Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 6k


elerf2

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli akurat mają te cechy , których mi trochę brakowało w M20. No nic muszę je gdzieś odsłuchać w salonie, a jak się spodobają to i tak najpierw wypożyczę do domu , aby sprawdzić u siebie bo wiadomo jak jest.

Dzięki Panowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam, ale jak byłem w s4home na odsłuchach (2 razy), w sumie odsłuchałem 6 par kolumn.
Typy miałem zupełnie inne, niż to co spowodowało u mnie banana na gębie i ciarki na rękach.
Mniej więcej miałem podobne jak ty preferencje wyboru - duży wolumen dźwięku, ale wszystko pod kontrolą.
Odsłuchiwałem na Onkyo TX-8250, bo w domu mam TX-8270. To tymczasowy wzmacniacz, ale kolumny muszą z nim grać jeszcze przez 6-12 miesięcy do wymiany na inny wzmacniacz.
W kolejności odsłuchu:
1. Heco Aurora 700 - bardzo fajne, ale zero polotu, po prostu bardzo poprawne kolumny
2. Dali Zenzor 7 - ciarki na rękach jak usłyszałem stereofonię, po prostu świetne, ale basu i dociążenia brak
3. Monitor Audio Bronze 6 - nie z tym wzmacniaczem, jakbyś koc zarzucił na średnicę, nawet nie cofnięta, a przytłumiona.
4. Fyne Audio 501 - stereo super, średnica też, ale bas jakiś rozlazły z tym Onkyo
5. KEF q750 - tak, to było to. bas solidny, punktowy, stereofonia świetna, średnica i góra także, to co lubię.
Decyzja zapadła, ale ale ..
2 tygodnie później pojechałem do Chłopaków z s4home wybrać już docelowy wzmacniacz.
Było kilka typów pod te KEFy (CXA80, Atoll in100, Primare l22, Roksan ... NAD C638).
Zacząłem od CXA80, pogadałem z Chłopakami i wpiąłem NAD C368.
Do tego jeszcze zmieniłem Q750 na Q950.
Koniec odsłuchów.
CXA80 dużo za ciepły dla mnie, co za tym idzie i Atoll i Roksan też ...
NAD idealnie!
KEF Q950 - charakter ten sam co Q750, ale .... potęga dźwięku.
Wolumen niesamowity, na dole, na średnicy, a przy tym wszystko w punkt, zero wybrzmiewania jeśli realizator dźwięku tego nie chciał ...
A wokale, czy gitara .... ossszzzz..... miodzio
Dla mnie ideał (prawie).
Wniosek jeden:
Jedź do salonu, lub wypożycz sprzęt do domu i słuchaj.
Na 100% wybierzesz coś innego niż to co na forum w zacnym gronie ustalisz.
Jest wiele pewniaków jeśli chodzi o zestawienia sprzętu, poza jednym elementem, najważniejszym: Twoim gustem.
Jeśli będziesz miał ciarki i banana na twarzy po odsłuchu, to kupuj w ciemno, choćby wszyscy Ci mówili, że to nie gra
Taka moja przygoda z odsłuchem.
p.s.
jeszcze raz (tym razem na forum) dziękuję S4Home za pomoc, radę i czas poświęcony i do zobaczenia Panowie na "zakupach"
 
Pozdrawiam serdecznie
Psychotrop vel Grzegorz Lasocki
Czy możesz napisać jak jest z szybkością tych kef Q 750? Grają ciemno i sa konstrukcja zamkniętą a to duży plus. Bas to ciepłe kluchy czy jest w nim trochę szybkośći? Mocniejszych brzmień da radę posłuchać?

