoje pytanie...

Wielobitowec gra lepiej, działa na innej zasadzie i nie sprawdzałeś tego po prostu. Nie sztuką popisać się w internecie pisząc sobie bez pokrycia. Tyle z mojej strony.

37 minut temu, absolem napisał:

Nie wiem czy oszukany, bo schematy i płytki są w sieci, zbudowałem więc sobie to sam, kości kupiłem sam, wiele elementów jest innych niż w oryginale i miałem w zapasach.

 Niestety tak. Bo projektant skłamał, zmyślił historie nie badąjac jej, aby było coś nowego, albo dobrze wiedział. Przyoszczędził maks na układzie, aplikacji i zrobił to ewidentnie, aby zarobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, VIVAro napisał:

Przestań się zachowywać i pogrążać teraz, nie trafione ?

Trafione, trafione i w kilku aspektach, co dobitnie potwierdza że nie sprawdzałeś tego, bo:

1. Nie robiłes prównaywnia z wielo-bitowcami bezpośrednio. 2. Nie podałeś z jakimi dacami.  3. Piszesz, że nie sprawdzaiłeś i po moim tekscie nagle wyskoczyłeś "robiłem prównania w innymi dacami" Tak, tak...   4. I czego to dowiodło, jak w każdym jest i tak inna aplikacja?  5. Gdybyś naprawdę zrobił nawet z 10 to nic nieznaczy dopodóki nie porównamy zaaplikowany z tym samym stopniem analogowym na tym samym sprzęcie przetwornik.  5. Wszyło twoje kłamstewko i wymyślanie (zabolało, bo wyszła prawda że nie wiesz?) każdy na forum widzi. Bo niechący napisaleś wcześniej, że nawet nie wiesz jak grają te R2R,

Głupoty waśc opowiadasz. Nie znam dobrego 2r2 tda 1541. Nie wiem jak grają. Pokaż mi takiego. O tym pisałem. A sam bym chetnie takiego posłuchał bo od lat Słysze tylko zachwalanie tego układu. 1541 znam z modyfikowanych odtwarzaczy philipsa/ jeśli chodzi o diy zaznaczam/ale dobrych daców znów zaznaczam "diy" na 1541 nie było dane mi posłuchać a to co słyszałem grało żenująco słabo. Jakie konstrukcie diy słyszałem? nie wymienię po to publicznie nie ładnie jest. Firmowe daci ? proszę bardzo. Ale kolega widzę ma rozwolnienie na przemian z parciem na afront zamiast zaproponowac sprawdzoną konstrukcję na 1541?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absolem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Nie wiem jak kolega ale mnie i kilku osobom było dane posłuchać tego "oszukanego"przetwornika i porównać z firmowymi dac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań już się ośmieszać. Wypraszm sobie słowa. "głupoty" bo nie masz pdostaw. Reakcja obronna, jak publicznie pokazałem że brak praktyki i wytknąłem kłamstwa, bo przyznałeś że nie wiesz i gdzie by można tego daca R2R posłuchać?

Parcie to Ty masz- wszyscy widzą. Nie siedząc w temacie, nie znając mnie, a zmyślając i wiedzy brak. Taka prawda.

I znowu ten tekst ja porównywałem firmowe dac, tak dużo i teraz jeszcze dołożyłes i kilku osobom było dane i więcęj nic...

Nawet nie potrafisz przeczytać co pisze na forum i zmyślając mnie obrażasz.  Zastanów się proszę nad tym.

