Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha as-1100 vs Cambridge Audio CXA 80


Trismus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minutes ago, Uchatek said:

No wiesz, ale jak taki Ronaldo9 widzi Creeka to sie slini bo to ze w ich ofercie nie ma amplitunera KD swiadczy o tym ze to firma audiofilska wiec musi brzmiec lepiej.

Ooo w końcu  mnie zrozumiałeś, z tym ze sie nie slinie bo lata mi to kto co sprzedaje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

No wlasnie creek ma tylko 2 wzmacniacze I czy ta firma kojarzy ci się z AV,czy soundbar???Czy luxman kojarzy  Ci się z AV??też  nie,może cos od ACCU?? też nie bo.to sa firmy ktore robią tylko integry,cd,pre ,i końcówki. Nie pchaja sie w zadne soundbar.fajnie że yamaha ma bogatą  ofertę  ale przez to że powiedzmy 75%ich produktów to sprzęt AV  dlatego mnie będą te firmy sie kojazyly z kinem domowym

Dobra. Rozumiem. Kojarzyć się może ze sprzętem AV, bo robią więcej rzeczy pod kino a niż muzykę. Ale zdaje mi się, że Tobie tam wyżej chodziło raczej o coś innego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, Tonnii99 said:

Dobra. Rozumiem. Kojarzyć się może ze sprzętem AV, bo robią więcej rzeczy pod kino a niż muzykę. Ale zdaje mi się, że Tobie tam wyżej chodziło raczej o coś innego. 

W końcu  sie dogadaliśmy.Sluchaj ja sam uwielbiam Marantza I miałem pm14.pm11s3,sa15s2,sa11s3.sr7005,a teraz mam mcr I nr1609.I tak jak mówię nie mam nic do Japończyków. 

21 minutes ago, Uchatek said:

A co Roksan stworzyl? 

Hmm w tej chwili mają 

K3,CASPIANA,  Black,  jakieś  gramofony,I ze 2 pary kolumn.Ale mie chodzi o to ze nie pchają się w soundbar ,pralki czy wycieraczki do samochodów I dlatego ta marka jest znana tylko że stereo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o niczym dobrym nie swiadczy, wyjasnilem to w ostatnim swoim poscie
Tego typu firmy nie zrobia niczego spektakularnego, nie maja na to srodkow, nie maja zaplecza technicznego ani konstruktorow, inzynierow.

wszystko co najlepsze w audio juz powstalo albo powstanie w firmach gigantach takich jak Accuphase, Marantz, Gryphon itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minutes ago, Ronaldo9 said:

W końcu  sie dogadaliśmy.Sluchaj ja sam uwielbiam Marantza I miałem pm14.pm11s3,sa15s2,sa11s3.sr7005,a teraz mam mcr I nr1609.I tak jak mówię nie mam nic do Japończyków. 

Hmm w tej chwili mają 

K3,CASPIANA,  Black,  jakieś  gramofony,I ze 2 pary kolumn.Ale mie chodzi o to ze nie pchają się w soundbar ,pralki czy wycieraczki do samochodów I dlatego ta marka jest znana tylko że stereo. 

No ale co z tego ze nie robia pralek czy suszarek? Czy to swiadczy o tym ze ich stereo brzmi lepiej? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Roksan K3 niczym sie nie wyroznia, jest zbudowany jak najtanszy wzmacniacz w ofercie np Denona 30 lat temu a nawet i gorzej.
Preamp gramofonowy oparty w calosci na wzmacniaczu operacyjnym NE5532
Transformator toroidalny bez ekranu - po taniosci
Koncowka mocy oparta na mosfetach IRFP, najzwyklejszych jakie stosowalo sie kiedys do budowy np zasilaczy, zapomnij o dedykowancyh tranzystorach do audio