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home dorzuciłeś do listy Tannoy XT8F. One są porównywalne z Emit M30? Po XT8F spodziewałbym się lepszej przestrzeni, bo M30 więcej ciepła i więcej basu, mniej rozdzielczości. Jak obie konstrukcje wypadają na średnicy i wysokich względem siebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tehen napisał:

dorzuciłeś do listy Tannoy XT8F. One są porównywalne z Emit M30? Po XT8F spodziewałbym się lepszej przestrzeni, bo M30 więcej ciepła i więcej basu, mniej rozdzielczości. Jak obie konstrukcje wypadają na średnicy i wysokich względem siebie?

Są to dwa inne brzmienia. XT 8F zdecydowanie więcej średnicy i mocniejsza góra, więcej powietrza. Z basem to ciężko powiedzieć bo i tu i tu znajdziemy go pod dostatkiem, lecz konstrukcja Emita 30 wydaje mi się że dostarczy nam go więcej, który będzie bardziej kontrolowanych w stosunku do XT 8F(tu niekiedy ważnym argumentem jest moc wzmacniacza, niektóre mają problem i przeciągają niskie częstotliwości).

Konstrukcja Tannoy XT 8F dobrze grała z Triode 25 - pamiętam dobrze specjalnie jechałem z tym do klienta wyszło świetnie! Wielkim atutem było dociążenie i wypełnienie dźwięków o których wcześniej wspominano. W tym połączeniu XT 8F zagrały o niebo lepiej, a to duży znak iż kolumny mają duży potencjał! 

Co do samych Emit'ów podłogowych, tam jest gęstsze brzmienie i zdecydowanie cieplejsze. Obie konstrukcje świetne, kwestia tego czego szukamy.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Witek.K napisał:

To co wywoluje ciary w salonie, niekoniecznie wywoła ciary w domu a nawet jak wywoła, to pytanie, czy te ciary zostana na dłużej niż miesiąc. Efekt Wow, wywołuje wiele kolumn, dopiero z czasem nabiera się umiejętności selekcjonowania kolumn według własnych upodobań,  wtedy zadowolenie trwa dłużej. 

Ależ oczywiście, że masz rację.

O ile powiedzmy, że swoją akustykę znam, o tyle na drugi element nie mam wpływu ?

2 godziny temu, tomasz777 napisał:

Czy możesz napisać jak jest z szybkością tych kef Q 750? Grają ciemno i sa konstrukcja zamkniętą a to duży plus. Bas to ciepłe kluchy czy jest w nim trochę szybkośći? Mocniejszych brzmień da radę posłuchać?

Krótko, treściwie z odpowiednią mocą - to niskie.

Średnie odpowiednio dociążone, ale nie tak jak w Q950 (w nich jest potęga).

Wysokie - myślałem, że będą męczyły, bo znam KEF iQ chyba 7. Jednak tutaj jest zupełnie inaczej. Detale są, ale nie męczą, jak ktoś myzia talerze to to słychać, ale nie na siłę.

Sam słucham głównie rock, blues, trochu jazz i wielu innych. Także miałem problem ze starymi Zeppelinami, Purplami, Claptonem, Black Sabbatem, czy innym wykonawcami.

Tu jednak się miło rozczarowałem.

Jednak co już pisałem wcześniej - odsłuchać trzeba, bo to gusta, a z gustami wiesz jak jest.

Ja Ci na zachwalam, ktoś inny będzie polecał coś innego, potem kupisz, nie spodoba się i będą pretensje, jak nie do nas, to do samego siebie. Po co?

Po wstępnej selekcji poświęć pół dnia na odsłuch i po sprawie.

No chyba, że masz czas i pieniądze na kupowanie, słuchanie, odsprzedawanie, zaś kupowanie .... (ja tam wolę na wakacje wydać ? )

 

p.s.

to nie konstrukcja zamknięta.

Zamknięta jest górna część obudowy gdzie jest UniQ, który też przetwarza niskie (konstrukcja 2,5 drożna)

Na dole masz jeden grający głośnik i dwa pasywne, co za tym idzie objętość i ciśnienie się zmieniają, tak jak w konstrukcjach z bass reflexem

To takie połączenie BR z zamkniętą obudową. Daje to bardzo pozytywny efekt.

Pozdrawiam serdecznie

Psychotrop vel Grzegorz Lasocki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Psychotrop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kejup napisał:

A co powiecie o tym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

no nie wiem...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Kef Q 750 też dorzucę do listy odsłuchów. @Psychotrop bardzo ciekawie je opisał.

Więc póki co mam

1. Dynaudio Emit M30

2. Kef Q750

3. Tannoy XT 8F

Coś jeszcze Panowie byście polecili do odsłuchu?

Oczywiście bardzo dziękuję wszystkim za wszelkie porady. Również rozglądam się za polecanymi używanymi Dynaudio Audience 72 Se , ale nigdzie ich nie ma póki co. Sprawdziłem też historię allegro i ten model kolumn niestety bardzo rzadko się pojawia w sprzedaży. Chyba naprawdę są niezłe bo ludzie nie chcą się ich pozbywać.

A co sądzicie o Pylon Diamond? W Hard Rocku, metalu dają radę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez elerf2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, elerf2 napisał:

Te Kef Q 750 też dorzucę do listy odsłuchów. @Psychotrop bardzo ciekawie je opisał.

2. Kef Q750

Pamiętaj o wzmacniaczu.

Słuchałem z Onkyo TX-8250, a potem z CA CXA80 i NAD C368.
Jak pisałem wcześniej, całkiem fajne konstrukcje jak Fyne, czy MA Bronze grały nie tak, jak je zachwalają. Jakbym zapewne podpiął inny wzmacniacz, to by mogło być zupełnie odwrotnie z wyborem ?

I jeszcze jedno.

W Przypadku dobrania kolumn i wzmacniacza, to nie jest kwestia niuansów, a wyraźniej zmiany brzmienia i jakości grania. Głuchy jestem i słyszę różnicę.

 

Jeszcze raz pozdrawiam

 

Psychotrop vel Grzegorz Lasocki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Psychotrop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Psychotrop oczywiście masz rację. Liczy się cały tor.

Jak najbardziej na swoim wzmacniaczu będę odsłuchiwał.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez elerf2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lukag72 napisał:

Magnat quantum 1005 ale tylko ten model następca z literka s już nie jest tak dobry  

Mógłbyś napisać w kilku zdaniach jak one grają? Szukałem na necie , ale mało jest o nich informacji.

To bardziej chłodne, zimne, analityczne granie czy cieplejsze, wypełnione, gęstsze.

W Rocku , metalu się sprawdzają? Nie są bezlitosne dla słabych realizacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez elerf2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Psychotrop said:

Ależ oczywiście, że masz rację.

O ile powiedzmy, że swoją akustykę znam, o tyle na drugi element nie mam wpływu ?

Krótko, treściwie z odpowiednią mocą - to niskie.

Średnie odpowiednio dociążone, ale nie tak jak w Q950 (w nich jest potęga).

Wysokie - myślałem, że będą męczyły, bo znam KEF iQ chyba 7. Jednak tutaj jest zupełnie inaczej. Detale są, ale nie męczą, jak ktoś myzia talerze to to słychać, ale nie na siłę.

Sam słucham głównie rock, blues, trochu jazz i wielu innych. Także miałem problem ze starymi Zeppelinami, Purplami, Claptonem, Black Sabbatem, czy innym wykonawcami.

Tu jednak się miło rozczarowałem.

Jednak co już pisałem wcześniej - odsłuchać trzeba, bo to gusta, a z gustami wiesz jak jest.

Ja Ci na zachwalam, ktoś inny będzie polecał coś innego, potem kupisz, nie spodoba się i będą pretensje, jak nie do nas, to do samego siebie. Po co?

Po wstępnej selekcji poświęć pół dnia na odsłuch i po sprawie.

No chyba, że masz czas i pieniądze na kupowanie, słuchanie, odsprzedawanie, zaś kupowanie .... (ja tam wolę na wakacje wydać ? )

 

p.s.

to nie konstrukcja zamknięta.

Zamknięta jest górna część obudowy gdzie jest UniQ, który też przetwarza niskie (konstrukcja 2,5 drożna)

Na dole masz jeden grający głośnik i dwa pasywne, co za tym idzie objętość i ciśnienie się zmieniają, tak jak w konstrukcjach z bass reflexem

To takie połączenie BR z zamkniętą obudową. Daje to bardzo pozytywny efekt.

Pozdrawiam serdecznie

Psychotrop vel Grzegorz Lasocki

Naczytałem się że kef q750 to  ciepłe kluchy i ze to bardzo słaba seria kefa a Nad c368  bez dynamiki pluszowy i nic niewarty,a najlepszy na swiecie to roksan i tylko roksan i tylko roksan ewentualnie naim:)Masz racje,trzeba odsłuchac.Wczesniej miałem xt6f z c326bee,było dobrze ale nie do konca,podejrzewam gdybym zmienił wzmacniacz pewnie było by o niebo lepiej.Teraz wezme do odsłuchania kef 750 i fyne f 501,tylko muszę pomyslec z jakimi wzmacniaczami.Musza byc w miare neutralne dynamiczne z dociazeniem dołu no i rytmiczne.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, elerf2 napisał:

A co sądzicie o Pylon Diamond? W Hard Rocku, metalu dają radę?

Ja słuchałem ich. Sprzedawca zachwalał twierdząc, że udowodni mi, że pieniądze grają. Nie udał mu się dowód.

W rocku jeszcze jak Cię mogę (lecz bez szału) ale w innych (jazz, filmowa) cieniutko. Tam sceny nie było. Dwa źródła dźwięku, kanał lewy - kanał prawy. KEF R 700 to były kolumny które wtedy zrobiły na mnie wrażenie.

Aaaa i dodam, że słucham głównie rocka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede moze obrazoburca

ale poszukaj na allegro starych miniwez technics tych segmentowych seria 700 z trojdorznym kolumnami

starsze modele mialy tri amping basowiec zasilany prosto ze wzmaka

cecha taka mowisz

miesiste granie - pelna srednica niezbyt szczegolowa ALE BaRDZO MUZYKALNA - uwielbialem sluchac na tym metallicke i iron maiden - pozniej sie przesiadlem na "pazadne stereo" - i caly czar prystl ze sluchania muzy

nie ta ekspresja nie ten bas - nie ta barwa gitar- braklo miesistosci wypelnienia

inna sprawa - te miniwieze mozesz rozkrecic na caly regulator - i nic ci nie poleci - do takiej muzy super - korn ach ta potega gitar

te miniweze kosztuja grosze w  takiej muzyce kasua - te obecne pseudo stereo za gruba kase tak uzwazam

problem jest taki ze w wielu padaja lasery

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomasz777 napisał:

Naczytałem się że kef q750 to  ciepłe kluchy i ze to bardzo słaba seria kefa a Nad c368  bez dynamiki pluszowy i nic niewarty,a najlepszy na swiecie to roksan i tylko roksan i tylko roksan ewentualnie naim:)Masz racje,trzeba odsłuchac.Wczesniej miałem xt6f z c326bee,było dobrze ale nie do konca,podejrzewam gdybym zmienił wzmacniacz pewnie było by o niebo lepiej.Teraz wezme do odsłuchania kef 750 i fyne f 501,tylko muszę pomyslec z jakimi wzmacniaczami.Musza byc w miare neutralne dynamiczne z dociazeniem dołu no i rytmiczne.Pozdrawiam

No ja zaś czytałem co innego ?

Roksana K2 znam właśnie z KEF iQ i faktycznie uspokoił je nieco, choć dla mnie to trąci "słodkością" i ciepłotą.

Tak jak i Atoll in100 i już w mniejszym stopniu CA CXA80, ale jednak.

Dlatego je odrzuciłem w odsłuchach z Q950. Bas w CA wybrzmiewał dla mnie stanowczo za długo w porównaniu z NADem, a Atoll to jakbym nagrzał w mieszkaniu do 30 stopni Celsjusza, taki cieplutki ? Choć co do brzmienia CA CXA80 jeszcze mógłby być.

I to właśnie obrazuje gusta i guściki. Odnoszę wrażenie, że Atoll z serią Q to coś co przypadnie wielu do smaku. Tak jak i z CXA80.

Świetnie grają razem te połączenia, ale nie dla mnie.

Co do Fyne 501, które słuchałem, to podobno bliźniacze konstrukcje w brzmieniu i w budowie do tannoy xt6f (których nie słyszałem). Podobno ekipa inżynierów z Tannoy założyła własną firmę, właśnie Fyne Audio.

 

Pozdrawiam serdecznie

Psychotrop vel Grzegorz Lasocki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, elerf2 napisał:

Mógłbyś napisać w kilku zdaniach jak one grają? Szukałem na necie , ale mało jest o nich informacji.

To bardziej chłodne, zimne, analityczne granie czy cieplejsze, wypełnione, gęstsze.

W Rocku , metalu się sprawdzają? Nie są bezlitosne dla słabych realizacji?

Nie będę się mocno rozpisywał, kolumny roku 2009 r w Niemczech i nie tylko raz 100 punktów raz coś około 8kilku , najlepsza relacja cena do możliwości i jakości wykonania. dobrze zestawiona z resztą toru  zawstydza konstrukcje z przedziału cenowego do 30 tyś zł . Nominalnie kosztowały 9 tyś . dziś można kupić za około 4 tyś zł .  i to tylko dla tego że firma Magnat ma w Polsce opinie niskobudżetowych konstrukcji . typu umca ,umca .  

P.S . Bas referencyjny , dla przykładu zestawiłem je ostatnio z Dynaudio Focus 340 głośniki za 15 tyś , Magnat pozamiatał dynki nie pozostawiając na nich suchej nitki . słuchane z Lampą Leben cs300f  , dzielonym Rotelem , oraz ASR Emitter 2 plus . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lukag72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lukag72 napisał:

....najlepsza relacja cena do możliwości i jakości wykonania.

To chyba u Magnata norma.

Sam na razie (jeszcze przez ok miesiąc, do czasu Q950) gram od kilku ładnych lat na Magnat Quantum 673.

Nie ukrywajmy, to niskobudżetowe  kolumienki. Magnat jednak spokojnie mógłby za nie krzyczeć 1500zł zamiast 900zł.

Jakość bez zarzutu, grają naprawdę fajnie i generalnie nie mają konkurencji z tym przedziale cenowym (nowe).

Nie słyszałem serii 100x, a tylko quantum 727 (chyba taki model) i różnica była spora w stosunku do serii 67x.

Jeśli co seria to taki przeskok jakościowy, to faktycznie seria tysiąc może być super.

Ponownie przywołam do tablicy S4Home -> mieli sporo magnatów i na różnych sprzętach je testowali.

Niech się Chłopaki wypowiedzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat serią 1000 dał pstryczka w nos konkurencji . Obecnie flagowa seria Signatur również jest bardzo wysoko oceniana . ale to cena już około 8 tyś eur . Dla mnie seria 1000 to Kiler . A średnio słucham około 80-100 par głośników rocznie . 

Oczywiście za 6 tyś mam do sprzedania Dynaudio Focus 340 Ahron , wraz podkładkami antywibracyjnymi SSC 200 za 900 zł . nowe 15 tyś . 