Otoż to ja, dosyć dokładnie napisałem o TDA1541 że jest słabym dacem i nawet PCM1792 jest sporo technicznie lepszy przetoczyłem jakie aspekty. Litości... A niemodyfikowany w CD TDA1541, tak gra rzeczywiście żenująco słabo.   A ty przeinaczasz co ktoś pisze, nie potrafiąc dobrze przeczytać, nie jesteś w tym temacie kompletnie i jeszcze wmawiasz mi... Przeczytaj proszę, choć co Ja napisałem o tym TDA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja widzę to z Twojej strony  jedynie oponectwo i złośliwości.. Nigdzie w tym co napisałem nie było reakcji obronnej, masz albo projekcje albo jedynie parcie na przekorę :). Jeśli ktoś tu kogoś obraża i wciska dziecko w brzuch to kto. Usiłujesz wcisnąć mi kit że ten przetwornik słabo gra bo go obejrzałeś na schematach? Litości o co Ci chodzi?. Mam Ci zdjęcia pokazać z odsłuchów lub z budowy tych daców? przecież powiesz że to kłamstwo albo  zdjęcia nie moje. Jesteś albo nie poważny albo przekorny dla samej przekory. Zaraz odwrócisz to co napisałem. Czujesz się urażony? Najmocniej przepraszam - nie mam z tym problemu. I zapraszam jak się wyluzuje epidemia na odsłuchy w okolice łodzi. Kolega ma dobry bimber, wino,  dobra kawa i herbata też się znajdzie co kto lubi. Przecież czytałem co pisałeś o tda  ze jest słabym daciem  pisałeś też o pcm ze nie ma ciemnej barwy dużego wolumenu, nie są tak rozdzielcze po czym że sa w zasadzie  może i tak ale gubią się na skomplikowanym materiale. Zapewniam Cie że w przypadku dddac  nie ma o tym mowy  wręcz odwrotnie. Choć ma swoje wady. A ty wyskakujesz że ten dac to oszustwo bo widziałeś schemat. Ja go słyszałem w kilku wersjach porównywany byl do  firmowych konstrukcji. Nie chcę z Tobą się przepychać z mojej strony eot. Pozdrawiam i mniej spiny życzę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, VIVAro napisał:

Przestań już się ośmieszać. Wypraszm sobie słowa. "głupoty" bo nie masz pdostaw. Reakcja obronna, jak publicznie pokazałem że brak praktyki i wytknąłem kłamstwa, bo przyznałeś że nie wiesz i gdzie by można tego daca R2R posłuchać?

Parcie to Ty masz- wszyscy widzą. Nie siedząc w temacie, nie znając mnie, a zmyślając i wiedzy brak. Taka prawda.

I znowu ten tekst ja porównywałem firmowe dac, tak dużo i teraz jeszcze dołożyłes i kilku osobom było dane i więcęj nic...

Nawet nie potrafisz przeczytać co pisze na forum i zmyślając mnie obrażasz.  Zastanów się proszę nad tym.

Otoż to ja, dosyć dokładnie napisałem o TDA1541 że jest słabym dacem i nawet PCM1792 jest sporo technicznie lepszy przetoczyłem jakie aspekty. Litości... A niemodyfikowany w CD TDA1541, tak gra rzeczywiście żenująco słabo.   A ty przeinaczasz co ktoś pisze, nie potrafiąc dobrze przeczytać, nie jesteś w tym temacie kompletnie i jeszcze wmawiasz mi... Przeczytaj proszę, choć co Ja napisałem o tym TDA.

Zgadzam się co do TDA ale 1704 jest dobrym układem :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, daris666 napisał:

Zgadzam się co do TDA ale 1704 jest dobrym układem ?

Prawdą jest, że PCM1704 też jest bardzo dobry i przyjmuje bezpośrednio do 24bit. Ale cenie bardziej AD1862 ze względu na szczeołowość, a PCM63 na głębie i to "płynięcie" średnicy.

 

Godzinę temu, absolem napisał:

Jeśli ktoś tu kogoś obraża i wciska dziecko w brzuch to kto. Usiłujesz wcisnąć mi kit że ten przetwornik słabo gra bo go obejrzałeś na schematach? Litości o co Ci chodzi?.

Pokazałeś teraz iż pojęcia nie masz na temat tych spraw. Nic w ząb nie wiesz o czym ja pisze. Skoro nie potrafisz zrozumieć co ja pisałem do tej pory.

Poza tym Nigdzie nie napisałem ze gra on słabo. Przestań wreszcie kolejny raz kłamać i coś wmawiać nic innego nie porównując!

Ja to sprawdzałem w kilku aplikacjach i wiem jak sie zachowuje ta kostka po rozdzieleniu zasilania i z jakimi stabilizatorami. I wiem akurat ile można wyciągnać, a jak sie tam marnuje w tej aplikacji.

Nie wiesz czemu oszukany nadal, pomimo że ja to tak szczegółowo wyjaśniłem. Nie aplikowales ani jednego daca i nie robiłeś porównań bezpośrednich też miedzy nimi, nie wiesz za wiele o aplikacji. Wiec proszę może nie pisz na ten temat.

 

A tekst ja porównywałem firmowe dac, i tak dużo. A potem dołożyłeś nagle jeszcze "i kilku osobom było to dane i więcęj"   Litości... Bez grama konkretu, za każdym razem rozwijane na "innych ludzi", to nic nie znaczy, a wręcz odwrotnie świadczy...

Godzinę temu, absolem napisał:

Usiłujesz wcisnąć mi kit że ten przetwornik słabo gra bo go obejrzałeś na schematach?

Typowa odpowiedź, kogoś kto pisze po złości. Nie napisałem nigdzie że gra źle i żądam przetoczenia tego gdzie ja to wspominałem.

A fakt jest że wileobitowiec jest po prostu lepszy. I porszę nie wypowiadaj się na temat który w życiu nie sprawdziłeś.

Nie gra słabo PCM. Ale wiem co to dobre zasialanie, i sam testowałem różne kofiguracje. Ja nie  zmyślam zamykajac się na jeden projekt o którym nawet nie mam pojecia jak on działa - co się wydało. I chwale pod niebiosa, bo sie nim ciesze. Pokory, i chociaż minimum doświadczenia prosze.  Mam coś i próbuje całemu śwatau wmówić ,skoro pojęcia nei am jak nawet to działa, ani raz nie robiłem żadnego porównania. Zastanów się proszę.

Godzinę temu, absolem napisał:

Przecież czytałem co pisałeś o tda  ze jest słabym daciem  pisałeś też o pcm ze nie ma ciemnej barwy dużego wolumenu

Bo nie ma ciemnej barwy. I teraz odwracasz kota ogonem, a cytując Cie.  "Głupoty waść opowiadasz. Nie znam dobrego 2r2 tda 1541. Nie wiem jak grają. Pokaż mi takiego" Tak, to ty "absolem" napisałeś.

Ja  nigdzie nie wspominałem że TDA1541 gra  dobrze, ani nie zamierzałem tego wmawiać, abyś takie przeinoczone odnoszenie do mnie kierował. Litości co ty wymyślasz.

O i kolejna kompromitacja. 

4 godziny temu, absolem napisał:

Tda 1541 kumpel ma kilka szt dobrych,

 

A teraz negacja i doklejanue bez najmniejszego doświadczenia na tej podstawie że wszytkie 2r2 to cos niedobrego. Odnosząc sie jedynie do TDA1541. Boże...

 

Godzinę temu, absolem napisał:

A ty wyskakujesz że ten dac to oszustwo bo widziałeś schemat.

Bo ty niestety, nie rozumiesz niestety kwestii technicznych. Dlatego ani razu wywołany sie nie odniosłeś technicznie ani nic a nic, nie wyjasniłes ?  A nie wspominając że jakbyś się zarzekał, bo ktoś by ci wmówił oszukańczymi historyjkami. Tak są one oszukancze. I co być wymyślal i jedynie na przekór, niestety nie masz racji.  Bo udowdonileś nie wiesz na jakiej zasadzie to działa taki układ, kompletnie nawet nie zrozumiałeś moich wyjaśnień. A ponad to wyjaśniłem  ja to sprawdzałem i na słuch i na aparaturze w pracowni. że zawsze jest ząłączony filtr cyfrowy w PCM1794.  Kopletna ingnorancja z powodu nierozumienia tematu, przykre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, VIVAro napisał:

Prawdą jest, że PCM1704 też jest bardzo dobry i przyjmuje bezpośrednio do 24bit. Ale cenie bardziej AD1862 ze względu na szczeołowość, a PCM63 na głębie i to "płynięcie" średnicy.

Musi się wpasować w system. Mi 63 trochę zamulała. Kwestia dopasowania.

