Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 6k


elerf2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Czy znajdę nowe kolumny podłogowe , w cenie do 6K , które grają dobrze kontrolowanym, ale mocnym , jędrnym basem. Szczególnie, ten średni i wyższy może być podbity , aby dobrze było słychać stopę perkusji. Średnica nie ostra, nie szklista, a cieplejsza, pełniejsza, barwniejsza z dociążeniem jej niższego zakresu. Wysokie nie wybijające się przed szereg, niekłujące. Generalnie kolumny nie obnażające w sposób bardzo tragiczny gorszych jakościowo realizacji. Mile widziane podbarwienie.  Kolumny oczywiście nie mogą zamulać z racji słuchanych gatunków muzycznych.

Muzyka Rock , Metal.

Pokój 20m2.

Coś takiego znajdę w takiej cenie, czy to raczej strefa marzeń?

Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez elerf2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

te warunki spełniają znakomicie kolumny Elac Uni Fi FS U5. Nie wspomniałeś z jaką elektroniką kolumny maja współpracować. W podobnej cenie można kupić podstawkowe kolumny z serii wyżej, które grać będą o niebo lepiej, a uważam, że w 20m2 spokojnie sobie poradzą. Myślę tutaj o Elacu modelu BS 244.3. Zajrzyj na naszą stronę ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX Electrino 500 lub 250.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znakomite, potężne polskie kolumny za niewielkie pieniądze. Wypożycz z ciekawości a zdziwisz się jak wypadną na tle 2-3 krotnie droższych (przereklamowanych i zawyżonych cenowo) zagranicznych marek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 20 m 2 słucham na monitorach . w porównaniu do podłogowych brakuje trochę tego najniższego basu ale reszta jest ok . Masz np fajną cenę na nowe .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zostanie na standy i balast .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

tak, znajdziesz takie kolumny. Ze względu na rodzaj muzyki raczej stawiałbym na konstrukcje podłogowe, chociaż...

Na pewno spójrz na Dynaudio Emit M30 oraz Elac Uni-Fi FS U5. To dwie konstrukcje, które idealnie sprawdzą się w Twoich gatunkach muzycznych. Natomiast pomieszczenie 20m2 bardzo dobrze nagłośnią także monitory Buchardt Audio S300MK lub jeśli możesz trochę podwyższyć budżet, model S400. Także przy trochę wyższym budżecie masz u nas outletowe Dynaudio Excite X38. W przypadku Dynaudio Excite jednak musisz zdawać sobie sprawę, że to kolumny wymagające od wzmacniacza większej wydajności.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2019 o 13:40, elerf2 napisał:

Czy znajdę nowe kolumny podłogowe , w cenie do 6K , które grają dobrze kontrolowanym, ale mocnym , jędrnym basem. Szczególnie, ten średni i wyższy może być podbity , aby dobrze było słychać stopę perkusji. Średnica nie ostra, nie szklista, a cieplejsza, pełniejsza, barwniejsza z dociążeniem jej niższego zakresu. Wysokie nie wybijające się przed szereg, niekłujące. Generalnie kolumny nie obnażające w sposób bardzo tragiczny gorszych jakościowo realizacji. Mile widziane podbarwienie.  Kolumny oczywiście nie mogą zamulać z racji słuchanych gatunków muzycznych.

Witam.

Z przedstawionego opisu przez ciebie popatrzył bym na Dynaudio Emit M30, Elac Debut F6 2.0. 
Jeszcze taka podpowiedź ode mnie sprawdź sobie Heco Aurorę 700/1000 i nie patrz na cenę ponieważ jest niższa od reszty konkurencyjnych wspomnianych kolumn. Jeśli chodzi o gorsze realizacje nagrań to dobrze radzą sobie z ich odtworzeniem i finalnie barwą brzmienia zgadzają się z twoimi wymaganiami.

Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home , jak wypada średnica w Emit M30 na tle np DM 3/7 czy focus F220? I czy nie ginie w dominującym basie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma być miękki bas tak jak piszesz, to jeszcze warto zwrócić uwagę na Mission z serii QX, do tego pomieszczenia wystarczyłyby moim zdaniem QX-3, czyli najmniejsze podłogowe.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej kontrolowany bas mają kolumny aktywne. Wynika to po prostu z tego faktu że w kolumnach aktywnych głośnik jest podłączony wprost do wzmacniacza, a nie przez kilka cewek zwrotnicy pasywnej. Wzmacniacz, podłączany wprost do głośnika lepiej tłumu drgania.
W cenie 6 tys trudno będzie z aktywnymi kolumnami podłogowymi, ale polecam posłuchać kolumn podstawkowych. Niektóre dają zupełnie wystarczająco basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2019 o 12:28, tehen napisał:

, jak wypada średnica w Emit M30

Powiem tak - ogólnie to one spokojnie/przyjemnie grają na średnicy(ocieplone brzmienie), ujął bym to tak "przeciwieństwo ostrości". W porównaniu do reszty jest podobnie, one grają przyjemnie. F220 są bardziej wyraźne, przejrzyste ale to nadal ciepłe granie.

Zastanawiasz się nad którymś modelem?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co, niektórzy proponują Ci krzykliwe głośniki do metalu. Chyba to nie tym polega żebyś wyłączył to po 2 minutach. Prawda? Pytanie drugie. Dlaczego nikt nie zapytał Cię z jaką elektroniką chcesz to połączyć? Przecież to najważniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nikimaj napisał:

Dlaczego nikt nie zapytał Cię z jaką elektroniką chcesz to połączyć? Przecież to najważniejsze.

Zdecydowanie racja, sam przeoczyłem i skupiłem się na ciepłych kolumnach. A więc warto też by było przybliżyć czy posiadasz już jakąś elektronikę? Masz już coś upatrzonego?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nikimaj napisał:

Dlaczego nikt nie zapytał Cię z jaką elektroniką chcesz to połączyć

Bo salonom zależy przede wszystkim na sprzedaniu kolumn dostępnych w swoich katalogach.

To z jaką elektroniką mają pracować, ma tak kluczowe znaczenie, jak wielkość pomieszczenia i jego akustyka.

W dniu 13.03.2019 o 13:40, elerf2 napisał:

Czy znajdę nowe kolumny podłogowe , w cenie do 6K , które grają dobrze kontrolowanym, ale mocnym , jędrnym basem.

Nawet te kolumny które dają szybki, dobrze kontrolowany, nisko schodzący bas połączone z nieodpowiednią elektroniką, lub stojące zbyt blisko ścian tylnych/bocznych  - nie dadzą ci dźwięku jaki oczekujesz.

4 godziny temu, Nikimaj napisał:

Nie wiem po co, niektórzy proponują Ci krzykliwe głośniki do metalu.

Trzeba systemu który sobie poradzi (w miarę możliwości) z kiepskimi realizacjami, których mnóstwo w metalu.

Krzykliwe głośniki nie są dobre do żadnego gatunku, nie tylko do metalu :)

W dniu 13.03.2019 o 13:40, elerf2 napisał:

Pokój 20m2.

Szukaj równo zestrojonych podłogówek, bez żadnych podbić. To jest za małe pomieszczenie żeby jeszcze wstawiać kolumny podłogowe z podbitym średnim i wyższym basem. Zasadnicze pytanie, to jaki posiadasz/chcesz posiadać wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka konfiguracja kolumn i elektroniki miałaby nie być i tak polecam odsłuch. Co z tego, że jeden powie, że dane zestawienie jest dobre, jak sam posłuchasz i stwierdzisz, że Ci się  nie podoba takie granie. Odsłuchy tylko i wyłącznie z własną elektroniką, a potem wypożyczenie kolumn do domu

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Top Hi-Fi Poznań Woźna napisał:

jaka konfiguracja kolumn i elektroniki miałaby nie być i tak polecam odsłuch. Co z tego, że jeden powie, że dane zestawienie jest dobre, jak sam posłuchasz i stwierdzisz, że Ci się  nie podoba takie granie. Odsłuchy tylko i wyłącznie z własną elektroniką, a potem wypożyczenie kolumn do domu

oczywistość...

odsłuch, odsłuch i jeszcze raz odsłuch

jednak na forum można się próbować dowiedzieć w którą stronę iść, i czego mniej więcej szukać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam, ale jak byłem w s4home na odsłuchach (2 razy), w sumie odsłuchałem 6 par kolumn.

Typy miałem zupełnie inne, niż to co spowodowało u mnie banana na gębie i ciarki na rękach.

Mniej więcej miałem podobne jak ty preferencje wyboru - duży wolumen dźwięku, ale wszystko pod kontrolą.

Odsłuchiwałem na Onkyo TX-8250, bo w domu mam TX-8270. To tymczasowy wzmacniacz, ale kolumny muszą z nim grać jeszcze przez 6-12 miesięcy do wymiany na inny wzmacniacz.

W kolejności odsłuchu:

1. Heco Aurora 700 - bardzo fajne, ale zero polotu, po prostu bardzo poprawne kolumny

2. Dali Zenzor 7 - ciarki na rękach jak usłyszałem stereofonię, po prostu świetne, ale basu i dociążenia brak ?

3. Monitor Audio Bronze 6 - nie z tym wzmacniaczem, jakbyś koc zarzucił na średnicę, nawet nie cofnięta, a przytłumiona.

4. Fyne Audio 501 - stereo super, średnica też, ale bas jakiś rozlazły z tym Onkyo

5. KEF q750 - tak, to było to. bas solidny, punktowy, stereofonia świetna, średnica i góra także, to co lubię.

Decyzja zapadła, ale ale ..

2 tygodnie później pojechałem do Chłopaków z s4home wybrać już docelowy wzmacniacz.

Było kilka typów pod te KEFy (CXA80, Atoll in100, Primare l22, Roksan ... NAD C638).

Zacząłem od CXA80, pogadałem z Chłopakami i wpiąłem NAD C368.

Do tego jeszcze zmieniłem Q750 na Q950.

Koniec odsłuchów.

CXA80 dużo za ciepły dla mnie, co za tym idzie i Atoll i Roksan też ...

NAD idealnie!

KEF Q950 - charakter ten sam co Q750, ale .... potęga dźwięku.

Wolumen niesamowity, na dole, na średnicy, a przy tym wszystko w punkt, zero wybrzmiewania jeśli realizator dźwięku tego nie chciał ...

A wokale, czy gitara .... ossszzzz..... miodzio

Dla mnie ideał (prawie).

Wniosek jeden:

Jedź do salonu, lub wypożycz sprzęt do domu i słuchaj.

Na 100% wybierzesz coś innego niż to co na forum w zacnym gronie ustalisz.

Jest wiele pewniaków jeśli chodzi o zestawienia sprzętu, poza jednym elementem, najważniejszym: Twoim gustem.

Jeśli będziesz miał ciarki i banana na twarzy po odsłuchu, to kupuj w ciemno, choćby wszyscy Ci mówili, że to nie gra ?

Taka moja przygoda z odsłuchem.

p.s.

jeszcze raz (tym razem na forum) dziękuję S4Home za pomoc, radę i czas poświęcony i do zobaczenia Panowie na "zakupach" ?

 

Pozdrawiam serdecznie

Psychotrop vel Grzegorz Lasocki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Psychotrop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

To co wywoluje ciary w salonie, niekoniecznie wywoła ciary w domu a nawet jak wywoła, to pytanie, czy te ciary zostana na dłużej niż miesiąc. Efekt Wow, wywołuje wiele kolumn, dopiero z czasem nabiera się umiejętności selekcjonowania kolumn według własnych upodobań,  wtedy zadowolenie trwa dłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mój wzmacniacz to Rotel Ra 980 Bx. Chciałem nowy, ale zmieniłem zdanie po odsłuchach. Z pośród przesłuchanych takich wzmacniaczy jak NAD 375, Atoll in 100 Se, Exposure 2010 S2, Denon Pma 1520 Ae, Musical Fidelity M3si, Rotel Ra 1570 ten dziadek zagrał dla mnie najlepiej w ciężkiej muzyce.