Wiem ze parametry nie graja ale...S/N 90dB, gdzie kiedys budzetowe modele osiagaly 100-120dB, pasmo przenoszenia? do 100kHz ze spadkiem 3dB, gdzie kiedys podstawowe modele osiagaly 200-300 czy nawet 500kHz
reszta parametrow? zapomnij, zaden producent tej klasy sprzetu nie poda Ci w dzisiejszych czasach parametrow takich jak czas narastania, znieksztalcenia intermodulacyjne
kondensatory? najtansze samhwa

sprzet robiony po taniosci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie wiem jak mam to napisać żeby było wiadome o co mnie chodzi.Uzytkownik TONNII99 jako jedyny  mnie zrozumiał 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minutes ago, Bumpalump said:

Taki Roksan K3 niczym sie nie wyroznia, jest zbudowany jak najtanszy wzmacniacz w ofercie np Denona 30 lat temu a nawet i gorzej.
Preamp gramofonowy oparty w calosci na wzmacniaczu operacyjnym NE5532
Transformator toroidalny bez ekranu - po taniosci
Koncowka mocy oparta na mosfetach IRFP, najzwyklejszych jakie stosowalo sie kiedys do budowy np zasilaczy, zapomnij o dedykowancyh tranzystorach do audio

Wiem ze parametry nie graja ale...S/N 90dB, gdzie kiedys budzetowe modele osiagaly 100-120dB, pasmo przenoszenia? do 100kHz ze spadkiem 3dB, gdzie kiedys podstawowe modele osiagaly 200-300 czy nawet 500kHz
reszta parametrow? zapomnij, zaden producent tej klasy sprzetu nie poda Ci w dzisiejszych czasach parametrow takich jak czas narastania, znieksztalcenia intermodulacyjne
kondensatory? najtansze samhwa

sprzet robiony po taniosci

Wszystko prawda. Dodam tylko ze wzmacniacz charczy od nowosci, gora strasznie zapiaszczona, latajace pokretlo glosnosci, awaryjny pilot i nie wiem gdzie te Waty z niego bo strasznie szybko zaczynal charczec. Mialem wtedy B&W 703 a one lubia glosno zagrac i taki Primare i30 wysterowywal je duzo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trafiłeś na wadliwy egzemplarz, bo to co opisujesz nie pasuje mi do takiej klasy wzmacniacza. Primare I30 to inny wzmacniacz ale nie dajmy się zwariować, że dużo lepszy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden wadliwy. To jest angielska kaszana i tyle i to nie tylko moja opinia. Ja wymienialem mojego na kolejne dwa i one byly takie same. Po drugiej wymianie sie poddalem i wzialem a-s1100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to masz czarno na białym, że wzmak okazał się "tandeciarzem" Cóż, nie jestem zwolennikiem małych firemek, i to chyba jest przykład dlaczego. Grunt, że znalazłeś to czego szukasz. 

P.s a z ciekawości zapytam, czy porównałeś może wyższy model A-S2100?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem swego czasu Yamahe AS2000 na Primare I32. To w ogóle inne szkoły brzmienia. I32 super bas, barwa. Niestety jest mały dołek na srednicy i charakystyczna gora. Wzmak nie męczący. Yamaha rowniejsza, szybsza. Ale brakowało jej tego czegoś. Takie nieco proste granie. Super w wygląd i wykonanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dwie fajne konstrukcje z tego wygląda. Sprawdza się przekonanie, że dla każdego coś innego. I o to w sumie chodzi w tej dziedzinie. Choć wydaje mi się, że model AS2100 to raczej zubożała wersja AS3000 w tej chwili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Tonnii99 napisał:

Czyli dwie fajne konstrukcje z tego wygląda. Sprawdza się przekonanie, że dla każdego coś innego. I o to w sumie chodzi w tej dziedzinie. Choć wydaje mi się, że model AS2100 to raczej zubożała wersja AS3000 w tej chwili.

