Skocz do zawartości
IGNORED

Zakup cd + dac do kwoty 2 tys.


opensus

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rozwiązać kwestię zakupów
Planuję zakup cd + dac lub urządzenia posiadające obie cechy. Na lepsze odtwarzacze sieciowe średnio mnie stać, ponadto przydałby się cd.
Budżet max 2 tys (i tak co chwilę zwiększany ? ). Co do sprzętu wolałbym by dac był nowy, cd w zależności od rozwiązania.
Zastanawiałem się nad dwoma rozwiązaniami:
1. Podzielić kasę na pół i kupić np.:
- Denona DCD-720AE (sprzęt nowy) - kwota niecałe 1000
- dac aune x1s - kwota trochę ponad 1000
Xiangsheng - niestety nie do kupienia w pl więc i bez gwarancji ponadto cena powyżej 1000 (bo sam kosztuje z 1000 + vat itp)
2. Wydać więcej na dac-a i kupić używany cd z wyjściem cyfrowym (jaki?) jako transport i podpiąć do dac-a

Obecnie muzyki słucham głównie z cd płyt mam trochę ale mam również całą muzykę zgraną na flac
Zasadniczo problem z dac jest taki, że kompa trzeba uruchamiać, chwilę poczekać zanim się włączy (co prawda mam mały komputerek przemysłowy z linuxem, który włącza się dość szybko - dysk ssd, ale też te pół minuty trzeba czekać zanim apki się załadują i będzie dostęp z sieci - używam kodi). Uruchomiony komp non stop jest dla mnie złym rozwiązaniem bo co prawda czasami muzyki słucham kilka godz. ale czasami nie włącze przez kilka dni, ponadto komputer niby głośny nie jest, ale go słychać trochę w nocy (do tego komputerka jestem w stanie tylko podpiąć dac-a na usb ponieważ nie ma żadnych portów na karty rozszerzeń).

Można by również kupić nas i wykorzystać jako odtwarzacz sieciowy do dac-a ale znowu koszt dochodzi nas-a pewnie z 1000 (dysk bym miał) z nasem by zdecydowanie lepiej ale znowu koszt ? używałem qnapa 251 tak więc mniej więcej znam możliwości, ale niestety nie posiadam go

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się sam wpędziłem w kozi róg - wszystko przez to że najpierw szukałem odtwarzaczy sieciowych i za dużo kombinuję.

Z tego co sam piszę to potrzebuję 3 rzeczy (napędu cd, dac-a oraz źródła flac). Jednak kwota którą podaję dotyczy tylko tych dwóch tj. cd i dac. Co do komputera na chwilę obecną będzie to co pisałem tj. komputerek przemysłowy na linuxie bo inaczej się w budżecie nie pomieszczę. Z czasem może kupię sobie jakiegoś nas-a.

Zastanawia mnie jeszcze taka rzecz jeśli by podpiąć napęd komputerowy po usb do komputera (a komputer wpięty do dac-a),  ale taki co ma możliwość pracy z pilota

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to po podpięciu do portu usb cyfrowo powinien przesyłać sygnał. Jak to wpływa na jakość dźwięku czy ważny jest napęd również czy dźwięk jest podawany cyfrowo i zależy tylko od dac-a wzmacniacza i kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Stream Magica 6 za ok 1600 sa do kupienia na olx i Allegro i do tego jakis tani cdek z dobrym sprawnym napędem i będziesz miał  wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tym ale niestety jest to używane a taką kwotę na używany sprzęt to się obawiam

Dlatego pisałem o nowych operując w kwotach ok. 1 tys., używane to mogę 500-600 zaryzykować nie 1500

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam to względnie młody  sprzęt te streamery i tam nie ma sie za bardzo  co psuć, co innego stare cd to większe ryzyko ale tez da radę cos wyhaczyc fajnego  za parę stowek, wybieraj z łatwo dostępnym laserem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, costa brava napisał:

E tam to względnie młody  sprzęt te streamery i tam nie ma sie za bardzo  co psuć

Może i tak ale mam przykre doświadczenie ze wzmacniaczem który kupowałem tak jak pisałem co innego 500-600 a co innego 1600 w dodatku na olx. Z tym młody to też nie przesadzajmy bo widzę posty z 2012 r. że ludzie się o nie pytali więc już chyba był już na rynku a to jest 7 lat (nie wiem w którym zaczęli je produkować)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.