Skocz do zawartości
vaski

Audiolab M-Dac Plus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Jestem szczęśliwym posiadaczem Audiolaba M-Dac Plus. Do tej pory jako źródło używałem zamiennie Marantza CD16 oraz przez wejście USB iPada Air.

Niestety szlak trafił mi iPada i nie mam jak słuchać radia internetowego.

Nie chcę kupować nowego gadżetu od Apple i mam pytanie. 

Czy Audiolab zagra przez USB z jakiegoś zewnętrznego DAPa?

W instrukcji M-Daca Plus znalazłem wpis BY móc korzystać z połączenia USB <> komputer potrzeba zainstalować sterownik na komputerze, ale jak to jest z innymi urządzeniami podłączonymi przez USB do Audiolaba?

Ps. Od znajomego dowiedziałem się iż jego M-dac (zwykły) nie potrzebował żadnego sterownika do współpracy z komputerem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Z Audiolabem M-DAC+ i DAPem bywa różnie. Na pewno musisz zaopatrzyć się w kabelek USB OTG.  Warto spróbować, a jak by się nie udało to proponuję zaopatrzyć się w aplikację USB Audio Player Pro, który posiada większe wsparcie. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie dobrze, że bywa różnie. Tym samym nie mogę kupić bez testu DAPa, a to utrudnia temat.

Wiecie może, które DAPy dogadują się z M-dac bez problemu? 

Robię przymiarki do używanego Astella (te z nowszych wersji nie mają już niestety wyjścia optycznego) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpewniejszą opcją byłby DAP, który pracuje na androidzie. W takim przypadku prawdopodobieństwo współgrania jest większe. Warto także spojrzeć czy DAP ma OTG. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Czy to ustrojstwo musi byc mobilne?

jesli nie, to wzial bym uzywany MacBook Air. Masz znakomite podlaczenie przez USB (bez jakichs sterownikow I ínnych dupereli), pelna fleksybilnosc sterowania, wybor dobrych Playerow (n.P. JRiver) i porzadny ekran!!!

Do tego zewntrzny dysk dowolnej wielkosci i masz znakomity system wspomagajacy wszelkie formaty w dowolnej jakosci!

Edytowane przez xajas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, xajas napisał:

Czy to ustrojstwo musi byc mobilne?

jesli nie, to wzial bym uzywany MacBook Air. Masz znakomite podlaczenie przez USB (bez jakichs sterownikow I ínnych dupereli), pelna fleksybilnosc sterowania, wybor dobrych Playerow (n.P. JRiver) i porzadny ekran!!!

Do tego zewntrzny dysk dowolnej wielkosci i masz znakomity system wspomagajacy wszelkie formaty w dowolnej jakosc

Tak, z racji częstych delegacji potrzebuję czegoś z dobrej jakości dźwiękiem do słuchawek, a nie mam pieniędzy na zakup jakiegoś fajnego DAPa + innego cyfrowego źródła pod duże stereo do domu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, ale zachowaj ta opcje na przyszlosc 🙂

Funkcjonuje znakomicie, szczegolnie z opcjami DSP ukrytymi w JRiver

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiele dapów ma coax out, bez problemów puścisz sygnał. Np: Ibasso DX90.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DAP Astell Kern SR15 nie współpracuje z Audiolab M-dac plus na obecną chwilę. Może się to zmieni w przyszłości po aktualizacji softu.

Sprawdzone oczywiście z przejściówką USB-OTA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi