Skocz do zawartości
IGNORED

"Pykanie" w głośnikach


//Michal//

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i od razu proszę o pomoc. Spędziłem wiele godzin szukając rozwiązania, niestety nie znalazłem nic.
Mam głośniki Fenda R30BT podłączone do karty dźwiękowej Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro (USB) i ją po kablu oczywiście do płyty głównej ASRock Z370 Pro4.
Karta zdecydowanie z tańszych, ale lepsze to niż zintegrowana. Radziła sobie nieźle przez parę miesięcy. Niestety (po tygodniowej przerwie od używania komputera) zaczęło pojawiać się "pykanie". Czy to film, czy muzyka. Tak samo na słuchawkach. Warto zaznaczyć, że nic nie "pykało" samo z siebie, dopiero przy odtwarzaniu dźwięku.
Głośniki sprawdzone na laptopie - działają ok. Podłączone do laptopa przez kartę Creativa - też ok. Głośniki podłączone prosto pod płytę główną komputera - nadal ok. Ale dźwięk bardziej płaski, a na słuchawkach szum.
Przeglądałem przeróżne fora, nie znalazłem nic aktualnego ani nic co by mi pomogło. Jest to jakiś popularny problem? Można to załatwić oprogramowaniem? Czy reklamacja albo serwis?

Nie wiem czy problem leży w samej karcie (raczej nie) czy może w płycie głównej, czy gdzieś w ich połączeniu.
Jeżeli chodzi o pyknięcia, to brzmią one mniej więcej tak -> https://youtu.be/MZyvOUdbUqY?t=280

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to zgrzyt miedzy ustawieniami karty a windowsem. Sprawdz ustawienia wlasciwosci karty i windowsa, szczegolnie probkowanie i czestotliwosc probkowania. Ustaw wszedzie tak samo np. 16-bit, 44,1 kHz i sprawdz czy nadal jest "pykanie". Prawdopodobnie na karcie ustawione sa nizsze wartosci a w windows wyzsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.