Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do Marantz Nr1508, pokój 12 m2; jak ustawić?


shaevtchac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich - mój pierwszy post tutaj.

Chciałem kupić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Piszę to, żebyście wiedzieli, jak zielony jestem w temacie.
Potem wyczytałem na internetach, że to się nadaje do pieca ale opałowego - to już chyba wolę tonę ekogroszku. 

Potem trochę poczytałem i kupiłem
AMPLITUNER MARANTZ NR1508 SREBRNY 5.2 WIFI za 1500 i wyhaczyłem używany Acoustic Energy Neo centre za 250zł z postanowieniem, że z czasem dociułam i dokupię cały zestaw jak się uda znaleźć fajne używki.
Mam na myśli AE Aegis Evo albo Neo.
Już miałem jechać po znalezione na OLX kolumny aegis evo 3 za 500 zł ale znowu poczytałem i wiem, że do mojego pokoju są za duże.

Im więcej czytam, tym mam większy mętlik w głowie. Proszę pomóżcie.

Pytanie nr 1. Jakie kupić kolumny LR? Generalnie ma to być kino domowe, ale muzyki też bym chciał posłuchać (50/50). Budżet na kolumny wynosi 500-700zł. Jeżeli chodzi o muzykę to najbardziej elektroniczna typu Vangelis, Jarre, Oldfield później panie śpiewające wysoko i normalnie (Kate Bush, Stina Nordenstam, Lisa Gerard) później wszystko inne włącznie z disko polo.
Zależy mi na przejrzystości, świeżości i lekkości dźwięku ale bas też lubię (miękki, otulający). Na drugim miejscu jest współczynnik jakości do ceny, dlatego tylko używane :).
Nie każcie mi jeździć na odsłuchy, bo nie mam punktu odniesienia. Muzyki słuchałem do tej pory na wyrobach kolumnopodobnych i wszystko będzie brzmiało dla mnie dobrze - dlatego pytam tutaj.

Pytanie nr 2. Jak to rozmieścić w salonie? Na rysunku jest punkt wyjściowy. Głośniki na czerwono.
Jestem na etapie remontu i możecie przesuwać (w sensowny sposób) głośniki, TV (tylko, żeby został na ścianie), szafkę rtv (jeszcze nie istnieje - może mieć inne wymiary), kanapę. Nie ruszajcie biurka na komputer i ścian.

Pytanie nr 3. Da radę wyciągnąć fajny miękki bas tylko z kolumn LR czy potrzebny sub?  

Pytanie nr 4. Jakie surroundy do 400zł? Będą na ścianach. Mogą być prosto, czy celować nimi w punkt odsłuchu?
Przewód głośnikowy pod tynk do surroundów kupiłem taki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przepraszam, że tak długo, ale wyczytałem, że im więcej się poda danych, tym lepiej jesteście w stanie doradzić.


 

góra audio.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, shaevtchac napisał:

Przewód głośnikowy pod tynk do surroundów kupiłem taki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak na szybko, oddaj ten kabel który kupiłeś. Szukaj ofc nie cca. Polecam też aby na taką odległość zastosować przekroj 2,5mm. Polecam przewody firmy technokabel, w mojej opinii najlepszy stosunek jakości do ceny.

Druga sprawa, czy jesteś w stanie wyburzyć tę ściankę obok prawego głośnika? Takie coś zaburzy Ci scenę.

tak czy inaczej warunki lokalowe masz fajne więc jest potencjał.

3 godziny temu, shaevtchac napisał:

Pytanie nr 4. Jakie surroundy do 400zł? Będą na ścianach. Mogą być prosto, czy celować nimi w punkt odsłuchu?

W mojej opinii celuj na wprost.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PawelMitsu napisał:

Tak na szybko, oddaj ten kabel który kupiłeś. Szukaj ofc nie cca. Polecam też aby na taką odległość zastosować przekroj 2,5mm. Polecam przewody firmy technokabel, w mojej opinii najlepszy stosunek jakości do ceny.

Dzięki za podpowiedź. Do czytałem na temat ofc i cca. Kurde byłem pewien, że kupuję miedź...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PawelMitsu napisał:

Druga sprawa, czy jesteś w stanie wyburzyć tę ściankę obok prawego głośnika? Takie coś zaburzy Ci scenę.

Trochę się boję, że mi się chałupa zawali, ale pomysł z zamianą ustawienia mi się podoba ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, shaevtchac napisał:

Trochę się boję, że mi się chałupa zawali

To raczej nie jest ściana nośna, jeżeli mieszkanie deweloperskie to na 100% możesz burzyć. Uwierz, że jak tego nie zrobisz to będziesz żałować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.