Ps. nie kłóćcie się. Piątek piątunio ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, VIVAro napisał:

Typowa odpowiedź, kogoś kto pisze po złości.

wydaje Ci się. Na prawdę

4 godziny temu, VIVAro napisał:

A fakt jest że wileobitowiec jest po prostu lepszy. I porszę nie wypowiadaj się na temat który w życiu nie sprawdziłeś.

nie twierdzę że jest lepszy ani gorszy

4 godziny temu, VIVAro napisał:

Bo nie ma ciemnej barwy. I teraz odwracasz kota ogonem, a cytując Cie. 

a ja ci mówię ze ma. I są osoby którym ten dac gra nawet za ciemno. Ja piszę o aplikacji tej kostki w dddac którego ty uprzejmy byłeś określić oszustwem.  Jedyne co cie ubodło to to ze twierdze zupełnie odwrotnie na temat twojej twórczości o wolumenie" i rozdzielczości. Reszta to sa twoje odloty na mój temat, nawet mnie nie znasz. Parafrazując i obierając Twoją postawę rzekłbym;  Więc nie wypowiadaj się na ten temat bo nie masz o nim pojęcia". (Piszę o dźwięku).  I zakładam że masz pojęcie o  dźwięku. Ja się na inżynierii nie znam ale mam styczność z instrumentami i muzyką od kilkudziesięciu lat. Tym samym zapraszam na odsłuchy tego daca i kilku innych. Jeśli wielo bitowce mają większy wolumen od aplikacji dddac tzn że wokale są wielkości słonia a saxofony mają w pomieszczeniu 2metry,  blachy perkusyjne sa jak parasole a bas w piwnicy się kończy. Ale ok ja za wiele nie słyszałem daców.

4 godziny temu, VIVAro napisał:

Bo ty niestety, nie rozumiesz niestety kwestii technicznych.

Ja tam tylko pasjonatem/majsterkowiczem jestem i muzykiem.  i  Być może nie znam się na technicznych kwestiach  a tak jak ty na pewno. Podobnie jak Ty nie znasz się w kwestiach  dźwięków i barwy. Mam podejrzenia że nie masz o tym bladego pojęcia. A naprawdę chciałbym się mylić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absolem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się żołądkujecie. Nie lubię PCM1794. Mi nie podszedł przy okazji DACa z analogiem Spencera. Nie podchodziłem do niego drugi raz . Całkiem możliwe, ze jest super, ale jak dla mnie nie gra w taki sposób , żeby po godzinie dwóch nie zmęczyć i dałem sobie spokój

Dla mnie taki AK z tych nowych czy DSD na rejestrach jest lepszy dźwiękowo gładszy, ale to moja opinia. Nikt nie musi się zgadzać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kto to do cholery jest ten absolem? Rozpieszczone dziecko ?
Z kumplami, co są elektronikami się już smiejemy czytając to przy piwie.

Nie słuchał w życiu żadnego daca poza swoim na kiepskiej aplikacji co stwierdził tomek_j a potem Vivaro. Zmyśla opowieści, których nie ma, bo nie rozumie kwestii technicznych. Vivaro tłumaczy o wpływie zasilania, kwestiach projektowych. A on sobie żartuje.  I chamowato odpowida: "Głupoty waść opowiadasz"
Co to do cholery jest ?
Jego wiedza, co od razu wiedziałem jest na poziomie... co w końcu przyznał po czasie.

A poucza wszystkich dookoła, uważa że jego dac to wyrocznia nad wszystkimi projektami i ze wszelkimi kośćmi. Wstydu oszczedź...

A wywołany co słyszał i z czym porównywał, że aż specjalnie się postaram i wymienię co pisze:
"Ja go słyszałem nawet w kilku wersjach porównywany byl do firmowych konstrukcji" i cisza... Wcześniej pisze że tylko zrobił jedna wersie.
Potem: "Jakie konstrukcie słyszałem? nie wymienię po to publicznie nie ładnie jest"
I najlepsze: To mnie i kilku osobom było dane posłuchać tego "oszukanego"przetwornika i porównać z firmowymi dac... jest lepszy niz wszystkie wielobitowce i... znowu tylko cisza.  Dziecinada...

Czy to pisze dziecko, bo na pewno nie dorsoły, dojrzała osoba ? A może ?

