Skocz do zawartości
IGNORED

Ampli stereo do magnat Shadow 207


Tomasz C.S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Potrzebuje rady kogoś kto miał styczność z tymi kolumnami już je zakupiłem, a teraz potrzebuje czegoś co je zasili, ale rozważam raczej nowego sprzętu z gwarancją. Pomieszczenie 22m2 prawie kwadrat, muzyka każda zależnie od dnia i nastroju głównie z YouTube, Spotify, filmy trochę radia. Rozważam Yamaha r-n602, onkyo TX 8250, ale może coś innego możecie mi podpowiedzieć. Osobiście wolę cieplejsze niższe tony. 

Jeszcze jedno pytanie jak najlepiej to podłączyć wszystko stoi razem kolumny , tv (w miarę nowy smart Sony ) dekoder nc. W tej chwili mam Pioneer VSX-323 (tzn miałem ale umarł) podłączony kabelkiem optycznym z tv. 

Jest to moje pierwsze stereo i raczej szybko nie będę tego modyfikował 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoją konfigurację i wymagania, namawiałbym na amplituner Onkyo TX-8250. To urządzenie praktycznie w pełni wyposażone pod względem sieciowym, oferujące równy, dynamiczny, dobrze wypełniony dźwięk. To bardzo dobre połączenie z Magnat. Ewentualnie jako alternatywa spójrz proszę na NAD C338. To klasyczny, dobry wzmacniacz, który dodatkowo jest wyposażony w google chromecast, tak więc także masz funkcjonalność sieciową. 

Telewizor i dekoder najlepiej połączyć kablami cyfrowymi z amplitunerem, chyba że trochę zwiększyć budżet i weźmiesz pod uwagę wyższy model amplitunera Onkyo TX-8270. W tym przypadku amplituner ma wejścia i wyjścia HDMI. Podłączasz do niego wszystkie urządzenia audio-video kablami HDMI i wyprowadzasz tylko jeden kabel HDMI do telewizora. Na pewno to rozwiązanie prostsze i znacznie wygodniejsze w obsłudze.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2019 o 07:37, Tomasz C.S napisał:

Witam 

Potrzebuje rady kogoś kto miał styczność z tymi kolumnami już je zakupiłem, a teraz potrzebuje czegoś co je zasili, ale rozważam raczej nowego sprzętu z gwarancją. Pomieszczenie 22m2 prawie kwadrat, muzyka każda zależnie od dnia i nastroju głównie z YouTube, Spotify, filmy trochę radia. Rozważam Yamaha r-n602, onkyo TX 8250, ale może coś innego możecie mi podpowiedzieć. Osobiście wolę cieplejsze niższe tony. 

Jeszcze jedno pytanie jak najlepiej to podłączyć wszystko stoi razem kolumny , tv (w miarę nowy smart Sony ) dekoder nc. W tej chwili mam Pioneer VSX-323 (tzn miałem ale umarł) podłączony kabelkiem optycznym z tv. 

Jest to moje pierwsze stereo i raczej szybko nie będę tego modyfikował 

207 grają szybko, niekiedy nie co chaotycznie, potrzebują ciepłego wzmacniacz. Proponuje odpuścić w tym przypadku amplituner i popatrzeć na wzmacniacz Denon PMA-800NE do tego Yamaha WXAD-10(sieciówka). 

Spięcie tego:
- TV po optyku ze wzmakiem
- telefon z sieciówka BT, Spotify itp.
- dekoder też można do wzmacniacza 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2019 o 10:42, Q21 napisał:

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoją konfigurację i wymagania, namawiałbym na amplituner Onkyo TX-8250. To urządzenie praktycznie w pełni wyposażone pod względem sieciowym, oferujące równy, dynamiczny, dobrze wypełniony dźwięk. To bardzo dobre połączenie z Magnat. Ewentualnie jako alternatywa spójrz proszę na NAD C338. To klasyczny, dobry wzmacniacz, który dodatkowo jest wyposażony w google chromecast, tak więc także masz funkcjonalność sieciową. 