Lub Kef Reference 3.2 , kolumny starsze lecz możliwości i jakość wykonania rewelacja . dzisiejszy odpowiednik to koszt 33 tyś zł . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lukag72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, że obecny sprzęt jest skrojony ku gorze. Nie wiem skąd taki trend ale wygląda na to że lud tego chce.Lub firmy celują w te stronę.. Nie wiem ale co raz ciężej znaleźć coś "ciemnego". Nie dawno zaobserwowałem kolumny Indiana Line Diva 650. Nie duże podlogowki ale z przyciemnioną górą!  Wydawaly się łatwe do połączenia.
Powiem Wam, że w pracy gra ciągle radio, lokalny gniot. Co mnie irytuje najbardziej, to fakt, że przez kilka godzin słucham ciągle tych samych utworów w zapetleniu. Pop.
Co zauważyłem, to wysoki wokal, nawet męski wokal traci bas i piszcza jak Farinelli. Zapewne to już taki trend w muzyce.

Sent from my phone using my fingers.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Knjaz napisał:

Powiem Wam, że w pracy gra ciągle radio, lokalny gniot. Co mnie irytuje najbardziej, to fakt, że przez kilka godzin słucham ciągle tych samych utworów w zapetleniu. Pop.
Co zauważyłem, to wysoki wokal, nawet męski wokal traci bas i piszcza jak Farinelli. Zapewne to już taki trend w muzyce.

Sent from my phone using my fingers.
 

niestety to prawda we wspolczesnym stereo bardzo mi brakuje tej witalnej dolnej srednicy - a przeciez to daje glebie wokalom

dodaje mocy i barwy calemu brzmieniu to chyba kolejny powod dla ktorego klasyczne stereo stalo sie niszowa zabawa

i wcale sie nie dziwie - jak kolumny za kilka tys graja odchudzonymi wokalami ...

to o czym w ogole mowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież zawsze można sobie kupić Amazon Echo za 90 funtów. Ale z nas durnie... :)

Sent from my phone using my fingers.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale wbrew pozorom. Co raz ciężej dobrać składnie z tym sprzętem. Teraz znaleźć kolumny zrównoważone. To nie łatwe zadanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2019 o 07:34, lukag72 napisał:

Nie będę się mocno rozpisywał, kolumny roku 2009 r w Niemczech i nie tylko raz 100 punktów raz coś około 8kilku , najlepsza relacja cena do możliwości i jakości wykonania. dobrze zestawiona z resztą toru  zawstydza konstrukcje z przedziału cenowego do 30 tyś zł . Nominalnie kosztowały 9 tyś . dziś można kupić za około 4 tyś zł .  i to tylko dla tego że firma Magnat ma w Polsce opinie niskobudżetowych konstrukcji . typu umca ,umca .  

P.S . Bas referencyjny , dla przykładu zestawiłem je ostatnio z Dynaudio Focus 340 głośniki za 15 tyś , Magnat pozamiatał dynki nie pozostawiając na nich suchej nitki . słuchane z Lampą Leben cs300f  , dzielonym Rotelem , oraz ASR Emitter 2 plus . 

Leben poradził sobie z Magnatami ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chcheckitout napisał:

Leben poradził sobie z Magnatami ? 

Tak, wspomniany Leben da rady napędzić te kolumny. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chcheckitout napisał:

Leben poradził sobie z Magnatami ? 

Ku mojemu zdziwieniu potrafił całkiem zesko prowadzić Magnaty 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest na forum wątek kolumn do metalu, chyba ciężkie brzmienie jakoś tak. 

Druga sprawa posłuchaj kolumn na wstędze, inny przekaz, nie kłuje w uszy przynajmniej ja tak mam a kolega metalowiec też. 

On posiada Elac podstawki, ja Lsa 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Floki napisał:

Druga sprawa posłuchaj kolumn na wstędze, inny przekaz, nie kłuje w uszy przynajmniej ja tak mam a kolega metalowiec też. 

To zależy jaka kolumna! Jeśli ma Elac BS 244.3 to tam akurat jest bardzo przyjemne oddanie wokalu.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odswierzając temat...