I chamowate odzywki. A jego "wymgania" po oszczerstwach:
"Ale kolega widzę ma rozwolnienie na przemian z parciem na front zamiast zaproponowac sprawdzoną konstrukcję" A to już skur...two

TROL?
Kim ty jesteś wać panie "absolem", że za nic grosz nie masz do powiedzenia w dziedzinie, A nawet Ty przeczytać i zrozumieć nie potrafisz w kwestiach technicznych ?

Skończ waść...          Na drzewo polecam,  korzystniej dla ciebie i dla całego forum!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to do Krzych 2

Ja nie mam ciśnienia na żołądkowanie ? Z resztą lubię  i doceniam wpisy VIVAro ale on o tym nie wie.

Pcm 1974 ma swoje wady.  W dddac trzeba się namęczyć bo tam każdy element słychać i łatwo może pójść zupełnie w inną stronę np potrafi bardzo przestrzennie grać z poluzowanym dołem czego nie lubię. Potrafi też zwiewnie lekko za linią kolumn grać za czym też nie przepadam do końca.  Ale potrafi zagrać skrajnymi cechami co bardzo lubię. Np analitycznie ale nie sterylnie. Rozdzielczo ale bez artefaktów i analogowo. Poza tym Zasilanie jest tam do wymiany. dublowanie płytek odbija się na makro dynamice dając miejsce mikro dynamice i detalom . Przy 4 płytkach robi się delikatnie  "lupa" Przy ośmiu duży wgląd w nagranie okupiony jest powściągliwością. Dobre trafa wyjściowe 1:1 dają odpowiedni ciężar i rozdzielczość i gładkość. Jest przy tym dłubania ale efekt dla mnie b.dobry.  

@Krzych 2

Nie zaobserwowałem efektu zmęczenia po godzinie słuchania ale podejrzewam że wszystko zależy od użycia kości a i samych elementów.

9 minut temu, Robert Pudzi napisał:

Ludzie kto to do cholery jest ten absolem? Rozpieszczone dziecko ?
Z kumplami, co są elektronikami się już smiejemy czytając to przy piwie.

Nie słuchał w życiu żadnego daca poza swoim na kiepskiej aplikacji co stwierdził tomek_j a potem Vivaro. Zmyśla opowieści, których nie ma, bo nie rozumie kwestii technicznych. Vivaro tłumaczy o wpływie zasilania, kwestiach projektowych. A on sobie żartuje.  I chamowato odpowida: "Głupoty waść opowiadasz"
Co to do cholery jest ?
Jego wiedza, co od razu wiedziałem jest na poziomie... co w końcu przyznał po czasie.

A poucza wszystkich dookoła, uważa że jego dac to wyrocznia nad wszystkimi projektami i ze wszelkimi kośćmi. Wstydu oszczedź...

A wywołany co słyszał i z czym porównywał, że aż specjalnie się postaram i wymienię co pisze:
"Ja go słyszałem nawet w kilku wersjach porównywany byl do firmowych konstrukcji" i cisza... Wcześniej pisze że tylko zrobił jedna wersie.
Potem: "Jakie konstrukcie słyszałem? nie wymienię po to publicznie nie ładnie jest"
I najlepsze: To mnie i kilku osobom było dane posłuchać tego "oszukanego"przetwornika i porównać z firmowymi dac... jest lepszy niz wszystkie wielobitowce i... znowu tylko cisza.  Dziecinada...

Czy to pisze dziecko, bo na pewno nie dorsoły, dojrzała osoba ? A może ?

I chamowate odzywki. A jego "wymgania" po oszczerstwach:
"Ale kolega widzę ma rozwolnienie na przemian z parciem na front zamiast zaproponowac sprawdzoną konstrukcję" A to już skur...two

TROL?
Kim ty jesteś wać panie "absolem", że za nic grosz nie masz do powiedzenia w dziedzinie, A nawet Ty przeczytać i zrozumieć nie potrafisz w kwestiach technicznych ?

Skończ waść...          Na drzewo polecam,  korzystniej dla ciebie i dla całego forum!

Ale jaja.. Gdzie ja jestem  :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absolem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robert Pudzi napisał:

A wywołany co słyszał i z czym porównywał, że aż specjalnie się postaram i wymienię co pisze:
"Ja go słyszałem nawet w kilku wersjach porównywany byl do firmowych konstrukcji" i cisza... Wcześniej pisze że tylko zrobił jedna wersie.

