Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny bardziej "uniwersalne"


dsm_213

Rekomendowane odpowiedzi

Hey!

Proszę  o porady w kwestii wyboru głośników. 

Słuchałem metalu, rocka ,trochę jazzu i bluesa na leciwym ale sprawnym NAD 3240 PE  z Paradigm Titan Monitor v5 i wszystko było powiedzmy ok. Nie powalało to oczywiście ani jakością , ani wizualnie szału brak. Pojawiła się okazja i kupiłem w dobrej cenie w super stanie  Rotel 930 BX  i do tego cd rotel 965 BX. Udało się jeszcze dostać standy Atacama. stałem się też posiadaczem potężnej i przepięknej kolekcji płyt winylowych z najlepszym jazzem . Jazz pochłonął mnie na maxa. Myślałem , że na dłuższą chwilę mam spokój ze sprzętem ale kumpel postawił mi na przechowanie stare ale jare canton Fonum 401. I nagle Paradigmy o 20 (chyba ) lat młodsze przestały być takie fajne. Zarówno w Jazzie i w metalu po prostu Cantony są lepsze. Cieplejsze. więcej powietrza, czystości.  Cantony muszę oddać. stąd pytanie. Czy są kolumny które zagrają w Jazzie i w metalu? Za dwa lata zmieniam lokum więc na razie kwestia ceny jest otwarta. Myślę , że ok 5k. Nie wiem czy podłoga czy podstawka. Proszę o podpowiedzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

R.I.P Jeff

R.I.P H.R.Giger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nie znając rozmiarów pomieszczenia (obecnego ani przyszłego) ciężko jest odpowiedzieć na pytanie czy podłogówki czy monitory. Najlepiej byłoby jednak udać się na odsłuch do dobrego salonu audio i przeprowadzić wstępne porównania gdyż jak rozumiem, nie jesteś na bieżąco z najnowszą ofertą głośników na rynku. Różnice w brzmieniu monitorów i podłogowych kolumn są spore i oba typy konstrukcji mają swoje zalety. W większości przypadków (choć nie zawsze) podłogowe kolumny będą grały potężniej, z lepszą podstawa basową oraz bardziej nasyconym dźwiękiem przy cichych odsłuchach) co przy metalu może się przydać. Niektóre współczesne monitory mogą wypadać zbyt chudo ale to jest kwestia odsłuchu. Trzeba też pamiętać, że stare konstrukcje grały inaczej niż współczesne kolumny, były też inaczej strojone i inne były trendy/priorytety. Z kolumn podłogowych zwróć uwagę np. na Audio Academy Hyperion IV czy Pylon Audio Diamond 25. Jeśli monitory to np. Buchardt Audio S300 czy Monitor Audio SIlver 100, Kef R3. Jak oda Ci się odsłuchać kilka kolumn i będziesz miał zdanie na ich temat, łatwiej będzie wyczuć co Ci się może podobać.

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ma sens wirtualne poszukiwanie kolumn. Dwa lata to dużo, nie wiesz czy ten Rotel zostanie z Tobą do tego czasu, czy później będziesz znowu poszukiwał wzmacniacza do kolumn które sobie upatrzyłeś.

Nie znasz też rozmiarów przyszłego pomieszczenia (chyba, że się mylę).

Przez te dwa lata jeździł bym po salonach audio ze swoja ulubiona muzyką i wytypował kilka zestawów.

Jak już z zmienisz lokum pozostanie tylko weryfikacja w nowych warunkach akustycznych pomieszczenia i radość ze słuchania muzyki.

Przemyśl to.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.03.2019 o 09:20, dsm_213 napisał:

Hey!

Proszę  o porady w kwestii wyboru głośników. 

Słuchałem metalu, rocka ,trochę jazzu i bluesa na leciwym ale sprawnym NAD 3240 PE  z Paradigm Titan Monitor v5 i wszystko było powiedzmy ok. Nie powalało to oczywiście ani jakością , ani wizualnie szału brak. Pojawiła się okazja i kupiłem w dobrej cenie w super stanie  Rotel 930 BX  i do tego cd rotel 965 BX. Udało się jeszcze dostać standy Atacama. stałem się też posiadaczem potężnej i przepięknej kolekcji płyt winylowych z najlepszym jazzem . Jazz pochłonął mnie na maxa. Myślałem , że na dłuższą chwilę mam spokój ze sprzętem ale kumpel postawił mi na przechowanie stare ale jare canton Fonum 401. I nagle Paradigmy o 20 (chyba ) lat młodsze przestały być takie fajne. Zarówno w Jazzie i w metalu po prostu Cantony są lepsze. Cieplejsze. więcej powietrza, czystości.  Cantony muszę oddać. stąd pytanie. Czy są kolumny które zagrają w Jazzie i w metalu? Za dwa lata zmieniam lokum więc na razie kwestia ceny jest otwarta. Myślę , że ok 5k. Nie wiem czy podłoga czy podstawka. Proszę o podpowiedzi. 

Jazz i metal to jak ogień i woda jeśli chodzi o dobór sprzętu. Bardzo trudno znaleźć kolumny, które te dwa gatunki zagrają co najmniej przyzwoicie. To jedna z nielicznych  propozycji jaka może Cię ewentualnie zadowolić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne kwadraty to 17 a spodziewane to 30. Rzeczywiście działam trochę wirtualnie ale chciałbym mieć chociaż podpowiedź co odsłuchiwać. A wyższe serie paradigmów?

 

Wiem że jazz i metal nie koniecznie maja cechy wspólne więc myślałem nawet o postawieniu obok siebie dwóch par kolumn. Wolałbym jednak tego uniknąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

R.I.P Jeff

R.I.P H.R.Giger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2019 o 14:06, Exciter555 napisał:

posłuchaj Pylon Audio Diamond 25

Patrz na 28 ? ale według mnie będzie bez szału w tym wypadku.
 

W dniu 15.03.2019 o 18:36, dsm_213 napisał:

Wiem że jazz i metal nie koniecznie maja cechy wspólne więc myślałem nawet o postawieniu obok siebie dwóch par kolumn. Wolałbym jednak tego uniknąć.

Hmm... pierwsze co przychodzi mi na myśl to Monitor Audio Bronze 6, drugą propozycją będzie Tannoy RevolutionXT 8F. 

Przydało by się umówić na odsłuch wybrać np: z dwie pary i zabrać do domu przetestować!
Zapraszam do kontaktu prywatnego ? 
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były serie Studio; mało na wtórnym ale czasem bywają - choćby:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale co do spełnienia Twojego warunku "uniwersalności" musiałbyś sam decydować.

Grają lepiej od zwykłych serii, mają średnicę i zachowują dynamikę, a ww. model kto

wie, czy by nie wystarczył na większe "hektary" mimo niewielkich rozmiarów.

Warto posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W założonym budżecie podpisuję się pod zdaniem S4 Home. Tannoy Revolution XT-8F powinny dać radę, to dość dynamiczne kolumny więc w metalu nie będzie wstydu, zaś angielski rodowód, który uwypukla średnice i buduje ładną scenę sprawdzi się w jazzie. Tak czy inaczej masz trochę czasu, pojeździj, posłuchaj. Rozglądałbym się jednak za angielskimi produkcjami, porównaj Tannoya, Monitor Audio, Kefa, może nowego Fyne Audio, powinieneś coś znaleźć. Ale jak planujesz zmianę lokum i będziesz mógł się urządzić pod ustawienie kolumn, to chyba lepiej porozglądać się za podłogówkami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tytanowy_janusz napisał:

Rozglądałbym się jednak za angielskimi produkcjami, porównaj Tannoya, Monitor Audio, Kefa, może nowego Fyne Audio

Dobrze napisałeś, ponieważ zapomniałem. Warto też spojrzeć na Fyne Audio F501 lub F502! Na 30m2 polecam jednak F502 potrafi dobrze wypełnić całe powierzchnię pełnym rozdzielczym dźwiękiem w dodatku dobrze adaptują się w cięższych akustycznie pomieszczeniach. 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.