Telewizor i dekoder najlepiej połączyć kablami cyfrowymi z amplitunerem, chyba że trochę zwiększyć budżet i weźmiesz pod uwagę wyższy model amplitunera Onkyo TX-8270. W tym przypadku amplituner ma wejścia i wyjścia HDMI. Podłączasz do niego wszystkie urządzenia audio-video kablami HDMI i wyprowadzasz tylko jeden kabel HDMI do telewizora. Na pewno to rozwiązanie prostsze i znacznie wygodniejsze w obsłudze.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Wypożyczylem na próbę Yamaha 202 proste stereo bez udziwnień(niestety musiałem połączyć to kabelkiem wyjście słuchawkowe z tv Jack - chinch bo to była jedyna opcja z moim tv) i już wiem że to na pewno nie ta liga nie wiem czy to wina kolumn czy tego ampli, ale stary Pioneer grał o niebo lepiej. Dźwięk płaski bez żadnych wrażeń dopiero pod koniec zakresu głośności coś się dzieje, ale to głównie hałas. Nie wiem czy to wina połączenia czy źródła dźwięku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj Nada C338. Wbudowany Chrome Cast załatwia temat streamingu, DAC jest na pokładzie. Brzmieniowo zjada Yamahę i Onkyo na śniadanie ? Aktualnie jest u nas w mega cenie. Zapraszamy ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mądre ampli stereo to moim zdaniem są dwie drogi: Yamaha R-N803 lub Onkyo TX-8270. Różnice brzmieniowe musiałbyś ocenić sam, choć moim zdaniem jeśli chcesz mieć bardziej uwypuklony dół, to Onkyo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tytanowy_janusz napisał:

Jeśli mądre ampli stereo to moim zdaniem są dwie drogi: Yamaha R-N803 lub Onkyo TX-8270. Różnice brzmieniowe musiałbyś ocenić sam, choć moim zdaniem jeśli chcesz mieć bardziej uwypuklony dół, to Onkyo. 

Niestety lub stety, ale walka tych dwóch ampli jest nierówna ponieważ 803 wygrywa jakościowo. Za jakiś czas ma podobno być model Onkyo, który będzie równać się z 803 - osobiście nie mogę się doczekać.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tytanowy_janusz napisał:

Jeśli mądre ampli stereo to moim zdaniem są dwie drogi: Yamaha R-N803 lub Onkyo TX-8270. Różnice brzmieniowe musiałbyś ocenić sam, choć moim zdaniem jeśli chcesz mieć bardziej uwypuklony dół, to Onkyo. 

Mój budżet pewni wystarczy tylko na Yamaha r-n602 jest nowy do kupienia za 1700. Mam nadzieję że usłyszę znaczącą poprawę dźwięku od tej r-n202. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, miałem te kolumny, przerobiłem je z Pioneer SX-20, Yamaha R-N500, najlepiej zagrały z Magnat-MA600.

Miło je wspominam, ale tylko z Magnatem, czyli ze wzmacniaczem ocieplającym dźwięk. Dużo dało w nim też wymiana lampy w przedwzmacniaczu na lepszą, Mullard, Brimar.

Magnat ma wbudowany DAC, ja grałem z Google Chromecast podłączonym po optyku. Super zestaw.

 

Xindak A-06 też miałem i wydaję mi się, że pasowałby do nich. Albo jakiś lampowy wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Vienna Acoustics Bach Grand <- Yamaha A-S1100 <- Myryad Z20 Dac <- Chromecast Audio + kable wg audioburak i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tomasz C.S napisał:

Mój budżet pewni wystarczy tylko na Yamaha r-n602 jest nowy do kupienia za 1700. Mam nadzieję że usłyszę znaczącą poprawę dźwięku od tej r-n202. 

ta yamaha i te kolumny to nie najlepszy mix

one wymaja ciepla czegosc z pelna srednica nawet ocieplona

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tomasz C.S napisał:

Mój budżet pewni wystarczy tylko na Yamaha r-n602 jest nowy do kupienia za 1700. Mam nadzieję że usłyszę znaczącą poprawę dźwięku od tej r-n202. 

Na pewno usłyszysz poprawę jakościową na R-N602, lecz sam charakter brzmienie będzie bardzo podobny. Kolumny dostaną więcej powietrza. Teoretycznie zmiana na np: Magnata nie była by złym pomysłem tylko nie do końca zgadzam się z kwestią ciepłego Magnata, ponieważ górą nie jest spokojny co finalnie z Shadow'em wyjdzie dosyć mocno górą, ale o "gustach się nie rozmawia''. Plusem jest to że zamieniał byś w ten czas ampli na wzmaka i to jest ten krok do przodu.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2019 o 17:44, Top Hi-Fi Poznań Woźna napisał:

Posłuchaj Nada C338. Wbudowany Chrome Cast załatwia temat streamingu, DAC jest na pokładzie. Brzmieniowo zjada Yamahę i Onkyo na śniadanie ? Aktualnie jest u nas w mega cenie. Zapraszamy ?

Witam 

Jaka jest ta mega cena? 

Czy jest możliwość wypożyczenia tego sprzętu? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomasz C.S napisał:

Jaka jest ta mega cena? 

Czy jest możliwość wypożyczenia tego sprzętu? 

2225 PLN do końca marca. Można wypożyczyć. Szczegóły można załatwić telefonicznie. Zapraszam

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2019 o 07:04, Tomasz C.S napisał:

Czy jest możliwość wypożyczenia tego sprzętu? 

Tak, jest możliwość wypożyczenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.