Póki co słuchałem takich kolumn z różnymi wzmacniaczami, generalnie zależnie od wzmacniacza było lepiej/gorzej, ale kolumny i tak pokazywały za każdym razem swoje główne cechy.

Heco Aurora 700 - dużo i głośno. I to Tyle. Bas mocny, owszem, ale dociążenia w niższej średnicy tam praktycznie nie ma, za to już w wyższej jak najbardziej. Ogólnie brak spójności. W metalu słabo.

Dynaudio Emit M20 - Ogólnie bardzo ciekawie, zdecydowanie klasa wyżej od tych Heco, lepsza barwa, spójność pasm. Zadziwiające mocne niskie tony jak na kolumny podstawkowe. Ale mi brakowało trochę wolumenu. Tutaj musiałbym odsłuchać podłogowe M30.

AA Hyperion 4 - nie podobało mi się , za jasno w metalu jak dla mnie.

Klipsch Rp 260 - Super wykop, energia, dynamika, ale za mało środka i dociążenia.

Paradigm 11v7 - karykatura dźwięku w ciężkiej muzyce - dużo basu , średnica z tyłu i duuużo wysokich.

Focal 726 - za sucho i za jasno jak dla mnie.

Dużo ludzi poleca do metalu takie kolumny jak Klipsch RP, Paradigm Monitor, Focal Chorus. Naprawdę podziwiam ;)

Według mnie kolumny do takiej muzyki nie mogą się drzeć w wyższej średnicy bo słabej jakości nagrania potęgują ten efekt i wychodzi jazgot. Średnica barwna, dociążona, mięsista to jest to co w tej muzyce jest potrzebne. Żadne suchary.Ale może to ja źle słyszę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez elerf2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety , z muzyką ciężką jest problem. Ogólnie ja mam takie wrażenie, że obecny sprzęt jest strojony bardziej ku górze. Szczerze to nie wiem czy znajdziesz coś z nowych kolumn w tej cenie co by Cię zadowoliło. Faktycznie posłuchaj tych Emit M30 , może to będzie to.

Ale moim zdaniem powinniśmy się cofnąć w czasie i wybrać coś z przeszłości. No chyba , że byś słuchał tylko  wokali, jazzu, jakiegoś ambitniejszego popu to wtedy coś z nowego sprzętu by się wybrało.

Rotel Ra 980 Bx to bardzo dobra maszyna do metalu. Klasowo wyżej to Rc 995 + Rb 990 Bx. Moim zdaniem zacne sprzęty do takiej muzyki w swych pieniądzach.

Moja propozycja to Dynaudio Audience 72 Se . Jak taniej , ale i klasowo gorzej to Dali 6006. To stara duńska szkoła grania. Tak własnie jak lubisz. Z Twoim Rotelem moim zdaniem super do takiej muzyki. Będzie mięcho, dociążenie, dobra selektywność, wykop, bez zbędnej krzykliwości, suchości, ostrości.

Ps. Trzeba mieć się na uwadze w stosunku co do porad sprzętu do ciężkiej muzyki. Każdy ma coś do powiedzenia i polecenia, a później jak się okazuje co 2 nie słucha takiej muzyki. Stąd nieraz propozycje co do kolumn zupełnie z kosmosu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, że obecny sprzęt jest skrojony ku gorze. Nie wiem skąd taki trend ale wygląda na to że lud tego chce.Lub firmy celują w te stronę.. Nie wiem ale co raz ciężej znaleźć coś "ciemnego". Nie dawno zaobserwowałem kolumny Indiana Line Diva 650. Nie duże podlogowki ale z przyciemnioną górą!  Wydawaly się łatwe do połączenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W metalu nie tyle góra jest problemem, co wyższa średnica i przełom średnicy/wysokich.  No i jeszcze wycofany/mało rozdzielczy wysoki bas, który sprawia, że stopa straszliwie zamula (to standard). 

