Jump to content
Sign in to follow this  
vaski

Audiolab M-Dac Plus

Recommended Posts

Witam serdecznie. 

Jestem szczęśliwym posiadaczem Audiolaba M-Dac Plus. Do tej pory jako źródło używałem zamiennie Marantza CD16 oraz przez wejście USB iPada Air.

Niestety szlak trafił mi iPada i nie mam jak słuchać radia internetowego.

Nie chcę kupować nowego gadżetu od Apple i mam pytanie. 

Czy Audiolab zagra przez USB z jakiegoś zewnętrznego DAPa?

W instrukcji M-Daca Plus znalazłem wpis BY móc korzystać z połączenia USB <> komputer potrzeba zainstalować sterownik na komputerze, ale jak to jest z innymi urządzeniami podłączonymi przez USB do Audiolaba?

Ps. Od znajomego dowiedziałem się iż jego M-dac (zwykły) nie potrzebował żadnego sterownika do współpracy z komputerem.

Witam,

Z Audiolabem M-DAC+ i DAPem bywa różnie. Na pewno musisz zaopatrzyć się w kabelek USB OTG.  Warto spróbować, a jak by się nie udało to proponuję zaopatrzyć się w aplikację USB Audio Player Pro, który posiada większe wsparcie. 

Pozdrawiam 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

To nie dobrze, że bywa różnie. Tym samym nie mogę kupić bez testu DAPa, a to utrudnia temat.

Wiecie może, które DAPy dogadują się z M-dac bez problemu? 

Robię przymiarki do używanego Astella (te z nowszych wersji nie mają już niestety wyjścia optycznego) 

Najpewniejszą opcją byłby DAP, który pracuje na androidzie. W takim przypadku prawdopodobieństwo współgrania jest większe. Warto także spojrzeć czy DAP ma OTG. 

Pozdrawiam 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Posted (edited)

Czy to ustrojstwo musi byc mobilne?

jesli nie, to wzial bym uzywany MacBook Air. Masz znakomite podlaczenie przez USB (bez jakichs sterownikow I ínnych dupereli), pelna fleksybilnosc sterowania, wybor dobrych Playerow (n.P. JRiver) i porzadny ekran!!!

Do tego zewntrzny dysk dowolnej wielkosci i masz znakomity system wspomagajacy wszelkie formaty w dowolnej jakosci!

Edited by xajas

3 godziny temu, xajas napisał:

Czy to ustrojstwo musi byc mobilne?

jesli nie, to wzial bym uzywany MacBook Air. Masz znakomite podlaczenie przez USB (bez jakichs sterownikow I ínnych dupereli), pelna fleksybilnosc sterowania, wybor dobrych Playerow (n.P. JRiver) i porzadny ekran!!!

Do tego zewntrzny dysk dowolnej wielkosci i masz znakomity system wspomagajacy wszelkie formaty w dowolnej jakosc

Tak, z racji częstych delegacji potrzebuję czegoś z dobrej jakości dźwiękiem do słuchawek, a nie mam pieniędzy na zakup jakiegoś fajnego DAPa + innego cyfrowego źródła pod duże stereo do domu. 

Rozumiem, ale zachowaj ta opcje na przyszlosc 🙂

Funkcjonuje znakomicie, szczegolnie z opcjami DSP ukrytymi w JRiver

Wiele dapów ma coax out, bez problemów puścisz sygnał. Np: Ibasso DX90.

DAP Astell Kern SR15 nie współpracuje z Audiolab M-dac plus na obecną chwilę. Może się to zmieni w przyszłości po aktualizacji softu.

Sprawdzone oczywiście z przejściówką USB-OTA