Po pierwsze ja publicznie Cie nie obrażałem i nie robiłem sobie z Ciebie beki przy piwie". Ale widzę że to tak forma ambitnej rozrywki tego forum. Widzę też że  kolega popisowo operuje  erudycją, ironicznym humorem i błyskotliwością.  Specjalnie dla ciebie mogę wysłać zdjęcia mojej wersji przetwornika   i 3 wersje ddac moich kolegów ok ?

 

1 godzinę temu, Robert Pudzi napisał:

A poucza wszystkich dookoła, uważa że jego dac to wyrocznia nad wszystkimi projektami i ze wszelkimi kośćmi. Wstydu oszczedź...

bzdura jakaś kompletna. Masz cos do mnie to pisz do mnie na priv

1 godzinę temu, Robert Pudzi napisał:

Nie słuchał w życiu żadnego daca poza swoim na kiepskiej aplikacji co stwierdził tomek_j a potem Vivaro. Zmyśla opowieści, których nie ma, bo nie rozumie kwestii technicznych. Vivaro tłumaczy o wpływie zasilania, kwestiach projektowych. A on sobie żartuje.  I chamowato odpowida: "Głupoty waść opowiadasz"

widać nie czytałeś ze zrozumieniem od początku tylko to co Ci pasuje i dla poklakierowania koledze. Odkąd jestem na tym forum to takiej bufonady i fantazji nie widziałem

Jak byś czytał ze zrozumieniem to doczytał byś może że kolega VIVAro założył od samego początku że mnie się może wydawać że coś tam fajnie gra. Na mój opis jak gra ddac kategorycznie odpisał (z góry zakładając) że mylę się lub mnie się wydaje? :))

na mój wpis że dac gra ciemnym dźwiekiem (min) odpisał;  " W żadnym wypadku. I nie wiesz tego absolutnie! 

czyli mam omamy :))

i dalej  ;

Abyś to sprawdził, najpierw musisz znać dobrze material, który jest nagrany słuchając na sprzęcie odniesienia. I potem dopiero, mieć po porwania w tym samym torze obywdu daców.  (mniej więcej od tego momentu dalej się zgadzam )Bo tak zmiana aplikacji nawet dwóch tych samych kości na innym torze analogowym już mija się z celem.

dalej ;  Nie piszemy tutaj na zasadzie, taki mi się wydaje bo fajnie gra. Poważnie i technicznie podchodźmy."

czyli mam omamy.

Nie słyszał dddac ale zna aplikacje kości i to mu wystarcza. żeby stwierdzić że ddac jest oszustwem. Bo on wie jak to gra i nie gra ciemno i rozdzielczo a ja nie mogę tego wiedzieć i basta. Na mój wpis że nie miałem okazji porównać dobrego diy 2r2 1541 dorobił historię że nie porównywałem żadnych daców. impertynencko uprawia żonglerkę słowną. odwracając kota ogonem sam mi wmawia że to ja robię "

bawcie sie dalej w tej piaskownicy pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absolem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wina kiepskiej aplikacji, ale ten pcm1794 na pierwszy rzut ucha powala wszystkim jak większość delta Sigma. Po czasie zaczyna się dostrzegać odklejenie basu od miernej średnicy. Góra nawet znośna. Testowane z tym samym analogiem inne kości spisały się lepiej. Ad1865 bardzo naturalnie oddaje barwy jest jakby nza chudy na dole, za szczupły. Sabre w mobilnej wersji to płaska ściana dźwięku. Pcm1702 gra jak typowy tranzystor, a nawet męczy swą surowością, żyletki latają. Na czele jest tda1541. Dobra podstawa basowa i średnica tworzą całość wraz z górą. Może to wina prowizorycznej aplikacji, ale mogłoby być więcej szczegółów na samej górze pasma. Źródła pozorne są trochę rozmyte. Układ jest bez filtra cyfrowego i na zasilaniu ze CD playera. Prawdopodobnie można coś jeszcze z niego wyciągnąć. Zdecydowanie największą jego zaletą jest dobra równowaga tonalna i kupa mięcha w graniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jednym z najgorszych DACów jakie miałem był PCM1794 ( a grały u mnie wszystkie poza 1704). Najlepiej grającym DACem był z kolei PCM1794. To pokazuje, że to całe pitolenie o graniu samych kostek to tylko o kant d... można potłuc i jest to wprowadzanie innych w błąd. Tym bardziej, że wielu chwali tak naprawdę to co im wady systemu zamaskowało lub zrównoważyło. Większość dobrze zaaplikowanych kostek pokaże na pewnych nagraniach swoje zalety a na innych wady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kris_54701 napisał:

Może to wina kiepskiej aplikacji, ale ten pcm1794 na pierwszy rzut ucha powala wszystkim jak większość delta Sigma. Po czasie zaczyna się dostrzegać odklejenie basu od miernej średnicy.

Oooo i tu trafiłeś. Właśnie to jedna z jego cech odklejenie basu od średnicy. Nie napisze miernej bo według mnie jest dobra. Gra bardzo efektownie żywo i przestrzennie i w zasadzie wszystko jest, ale to takie wrażenie na godzine dwie, a potem nie wiadomo dlaczego ma sie tej dobroci po prostu serdecznie dosyć.

Może lampizacja to lekarstwo zeby nieco go utemperować i dodać to coś. Mi najbardziej zawsze brakowało pewnej gładkości nazbyt drapieżny jak dla mnie

1 godzinę temu, Seyv napisał:

Większość dobrze zaaplikowanych kostek pokaże na pewnych nagraniach swoje zalety a na innych wady.

Ale rzecz w tym i od jakiegoś czasu do tego doszedłem. Zrobić tak system zeby nawet najgorsze gówno jakoś brzmiało (nagranie). 

Nie sztuka słuchac samplerów i tylko tym się podniecać. PCM jeszcze bardziej różnicuje jakość nagrań mi przestało na tym zależeć. Bo polowe plyt czy plików musiałbym wyrzucić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię czytać to forum a zakładkę DIY w szczególności. Dla zdecydowanej większości dyskutantów kwestie techniczne, które akurat tutaj powinny być kluczowe nie mają żadnego znaczenia. Za to przy każdym nawet delikatnym zwróceniu uwagi, ze coś jest technicznie nie tak  pojawiają się wątki 

1. Laryngologiczno - audiologiczne  czyli ja słyszę i wiem co słyszę. I to argument pierwszy i ostateczny zamykający prawo do jakiegokolwiek odwołania. 

2. Cholewkarsko - szewski, czyli bas się odkleja od średnicy 

3. Garmażeryjny - czyli kupa mięcha 

itp itd 

Nie ma znaczenia, że ktoś zasilił przetwornik byle czym, zrobił PCB byle jak,  tor magistrali I2S to jakiś żart, taktowanie części cyfrowej i konwertera absolutnie nie jest zgodne ze specyfikacją. Ważne że ponownie laryngologicznie się zgadza bo jest NOS. I tego NOSA zrobił ktoś, kto to pisał po angielsku. 

Bardzo fajnie to się czyta 

 

 

   

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomek_j napisał:

Laryngologiczno - audiologiczne  czyli ja słyszę i wiem co słyszę. I to argument pierwszy i ostateczny zamykający prawo do jakiegokolwiek odwołania

To chyba do mnie odniosłeś. Ostatecznie i na końcu i tak decyduje ucho, albo się podoba , albo nie. Mam karte EMU0404- taki przykład- super parametry dobra z tych tańszych do pomiarów itp, ale do odsłuchu jakoś srednio mi podchodzi. Nie napisałem nigdzie, ze jestem wyrocznia i nikt nie ma prawa inaczej odbierać to co słyszy. Napisałem, ze gra super tylko dla mnie za super i tyle.

Zasilałem kostkę różnie w okolicach DACa przewaliłem wszystko co miałem od elektrolitów, tantali, ceramików. Efekty jakieś tam były, ale charakter kostki był nie do przejścia w kierunku takim jakbym chciał i odpuściłem sobie. Analog Spencer, trafa wyjsciowe itp. Nie próbowałem lamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.