Skocz do zawartości
IGNORED

W Polsce kradną przesyłki z Chin


croxxx

Rekomendowane odpowiedzi

To trochę "niepatriotyczne" co piszę, ale ukradziono mi w Polsce już trzecią przesyłkę z Chin, niewielkiej wartości ale jednak.

Otóż Cińczycy wysyłają przesyłki do Polski "Ekonomy pack" posiadają tracking do czasu doputy nie znajdą się w Polsce, potem tracking już nie działa co oczywiste bo nie jest opłacony. I od tej pory przesyłka dosłownie znika. Bo nie wierzę ze wpadła gdzies pod stół w sortowni, albo wypadła z samochodu i jeszcze sto innych powodów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w zasadzie masz racje, niema to jak "made in japan"  sam napis to już najwyższa półka.

Ps. Gratuluje posiadania sprzętu Japan, wyprodukowanego w Chińskiej Republice Ludowo-Demokratycznej :):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez croxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, croxxx napisał:

Gratuluje posiadania sprzętu Japan

Dzięki. Akurat mam sprzęt nie tylko japoński , wyprodukowany w Japonii ale i na japońskich częściach:) widać że nie wiesz o czym piszesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty też nie wiesz o czym piszesz. Po pierwsze temat jest inny a po drugie z Chin można ściągnąć całe mnóstwo fajnej elektroniki typu płytki z układami, zasilacze Open Frame itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, croxxx napisał:

To trochę "niepatriotyczne" co piszę, ale ukradziono mi w Polsce już trzecią przesyłkę z Chin, niewielkiej wartości ale jednak.

Otóż Cińczycy wysyłają przesyłki do Polski "Ekonomy pack" posiadają tracking do czasu doputy nie znajdą się w Polsce, potem tracking już nie działa co oczywiste bo nie jest opłacony. I od tej pory przesyłka dosłownie znika. Bo nie wierzę ze wpadła gdzies pod stół w sortowni, albo wypadła z samochodu i jeszcze sto innych powodów.

Jest też druga opcja, "oszczędny" Chińczyk wysyła do Polski  towar tylko do jednego zamiast do dwóch (czy kilku klientów), podaje za to ten sam numer przesyłki wszystkim. Wszyscy śledzą taką przesyłkę, ale tylko jeden wygrywa, tylko do niego dociera właściwa przesyłka, inni dostają potwierdzenie, że ktoś ją już odebrał. Ponieważ w Polsce nie ma już śledzenia, nie ma możliwości weryfikacji. Niestety, Chińczyk też człowiek... Kombinować umie. Zawsze to parę dolarów do przodu a i napracować się tyle nie trzeba. Jedna przesyłka to nie kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rady na takie praktyki jak ginace przesylki z Chin ale mozna sie zabezpieczyc na wypadek.

Oplacic groszowe sprawy w postaci "protection" przewaznie to jest okolo 0.60 dolca.

Korzystac z paypala.

Mnostwo moich przesylek zaginelo badz nie zostalo wyslanych. 

Ludki z daleka sa cwane. Podaja fake tracking number i maja wsio gdzies.

Jeszcze mi sie nie zdarzylo abym stracil pieniadze  ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, croxxx napisał:

Otóż Cińczycy wysyłają przesyłki do Polski "Ekonomy pack" posiadają tracking do czasu doputy nie znajdą się w Polsce,

Ten "tracking number" w przypadku przesyłek nierejestrowanych nic nie znaczy.Nikt tego nie skanuje ani nie rejestruje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, boomaga napisał:

Jest też druga opcja, "oszczędny" Chińczyk wysyła do Polski  towar tylko do jednego zamiast do dwóch (czy kilku klientów), podaje za to ten sam numer przesyłki wszystkim. Wszyscy śledzą taką przesyłkę, ale tylko jeden wygrywa, tylko do niego dociera właściwa przesyłka, inni dostają potwierdzenie, że ktoś ją już odebrał. Ponieważ w Polsce nie ma już śledzenia, nie ma możliwości weryfikacji. Niestety, Chińczyk też człowiek... Kombinować umie. Zawsze to parę dolarów do przodu a i napracować się tyle nie trzeba. Jedna przesyłka to nie kilka.

Nie powiem że to niemożliwe, jednak nie sadzę żeby posuwali się do takich przekrętów, za pare fenów ? zresztą widać po komentarzach że nie robią takich wałków.