Nic podobnego. a-s2100 to bogatsza o układ symetryczny z wyjściem XLR wersja 1100. W zasadzie nie do odróżnienia w połączeniu RCA, z wykorzystaniem XLR w połączeniu z odtwarzaczem rownież symetrycznym np CD-s2100 jakaś różnica może być. Natomiast as3000 jest już istotnie inny, np. ma toroid zamiast EI, trochę większą pojemność kondensatorów filtrujących. To wszystko łatwo można usłyszeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, 2100 to klon modelu 3000 w opakowaniu modelu 1100.

Pojemność kondensatorów w modelach 2100 i 3000 jest identyczna, mniejsza w 1100.

Słuchałem 2100 i 3000. Istotnych różnic nie stwierdziłem. Być może (a nawet na pewno), trzeba bardzo dokładnie dobrać zestawy głośnikowe i okablowanie. I wtedy różnice pewnie się pojawią, no bo po coś producent zrobił najdroższy w serii 4 cyfrowej, model 3000. Ale ja różnic nie słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, miki450 napisał:

Moim zdaniem, 2100 to klon modelu 3000 w opakowaniu modelu 1100.

Pojemność kondensatorów w modelach 2100 i 3000 jest identyczna, mniejsza w 1100.

Słuchałem 2100 i 3000. Istotnych różnic nie stwierdziłem. Być może (a nawet na pewno), trzeba bardzo dokładnie dobrać zestawy głośnikowe i okablowanie. I wtedy różnice pewnie się pojawią, no bo po coś producent zrobił najdroższy w serii 4 cyfrowej, model 3000. Ale ja różnic nie słyszałem.

Miałem dwa lata 2100, teraz od dwóch lat mam 3000, a przez około miesiąc miałem obydwa i sporo sobie posluchalem naprzemiennie i powiem, że jesteś w "mylnym błędzie". A-s3000 jest wyraźnie lepszy ale różnica w cenie między tymi wzmacniaczami jest zbyt duża, nad czym oczywiście ubolewałem podejmując decyzję o zakupie. Nie żałuję jednak wyboru i jak słyszę podobne do Twojej opinie to przypomina mi się zdanie Clarksona o posiadaczach Porsche Boxtera? ale nie będę tu go przytaczał aby nie zostać źle odebranym:)

Rada dla tych co myślą o zakupie nowego 1100 albo 2100: opuście ten etap zbierajcie od razu na 3000, widziałem używane za niewiele więcej niż 10 kzł. Tylko zaznaczam, że to nie jest żadna przepaść, w procentach to tak 10-15% lepiej ale tak to niestety jest- czym drożej tym postęp w jakości proporcjonnie coraz mniejszy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Tonnii99 napisał:

Choć wydaje mi się, że model AS2100 to raczej zubożała wersja AS3000 w tej chwili.

Cała nowa seria AS ma to samo pre i tą samą końcówkę mocy. Największa różnica to inny układ zasilający w 3000. Poza tym różnice to właśnie wyposażenie dodatkowe: wzmacniacz słuchawkowy, wejścia zbalansowane, wskaźniki.

Wszystko jest opisane na stronie Yamahy, ale jakoś zawsze każdy ma inną 'opinię' na ten temat.

6 godzin temu, audiofan01 napisał:

w procentach to tak 10-15%

W porównaniu do 2100 czy 1100? Tak czy siak, to więcej niż się spodziewałem, ale dla mnie wciąż zdecydowanie za mało żeby dopłacić 3x ceny ...

6 godzin temu, audiofan01 napisał:

widziałem używane

A gdzie? Ja rozglądam się z ciekawości za 1100, ale widziałem tylko raz, wersję japońską z bokami w naturalnym drewnie. Nie pamiętam ceny, ale była droższa niż moja nowa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, niowluka napisał:

1100, ale widziałem tylko raz, wersję japońską z bokami w naturalnym drewnie.

A to nie każda 1100 jest robiona w Japonii i ma boki w drewnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hey napisał:

A to nie każda 1100 jest robiona w Japonii i ma boki w drewnie?