W tej cenie nie da się znaleźć nowych kolumn, które b. dobrze grają metal. Zawsze będzie jakiś kompromis. Swoją drogę w ogóle nie da się znaleźć kolumn, które zagrają dobrze każdy metal. W starych, słabo (sucho) wyprodukowanych kawałkach nie da rady żaden sprzęt, który nie podbarwia/dociąża średnicy tj. taki który w teorii stanowi synonim dobrego sprzętu hi-fi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez CartmanEric
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, CartmanEric napisał:

W starych, słabo (sucho) wyprodukowanych kawałkach nie da rady żaden sprzęt, który nie podbarwia/dociąża średnicy tj. taki który w teorii stanowi synonim dobrego sprzętu hi-fi.  

Dokładnie. Jestem takiego samego zdania.

Problem natomiast będzie w drugą stronę kiedy już dobierzemy taki sprzęt. Te nowsze płyty na których już jest dużo niskich tonów, mięsa znowu nie za dobrze wypadną na taki secie. Będzie już za dużo tego dobrobytu po prostu.

Także tak czy tak trzeba iść na kompromis niestety i znaleźć coś po środku.

Tutaj w kolumnach do takiej muzyki z lat 70,80 liczy się właśnie barwna, mięsista, dociążona średnica, a średni i wyższy bas wzmocniony, dobrze kontrolowany, jędrny , mocny. Do tego oczywiście musi być w miarę dobra rozdzielczość, selektywność a nie worek mułu.

Duża część obecnych kolumn w tej cenie gra właśnie odwrotnie - tj. ten najniższy bas mocny z dobrym zejściem, a ten wyższy wycofany , do tego niższa średnica osłabiona względem wyższej, która nieraz jest podkręcona dla lepszych wokali no i mamy dlatego takie granie w metalu a nie inne.

Ze wzmacniaczami jest znacznie mniejszy problem, tutaj można już coś dobrać pod siebie. Oczywiście najlepiej coś używanego , starszego , aby nie przepłacać bo po co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, elerf2 napisał:

Tutaj musiałbym odsłuchać podłogowe M30.

Warto sprawdzić lecz jest to całkiem inny charakter grania w stosunku do M20.
Dorzuć do swojej listy Tannoy XT 8F najlepiej było by posłuchać z lampą w ten czas dużo zyskasz na dociążeniu. Jeśli XT 8F będzie za mocne górą możesz sprawdzić model F502 marki Fyne Audio - spore kolumny jak na ten metraż(ale na spokojnie), lecz nie mogę polecić ci modelu niżej z racji iż twierdzę że twoje preferencje odsłuchowe kierują się bliżej modelu wyższego.
 

19 godzin temu, Psychotrop napisał:

jeszcze raz (tym razem na forum) dziękuję S4Home za pomoc, radę i czas poświęcony i do zobaczenia Panowie na "zakupach" ?

Cieszymy się iż mogliśmy pomóc, również pozdrawiamy i zapraszamy ponownie ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, S4Home napisał:

Warto sprawdzić lecz jest to całkiem inny charakter grania w stosunku do M20.

@S4Home mógłbyś napisać w kilku zdaniach różnice między Dynaudio Emit M30 a M20?

Podejrzewam , że m30 mają bardziej dociążony i większy dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez elerf2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M30 posiadają o wiele bardziej gęstsze i zwarte brzmienie, nie jest tam tak wszystko czytelne jak w M20, powiedział bym iż konstrukcja M30 jest cieplejsza. Ich zdecydowanie trzeba dłużej posłuchać! Dla pamięci jest to nadal dość basowe brzmienie. Średnica prezentuje się szeroko ale dość spokojnie.

Zapraszam na odsłuch lub ewentualne wypożyczenie.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.