Nie wszyscy pamiętają że za "komuny" listonosz miał ten sam rewir przez kilka a nawet kilkadziesiąt lat, a dziś nawet co miesiąc się zmieniają, (niczego nie sugeruję)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez croxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze żadna przesyłka mi nie zginęła, ale w dwóch przypadkach były rozbieżności w cechach i otrzymalem zwrot kasy z tytułu ochrony kupujących, więc nie ma się czego czepiać. W zasilaczu zamiast C 3300uF były 2200uF, oddali 50% kasy, natomiast w przypadku innego koloru paska do zegarka, oddali całość wpłaty. Oby taka ochrona kupujących była wszędzie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Porlick miałeś więcej szczęścia, ja straciłem na takim chińskim przekręcie ponad 100zł. Ochrona kupującego to kpina, 3 tygodnie przepychanek i poproszono mnie żebym udowodnił, że nie dostałem towaru :). Nie tylko ja miałem problemy. Okazuje się, że to zjawisko ostatnimi czasy narasta coraz mocniej, wystarczy poszukać w necie. Niestety chińskie portale zakupowe poczuły się zbyt pewnie, ze szkodą dla kupujących. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ci współczuję.

Ale fakt, lepiej wybrać bezpieczniejszą opcję przesyłki- rejestrowaną, śledzoną od początku do końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, croxxx napisał:

listonosz miał ten sam rewir

Listonosz doręcza listy, a nie paczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, xniwax napisał:

Listonosz doręcza listy, a nie paczki. 

Hehehe, nie umiemy czytać ze zrozumieniem co?. gdzie napisałem paczka ? a listy i "przesyłki listowe" doręcza listonosz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupujecie, że macie takie problemy?

Z Aliexpress każda przesyłka "unregistered mail" była śledzona do samego końca (do przekazania doręczycielowi) i docierała bezproblemowo. A gdyby nie dotarła, to wyślą jeszcze raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zwroty kasy od sprzedawcy lub PayPal są, chodzi tylko mi oto że giną, a stąd niepotrzebne nerwówki.

Nauczka na przyszłość, będę kupował tylko tam gdzie jest 100% tracking.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
11 godzin temu, Seband napisał:

Z Aliexpress każda przesyłka "unregistered mail" była śledzona do samego końca

U mnie też była śledzona do momentu odbioru. Potem była informacja - przesyłka odebrana - a poczta polska nie miała numeru tej przesyłki w systemie. Alli po informacji, że nie dotarła do mnie przesyłka, poprosił o udowodnienie, że jej nie odebrałem, ciekawe jak miałem to zrobić. Na poczcie nie było żadnego awizo do mnie, znajomy listonosz też nie miał nic do doręczenia.

Być może miałem pecha, ale czytając na paru stronach, coraz częściej to się zdarza, więc chyba nie przypadek.

Mało tego, mój komentarz do transakcji z alli o zaistniałej sytuacji zniknął w niewyjaśniony sposób. Ciekaw jestem dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak na Alli, że dopóki nie otrzyma się przesyłki i nie kliknie w przycisk potwierdzenia odbioru przesyłki, to sprzedawca kasy nie dostanie? Pytam, bo kupowałem tam kilka razy i jak dotąd nie miałem problemu z zaginionymi przesyłkami (chyba w każdym przypadku brałem darmową wysyłkę i wszystko dotarło), więc nie mam jak zweryfikować, czy ten system działa.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2019 o 09:26, croxxx napisał:

To trochę "niepatriotyczne" co piszę, ale ukradziono mi w Polsce już trzecią przesyłkę z Chin, niewielkiej wartości ale jednak.

Otóż Cińczycy wysyłają przesyłki do Polski "Ekonomy pack" posiadają tracking do czasu doputy nie znajdą się w Polsce, potem tracking już nie działa co oczywiste bo nie jest opłacony. I od tej pory przesyłka dosłownie znika. Bo nie wierzę ze wpadła gdzies pod stół w sortowni, albo wypadła z samochodu i jeszcze sto innych powodów.

Zamawiałem sporo drobnicy z chin w ostatnim roku i żadna mi nie zaginela. Miałeś chyba pecha. 