Robione są o ile dobrze pamiętam w Malezji.

Wersja na rynek japoński ma zasilacz na sieć 110V czy ile oni tam mają, i boki w naturalnym drewnie, moja ma lakierowane na czarny połysk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, audiofan01 napisał:

Rada dla tych co myślą o zakupie nowego 1100 albo 2100: opuście ten etap zbierajcie od razu na 3000, widziałem używane za niewiele więcej niż 10 kzł. Tylko zaznaczam, że to nie jest żadna przepaść, w procentach to tak 10-15% lepiej ale tak to niestety jest- czym drożej tym postęp w jakości proporcjonnie coraz mniejszy.

 

No nie ma co przesadzać ? A-S2100 to już naprawdę bardzo dobry wzmacniacz za swoje pieniądze i z odpowiednim "otoczeniem" gra świetnie. A jak już zbierać to 3000 lepiej odpuścić i można iść w dzielonkę C-5000 i M-5000. Tylko zawsze można zbierać i zbierać, bo za zakrętem jest coś lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, muzaman napisał:

A jak już zbierać to 3000 lepiej odpuścić i można iść w dzielonkę C-5000 i M-5000.

Nową 3000 można mieć za 15-16 tys. , nowa "dzielonka" to ok. 40 tys. czyli wiecej o 25tys, a przejscie z 2100 na 3000 to ok. 7-8 tys. , istotna różnica jednak jest. Ale racja, jeśli jeszcze miałbym jakiś cel w sprzęcie audio to pewnie byłoby to to właśnie. Trochę jednak jestem zawiedziony budową i parametrami wzmacniacza a5000, które " na papierze" nie wiele różnią się od as3000, cała korzyść to osobne rozbudowane PRE dla którego warto mieć taki komplet.

3 godziny temu, niowluka napisał:

W porównaniu do 2100 czy 1100?

Do 2100. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, audiofan01 napisał:

Nową 3000 można mieć za 15-16 tys. , nowa "dzielonka" to ok. 40 tys. czyli wiecej o 25tys, a przejscie z 2100 na 3000 to ok. 7-8 tys. , istotna różnica jednak ale prawda jeśli jeszcze miałbym jakiś cel w sprzęcie audio to pewnie byłoby to to właśnie. Trochę jednak jestem zawiedziony budową i parametrami wzmacniacza a5000, które " na papierze" nie wiele różnią się od as3000, cała korzyść to osobne rozbudowane PRE dla którego warto mieć taki komplet.

Trzeba by zestawić i posłuchać 3000 z 5000. Znając Yamahe na pewno będzie różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, muzaman napisał:

Trzeba by zestawić i posłuchać 3000 z 5000. Znając Yamahe na pewno będzie różnica.

Pewnie większa między PRE niż między wzmacniaczami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, audiofan01 napisał:

cała korzyść to osobne rozbudowane PRE dla którego warto mieć taki komplet

WSKAŹNIKI. Jakbym wygrał EuroJackpot to kupiłbym tylko dla nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Uchatek napisał:

Moze jak juz ktos posiada A-S3000 to warto dokupic C-5000 a A-S3000 uzywac jako koncowke.

Eeee.... taka koncepcja doprowadzi predzej czy później do kolejnej czyli sprzedam as3000, dołożę " tylko" 7 tys. i mam komplet 5000?Czyli lepiej nie iść tą drogą i cieszyć się integrą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, audiofan01 said:

Eeee.... taka koncepcja doprowadzi predzej czy później do kolejnej czyli sprzedam as3000, dołożę " tylko" 7 tys. i mam komplet 5000?Czyli lepiej nie iść tą drogą i cieszyć się integrą.

No przeciez wlasnie o to chodzi ?, pretekst musi byc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Sine Metu said:

Panowie, ja mam taką prośbę o podanie aktualnej konfiguracji sprzętu w opisie.

 

Ponieważ kolumny i DAC/CD też mają znaczenie.

W jakim opisie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.