Miałem takie same preferencje co autor wątku i do ciężkiej muzyki wybrałem Dali, kiedys  Nad i Zensor teraz Naim XS + Dali Opticon 2. Naim do rocka jak najbardziej  a Dali to zero krzykliwości - tak sa strojone. 

Maiłem u siebie w domu ok 10 par kolumn przez ostatnie 2 lata, bo chciałem je skonfrontowac z Dali ale pomimo , ze niektóre były obiektywnie lepsze to w rocku i metalu Dali zawsze wygrywały ze względu na przyjemne, przestrzenne i napowietrzone brzmienie.

Miałem tez Dali Grand Coupe i tu jest potega ale sa ciemne więc musiałem pójśc na kompromis, chociarz to były najlepsze głośniki jakie miałem czy słuchałem. 

Co do porównan ( u mnie w domu, nie w salonie) to miałem ESA Ostinato 2, RLS Callisto III, Kef Q350, Castle Knight 2 i Richmond Anniv., PSB Image, Chario Lynx, Studio 16hz Xentia, Elac Debut B6, Sonus Faber Venere,  PMC DB1 Gold - chyba tyle. Wszystkei conajmniej 1 miesiac w pokoju 17m z Nad 315 + Dac i Naim XS + Flatcap Xs + CD5i. Wszystkie te kolumny były naprawde  bdb i z kazdymi mozna by było zostac.  Osobiscie nie chciałem Dali, chociazby ze względu na wyglądu, chciałem Polskie konstrukcje ale najbardziej uniwersalne i najfajniejsze dla mnie w  cięższej muzyce były Dali Zensor,  Opticon i Mentor ( ale nie Ikon - brzmienie duzo lepsze, dokadniejsze od Zensor ale tez duzo mniej wciągające). PMC tez były bdb (ale cena 6tys to jakis zart) oraz RLS Callisto - super wyglad i sound ale za mało "mięsa". Najlepsze obiektywnie do akustyki i generalnie spokonej muzyki były wspomniane RLS, ESA Ostinato 2 oraz Dali Grand Coupe. Miały to cos w sobie. Niestety musiałem pójść na kompromis, bo rock i metal to jednak nie łatwo okiełznac i tu czym drozej nie zawsze lepiej.

Takze ja moge polecic Naima - super bas, drive, rytm; oraz Dali jako mało upierdliwe co do ustawienia i apetytu na prąd, uniwersalne brzmienie nastawione na fun i przyjemność. Oczywiscie reszte wspomnianych głośników tez moge polecic. Bardzo ciężko wg mnie jest wybrac głośniki teraz. Nawet w domu po wielu tygodniach słuchania mozna zmienic zdanie co do sprzętu. Naima wybrałem i z nim pozostane bo mi sie podoba, zawsze chciałem te klocki , są chwalone i polecane do rocka, robione w UK.  Z brzmieniem nastawionym na rytm i emocje : podobnie jak Dali. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu coś ciekawego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Krzysz napisał:

Odswierzając temat...

Miałem takie same preferencje co autor wątku i do ciężkiej muzyki wybrałem Dali, kiedys  Nad i Zensor teraz Naim XS + Dali Opticon 2. Naim do rocka jak najbardziej  a Dali to zero krzykliwości - tak sa strojone. 

Powiem Ci , że coś w tym jest, jeśli chodzi o połączenie NAIM'a + Dali.

Słuchałem bardzo często połączenia Naim 5si i starsze Dali 450 z serii "Red" na 20m2  i zarówno w Hard Rocku jak i metalu (ale i nie tylko) ten zestaw spradza się naprawdę bardzo dobrze. Nie ma jazgodu, suchości, krzykliwości - jest za to wypełnienie, dociążenie (niższa średnica), selektywność, drive, rytm czyli to co w metalu bardzo ważne. Co również wypada podkreślić na tym zestawie można przyjemnie słuchać bez zgrzytania zębami bardzo słabo zrealizowanych płyt z cięższej muzyki, co nie jest wbrew pozorom takie łatwe do osiągnięcia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.