W dniu 11.03.2019 o 17:15, boomaga napisał:

Jest też druga opcja, "oszczędny" Chińczyk wysyła do Polski  towar tylko do jednego zamiast do dwóch (czy kilku klientów), podaje za to ten sam numer przesyłki wszystkim. Wszyscy śledzą taką przesyłkę, ale tylko jeden wygrywa, tylko do niego dociera właściwa przesyłka, inni dostają potwierdzenie, że ktoś ją już odebrał. Ponieważ w Polsce nie ma już śledzenia, nie ma możliwości weryfikacji. Niestety, Chińczyk też człowiek... Kombinować umie. Zawsze to parę dolarów do przodu a i napracować się tyle nie trzeba. Jedna przesyłka to nie kilka.

Na aliexpres maja ostro po dupie jak nie dostaniesz paczki, dlatego nie robią takich rzeczy. I zawsze masz gwarancję zwrotu kasy. 

W dniu 12.03.2019 o 10:32, boomaga napisał:

Porlick miałeś więcej szczęścia, ja straciłem na takim chińskim przekręcie ponad 100zł

 

Mi dwa razy oddali siano, bo paczki nie doszły na czas. Zero problemów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczki giną i już. Mi ostatnio DHL (sic!) zgubił paletę z rurą o średnicy 0,5m i długości ponad metr. Też gdzieś w listopadzie wpadła pod stół i do tej pory nie ma. To musiał być zwyczajnie duży stół. 

 

Natomiast jeśli chodzi o reklamacje na ali.. to jest raczej słabo. Dostałem połamane podwozie od samochodu. Załączyłem zdjęcia. Kazali odesłać żeby odebrać kasę. Przesyłka do Chin ponad stówę. 

Zamówiłem wzmacniacz a dostałem plastikową obudowę do niego (sprzedający ewidentnie się pomylił, bo w tej samej aukcji miał opcje i wysłał nie tą - zdarza się). Wysłałem zdjęcia, sprzedawca przeprosił za pomyłkę...

A ali... uznało że nie udowodniłem. Zakupy u chińczyków są obarczone sporym ryzykiem i trzeba się z nim liczyć. I jak wliczę różne nieudane zakupy na Ali do ceny wszystkich to się okazuje że taniej kupić na allegro albo w sklepie za rogiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micwoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
19 godzin temu, rafal735r napisał:

Na aliexpres maja ostro po dupie jak nie dostaniesz paczki, dlatego nie robią takich rzeczy. I zawsze masz gwarancję zwrotu kasy. 

Jak widać nie ma żadnej gwarancji. Mało tego nieprzyjemne komentarze nagłaśniające takie przypadki giną bezpowrotnie, o czym się przekonałem na własnej skórze. Czyli tak pięknie nie jest jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córka słucha K-Popu i czasem kupuję jej jakąś płytkę u źródła, czyli w Korei. Też giną. Zawsze w Polsce. Koreańczycy pytają czy wysłać drugi egzemplarz, czy zwrócić pieniądze. Napisali mi, że Poczta Polska płaci im odszkodowanie i nie ma problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja historia jest trochę inna. W firmie pośredniczącej w zakupach z Chin kupiłem smartfon za 800 zł. Sprzedawca zapewniał, że przesyłki rzadko są zatrzymywane przez Urząd Celny. A gdyby tak się zdarzyło, to mogę zrezygnować z zakupu i otrzymam zwrot pieniędzy. Po miesiącu otrzymałem pismo z UC o nadejściu przesyłki. Ponieważ po doliczeniu cła i VAT zakup stał się mało atrakcyjny finansowo, zrezygnowałem z zakupu. Przesyłka miała wrócić do nadawcy a ja otrzymać zwrot pieniędzy. Teraz najciekawsza część tej historii. Przesyłka nie dotarła do nadawcy. UC twierdził że odesłał przesyłkę, ale nie przedstawił na to żadnego dokumentu. Nie otrzymałem nawet informacji jaka firma i kiedy przejęła towar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarła do skrzynki przesyłka z Ali. Drobny przedmiot, kupiony 25 lutego, wysłany jako "China Post Ordinary Small Packet Plus"

Co ciekawe, na Ali w statusie przesyłki ostatnia zmiana jest z 3 marca: Handed over to airline.

Na alipaczka.pl ostatni status z 14 marca: nadejście. Na poczta-polska.pl brak danych o przesyłce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Seband napisał:

Na poczta-polska.pl brak danych o przesyłce.

Pewnie to efekt niezadowolenia z zarobków obowiązujących na poczcie ;-). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.