Skocz do zawartości
IGNORED

konwerter hiface 2 i tidal


pydys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Do gniazda USB komputera stacjonarnego podłączony konwerter USB-SPDIF hiface 2 firmy m2tech. Z konwertera cyfrowym kablem koncentrycznym sygnał biegnie do daca. Z daca do wzmacniacza. Komputer z windows 10. Wgrany sterownik konwertera hiface 2. W panelu kontrolnym konwertera komunikat - "ASIO not active". Czy nie powinno pisać "ASIO is active". Co jest nie tak? Jakieś ustawienia w komputerze... Komunikat o aktywności lub nie ASIO pojawił się dopiero w sterowniku ze stycznia tego roku. Poprzednio go nie było i żyłem w nieświadomości. Dodam, że korzystam z tidala hi-fi z aplikacji desktopowej. Sterownik konwertera hiface ma w sobie sterownik ASIO, dlatego na komputerze nie mam wgranych innych sterowników dzwięku - tak ja to rozumiem. Może ktoś spotkał się z tym tematem i może pomóc. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, pydys napisał:

W panelu kontrolnym konwertera komunikat - "ASIO not active".

Trochę nie w temacie, ale chcę zwrócić uwagę na drobny, ale ważny szczegół.

Nawet jak w panelu kontrolnym konwertera będzie napisane "ASIO active" to nie będzie oznaczać, że ASIO działa.

ASIO działa tylko z określonym odtwarzaczem lub aplikacją. To znaczy, że np. w foobarze trzeba wybrać opcję ASIO żeby działała i żeby strumień z foobara szedł bez przeszkód do przetwornika (w tym przypadku). Jeżeli aplikacja desktopowa Tidala ma możliwość wybrania w opcjach ASIO to wszystko dobrze (pomijam te błędy, które opisałeś, że w ogóle nie działa), ale jeżeli aplikacja Tidala nie ma takiego wyboru to ta aplikacja z ASIO nie skorzysta.

ASIO nie działa globalnie na cały system operacyjny.

EDIT

Nie mam, nie używam aplikacji na Tidal, dlatego nie wiem, czy taka opcja jest tam zawarta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aplikacji desktopowej tidala pojawia się możliwość wyboru w moim przypadku konwertera hiface. Tidal przejmuje też dzwięk w komputerze nie dopuszczając w tym czasie innych dzwięków gdyby się pojawiły. Niestety na pasku zadań w windowsie cały czas istnieje możliwość regulacji głośności a moim zdaniem powinna ona być nieaktywna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, pydys napisał:

W aplikacji desktopowej tidala pojawia się możliwość wyboru w moim przypadku konwertera hiface.

Tak, ale nie ASIO, bo to musi być wyraźnie oznaczone, opisane. Jeżeli sterowniki danego urządzenia obsługują ASIO to zawsze jest to opisane w opcjach wyboru wyjścia.

23 minuty temu, pydys napisał:

Tidal przejmuje też dzwięk w komputerze nie dopuszczając w tym czasie innych dzwięków gdyby się pojawiły.

Być może, że korzysta z WASAPI, ale to też powinno być oznaczone, opisane w aplikacji.

24 minuty temu, pydys napisał:

Niestety na pasku zadań w windowsie cały czas istnieje możliwość regulacji głośności a moim zdaniem powinna ona być nieaktywna.

Z tą regulacją, niestety, bywa różnie i chyba najczęściej zależy to od sterowników, jak zostały napisane, "skonstruowane".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, fozzie napisał:

Być może, że korzysta z WASAPI, ale to też powinno być oznaczone, opisane w aplikacji.

W aplikacji Tidal jest wybór "Użyj trybu Exclusive" z opisem - "dzięki trybowi ekskluzywnemu, Tidal ma wyłączność na używanie urządzenia audio". To wskazuje na użycie trybu WASAPI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marek.pap napisał:

W aplikacji Tidal jest wybór "Użyj trybu Exclusive" z opisem - "dzięki trybowi ekskluzywnemu, Tidal ma wyłączność na używanie urządzenia audio". To wskazuje na użycie trybu WASAPI.

No to się wyjaśniło (przynajmniej jedno :-) ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.