Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz


STELVIO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś miał okazję porównać Denona pma1520ae z Marantz pm8006. Za i przeciw. Wejście/wyjście na ampli. I DAC. Czy w ogóle to ta sama półka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Marantz nie ma DACa. Znajda sie zapewne zwolennicy jednego i drugiego, Bez odsluchu sie nie obejdzie. Zalezy tez do jakich kolumn... Jesli kolumny wymagajace, to warto zwrocic uwage na przyklad MF 3si w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem swojego czasu oba wzmaki w domu, ale w zestawieniu z budżetowymi Magnatami Quantum 677 i pod kątem metalu. Denon wypadł lepiej: subiektywnie wydawał się bardziej dynamiczny, wydajny prądowo, znacznie lepiej kontrolował bas i zapewnił lepszą rytmikę.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa inne charaktery grania. Denon trochę ostrzejszy, dynamiczny, więcej basu posiada, brzmienie pełniejsze. Marantz bardziej wyrównany, dużo powietrza, klarowane i selektywne dźwięki, dobrze buduje scenę.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez pma 1520ae tez nie ma daca, dopiero pma 1600ne go posiada.

Ja miałem bezposrednio po Marantzu pm8005 Denona pma 1510ae. Marantz moze i ładnie gra ale...no wlasnie Denon uderzyl basem pokazał potęgę dźwięku. Może nie dla kazdego ale ja preferuję Denona...a kolumny mialem do tego Tannoy R3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierałem między as1000, 1510ae, pm8005 i jak dla mnie najsłabiej w tym zestawieniu wypadł denon który zagrał po prostu nudno z nieco rozlazłym basem. Marantz za to urzekał piękną sceną budowaną przed głośnikami a brzmienie było wyraźniej przejrzyste, klarowne i czytelne - generalnie marantz w każdym aspekcie okazał się lepszy od denona. 
Testowane na dc8t

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bądź tu mądry i pisz wiersze. Oczywiście jak już do tego etapu dojdę to trzeba będzie posłuchać.
Nie dodałem jeszcze że musi być połączenie z ampli kina domowego. Ale wzmak i Denon i Marantz to mają więc nie ma problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wazny zdaje się też być rodzaj słuchanie przez Ciebie muzyki, do jazzu, bluesa, soulu i R&B wybrałem Marantza. Do "twardszych" kierunków wybrałbym zapewne Denona.  Ale jeszcze raz zwracam uwagę na urode córek od innych matek ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.